Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .  (Przeczytany 19697 razy)

Online Gremczak

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Marzec, 2018, 12:48 »
Nie tylko u ŚJ. Całe chrześcijaństwo opiera się na wierze w jedynego Boga i Chrystusa. Przyjmując za fakt, że Adam i Ewa zostali  stworzeni przez JHWH to nie można zakładać, że jest wielu bogów i wielu panów.
Oczywiście możesz sobie wystrugać bożka i oddawać mu cześć tylko jaką to ma wartość.
Skoro tak odpisałeś na mój post tzn. ,że go nie zrozumiałeś, bo tam całkiem o co innego chodzi. Twoja optyka jest bardzo wąska widzisz tylko chrześcijaństwo. Z punktu widzenia nie chrześcijaństwa można powiedzieć ,że to Ty wystrugałeś sobie takiego bożka i uważasz,ze on istnieje.Jaką to ma wartość ,żadnej
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2018, 12:59 wysłana przez Gremczak »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Marzec, 2018, 13:05 »
To ty nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi. Ludzkość pochodzi od Adama i Ewy, których stworzył JHWH. Przy takim założeniu cała ludzkość zawdzięcza mu życie zakładając, że Adam z Ewą przekazali nam je.
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2018, 13:32 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Online Gremczak

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Marzec, 2018, 15:00 »
To ty nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi. Ludzkość pochodzi od Adama i Ewy, których stworzył JHWH. Przy takim założeniu cała ludzkość zawdzięcza mu życie zakładając, że Adam z Ewą przekazali nam je.
Ale to tylko założenie chrześcijańskie .Co nie musi być prawdą.


Offline matus

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Marzec, 2018, 15:35 »
Przecież stwórcą ludzi jest bóg Onyame. Kiedy istniały już niebo i ziemia, a nie było jeszcze ludzi, pewnego dnia spadł ulewny deszcz. Wraz z deszczem na ziemię opuścił się długi łańcuch. Wówczas Istota Najwyż­sza stworzyła siedmiu ludzi i po łańcuchu zesłała ich na ziemię. Zabrali oni ze sobą ogień. Rozmnożywszy się i zaludniwszy ziemię, pierwsi ludzie - przodko­wie całej ludzkości - wspięli się z powrotem do nieba
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Sebastian

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Marzec, 2018, 15:47 »
Przy takim założeniu
a pod założeniem że "nie ma Boga oprócz Allaha a Muhammad jest prorokiem Allaha", Gandalf Szary jest przedstawicielem niewiernych zasługujących na potępienie.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Nikt

  • Gość
Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #65 dnia: 24 Marzec, 2018, 17:20 »
a pod założeniem że "nie ma Boga oprócz Allaha a Muhammad jest prorokiem Allaha", Gandalf Szary jest przedstawicielem niewiernych zasługujących na potępienie.
[/quotee]
Ale przecież tak niektórzy uważają właśnie Ci od Allaha. Ale przecież Bóg nie ma względu na osobę i jest mu każdy miły co pełni jego wolę .


Offline gangas

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Marzec, 2018, 17:35 »
cytuję sam siebie ale tylko dla jasności;
PS; Dziś wymyślę sobie boga i nazwę go EWHAJ  odwócony----> JAHWE. Za chwilę jadę załatwić dość ważną dla mnie sprawę tak więc pomodlę się do niego i sprawdzę, czy mi pomoże.
Stawiam 50/50. Nie przyjmuje niepowodzenia jako próby wiary, bo to ja go wymyśliłem. Natomiast jak mi pomoże, będę się do niego modlił w trudnych dla mnie chwilach. Jak okaże się skuteczny, to zrobię mu małą kapliczkę.
Tak, teraz ja będę wykorzystywał boga >:( >:( >:( >:(    napisze potem jak mi poszło. ;) ;) ;)

