Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna  (Przeczytany 4138 razy)

Offline spychszymon4454

Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna
« dnia: 28 Luty, 2018, 18:29 »
Witajcie!
Jestem tu, bo szukam wsparcia ludzi z podobnymi doświadczeniami. Odszedłem od ŚJ, bo odkryłem zbyt wiele obłudy. Poznałem też mojego chłopaka i stwierdziłem, że nie mogę być dłużej w religii, która nie akceptuje mojej orientacji. Czy ktoś odszedł z tej religii z podobnego powodu?


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty, 2018, 18:32 »
 Witaj

 Z tego co wiem, żadna religia nie akceptuje homoseksualizmu, chyba że jakaś nowa, postępowa sekta.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Luty, 2018, 18:40 »
My nie zajmujemy się tu seksualnością prywatną.
Nie wchodzimy w temat, kto z kim śpi.

Chyba powinieneś poszukać forum innego typu, tam znajdziesz podobnych sobie.


Offline Safari

Odp: Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Luty, 2018, 18:45 »
Witajcie!
Jestem tu, bo szukam wsparcia ludzi z podobnymi doświadczeniami. Odszedłem od ŚJ, bo odkryłem zbyt wiele obłudy. Poznałem też mojego chłopaka i stwierdziłem, że nie mogę być dłużej w religii, która nie akceptuje mojej orientacji. Czy ktoś odszedł z tej religii z podobnego powodu?

Cześć 😁 nie wiem kto tu opuścił org z tego powodu. Myślę że znajdziesz tu wsparcie. Rozumiem, że chcesz znaleźć osoby z podobnymi przeżyciami. Było ich trochę na sąsiednim forum watchtower-forum.pl. Witaj po drugiej stronie mocy i powodzenia w drugim lepszym życiu 😉
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline HARNAŚ

Odp: Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Luty, 2018, 18:53 »
Ja się nie nadaję na przyjaciela. Ale witaj na forum i pisz jak masz ochotę.


Offline Dianne

Odp: Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Luty, 2018, 19:06 »
Uszanowanko :D Z tego co wiem to autor książki "świadek" jest gejem. Świadkowie homoseksualiści mają kompletnie przewalone, ciężko sobie wyobrazić co muszą czuć w tak homofobiczno-opresyjnym środowisku.

Jestem hetero, ale jak chcesz to się odzywaj.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.



Offline HARNAŚ

Odp: Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Luty, 2018, 19:13 »
W sumie , skoro mówisz , że szukasz ludzi z podobnymi problemami to ja nie potrzebnie się wyrywałem. Będzie lepiej jak będziesz pisał o tematach związanych z organizacja a nie swoja seksualnością,to akurat niewielu obchodzi kto z kim śpi , ważne aby sie wyspać


Offline Dianne

Odp: Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Luty, 2018, 19:15 »
napisał, bo szuka ludzi z podobnymi przeżyciami, to chyba normalne? :D
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Luty, 2018, 19:22 »
Siemka 8-)


Offline spychszymon4454

Odp: Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Luty, 2018, 20:06 »
Tazła, mylisz się, wiele religii wschodu akceptuje ;)


Offline Roszada

Odp: Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Luty, 2018, 20:07 »
Tazła, mylisz się, wiele religii wschodu akceptuje ;)
No to masz pole do popisu.
Są fora religii wschodu. Tam szukaj


Offline spychszymon4454

Odp: Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Luty, 2018, 20:12 »
Hehe, w sumie to kwestia seksualności nie była aż tak decydująca, ale niejako popchnęła mnie do zastanowienia się nad wierzeniami Świadków. O odejściu zdecydowała kwestia pokolenia, zmieniające się poglądy dotyczące roku 1914 i dosłowne traktowanie liczby 144 tys.


Offline Roszada

Odp: Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Luty, 2018, 20:18 »
Hehe, w sumie to kwestia seksualności nie była aż tak decydująca, ale niejako popchnęła mnie do zastanowienia się nad wierzeniami Świadków.
Nie wiem po co się pchałeś do nich.
Oni od początku podkreślają swoje stanowisko.

