Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy i kiedy nadzorcy obwodu zasiadają w komitetach sądowniczych?  (Przeczytany 3583 razy)

Offline Roszada

Czy i kiedy nadzorcy obwodu zasiadają w komitetach sądowniczych?

Jakoś mi się o oczy nie obiło, by jakiś NO był wymieniany jako sędzia. :)

A kto obwodowych w razie czego sądzi, jak podpadną? :-\


Offline Roszada

Odp: Czy i kiedy nadzorcy obwodu zasiadają w komitetach sądowniczych?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec, 2018, 21:00 »
Pewnie obwodowi, zanim są sądzeni, wpierw są jak członkowie CK "proszeni o ustąpienie [rezygnację]" z przywileju. ;)
Wtedy już jako nieobwodowi zasiadają na ławie oskarżonych. :)


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Czy i kiedy nadzorcy obwodu zasiadają w komitetach sądowniczych?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec, 2018, 21:04 »
list z 31 sierpnia 2017


Offline Roszada

Odp: Czy i kiedy nadzorcy obwodu zasiadają w komitetach sądowniczych?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec, 2018, 22:37 »
list z 31 sierpnia 2017
A może ktoś skan wrzuci dla potomnych i niewierzących. :)
Albo linka do Archiwum.



Offline Roszada

Odp: Czy i kiedy nadzorcy obwodu zasiadają w komitetach sądowniczych?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Marzec, 2018, 09:23 »
https://wtsarchive.com/letter/20170831-p_dot-postepowania-w-wypadku-niektorych-powaznych-przewinien
No to ostro z nimi jadą, za ich plecami:

Cytuj
dwóch starszych, którzy znają okoliczności, niezwłocznie skontaktuje się z Działem Służby. Otrzymają oni wskazówki, w jaki sposób należy się zająć sprawą i co ma zawierać notatka wysyłana do Biura Oddziału. W zależności od tego, kogo dotyczy sprawa i gdzie doszło do przewinienia, o zajęcie się sprawą mogą zostać poproszeni starsi spoza Waszego zboru, na przykład starsi usługujący w Betel.

A gdzie w cztery oczy upomnienie?

„(...)Jeśli zaś twój brat popełni grzech, idź i jego winę odsłoń między tobą a nim samym. Jeśli cię posłucha, pozyskałeś swego brata. Ale jeśli nie posłucha, weź ze sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby każda sprawa mogła być potwierdzona ustami dwóch lub trzech świadków. Jeżeli ich nie posłucha, powiedz zborowi. Jeśli nie posłucha nawet zboru, niech będzie dla ciebie po prostu jak człowiek z narodów i jak poborca podatkowy(...)” (Mt 18:15-17)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy i kiedy nadzorcy obwodu zasiadają w komitetach sądowniczych?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Marzec, 2018, 11:44 »
Jeśli dowiecie się o oskarżeniu wobec takich braci lub sióstr przydzielonych do Wasze-go zboru, dwóch starszych, którzy znają okoliczności, niezwłocznie skontaktuje się z Działem Służ-by. Otrzymają oni wskazówki, w jaki sposób należy się zająć sprawą i co ma zawierać notatka wysyłana do Biura Oddziału.
Może nie w temacie, ale czytając ten list odnosi się wrażenie, że starsi mają odgórne wytyczne jak sprawę załatwić. Czyżby nic od nich nie zależało? A jeżeli dostaną wytyczne, aby bezwzględnie wykluczyć, to  po co zwoływać komitet? Wyrok i tak zapadł. A gdzie możliwość okazania skruchy?(takie mi się pytania i wnioski nasunęły).   
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: Czy i kiedy nadzorcy obwodu zasiadają w komitetach sądowniczych?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Marzec, 2018, 12:41 »
Cytuj
o zajęcie się sprawą mogą zostać poproszeni starsi spoza Waszego zboru, na przykład starsi usługujący w Betel
A to jest ciekawy fragment.
Dziwne, że jak sądzili Raya Franza, to nie przysłali kogoś z Betel. :-\
Czyżby się bali, że będą mieć respekt wobec Raya. :)


