Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: W jaki sposób Jehowa przekazuje swą wolę?  (Przeczytany 8467 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: W jaki sposób Jehowa przekazuje swą wolę?
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Październik, 2015, 10:19 »
Kiedy przychodzi czas na dokładniejsze wyjaśnienie jakiegoś ważnego zagadnienia, w zrozumieniu go duch święty pomaga odpowiedzialnym przedstawicielom klasy „niewolnika wiernego i roztropnego w Biurze Głównym”
Strażnica z 15. 05. 2010.

Jak widać, albo czas nie nadszedł, albo Duch Święty mylił się na potęgę. :(  :D
"Dokładniejsze wyjaśnienie" to eufemizm mający ukryć zmiany doktryn o 180 stopni.
Ostatnio oświeciło ich,  że już nie są "przedstawicielem klasy niewolnika", lecz "niewolnikiem". Tak ich dopadło w tym Biurze Głównym i nie mieli wyjścia ;D

Genialny tekst :)

BTW to ciekawy temat. JAK duch im podsuwa treści. Doprawdy, ciekawe to.


Offline adam

Odp: W jaki sposób Jehowa przekazuje swą wolę?
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Marzec, 2016, 03:32 »
Wiesz, ze masz nową ksywkę "SKOROWIDZ"? Nawet nie wiesz, jak ułatwiasz mi robotę. Już dawno mówiłem, że Ciało Kierownicze powinno brać z ciebie przykład i robić tego typu przeglądówki, bo to stara praktyka z literatury naukowej (oczywiście pomiojając te wszystkie manipulacje :))


Bardzo prosto przekazuje, przez "kanał":

„W jaki sposób Bóg udostępnia zrozumienie swych proroctw? Przy pomocy swego Słowa, swego świętego ducha i przez swe ziemskie narzędzie, czyli kanał. (…) Że Jehowa posługuje się dziś takim kanałem i że ten kanał jest złączony ze Społeczeństwem Nowego Świata świadków Jehowy niewątpliwie pokazują fakty” (Strażnica Nr 18, 1963 s. 9).

Kto nie nawiąże kontaktu z tym kanałem łączności, którym posługuje się Bóg, ten nie zrobi postępów na drodze życia, niezależnie od tego, jak często by czytał Biblię” (Strażnica Rok CIII [1982] Nr 18 s. 20).

„Musimy więc unikać sidła, jakim jest zazdrosne obstawanie przy własnych poglądach lub metodach działania, które nie mają solidnych biblijnych podstaw. Powinniśmy natomiast przyjmować nowe światło, jakie Jehowa rzuca na swe Słowo za pośrednictwem kanału, którym się obecnie posługuje” (Strażnica Nr 20, 2002 s. 30).

Oficjalna nazwa to wg skorowidza:

CHANNEL OF COMMUNICATION

*** dx86-13 Kanał łączności ***
KANAŁ ŁĄCZNOŚCI