Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zaproszenie na Pamiątkę 2018  (Przeczytany 11891 razy)

Offline Villa Ella

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Luty, 2018, 06:04 »
A ja pamiętam, że pytałam babci, skąd taki namaszczony wie, że jest namaszczony i może spożywać? Ona odpowiadała, że on to po prostu czuje.
Ja na pamiątce wierciłam się, patrząc uważnie, czy ktoś spróbuje... Ale się niedoczekałam. Może za moich czasów nie było tyle zaburzeń psychicznych?...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline HARNAŚ

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Luty, 2018, 07:22 »
Nie znasz doktryny Strażnicy o 144 tysiącach, którzy wyprali swoje szaty i wybielili we krwi baranka ?
A doktrynę o wielkiej rzeszy znasz ?
Jak nie znasz to nic nie straciłeś.
Pokaż mi gdzie Jezus tak mówi a nie Strażnica. Zauważ , że wielka rzesza stoi przed tronem , a gdzie tron ? w niebie rzecz jasna .Zatem dogmat wielkiej rzeszy , której żaden człowiek nie może policzyć legł w gruzach tym bardziej , że świadkowie mają u siebie wszystko policzone , łącznie z nieczynnymi . Problem widzisz polega na tym , że znam i dlatego to mnie uwiera.


Offline Opatowianin

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Luty, 2018, 07:33 »
Znałem jednego "pomazańca" (z sąsiedniego zboru). Urodzony gruuuubo po 1935 r., nie mówiąc już o chrzcie. Dobrze że nie słyszał komentarzy naszego przewodniczącego o tak młodych "uczestnikach"...


Offline HARNAŚ

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Luty, 2018, 07:50 »
U mnie w zborze dwie osoby częstowały się na Pamiątce a w pewnym okresie po połączeniu zborów nawet trzy.


Offline Opatowianin

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Luty, 2018, 07:59 »
To dopiero uduchowiony zbór!


Offline HARNAŚ

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Luty, 2018, 08:38 »
To dopiero uduchowiony zbór!
W myśl CK psychiczny ;D Ale datki od wariatów im nie przeszkadzały.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty, 2018, 08:47 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Roszada

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Luty, 2018, 10:02 »
A ja pamiętam, że pytałam babci, skąd taki namaszczony wie, że jest namaszczony i może spożywać? Ona odpowiadała, że on to po prostu czuje.
Ja na pamiątce wierciłam się, patrząc uważnie, czy ktoś spróbuje... Ale się niedoczekałam. Może za moich czasów nie było tyle zaburzeń psychicznych?...
Czuje? :-\
Wielu może czuć, a później przestają czuć, jakim się powie, że mają przestać czuć. ;D

Strażnica Nr 6, 1993 s. 7 poucza:
„Ale co ma począć ten, kto pod wpływem silnych emocji lub poprzednich wyobrażeń religijnych niesłusznie spożywał symbole? Powinien tego zaprzestać i pokornie modlić się o przebaczenie Boże...”.

Strażnica Nr 7, 1996 s. 7-8 dodaje:
„Podczas Pamiątki niektórzy spożywali emblematy, ale później uświadomili sobie, że nie powinni tego robić. Takie prawo przysługuje tylko tym, których wybrał Bóg (...). Jeśli więc ktoś ‘po skrupulatnym zbadaniu’ uzna, że niesłusznie spożywa emblematy, powinien tego niezwłocznie zaniechać...”.