Offline Sebastian

Odp: Czy i kiedy nadzorcy obwodu zasiadają w komitetach sądowniczych?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Marzec, 2018, 23:05 »
Jeśli dowiecie się o oskarżeniu wobec takich braci lub sióstr przydzielonych do Waszego zboru, dwóch starszych, którzy znają okoliczności, niezwłocznie skontaktuje się z Działem Służby. Otrzymają oni wskazówki, w jaki sposób należy się zająć sprawą i co ma zawierać notatka wysyłana do Biura Oddziału.
Może nie w temacie, ale czytając ten list odnosi się wrażenie, że starsi mają odgórne wytyczne jak sprawę załatwić. Czyżby nic od nich nie zależało? A jeżeli dostaną wytyczne, aby bezwzględnie wykluczyć, to  po co zwoływać komitet? Wyrok i tak zapadł. A gdzie możliwość okazania skruchy?(takie mi się pytania i wnioski nasunęły).
ja widze tutaj nie tyle "skazanie bez sądu" co coś wprost przeciwnego: immunitet sądowniczy;

jak do Waszego zboru przybywa ktoś z elity elit, to musicie pamiętać że nawet jakby coś super grubego przeskrobał, to wam zwykłym szarym starszakom nie wolno sądzić przestawiciela elity. On jest figurą i jego może sądzić tylko i wyłącznie elita z biura oddziału.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Czy i kiedy nadzorcy obwodu zasiadają w komitetach sądowniczych?
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Marzec, 2018, 01:12 »
ja widze tutaj nie tyle "skazanie bez sądu" co coś wprost przeciwnego: immunitet sądowniczy;

jak do Waszego zboru przybywa ktoś z elity elit, to musicie pamiętać że nawet jakby coś super grubego przeskrobał, to wam zwykłym szarym starszakom nie wolno sądzić przestawiciela elity. On jest figurą i jego może sądzić tylko i wyłącznie elita z biura oddziału.

Inaczej to odbieram. Czy BO kryłoby w obliczu dowodów NO? Wątpię, bo i po co, to tylko trybik, na jego miejsce są kolejni. Poza tym, przynajmniej część NO to w miarę inteligentni ludzie, lepiej żeby ich sądzili ludzie z BO, których NO nie przyćmi inteligencją lub cwaniactwem, a niestety niektóre grona starszych mogłyby się dać łatwo zmanipulować.


Offline Sebastian

Odp: Czy i kiedy nadzorcy obwodu zasiadają w komitetach sądowniczych?
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Marzec, 2018, 01:43 »
Inaczej to odbieram. Czy BO kryłoby w obliczu dowodów NO? Wątpię, bo i po co, to tylko trybik, na jego miejsce są kolejni. Poza tym, przynajmniej część NO to w miarę inteligentni ludzie, lepiej żeby ich sądzili ludzie z BO, których NO nie przyćmi inteligencją lub cwaniactwem, a niestety niektóre grona starszych mogłyby się dać łatwo zmanipulować.
myślę że przyczyna "immunitetu sądowniczego" dla NO jest inna: chodzi o to aby nie był zależny od starszyzny, chodzi o pokazanie "kto tu rządzi". Czyli: wy, starszaki, jesteście zbyt małymi pionkami, aby osądzać wielkiego brata podróżującego.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Czy i kiedy nadzorcy obwodu zasiadają w komitetach sądowniczych?
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Marzec, 2018, 07:55 »
myślę że przyczyna "immunitetu sądowniczego" dla NO jest inna: chodzi o to aby nie był zależny od starszyzny, chodzi o pokazanie "kto tu rządzi". Czyli: wy, starszaki, jesteście zbyt małymi pionkami, aby osądzać wielkiego brata podróżującego.




Hierarchia u Świadków Jehowy

CIAŁO KIEROWNICZE

OBWODOWI

STARSI

ZBÓR

KOBIETY


"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline dziewiatka

Odp: Czy i kiedy nadzorcy obwodu zasiadają w komitetach sądowniczych?
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Marzec, 2018, 16:29 »
W całej mojej karierze tylko raz obwodowy wziął udział w komitecie i to na moją prośbę.Był to komitet odwoławczy.Czasami prosi się NO w trudnych sprawach o konsultacje a oni mogą doradzić.NO nie angażują się w komitety bo to wymaga czasu.Z tego co wiem i pamiętam,jeszcze na początku lat osiemdziesiątych w zborach czekano z komitetami do obsługi,potem od tego odeszli.



Offline dziewiatka

Odp: Czy i kiedy nadzorcy obwodu zasiadają w komitetach sądowniczych?
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Marzec, 2018, 23:07 »
Czasami ,znam przypadek gdy były NO podczas komitetu zapytał,kim wy jesteście by mnie sądzić,za malutcy jesteście,no i po komitecie ,musieli ważniejsi przyjechać.Drugi komitet z NO jako podsądnym miał przebieg wzorcowy,NO został wykluczony ,nie wiem czy się odwoływał,ale po latach został przyłączony.