Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zaproszenie na Pamiątkę 2018  (Przeczytany 11889 razy)

Offline Roszada

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Luty, 2018, 09:06 »
Skoro poprzez Biblię , Bóg pokazał jaki ma plan względem ludzi ,
Myślałem, że już nie stosują słowa "plan" Boży,gdy odrzucili Boski Plan Wieków Russella, ale proszę nadal słowo używane:

*** w89 1.5 s. 7 Babilon Wielki upadł i podlega osądzeniu ***
Jeżeli Babilon Wielki upadł i podlega osądzeniu, to jaki dalszy rozwój wydarzeń przewiduje plan Boży?

*** w89 1.8 s. 27  ***
Czyż poczynania marnego węża miałyby zniweczyć cały plan Boży?

*** po rozdz. 6 s. 65 ***
Czy taki był plan Jehowy Boga? Nie, gdyż Bóg musiałby wtedy zaplanować, że Kain zamorduje swego młodszego brata, Abla, i tym samym nie będzie zasługiwał na to, aby dzisiaj wszyscy ludzie wywodzili się z jego rodu.

Raczej popularniejsze słowo było "zamierzenie" Boże. :)


Offline Sebastian

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Luty, 2018, 09:22 »
Mi mocno się wryło tłumaczenie z dawnych lat, że czują to tak, jak mężczyzna czuje, że jest mężczyzną, a kobieta - że jest kobietą. Natomiast patrząc po tych, co się przyznali do tej jedności z Chrystusem, gdzie często bardziej musieli się bać starszych niż sądów świeckich, gdy trzeba by było bronić prawa do głoszenia, to wolałbym nie doznać tego 'przywileju'. Mi jest dobrze na Ziemi:-D
To jest ciekawe zjawisko od strony socjologicznej. Jedni mówią że lepsza "konkretna" nadzieja na życie wieczne na ziemi niż "niemożliwa do wyobrażenia sobie" nadzieja niebiańska, a inni wprost przeciwnie: uważają że ewentualny ziemski raj to jest "nic" w porównaniu z niezwykłym przywilejem oglądania Boga twarzą w twarz.

Dla mnie niebo to kompletna abstrakcja ale moja partnerka życiowa (która jest praktykującą katoliczką) wytłumaczyła mi kiedyś jak ona wyobraża sobie niebo i dlaczego nadzieja życia w raju niebiańskim jest dla niej o wiele atrakcyjniejsza od ewentualnego raju ziemskiego.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Marzec, 2018, 10:45 »
Serdecznie zapraszamy

To tytuł

https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/

Wyakcentowali słowa:

„Czyńcie to na moją pamiątkę” (Łukasza 22:19)

Jakoś zapomnieli o słowach: "Bierzcie i jedzcie ... bierzcie i pijcie"
A co znaczy "to"?

Termin:
sobota 31 marca 2018
pogrubienie dodałem

Przed uwydatnionymi słowami: "Czyńcie to na moją pamiątkę" po wyżej na zaproszeniu czytamy: 'W noc przed swoją śmiercią Jezus polecił uczniom, by upamiętniali jego śmierć. Powiedział: "Czyńcie TO........." Z powyższego wynika że według ogra, czynić należy upamiętnianie śmierci, nie wieczerzy:" ..............polecił swoim uczniom, by upamiętniali jego śmierć. Powiedział:...........

Aaa i pamiętajcie, że jeszcze my wszyscy jesteśmy chorzy psychicznie - bo tylko taki wątpi w nauki CK:-D to jest straszne, jakie działa przeciwko myśleniu wytoczyło to wąskie grono w latach 70-tych i później w podziemiach Brooklińskiej centrali, żeby przykładnie uciszyć inteligentnych ludzi. Sugerowanie w później publikowanych artykułach, że są zaburzeni psychicznie. Potem to się przeniosło. To dlatego nieraz nie rozumiałem jakichś kwestii - to były po prostu wycieczki osobiste redaktorów artykułów. Straszne. A wyczytałem to w Kryzysie Sumienia.
Pogrubienie dodałem

Tak, dodam do tych chorych psychicznie, a wiem to od jednego ze straszny zboru w Żorach na Księcia, że ponad połowa tego zboru jedzie na psychotropach, kto tu jest chory psychicznie, biedaki, nie wyrabiają tak ostrej jazdy, słyszę to tu, to tam, że pokolenia nie przyjmują, nie jedna osoba mówi, że odebrała dzieciom dzieciństwo, wczoraj jeden brat mówi do mnie, w rozmowie o pedofilii, i w imię czego, i ja mam dzisiaj im ufać? i to ciągłe żebranie o pieniądze.

