Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kwestia zasadności pytań do akapitów i domniemania głupoty u świadków...  (Przeczytany 10617 razy)

Offline Villa Ella

Skomentuję działalność Robbo na tym forum :
Ignacy Krasicki
Bajki i przypowieści
Mądry i głupi

1
Nie nowina, że głupi mądrego przegadał;
Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał,
Tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł;
Na koniec, zmordowany, gdy sobie odpoczął,
5
Rzekł mądry, żeby nie był w odpowiedzi dłużny:
«Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny»
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Caecus

Wyobraźcie sobie, jakby tak wywalić to zadawanie pytań z zebrań. Przecież to spokojnie odeszłaby połowa jak nic. Poza tym same przygotowania do zebrań. Może panowie powinni pomyśleć nad większą personalizacją contentu, to by ogarnięci bardziej niż przedszkolaki ludzie nie musieli tracić czasu na dydaktykę nie na swoim poziomie, a mogliby go przeznaczyć np na ciekawsze rzeczy. Ej a w ogóle ja jako nieświadek i to jeszcze bez garniaka, jakbym się zgłosił, to by mnie myślicie dopuścili do odpowiedzi? Nie próbowałem, nie miałem odwagi, to pytam. :d


Offline robbo1

Dlatego ja włączyłem ignora i nie czytam.
Chyba że ktoś z Was go cytuje, to czasem zerknę.

Tego się nie da czytać bo:

zła interpunkcja
pozelpiane słowa
temat postów od sasa do lasa
nie na temat ŚJ pisze, tylko o jakichś ludziach, którzy nic wspólnego z tym nie mają.
I ty napisałeś zamiast pozlepiane - pozelpiane.Wiem,że to zwykła literówka,niemniej może świadczyć o twoim niedbalstwie w pisaniu.Niepotrzebnym pospiechu.
Wiedzcie jednak,że istnieją ludzie o których Corn Verhoeven napisał:
"W porównaniu ze sposobem pisania bardziej mniej totalnie nastawionych autorów główną cechą stylu parafilozoficznego wydaje się niejasność...Niejasnym staje się styl,gdy występują w nim elementy zmniejszające jednolitość i samodzielność tekstu...może to być naruszenie konstrukcji składniowej i jakaś uderzająco odbiegająca od normy pisownia i układ graficzny,jakiś tryb rozkazujący nakłaniający do działania.Środki te nie są niejasne same przez się,lecz powodują niejasność przez naruszenie jednolitości np.gdy występują w nadmiarze .Parafilozofowie chętnie używają własnej terminologii;jest ona źródłem obcych ciał w ich stylu " itp.
Rozumiem,że tak jest i proszę o zrozumienie,wyrozumiałość.



Tusia

  • Gość
I ty napisałeś zamiast pozlepiane - pozelpiane.Wiem,że to zwykła literówka

Skąd wiesz, że to zwykła literówka?


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Piszesz rob oliterówce, bzdury, napisz lepiej co dalej z pedofilią w prześwętym orgu, o bytności w "szkarłatnej bestii", o gejach w centrali, milionach dolarów odszkodowań dla ofiar ohydnej pedofili, o przejęciu wszystkich sal królestwa na całym świecie przes kał bojów z Warwick, o zmieniających się naukach, piszesz że, włączyłeś ignora Roszadzie, wszyscy powinni Tobie włączyć ignora, już kiedyś napisałem, popisz sobie sam ze sobą, taki poukładany, dojdziesz do zrozumienia samego siebie bardzo szybko.


Nikt

  • Gość
I ty napisałeś zamiast pozlepiane - pozelpiane.Wiem,że to zwykła literówka,niemniej może świadczyć o twoim niedbalstwie w pisaniu.Niepotrzebnym pospiechu.
Wiedzcie jednak,że istnieją ludzie o których Corn Verhoeven napisał:
"W porównaniu ze sposobem pisania bardziej mniej totalnie nastawionych autorów główną cechą stylu parafilozoficznego wydaje się niejasność...Niejasnym staje się styl,gdy występują w nim elementy zmniejszające jednolitość i samodzielność tekstu...może to być naruszenie konstrukcji składniowej i jakaś uderzająco odbiegająca od normy pisownia i układ graficzny,jakiś tryb rozkazujący nakłaniający do działania.Środki te nie są niejasne same przez się,lecz powodują niejasność przez naruszenie jednolitości np.gdy występują w nadmiarze .Parafilozofowie chętnie używają własnej terminologii;jest ona źródłem obcych ciał w ich stylu " itp.
O czym świadczy brak spacji po kropkach i przecinkach? A tak w ogóle to o co chodzi w tym Twoim tekście?
Rozumiem,że tak jest i proszę o zrozumienie,wyrozumiałość.