Nic dodać. :-\ :-\


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Luty, 2018, 11:31 »
Może za moich czasów nie było tyle zaburzeń psychicznych?...
Było tylko 8 tyś., a teraz jest 16 tyś. W książce JW na stronie 116 jest galeria czołówki z tych zaburzonych, dzisiaj można ich oglądać w telewizji. Dobrze grają. Nie chcą się dzielić zaburzeniami, trzymają je dla siebie:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 191
  • Polubień: 454
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Luty, 2018, 11:38 »
  Witajcie. W zborze do którego jeszcze podobno należę, jest jeden brat który spożywa emblematy. Dziadek ma około 80 lat. Od dawna jest dumą dla zboru. Nikt nie robi z niego wariata, wręcz przeciwnie. Jak wraz z żoną przenieśliśmy się na ten teren, to na drugim zebraniu jeden ze starszych nie wytrzymał i mówi ,,wiecie bracia, my w naszym zborze mamy brata z ostatka,,.  Osobiście nigdy z gościem nie rozmawiałem, ponieważ jestem w polskojęzycznej grupie przy zborze holenderskim. Ten brat z ,,ostatka,, jest właśnie holendrem. Wtedy moja umiejętność posługiwania się językiem obcym była jeszcze znikoma, teraz jest już dużo lepiej ale nie chodzę na zebrania, to i tak z nim nie pogadam.
  Jaakaa szkooda.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Luty, 2018, 21:45 »
Aaa i pamiętajcie, że jeszcze my wszyscy jesteśmy chorzy psychicznie - bo tylko taki wątpi w nauki CK:-D to jest straszne, jakie działa przeciwko myśleniu wytoczyło to wąskie grono w latach 70-tych i później w podziemiach Brooklińskiej centrali, żeby przykładnie uciszyć inteligentnych ludzi. Sugerowanie w później publikowanych artykułach, że są zaburzeni psychicznie. Potem to się przeniosło. To dlatego nieraz nie rozumiałem jakichś kwestii - to były po prostu wycieczki osobiste redaktorów artykułów. Straszne. A wyczytałem to w Kryzysie Sumienia.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Trinity

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Luty, 2018, 23:17 »
w moich stronach też jest siostra która spożywa emblematy
zaczęło sie gdy rozwiodła się z mężem bo straszny babiarz był
nie przepuścił żadnej w zasięgu wzroku (ja byłam za młoda)  ;D
ona chyba nie miała pomysłu i zaczęła spożywać
później jej przeszło i wszyscy odetchneli z ulgą
a podobno ostatnio znów spożywa i wszyscy mówią ze zwariowała bo nie ma męża


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Luty, 2018, 23:20 »
Trzeba czekać do 31 marca - wieczorem będzie intensywnie na forum:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Niedoszły Sługa

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Luty, 2018, 08:58 »
To jest kwestia, ktorej do tej pory nie rozumiem. Skoro to wszystko jest jedna wielka podpucha, to co rzeczywiście czują ludzie, którzy spożywają? Wkręcają sobie przez lata ten stan rzeczy, aż w końcu zaczynają w niego wierzyć? Wiele rzeczy już poukładałem sobie w głowie, ale to nadal mnie intryguje.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Luty, 2018, 00:18 »
Mi mocno się wryło tłumaczenie z dawnych lat, że czują to tak, jak mężczyzna czuje, że jest mężczyzną, a kobieta - że jest kobietą. Natomiast patrząc po tych, co się przyznali do tej jedności z Chrystusem, gdzie często bardziej musieli się bać starszych niż sądów świeckich, gdy trzeba by było bronić prawa do głoszenia, to wolałbym nie doznać tego 'przywileju'. Mi jest dobrze na Ziemi:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline HARNAŚ

Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Luty, 2018, 07:03 »
Skoro poprzez Biblię , Bóg pokazał jaki ma plan względem ludzi , to nie jest dla niego ważne czego Ty chcesz np. życia na Ziemi .Ważne co On jako stwórca zaplanował  Ciebie a twierdzenie , że ja chcę żyć w raju na Ziemi jest  w tej sytuacji pyszałkowatością , która jawnie odrzuca Boży plan.
Ja w to nie wierzę ,ale ludzie dla których Biblia jest Słowem Bożym muszą przyjąć to do wiadomości ,że Bóg zaprasza do nieba