 


Offline greekNT

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Marzec, 2018, 14:01 »
Nie znalazłem żadnego przypadku obchodzenia wieczerzy w terminie Żydowskiej paschy po śmierci Jezusa .
Za to mamy informacje w Dz.Ap o łamaniu chleba podczas spotkań , a w PNS o spożywanym posiłku.?
Jezus nie kazał czynić dnia na pamiątkę, lecz łamanie i spożywanie chleba i wina świadczące o przymierzu które z nimi zawarł.
Ile kroć to czynili i następni powołani śmierć Pana opowiadali , w swoim gronie.
O ile dobrze pamiętam Bóg święta ustanawiał dość precyzyjnie.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Marzec, 2018, 00:21 »
Ej a co z tą datą - wg https://calendar.zoznam.sk/jewish_calendar-pl.php 14 nisan zaczyna się w piątek o zmroku, a zatem śj planują obchodzić Pamiątkę 15 nisan.
Mocno mnie to niepokoi - albo czegoś nie rozumiem, albo ktoś nas tak oczywiście robi w konia, że już nawet tego nie sprawdzamy i robią w ten sposób kolejną próbę braku czujności.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Startek

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Marzec, 2018, 07:57 »
Ja będę spożywał wieczerzę Pańską , i to napewno nie  ze świadkami  , gdzie na każdym kroku poniża się Pana Jezusa  . Gdzie  plugawi się Jego  męczeńską śmierć na krzyżu , przez organizowanie komitetów sądowniczych  na których  pasterze  wchodzą w kompetencje samego Pana Jezusa Chrystusa jako sędziego . 


Tusia

  • Gość
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Marzec, 2018, 14:19 »
Zróbcie zdjęcia (duże) i na stojaki:









Offline Salome

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #52 dnia: 15 Marzec, 2018, 14:35 »
I znowu lipa. CK pijane Duchem Świętym czy co, że daty nie potrafią precyzyjnie ustalić ?
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Technolog

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #53 dnia: 15 Marzec, 2018, 16:44 »
Tu już kiedyś opisywałem skąd są różnice.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/kanal-prawda-o-prawdzie/pamiatka-smierci-chrystusa-23-marca-czy-22-kwietnia!-(pop-vol-87)/
W skrócie:
-  kalendarz żydowski został unormowany w IV wieku, żeby Żydzi nie mieli wątpliwości jaki jest dzień.
- SJ do wyznaczania daty posługują się pierwotną zasadą podaną np. tu:
http://www.chabad.org/holidays/passover/pesach_cdo/aid/495531/jewish/How-Does-the-Spring-Equinox-Relate-to-the-Timing-of-Passover.htm


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #54 dnia: 15 Marzec, 2018, 17:35 »
Ej a co z tą datą - wg https://calendar.zoznam.sk/jewish_calendar-pl.php 14 nisan zaczyna się w piątek o zmroku, a zatem śj planują obchodzić Pamiątkę 15 nisan.
Mocno mnie to niepokoi - albo czegoś nie rozumiem, albo ktoś nas tak oczywiście robi w konia, że już nawet tego nie sprawdzamy i robią w ten sposób kolejną próbę braku czujności.

To sprawdzaj sam. Tak jak Technolog podpowiedział. Postudiuj temat. Porównaj daty z przed minionych 20 lat. Wartością dodaną będzie wiedza dlaczego święta wielkanocne są ruchome co do daty a nieruchome co do dnia tygodnia. Przyjrzyj się jak różne są metody opracowania kalendarza.
Wtedy nikt nie zrobi Cię w konia. Wklejka kalendarza żydowskiego w głowie Ci nie namiesza. I nie słuchaj ludzi, którzy tego nie rozumieją.
Pan z wrzuconego przez Ciebie filmiku wykazał się zerową wiedzą w temacie. Widać, że od samej zmiany z jednego "J" na drugie "J" mądrości z automatu nie przybywa. Ale co się dziwić. Ten sam Pan w innym wystąpieniu mówi, że 23 lata szkoleń i kursów nic mu nie dały i stracił tylko czas. Hmmm, nie uważał na lekcjach.

