Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .  (Przeczytany 19680 razy)

Nikt

  • Gość
Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Marzec, 2018, 08:14 »
przykład z przedszkolanką dziećmi i cukierkami jest mocno nietrafiony.

Po pierwsze: przedszkolankę każdy może zobaczyć, a Boga nie.

Po drugie: Bóg chrześcijański objawił się tylko jednej klasie (Żydom) a po kilku tysiącach lat głoszono o nim innym narodom, przy okazji paląc, gwałcąc i kradnąc, a innym narodom nie głosiło wcale. Nie dziwię się Polanom i Wiślanom którzy nie chcieli takiego Boga i dążyli do zniszczenia państwa polskiego. Poza tym wato się zastanowić, jakie szanse na skosztowanie "chrześcijańskiego cukierka" miało dziecko aborygeńskie mieszkające w australii w II wieku naszej ery? Żadne, marsz do piekła, bo nikt go nie ochrzcił :)

Po trzecie: co z którym rodzice zabraniają jeść cukierków (np. z powodów zdrowotnych)? Podobnie wiele osób może nie przyjąć chrześcijaństwa, np. dlatego że chrześcijaństwo (nauczając teoretycznie czegoś innego) zakłada faktyczną nierówność kobiet i mężczyzn, a przez wiele wieków akceptowało pedofilię i niewolnictwo.

Po czwarte: chrześcijaństwo naucza że wiara jest łaską, a tacy którzy nie otrzymali tej łaski będą ukarani. To tak jakby w tym przykładzie z cukierkami przedszkolanka ustnie zapraszała dzieci które są niesłyszące i niewidzące i niechodzące jednocześnie: przyjdźcie i weźcie.

No i po to sa zdrowi widzący slyszacy i mający zdrowe nogi by gluchym  ślepym i kulawym pokazywać jak dość do Boga. Ale przecież Ty Sebastianie ani ślepy ani głuchy ani kulawy . Ty po prostu świadomie odrzucasz Boga. Bóg nie ma względu na osobę .


Offline Gremczak

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Marzec, 2018, 08:55 »
Takich przykładów nie tylko stronniczości boga można by mnożyć. Dotyczy to także innych tematów.
Nie do końca tak jest.
1. Jezus przyszedł i umarł za wszystkich.

4. Do Boga każdy może zwracać się w modlitwie. Fakt nie można go zobaczyć, ale można było zobaczyć Jezusa, który był odbiciem Boga (Jan. 14:9)
To powiedz ,czy matką biologiczną Jezusa była Maria?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Marzec, 2018, 08:59 »
To powiedz ,czy matką biologiczną Jezusa była Maria?
Na razie rozmawiamy na temat stronniczości Boga. Trzymajmy się tematu po popłyniemy w strudze argumentów. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gremczak

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Marzec, 2018, 09:20 »
To powiedz ,czy matką biologiczną Jezusa była Maria?
Na razie rozmawiamy na temat stronniczości Boga. Trzymajmy się tematu po popłyniemy w strudze argumentów.
A o czym tam więcej można rozmawiać. Wystarczył jeden przykład z nauczycielką, który chciałeś  zniekształcić  i dostosować do swoich potrzeb.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Marzec, 2018, 09:38 »
A o czym tam więcej można rozmawiać. Wystarczył jeden przykład z nauczycielką, który chciałeś  zniekształcić  i dostosować do swoich potrzeb.[/size
Napisałem ci jak ja to widzę. Nie sądzę abym coś zniekształcił. Ale wolna wola, każdy ma prawo do własnego zdania i należy je szanować:)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gremczak

