Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2018r.  (Przeczytany 60257 razy)

Offline DreamM@ster

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #225 dnia: 02 Kwiecień, 2018, 23:03 »
Byłem na pamiątce! Od prawie 3 lat jestem nieczynny ( z wyjątkiem co rocznej pamiątki nie mam żadnego kontaktu z sektą z Brooklynu/Warwick) 


Tusia

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #226 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 09:46 »
Byłem na pamiątce! Od prawie 3 lat jestem nieczynny ( z wyjątkiem co rocznej pamiątki nie mam żadnego kontaktu z sektą z Brooklynu/Warwick)

Dopisali Ciebie do statystyki.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #227 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 09:54 »
Z ręką na sercu powtarzam teraz "słowo w słowo" - Zapisałem to sobie na kartce.

"
- Jezus połamał chleb podawany apostołom, ŻEBY ŁATWIEJ BYŁO IM GO ZJEŚĆ!
- Łamanie chleba nie miało żadnego symbolicznego znaczenia, po prostu mniejszy  kawałek łatwiej zjeść niż duży.
"

Nie do wiary! :o


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #228 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 10:04 »
Tak uczą już od dość dawna:

*** it-1 s. 247 ak. 1 Bochenek ***
A zatem okoliczność, że podczas ustanawiania Wieczerzy Pańskiej Jezus „połamał” chleb (Mt 26:26), nie ma żadnego szczególnego znaczenia — był to normalny sposób dzielenia chleba (Mt 14:19; 15:36; Mk 6:41; 8:6; Łk 9:16; Dz 2:42, 46, Int).


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #229 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 13:18 »
Żenujące zachowanie ludzi, którzy celowo zakłócają przebieg Pamiątki. Postawa starszych też żenująca, lepiej było poprosić o opuszczenie sali jak ktoś nie potrafi się zachować, a w razie czego zadzwonić na policję.


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #230 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 13:28 »
Żenujące zachowanie ludzi, którzy celowo zakłócają przebieg Pamiątki. Postawa starszych też żenująca, lepiej było poprosić o opuszczenie sali jak ktoś nie potrafi się zachować, a w razie czego zadzwonić na policję.
Co w tym żenującego ? Że ktoś chciał wino wypić?O tym nIe powinni decydować starsi SJ.


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #231 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 14:07 »
Co w tym żenującego ? Że ktoś chciał wino wypić?O tym nIe powinni decydować starsi SJ.
Jak ja chcę wypić wino, to kupuję w sklepie i piję w domu z żoną. Jeśli ty wolisz iść do SJ na Pamiątkę w tym celu, to jest to żenujące.


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #232 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 14:12 »
Jak ja chcę wypić wino, to kupuję w sklepie i piję w domu z żoną. Jeśli ty wolisz iść do SJ na Pamiątkę w tym celu, to jest to żenujące.
To w jakim celu jest podawane wino na pamiątce? Widzę,że nie rozumiesz tematu. :)


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #233 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 15:18 »
To w jakim celu jest podawane wino na pamiątce? Widzę,że nie rozumiesz tematu. :)
Wino na Pamiątce u SJ jest podawane w tym celu, aby podać je dalej :) czy to takie trudne do zrozumienia? :)
Natomiast zachowanie dla mnie żenujące, bo nastawione na niepotrzebną prowokację i szukanie rozgłosu na forach skoro filmik wrzucony do netu. Ani to pomocne dla SJ, którzy tam byli, ani dla ludzi z zewnątrz - przyszedł gość, zakłócał porządek, to go wyprosili. Czasem mam wrażenie, że tylko exSJ fascynują się takimi filmami, do czego prawa im oczywiście nawet nie śmiem odbierać :)


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #234 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 15:47 »
Wino na Pamiątce u SJ jest podawane w tym celu, aby podać je dalej :) czy to takie trudne do zrozumienia? :)

Nie prawda .
Wino u SJ jest podawane w tym celu ,aby kto godny mógł je wypić.


Offline Zwolennik Swieczki

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #235 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 15:59 »
Nie prawda .
Wino u SJ jest podawane w tym celu ,aby kto godny mógł je wypić.
Pamietam tak sytuacje ze na jedna z pamiatek przyszlo dwoch wczorajszych jegomosci , ktorzy pomijajac ubogi wyglad charakteryzowali sie dosyc malo komfortowym zapachem. Byli bardzo grzeczni , usiedli w jednym z przednich rzedow...nigdy nie zapomne ze przez cala godzine stalo obok nich az 2 starszych,zas gdy podawano sobie kielich z winem pojawilo sie ich chyba z 5. Prawdopodobnie z obawy przed szybkim uplynnieniem jego zawartosci. A co jezeli tamci  panowie tez mieli nadzieje......??


Offline Reskator

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #236 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 16:32 »
Byłem na pamiątce! Od prawie 3 lat jestem nieczynny ( z wyjątkiem co rocznej pamiątki nie mam żadnego kontaktu z sektą z Brooklynu/Warwick)
Taka postawa w opini śj wygląda tak;
-gdy przyjdziesz mówią -o ma wyrzuty sumienia i przyszedł .
-gdy nie przyjdziesz mówią-o nawet na pamiątkę nie przyszedł nie ma sumienia.
Jaka jest lepsza postawa?
Od 2 lat jestem za opcją drugą i sumienie mnie nie potępia.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień, 2018, 16:34 wysłana przez Reskator »


Offline josh82

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #237 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 16:39 »
Twoje osobiste sumienie się nie liczy - Sumienie "prawdziwego Chrześcijanina" jest dyktowane przez CK, więc skoro Twoje Cię nie potępia, to znaczy, że nie jesteś Chrześcijaninem  8-)


Offline Reskator

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #238 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 18:16 »
Twoje osobiste sumienie się nie liczy - Sumienie "prawdziwego Chrześcijanina" jest dyktowane przez CK, więc skoro Twoje Cię nie potępia, to znaczy, że nie jesteś Chrześcijaninem  8-)
Brawo!
Analiza,dedukcja,indukcja dogłębnie świadkowska.
CK jest JEDYNYM kanałem,choć Jakson w Australii skłamał mówiąc że nie.


Offline Halina

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #239 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 19:24 »
Nie prawda .
Wino u SJ jest podawane w tym celu ,aby kto godny mógł je wypić.
Czyli według Ciebie "czyńcie to na moją pamiątkę " oznaczało podawajcie sobie wino i chleb ? Czy jedzcie i pijcie ? Odpowiedz , dlaczego Jezus nie zaprosił obserwatorów którzy mieli tylko podawać sobie chleb i wino ? przecież miał wtedy wielu uczniów. W wykładzie mówca powiedział że ta uroczystość jest obchodzona zgodnie z poleceniem Jezusa . Czytałeś w ewangeliach że czyńcie to na moją pamiątkę oznaczało podawajcie ?czy jedzcie i pijcie ?Przykre jest to że zadając takie pytanie zostajemy " naznaczeni" w zborach. Oczywiście mój post jest skierowany do  "dwaświaty"
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień, 2018, 19:34 wysłana przez Halina »