Otóż poszło wyśmienicie. EHWAJ pomógł w 100%. Mało tego efekt znacznie lepszy od spodziewanego. W zasadzie mógłbym powiedzieć cud porównując to co uznaje się za cuda ( nie nie, nie byłem u psychiatry).
Dodatkowo jestem to w stanie udowodnić, mam świadków, pełną dokumentacje ( nie jakieś przepisywane i tłumaczone na różne języki przesłanki ) miejsce akcji znane. Naprawdę rewelka :) :) :)

Jeśli ktoś z was chciałby, żeby mój Bóg mu pomógł, proszę zwrócić się do mnie z problemem. Ja ocenie jego rangę i ustalimy kwotę, za jaką będę się do Niego modlił w waszej intencji.
 W przypadku spraw nie załatwionych przez EHWAJA z różnych powodów ( nadmiar pracy, krótkie terminy, L-4, urlop itp) gwarantuje zwrot gotówki w 100% oraz list z przeprosinami podpisany przeze mnie jako jego jedynego pośrednika tu na Ziemi.
Gdyby ktoś chciał się ochrzcić i wstąpić w szeregi jego wyznawców - 200zł ( pokropek, czy pełne zanurzenie oraz miejsce do uzgodnienia) /mogą być dzieci, ale co najmniej z jednym rodzicem/
Udzielę też ślubu przed jego obliczem, tu trochę drożej  -  500+ ( więcej gadzetów no i muzyka)
Udzielę również odpustu w Jego imieniu ( kwota zależna od ciężaru grzechu ale nie mniej jak 100 zł.
Nie organizuję pogrzebów ale przemówienie okolicznościowe jak najbardziej ( 500 zł + koszt dojazdu ew. muzyka za dodatkową opłatą.
Wkrótce rozszerzę ofertę o inne usługi, pomyślę też o świętach jakie można by organizować z różnych okazji.
Ten ruch religijny będzie miał korzenie ehwaistyczne ale to za jakiś czas. ;) ;) ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline sawaszi

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Marzec, 2018, 18:01 »
Nie przeoczmy faktu że Stwórca nie jest człowiekiem , "drogi Jego i myślenie są wyższe niż wasze .."
To jest 'taka prawda niezaprzeczalna' .
My - możemy - tylko dywagować - jak jest tak - czy nie ? (jest ,lub na wiarę) ..
Ale wszak mamy natchnione Pismo Święte i historie spisaną w Biblii .


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Marzec, 2018, 18:29 »
a pod założeniem że "nie ma Boga oprócz Allaha a Muhammad jest prorokiem Allaha", Gandalf Szary jest przedstawicielem niewiernych zasługujących na potępienie.
Istnienie takich religii, o których piszesz nieco kpiąco świadczy tylko o tym, że ludzie poszukują Boga. Czy stwórca ma wzgląd na osoby? Oczywiście, że tak świadczy o tym przysłanie swego syna tutaj na ziemię, aby nas wykupił z niewoli grzechu oraz spisanie Biblii abyśmy mogli go poznać.
Rz. 5:19 - Bo jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu zostało grzesznikami, tak też przez posłuszeństwo jednego wielu stanie się prawymi.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Online Gremczak

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #69 dnia: 24 Marzec, 2018, 18:36 »
a

Rz. 5:19 - Bo jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu zostało grzesznikami, tak też przez posłuszeństwo jednego wielu stanie się prawymi.

Ale wszak mamy natchnione Pismo Święte i historie spisaną w Biblii .
Każde jest natchnione. ;D Wszak aby napisać jakąś opowieść lub bajkę to też ktoś musi mieć tzw.  wenę. Tak samo jest  z Rzym 5:19.
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2018, 18:43 wysłana przez Gremczak »