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Marzec, 2018, 09:43 »
A o czym tam więcej można rozmawiać. Wystarczył jeden przykład z nauczycielką, który chciałeś  zniekształcić  i dostosować do swoich potrzeb.[/size
Napisałem ci jak ja to widzę. Nie sądzę abym coś zniekształcił. Ale wolna wola, każdy ma prawo do własnego zdania i należy je szanować:)
To zastanów się.Czy jest jedna nauczycielka na świecie, jedna klasa.Czy jest wiele nauczycielek i wiele klas?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Marzec, 2018, 09:53 »
To zastanów się.Czy jest jedna nauczycielka na świecie, jedna klasa.Czy jest wiele nauczycielek i wiele klas?
[/quote]
[/size]
1Tym 2:5 -  Albowiem jeden jest Bóg,jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi....
Oczywiście ludzie natworzyli sobie innych bogów i innych panów. Ale Bóg prawdziwy jest tylko jeden (1królów 18:21,36,38)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gremczak

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Marzec, 2018, 10:51 »
To zastanów się.Czy jest jedna nauczycielka na świecie, jedna klasa.Czy jest wiele nauczycielek i wiele klas?

1Tym 2:5 -  Albowiem jeden jest Bóg,jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi....
Oczywiście ludzie natworzyli sobie innych bogów i innych panów. Ale Bóg prawdziwy jest tylko jeden (1królów 18:21,36,38)

Ale to tylko dla chrześcijan.
 Oprócz chrześcijan są jeszcze inni.
Oni tak jak chrześcijanie maja swoich bogów.


To może wróćmy do przykładu z nauczycielką.
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2018, 10:55 wysłana przez Gremczak »


Offline gangas

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Marzec, 2018, 10:58 »
 Ta dyskusja z punktu widzenia jednej strony obraca się wokół całej ludzkości a z drugiej tylko w obrębie chrześcijaństwa.
Widzę pewną analogię między bogiem starotestamentowym i tym z nowego.
JHWH wybrał żydów ( wcale ich nie faworyzując) i za ich pomocą pragnął zachęcić do siebie inne narody. Tak więc powyrzynał Filistynów, Moabitów, Kuszytów itd.... oczywiście uprzednio głosząc im subtelnie.
Podobnie wprowadzano wśród narodów (ale tylko tam, gdzie krzyż sięgał) nowożytnego Boga chrześcijańskiego oczywiście składając uprzednio instrukcje w postaci natchnionego pisma.
Oczywiście po przewertowaniu wielu ksiąg apokryficznych i wielu ewangelii wybrano te, które w jakimś zarysie mogą w miarę popierać założone uprzednio tezy i dano je Bogu do natchnienia.
Bóg widać niezbyt dokładnie ją przeczytał i przyklepał dzieło pełne nieścisłości, bajek, legend i wewnętrznych sprzeczności.

Dziś ludzie zamiast zbliżyć się do niego prowadzą właśnie takie dywagacje na podstawie jego natchnionego dzieła.
Strzelił sobie w stopę ( nie wiem czy ją ma ale ponoć Jezus miał obydwie) ??? ??? ??? ::) ::) ::)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Gremczak

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Marzec, 2018, 11:25 »
Ta dyskusja z punktu widzenia jednej strony obraca się wokół całej ludzkości a z drugiej tylko w obrębie chrześcijaństwa.

To tak jak u ŚJ. Oni tylko siebie uważają.Nie widza nic więcej.A co inne to fałszywe i zmyślone. Tak samo 'Widzę  Mroki'. Widzi tylko chrześcijaństwo.A inni bogowie ,czy ich pisma to zmyślone i fałszywe.


Nikt

  • Gość
Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Marzec, 2018, 12:00 »
To tak jak u ŚJ. Oni tylko siebie uważają.Nie widza nic więcej.A co inne to fałszywe i zmyślone. Tak samo 'Widzę  Mroki'. Widzi tylko chrześcijaństwo.A inni bogowie ,czy ich pisma to zmyślone i fałszywe.
Ale przecież to normalne . Jeśli jestem chrześcijaninem i uważam ze to prawda to muszę innych bogów i ateizm odrzucić . A jeśli Ty uważasz ze wszystkie sa równorzędne to po co dysponujesz? Tylko nie da pogodzić się chrześcijaństwa z ateizmem i buddyzmem .