Np. książka Prowadzenie rozmów wydana w 1991 uczyła:

*** rs s. 240-s. 242 Płeć (życie płciowe) ***
Co Biblia mówi o homoseksualizmie?
Rzym. 1:24-27: „Bóg, stosownie do pragnień ich serc, wydał ich na pastwę nieczystości, żeby między sobą hańbili swe ciała (...) Bóg wydał ich haniebnym żądzom seksualnym, bo zarówno ich kobiety zamieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze, jak i mężczyźni podobnie porzucili zgodne z naturą pożycie z kobietą i gwałtownie zapłonęli w swej pożądliwości jedni ku drugim, mężczyźni z mężczyznami czyniąc to, co sprośne, i na samych sobie otrzymując pełną odpłatę należną za ich błąd”.
1 Tym. 1:9-11: „Prawo zostało ogłoszone nie dla człowieka prawego, lecz dla dopuszczających się bezprawia i krnąbrnych, bezbożnych i grzeszników, (...) rozpustników, mężczyzn kładących się z mężczyznami, (...) a także ze względu na wszystko inne, co jest przeciwne zdrowej nauce zgodnej z chwalebną dobrą nowiną szczęśliwego Boga” (por. Kapł. 20:13).
Judy 7: „Tak też Sodoma i Gomora oraz miasta wokół nich, gdy (...) poszły za ciałem ku pożyciu sprzecznemu z naturą, stanowią dany nam ostrzegawczy przykład przez to, że ponoszą sądową karę ognia wiecznego”. (Od nazwy Sodoma powstało słowo „sodomia”, które dawniej odnosiło się między innymi do praktyk homoseksualnych. Por. Rodz. 19:4, 5, 24, 25).

Jak prawdziwi chrześcijanie zapatrują się na byłych homoseksualistów?

1 Kor. 6:9-11: „Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami (...) nie odziedziczą królestwa Bożego. A przecież takimi byli niektórzy z was. Ale zostaliście umyci, ale zostaliście uświęceni, ale zostaliście uznani za prawych w imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz duchem naszego Boga”. (Kto porzuca nieczyste praktyki, dostosowuje swe życie do prawych wymagań Jehowy i wierzy, że On przebacza grzechy przez Chrystusa, ten bez względu na swą przeszłość może się cieszyć uznaniem Boga. Jeżeli się zmienił, będzie mile widziany w zborze chrześcijańskim).
Prawdziwi chrześcijanie wiedzą, że kto szczerze pragnie podobać się Jehowie, ten jest w stanie przezwyciężyć nawet głęboko zakorzenione złe pragnienia, choćby je odziedziczył albo choćby powstały u niego z przyczyn fizycznych lub pod wpływem otoczenia. Niektórzy ludzie z natury są nad wyraz pobudliwi. Może w przeszłości nie panowali nad sobą i wybuchali gniewem, ale dzięki temu, że poznali wolę Boga, że pragną Mu się podobać i korzystają z pomocy Jego ducha, potrafią powściągać emocje. Ktoś może był alkoholikiem, ale mając odpowiednią motywację, jest w stanie powstrzymywać się od picia, żeby nie wrócić do nałogu. Tak samo gdy ktoś odczuwa silny pociąg do osób tej samej płci, ale kieruje się radami Słowa Bożego, może się ustrzec praktyk homoseksualnych (zob. Efez. 4:17-24). Jehowa nie pozwala nam wmawiać w siebie, że to nieważne, jak postępujemy; życzliwie, lecz stanowczo ostrzega przed skutkami złego postępowania i zapewnia wszechstronną pomoc tym, którzy pragną ‛zrzucić starą osobowość razem z jej praktykami, a przyodziać się w nową osobowość’ (Kol. 3:9, 10).


Offline spychszymon4454

Odp: Wiara Świadków Jehowy, a orientacja seksualna
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Luty, 2018, 20:29 »
Nie pchałem się, byłem wychowywany w tej religii i robiłem wszystko, co 'Jehowa' każe