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #70 dnia: 24 Marzec, 2018, 18:39 »
Nie tylko u ŚJ. Całe chrześcijaństwo opiera się na wierze w jedynego Boga i Chrystusa. Przyjmując za fakt, że Adam i Ewa zostali  stworzeni przez JHWH to nie można zakładać, że jest wielu bogów i wielu panów.
Oczywiście możesz sobie wystrugać bożka i oddawać mu cześć tylko jaką to ma wartość.
To, że całe Chrześcijaństwo, Judaizm, Islam opiera się na korzeniach wspólnych, nie dowodzi to prawdy absolutnej. Każde z tych wyznań "wystrugało" sobie boga według swych wyobrażeń, obojętnie jak; w drzewie, metalu, a przede wszystkim w swych mózgach, czerpiąc z wcześniejszych mitów. Tak to w wyniku asymilacji, synkretyzacji zaszczepiono ludziom prymitywizm, nie uzasadnionym żadnym konkretnym dowodem, a jedynie domieszką półprawd historycznych i geograficznych. Czerpanie przejętymi oszustwami z legend, ubranych z półprawd tak, aby nadać wygląd prawdy wynikającej z narracji. Jakże to może być, że jednakowo oddziałuje na ludzi, skoro Marii frunął gołąb pod spódnice i spłodził tak sobie bez ślubu i wbrew zakazowi łączenia różnych rodzajów istot. Jak to może być, aby tak doskonały prawodawca łamał własne prawa?


Na dodatek, aby nie dopuścić do wyjaśnienia tak oczywistych sprzeczności, ukuli sobie przypowieść o garncarzu i garnku, aby nikt nie próbował dyskutować {czyt. bogiem Wj 7:1} (Iz 29:16). Tak to zakłada się uzdę na usta pytającym o niedorzeczności biblijne (Ps 32:9). Ponadto trzeba przyjąć na wiarę. Oczywiście bez logicznego rozumu, lecz należy wierzyć bajką jak wierzy dziecko. Tak zalecał Jezus (Mat 18:2-3). Oto tak zaszczepia się niedorzeczności religijne. Oczywiście takie uzasadnienia nie są popularne. Z wierzeniami religijnymi zabrania się dyskutować, a przede wszystkim usiłuje się ośmieszać argumentem większości dziecinnych wierzeń.


Offline sawaszi

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #71 dnia: 24 Marzec, 2018, 18:57 »
To Stanisławie - jaką wiarę proponujesz (zawiedzionym i 'niedowiernym')
Wskaż nam drogę i poprowadz - jam otwarty - co proponujesz ?


Online Gremczak

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #72 dnia: 24 Marzec, 2018, 19:42 »
To Stanisławie - jaką wiarę proponujesz (zawiedzionym i 'niedowiernym')
Wskaż nam drogę i poprowadz - jam otwarty - co proponujesz ?
Może nie Stanisław ale ja, Gremczak najważniejsze to wierzyć w siebie i sobie .Bo jak nie będziesz wierzył w siebie to nic Ci się nie uda.Do tego nie potrzebne są ,żadne błogosławieństwa jakichś tam bóstw wymyślonych przez ludzi, bo tak na prawdę to one nie działają.
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2018, 19:47 wysłana przez Gremczak »


Offline Roszada

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #73 dnia: 24 Marzec, 2018, 19:46 »
sawaszi uprawia jakiś przetarg religijny, bardzo naiwny.
Propozycji to można mieć tysiące wewnątrz jednej religii (setki wyznań i prywatnych interpretacji).
A to osobę stojącą obok, nawet dopinguje do niewiary. :)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #74 dnia: 24 Marzec, 2018, 19:57 »
To, że całe Chrześcijaństwo, Judaizm, Islam opiera się na korzeniach wspólnych, nie dowodzi to prawdy absolutnej. Każde z tych wyznań "wystrugało" sobie boga według swych wyobrażeń, obojętnie jak; w drzewie, metalu, a przede wszystkim w swych mózgach, czerpiąc z wcześniejszych mitów.
Ale Bóg Biblijny nie jest ani z drewna, metalu czy też z kamienia nie można go wystrugać ani wyrzeźbić. A w starym testamencie pokazał jak potrafi działać.
Poza tym negując istnienie Boga jako stwórcę jak wytłumaczyć nasze istnienie i całego wszechświata?
ps. chyba dryfujemy w tym wątku po całej szerokości rzeki. 
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2018, 20:00 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,