A i czym świadczy brak spacji po przecinkach i kroplach? I o co chodzi w tej wypowiedzi?
« Ostatnia zmiana: 22 Luty, 2018, 07:54 wysłana przez gedeon »


Offline Sebastian

A i czym świadczy brak spacji po przecinkach i kroplach? I o co chodzi w tej wypowiedzi?
Robbo1 próbuje nam (parafrazując gombrowiczowskie: "Mickiewicz wielkim poetą był") abyśmy zapamiętali sobie że "Robert Brzeziński parafilozofem był" ;)

nie mam pojęcia czy parafilozof to ktoś kto amatorsko para się filozofią czy to eufemizm na tzw. chłopskiego filozofa czy jeszcze coś innego, ale Robert Brzeziński wyraźnie domaga się "tytułowania" go parafilozofem.

ok, ze mną jak z dzieckiem, za rękę i do cyrku ;)
zapamiętałem i od tej pory będę Roberta tytułowac parafilozofem
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline wspaniale

Pytania sa mega ważne.
samo ich ułożenie I kolejnośc nie są przypadkowe.

Co sie dzieje z czytelnikiem kiedy czyta akapit?
Jest to 2 -4 zdania. Nastepnie 1-2 pytania mające za zadanie przywołać z pamięci krótkotrwałej co własnie przeczytałeś.
Wypowiedzenie tego na głos sprawia że zaangażowane sa zmysły: mowy, słuchu. Często przy wykorzystaniu emocji.
Poniewaz pytanie najczęsciej jest tak skonstruowane by powtórzyc zdanie z akapitu można je podkreslić wtedy angażujemy rekę, oko, emocje. Oraz powtarzamy.
Odpowiedzi gdyby je ułozyć w jeden tekst powinny stanowić zwartą treściwą informacje którą autor chciał przekazać. Zostanie ona zapamiętana (trafi do pamięci długotrwałej) lub wpłynie ona na sposób myślenia i postrzegania. Ukierunkuje człowieka.

Im dalej w tekst akapitów pytania powodują, że musisz sie zastanowić nad tym co przeczytałes i tówj mózg jeśli nie znajdzie odpowiedzi w tekście poszuka jej w pamięci długotrwałej. Odświeży to co czytałeś w straznicy 1,2,6, 20 miesięcy temu. Poskłada w całość i ... zmuszony ułozy odpowiedź jakiej oczekuje autor. Jesli brak ci w pamięci długotrwałej jakichś informacji powiedzmy sprzed 1, 2, 6 miesięcy twój mózg nie poskłada nic w całość i zacznie sie proces wybudzania, ze to bzdura.
Podobnie zareagujesz, kiedy będziesz miec w pamięci coś co jest bardziej logiczne, lub będziesz miał na tyle poczucia własnej warości by nie bać sie przyznac przed soba ze to bzdura i nie pasuje do niczego.
Reacja nastąpi także wtedy kiedy to co czytasz jest niezgodne z tym co lezy u podstaw Twojej piramidy Masłowa, zmusza cie gwałtownie do opuszczenia strefy komfortu lub powoduje obrzydzenie.
Dlatego materiały sa podawane w formie papki, stopniowo dawkowane sa informacja burzace piramidę Maśłowa, zmieniające światopogląd by nawet kiedy zaczniemy sie buntować - dało sie opanowac bunt wewnętrzny = bo to Szatan przecież.

I nie jest to żadna wysokiej klasy manipulacja. To zwykłe podstawy programowania reakcji i zachowań ...
=========
Wspaniale


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
I w ten właśnie sposób nawet nieprawda - gdy powtórzona powielekroć - staje się niejako prawdą dla odbiorcy/słuchacza. Gorzej, że śj wiedzą to, ale im się niegdyś 3x a teraz 2x a tygodniu mówi, że tak nie jest, że to tylko tam na zewnątrz. Przypomina mi się tu ilustracja z książki 'Wspaniały finał Objawienia bliski' z wściekłymi i wygłodniałym psiakami i podpisem 'Na zewnątrz są psy'. Człowiek mógł zapomnieć nawet już po powrocie do domu o czym było w okalających ilustrację akapitach, ale oddziaływanie psychomanipulacyjne łączy ciągle 'zewnątrz' ze wszystkim spoza zboru. Straszne, bo skuteczne i jednocześnie strasznie skuteczne.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline zaocznie wywalony

Akurat "pytania do akapitów" w strażnicy i przy omawianiu innych książek WTS-u - to idealny przykład tzw. "chińskiej metody psychomanipulacji".
Metoda dość dobrze znana i opisana, ale i nad wyraz prosta i skuteczna.
Polecam wszystkim odszukanie i zapoznanie się z opisem stosowania, działania i skuteczności (troszkę za długi temat do wklejania na forum, ale za to bardzo ciekawy i wiele wyjaśniający)