Jedni wynoszą z uczelni dyplom, inni wiedzę.

Zawsze mogą Cię odwiedzić dwaj głosiciele w Twoim miejscu zamieszkania i wyjaśnić zagadnienie :D przy jakimś szkle ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec, 2018, 17:37 wysłana przez Moyses »


Offline Piotr Adamczak

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 20
  • Polubień: 64
  • Mt 10, 28-33 Nie bójcie się tych, którzy zabijają
    • Faceboook
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Marzec, 2018, 14:49 »
W powiększeniu coś chyba zrobiono z ręką Pana Jezusa jest nie naturalna i jakby coś na niej wyrosło
Wolę być z Bogiem i niech osądza mnie świat,
niż trzymać ze światem, żeby osądził mnie Bóg


Offline CEGŁA

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Marzec, 2018, 16:19 »
Spotkałem się już z tym twierdzeniem, że żydom coś się pokręciło i źle wyznaczają daty, tzn, że ich kalendarz nie funkcjonuje odpowiednio. Świadkowie tak mówili  ::)

Nie wnikam, nie mój cyrk. Jak to wylicza CK:

"W każdym razie podstawową sprawą, którą należy zrozumieć, jest fakt, iż datę obchodzenia Wieczerzy Pańskiej wyznacza nowy księżyc (widoczny w Jeruzalem), a nie jego pełnia. Niemniej jednak Pamiątka wypada w czternaście dni po ukazaniu się sierpu nowego księżyca. Toteż w przybliżeniu zawsze zbiega się z pełnią księżyca. Dobrze jest o tym wiedzieć na wypadek, gdyby została przerwana łączność z Ciałem Kierowniczym i pewna grupa Świadków Jehowy by nie wiedziała, na kiedy ustalono datę Pamiątki. Jeżeli w takiej sytuacji będą obchodzić Pamiątkę w ten wieczór, na który kalendarz podaje pierwszą pełnię księżyca po wiosennym zrównaniu dnia z nocą, najprawdopodobniej uczynią to tego samego dnia, co reszta ich braci, albo przynajmniej bardzo blisko tej daty." w78/4

Wg. powyższego pamiątka powinna być obchodzona 31 marca 2018. Bo tak chyba powinno wyznaczać się datę np. 14 nisan, tu decyduje nów księżyca.




Ale i tak to nie ma większego znaczenia. To wyznaczanie dat jest co najmniej dziwne.

Izraelici za czasów Pana Jezusa spożywali wieczerzę paschalną. Łukasza 22:14 "Gorąco pragnąłem zjeść tę Paschę z wami, zanim będę cierpiał." Jednak jego naśladowcy nie byli zobowiązani do obchodzenia paschy i jedzenia wieczerzy. Podczas wieczerzy Jezus zawarł ze swoimi zawarł przymierze co do Królestwa. Podał chleb i wino, a napnie powiedział "czyńcie to na moją pamiątkę". Ale...

Apostoł Paweł w 1 Koryntian 11:20, 26 powiedział: "20 Tak więc, gdy się zbieracie, nie ma u was spożywania Wieczerzy Pańskiej (...) 26 Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. "

Chodziło o to, że chrześcijanie gdy spotykali się na wspólnych wieczerzach, "zebraniach" itp. mieli upamiętniać śmierć Pana poprzez spożywanie wina i chleba. Robiąc w ten sposób poświadczali swoją wiarę w Chrystusa, moc gładzenia grzechów przez Jego ofiarę i nowe przymierze. Mieli to czynić do czasu, "aż Pan przybędzie". 

Chrześcijan nie obowiązuje jakaś jedna specjalna data w roku, tak jak rocznica, że niby chrześcijanie tylko w tym jednym dniu mieli czynić tak jak im ich Mistrz nakazał.






« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2018, 16:30 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.