Offline gangas

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Marzec, 2018, 12:13 »
To tak jak u ŚJ. Oni tylko siebie uważają.Nie widza nic więcej.A co inne to fałszywe i zmyślone. Tak samo 'Widzę  Mroki'. Widzi tylko chrześcijaństwo.A inni bogowie ,czy ich pisma to zmyślone i fałszywe.

Po to są właśnie tzw. grupy religijne czy religie. Biorąc pod uwagę sposób działania sekt nie ma chyba tzw. religii żeby nie spełniała tych wymogów. Może poza jakimiś plemiennymi bożkami, które to raczej mają pomagać wyznawcom. Ale to małe grupki raczej nie narzucające nachalnie swego boga (bożka) jako tego jedynego. Reszta to podporządkowanie sobie ludzi w celu wyzyskiwania ich.
Osobiście nie spodziewam się nic więcej po innych religiach np. wschodu, dlatego nie marnuje czasu aby je poznawać.

PS; Dziś wymyślę sobie boga i nazwę go EWHAJ  odwócony----> JAHWE. Za chwilę jadę załatwić dość ważną dla mnie sprawę tak więc pomodlę się do niego i sprawdzę, czy mi pomoże.
Stawiam 50/50. Nie przyjmuje niepowodzenia jako próby wiary, bo to ja go wymyśliłem. Natomiast jak mi pomoże, będę się do niego modlił w trudnych dla mnie chwilach. Jak okaże się skuteczny, to zrobię mu małą kapliczkę.
Tak, teraz ja będę wykorzystywał boga >:( >:( >:( >:(    napisze potem jak mi poszło. ;) ;) ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2018, 12:15 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Nikt

  • Gość
Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Marzec, 2018, 12:22 »
Po to są właśnie tzw. grupy religijne czy religie. Biorąc pod uwagę sposób działania sekt nie ma chyba tzw. religii żeby nie spełniała tych wymogów. Może poza jakimiś plemiennymi bożkami, które to raczej mają pomagać wyznawcom. Ale to małe grupki raczej nie narzucające nachalnie swego boga (bożka) jako tego jedynego. Reszta to podporządkowanie sobie ludzi w celu wyzyskiwania ich.
Osobiście nie spodziewam się nic więcej po innych religiach np. wschodu, dlatego nie marnuje czasu aby je poznawać.

PS; Dziś wymyślę sobie boga i nazwę go EWHAJ  odwócony----> JAHWE. Za chwilę jadę załatwić dość ważną dla mnie sprawę tak więc pomodlę się do niego i sprawdzę, czy mi pomoże.
Stawiam 50/50. Nie przyjmuje niepowodzenia jako próby wiary, bo to ja go wymyśliłem. Natomiast jak mi pomoże, będę się do niego modlił w trudnych dla mnie chwilach. Jak okaże się skuteczny, to zrobię mu małą kapliczkę.
Tak, teraz ja będę wykorzystywał boga >:( >:( >:( >:(    napisze potem jak mi poszło. ;) ;) ;)
Wszystko fajnie ale Bóg nie załatwia spraw trudnych. Trudne możesz sam sobie sam załatwić . Bóg załatwia sprawy po ludzku niemożliwe  :)


Offline gangas

Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #58 dnia: 24 Marzec, 2018, 12:27 »
Nikt;
Wszystko fajnie ale Bóg nie załatwia spraw trudnych. Trudne możesz sam sobie sam załatwić . Bóg załatwia sprawy po ludzku niemożliwe  :)

Nie mam takich na razie. Ale zaczynam od WAŻNYCH ( nie trudnych) na początek, a potem zobaczymy ;) ;) ;) ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2018, 12:29 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Marzec, 2018, 12:35 »
Nie tylko u ŚJ. Całe chrześcijaństwo opiera się na wierze w jedynego Boga i Chrystusa. Przyjmując za fakt, że Adam i Ewa zostali  stworzeni przez JHWH to nie można zakładać, że jest wielu bogów i wielu panów.
Oczywiście możesz sobie wystrugać bożka i oddawać mu cześć tylko jaką to ma wartość.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,