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Straszne to jest. Przeczytałem właśnie cały ten artykuł - http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/131-przemoc/1448-pranie-mozgu-tomasz-witkowski.html - wyszukałem go za Twoją zachętą. Nie jest to dla mnie coś nowego, ale po prostu kolejny kamyk, który naprawdę podnosi ciśnienie i załamuje ducha, w co to człowiek dawał się wkręcić. Przecież cała doktryna śj przyjmowana przez wielu z nas w dniu chrztu jest już zmieniona - wycofali się z 'proroczych' interpretacji wielu rzeczy, przeszli przez to tak płynnie i w zasadzie bezboleśnie, bo większość jest ugłaskana, żeby nie zadawała pytań o zmiany, a zadających je najpierw się okłada pałką po głowach - symbolicznie - a jak to nie pomaga to wywala, a że nie mogą się bronić przed pozostałymi, to im można już powiedzieć co się tylko chce na temat tych, co odeszli. A tu nawet ci 'przykładni' pseudo-chrześcijańscy starsi potrafią się zachować jak zwykłe szuje. Wychodzi wtedy ich własna przez lata skrywana niechęć do ludzi w ogóle, zawiść i nienawiść, a fokusuje się bezpieczne na jednym człowieku, skoro więc 'sam sobie winien', to należy mu się, a ten sobie ulży. Samo to wyzwala w ludziach potwory. Bo gdy rozum śpi budzą się demony.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Opatowianin

Pamiętam ze "studiów biblijnych" tłumaczenia moich "profesorów", jak NIE NALEŻY odpowiadać na pytania do akapitów (oczywiście było to po jakichś 2 miesiącach "teokratycznej edukacji"). Otóż udzielanie odpowiedzi typu: "postawiono tutaj tezę", "autorzy są zdania", "zostało tutaj napisane" itp. jest WYSOCE NAGANNE!!! Nie warto tracić czasu (który oczywiście bardzo nagli) na studiowanie z kimś, kto tak odpowiada! Studiujący MA BEZ ZASTRZEŻEŃ WIERZYĆ, ŻE TAK JEST, co więcej - nawet nie powinien, ale MUSI wyobrażać sobie, że jest już w ziemskim raju!


Nikt

  • Gość
Pamiętam ze "studiów biblijnych" tłumaczenia moich "profesorów", jak NIE NALEŻY odpowiadać na pytania do akapitów (oczywiście było to po jakichś 2 miesiącach "teokratycznej edukacji"). Otóż udzielanie odpowiedzi typu: "postawiono tutaj tezę", "autorzy są zdania", "zostało tutaj napisane" itp. jest WYSOCE NAGANNE!!! Nie warto tracić czasu (który oczywiście bardzo nagli) na studiowanie z kimś, kto tak odpowiada! Studiujący MA BEZ ZASTRZEŻEŃ WIERZYĆ, ŻE TAK JEST, co więcej - nawet nie powinien, ale MUSI wyobrażać sobie, że jest już w ziemskim raju!
No i pewnikiem ziemski raj w wyobrażeniach zostanie na wieki wieków  :)


Offline Bożydar

Jeszcze trochę i znajdziemy w artykułach wychwalających CK takie pytanie:

Czy nie przeszkadza ci to, że nie niewolnik wydaje mienie Pana na odszkodowania za pedofilię i
i nie możesz poddawać w wątpliwość nauk nienatchnionych, omylnych członków CK?

A) Tak, nie przeszkadza mi to.
B) Nie, nie przeszkadza mi to.

A teraz pytania pomocnicze do brata robbo1.

Prosimy o wyjaśnienie dlaczego tego typu pytania nie sugerują robienia z szaraka idioty?
Dlaczego odpowiedzi na powyższe pytania umacniają naszą wiarę w to, że jesteśmy wybrańcami w jedynej słusznej religii mającej poparcie samego Jehowy?


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Jeszcze trochę i znajdziemy w artykułach wychwalających CK takie pytanie:

Czy nie przeszkadza ci to, że nie niewolnik wydaje mienie Pana na odszkodowania za pedofilię i
i nie możesz poddawać w wątpliwość nauk nienatchnionych, omylnych członków CK?

A) Tak, nie przeszkadza mi to.
B) Nie, nie przeszkadza mi to.

A teraz pytania pomocnicze do brata ROBOTA robbo1.


Prosimy o wyjaśnienie dlaczego tego typu pytania nie sugerują robienia z szaraka idioty?
Dlaczego odpowiedzi na powyższe pytania umacniają naszą wiarę w to, że jesteśmy wybrańcami w jedynej słusznej religii mającej poparcie samego Jehowy?
robota dodałem, pozdrawiam