Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Klęski żywiołowe dosięgają też majątku Towarzystwa  (Przeczytany 2295 razy)

Offline Roszada

Wiele lat temu, gdy w Polsce nie było jeszcze oficjalnych sal królestwa, ŚJ mówili mi, że nie budują swych 'kościołów', bo i tak one wszystkie będą niedługo zniszczone, a poza tym "Bóg nie mieszka w świątyniach" ręką ludzką uczynionych.

Nie słyszało się wtedy o jakichś klęskach żywiołowych, które dotykały sal królestwa na Zachodzie, bo i media nie działały za komuny jak dziś. ;D

Wydawało się, że klęski dotykają wszystkich, ale prawie wcale ŚJ. :-\

Owszem słyszałem w okolicach Gdańska o domu mieszkalnym jednego ze ŚJ, który się zapalił, gdzie się zbierali ŚJ. Była to niemała sensacja.
Nawet nie potrafili zrozumieć tego, dlaczego Jehowa dopuścił do tego. :(

Ale oni raz dwa nazbierali pieniędzy dla tego brata i rychło odbudowali co trzeba.
Znów na lata sprawa klęsk ucichła.

A jak jest dziś?
Owszem kiedyś o klęskach donoszono, ale ostatnio coraz częściej pisze się o zniszczonych przez żywioły salach królestwa. Przoduje w tym jw.org
Powstał nawet specjalny komitet od klęsk.

*** kr rozdz. 18 ss. 198-199 Finansowanie działalności Królestwa ***
Na co przeznaczamy uzyskane fundusze?
Ogólnoświatowa działalność. Datki ofiarowane na ten cel są wykorzystywane do prowadzenia ewangelizacji na całym świecie. Obejmuje to koszty produkcji i dystrybucji literatury, budowania i utrzymywania Biur Oddziałów oraz organizowania różnych szkoleń teokratycznych. Dochodzą do tego wydatki związane ze służbą misjonarzy, nadzorców podróżujących i pionierów specjalnych. Środki z tej puli wykorzystuje się też na akcje niesienia pomocy braciom poszkodowanym w wyniku klęsk żywiołowych i innych tragedii

Widać, że klęski choć przydatne Towarzystwu dla jego doktryny, że im ich więcej tym Armagedon bliżej, ale zarazem one nie omijają majątku Towarzystwa.

Nie wyobrażam sobie co by było, jakby np. trzęsienie ziemi zaatakowało Warwick. :-\



Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Klęski żywiołowe dosięgają też majątku Towarzystwa
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty, 2018, 10:58 »

Nie wyobrażam sobie co by było, jakby np. trzęsienie ziemi zaatakowało Warwick. :-\

Ogłosili by Armagedon. ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Klęski żywiołowe dosięgają też majątku Towarzystwa
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Luty, 2018, 19:08 »
No tak sami piszą:

*** dx86-16 Chrześcijanie ***
nie są chronieni przed katastrofami, wypadkami, przemocą: w88/7 20-23; g88/4 6-7; g87/4 6; w86/5 8
nie są chronieni przed problemami: cl 72-73; w86/4 4-5
nie są chronieni przed trudnościami: w91 1.10 13-14

To po co wmawiają ludziom, że jak wstąpią do organizacji, to znikną ich problemy? :-\

*** w92 1.1 s. 17 ***
Jehowa nie chroni swych czcicieli przed wypadkami, konfliktami społecznymi lub aktami przemocy, chociaż w takich sytuacjach stosowanie praktycznej mądrości opartej na Biblii może mieć nieocenioną wartość (Przysłów 22:3; Kaznodziei 9:11). Bez względu na to, czy zostaniemy wyratowani z opresji, czy też nie, możemy ufać, że otrzymamy nagrodę za wierność — w razie konieczności nawet w formie zmartwychwstania


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Klęski żywiołowe dosięgają też majątku Towarzystwa
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Luty, 2018, 19:25 »

Nie wyobrażam sobie co by było, jakby np. trzęsienie ziemi zaatakowało Warwick. :-\


  To byłoby  tak.. Jehowa na dobre  zrzucił szatana na ziemię, omyłko cisnął nim w Warwick, bo nie poznał nowej siedziby.  ;D

 
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Klęski żywiołowe dosięgają też majątku Towarzystwa
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Luty, 2018, 19:35 »

  To byłoby  tak.. Jehowa na dobre  zrzucił szatana na ziemię, omyłko cisnął nim w Warwick, bo nie poznał nowej siedziby.  ;D
Od czasu gdy piorun walnął w Malborku w salę zgromadzeń przestałem wierzyć w ich Jehowę. ;)

http://kwidzyn.naszemiasto.pl/archiwum/pozar-w-malborku-jeden-piorun-wart-byl-350-tysiecy-zlotych,1226412,art,t,id,tm.html


Offline gangas

Odp: Klęski żywiołowe dosięgają też majątku Towarzystwa
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Luty, 2018, 21:23 »
Od czasu gdy piorun walnął w Malborku w salę zgromadzeń przestałem wierzyć w ich Jehowę. ;)

http://kwidzyn.naszemiasto.pl/archiwum/pozar-w-malborku-jeden-piorun-wart-byl-350-tysiecy-zlotych,1226412,art,t,id,tm.html

W Malborku, to akurat rozumiem. Krzyżacki Bóg daje wyrazne sygnały Jehowie, że to wybitnie nie jego miasto.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Martin

Odp: Klęski żywiołowe dosięgają też majątku Towarzystwa
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Luty, 2018, 22:18 »
To tych Jehowów jest więcej? Wierzysz w innego, ale też Jehowę/Jahwę?
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Roszada

Odp: Klęski żywiołowe dosięgają też majątku Towarzystwa
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marzec, 2018, 12:42 »
A w Polsce nie było przypadków, że sale królestwa spłonęły, czy uległy jakimś zniszczeniu?
Powódź, gradobicie, elektryka.


Tusia

  • Gość
Odp: Klęski żywiołowe dosięgają też majątku Towarzystwa
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Marzec, 2018, 20:19 »
A w Polsce nie było przypadków, że sale królestwa spłonęły, czy uległy jakimś zniszczeniu?
Powódź, gradobicie, elektryka.

...armagedon  ;D


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Klęski żywiołowe dosięgają też majątku Towarzystwa
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Marzec, 2018, 20:30 »
Pamiętam jak mojego i innych Grudziądzkich zborów jechała pomoc na południe kraju podczas powodzi w 1997 r. Akurat naszemu NO dom zalało po dach. No i pojechała ekipa, filmik propagandowy nakręciła i było wiele powodów do achów i ochów. Jako nieliczny widziałem wersję "nieocenzurowaną" tego filmu. Szkoda że nie mam go teraz.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi



Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Klęski żywiołowe dosięgają też majątku Towarzystwa
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Marzec, 2018, 20:39 »
Musiał NO nieźle nagrzeszyć. :)
Po pewnym czasie okazało się że rzeczywiście nagrzeszył i to podobno sporo.  ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi