Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: zdwiwienie  (Przeczytany 4170 razy)

Offline malutka67

zdwiwienie
« dnia: 31 Styczeń, 2018, 22:21 »
Witam
studiuje biblię ze światkami  dwa lata będzie w maju i mam kolomyje bo obejrzeniu na yotubie  wypowiedzi byłego starszego i nie wiem co o tym sądzić czy to naprawdę  tak jest w zbiorach i z ich religią


Tusia

  • Gość
Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Styczeń, 2018, 22:26 »
Witam
studiuje biblię ze światkami  dwa lata będzie w maju

Chyba książkę, a nie Biblię. Biblia jest tylko rekwizytem:

http://piotrandryszczak.pl/czego_naprawde_uczy_biblia.html


Offline wrzesien

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Styczeń, 2018, 22:27 »
Ale jaki filmik? Co gdzie jak??


Offline zawsze letni

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń, 2018, 22:31 »
Daj sobie spokój. Nie czekaj do maja.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Martin

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Styczeń, 2018, 22:42 »
naprawde tak jest w zbiorach mie terz ogarneło zdwiwienie pżestań studiować ze światkami
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline malutka67

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Styczeń, 2018, 22:45 »
Tak masz rację książkę ale posługujemy się też biblię i czego uczy biblię już skonczylam
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń, 2018, 23:12 wysłana przez malutka67 »


Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 191
  • Polubień: 454
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Luty, 2018, 00:12 »
  Witaj. Wejść do korporacji śj, jest łatwo. Wystarczy przestudiować to i owo, ochrzcić się i już Cię mają. Jak już jesteś w środku, na początku jest fajnie. Są ochy i achy aż  do znudzenia. Potem jak już rozejrzysz się lepiej, zobaczysz że nie wszystko powiedzieli ci o sobie. Wtedy jest już za pózno, mają cię. Jeśli chodzi o wyjście z korporacji to już jest dramat. Pewnie Czytałaś już o tym na forum.
  Z całego serducha radzę Ci abyś odpuściła sobie tę organizację zanim zajdziesz za daleko, dzięki temu oszczędzisz sobie wielu przykrości w przyszłości.

  Pozdrawiam


Offline HARNAŚ

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Luty, 2018, 06:56 »
Może Ty akurat tej społeczności potrzebujesz? Kto to wie?
Może nie chcesz już nigdy w życiu znaleźć się na urodzinach , czy też sama ich zorganizować.
 Może nie widzisz sensu dawania prezentów dzieciom , wnukom jeśli je masz z okazji świąt , Mikołaja czy dnia dziecka . Uważasz , że to pogańskie i z radością z tego zrezygnujesz.
 Może wolisz umrzeć nie przyjmując transfuzji w momencie zagrożenia życia , lub Twoje dziecko , licząc , że za ileś lat sprawiedliwy Bóg wzbudzi Cię do życia w raju na ziemi , choć On sam nigdzie w Biblii tego nie obiecał. Może lubisz stać na rogach ulic reklamując korporację , która za Twoje pieniądze rozdaje czasopisma.
Może lubisz chodzić po domach , namawiając ludzi do zmiany religii , wprowadzając w ten sposób podział w rodzinach. Może lubisz jak ktoś Ci mówi , co masz jeść , jak spędzać wolny czas , jaką czytać książkę jakie filmy oglądać , jak długą zakładać spódniczkę , czy koszulka na ramiączkach czy nie , jaki dekolt  jaki makijaż , jakie wykształcenie. Może uważasz , że nie warto głosować nawet w lokalnej społeczności , bo to i tak nic nie zmieni a Ty zagłosowałaś na Chrystusa.


Offline Asturia

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Luty, 2018, 07:55 »
naprawde tak jest w zbiorach mie terz ogarneło zdwiwienie pżestań studiować ze światkami

rozumiem sarkazmu, ale może malutka67 jest z innej narodowości?
nie mieszka długo w Polsce?
ja długo mieszkam w Polsce ale nie jestem polakiem, polski język nie jest dla mnie językiem ojczystym


Offline dezet70

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Luty, 2018, 09:05 »
Tylko się dziewczyno nie chrzcij za nic w świecie ,  po chrzcie nie ma odwrotu, będziesz  wykletym odstępca , nikt nie będzie z Tobą rozmawiać , witać się itd. Dopóki jesteś zainteresowana to będą nosić na rękach , poświęcać czas , interesować się, miłość uszami się wylewa . Po chrzcie jesteś ich i zostajesz sama , masz chodzić na zebrania, wyrabiac godzinki na chodzeniu po domach ,  robić co ci każe strażnica , odciąć się od rodziny i znajomych bo to źle towarzystwo . Zacznij na studium zadawać niewygodne pytania np o  miłość do wykluczonych , ukrywaniu pedofilii , na co idą pieniądze z datków,  o pokolenie które miało nie przemiinac,  kilkanascie dat końca świata , nowe światła i inne które znajdziesz na forum . Zobaczysz jak szybko studium się skończy .Coś o tym wiem po prawie 30 latach bycia SJ . Powodzenia i pozdrawiam .


Offline zagubiona owca

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Luty, 2018, 09:43 »
uciekaj dopóki możesz. Też bym chciała jeszcze raz móc zdecydować.....pozdr.


Offline Irena

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Luty, 2018, 12:46 »
hej,

A ja powiem tak-  zadaj pare niewygodnych pytan i rob to uparcie proszac o odpowiedz. Zobaczysz reakcje... milosc czy kara? Grozby czy miganie sie od odpowiedzi.... Tylko przygotuj sie tu na fromu na odpowiedzi jakie mozesz uslyszec i przygotuj kontrargumenty a zobaczysz gdzie Cie to zaprowadzi.
Powodzenia.
Lepsz już byłam, zanim poznałam zarazę ”wts”


Offline Lechita

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Luty, 2018, 14:12 »
malutka67 poświęć kilka dni na wnikliwe zapoznanie się z tym co ludzie piszą na forum.

Większość z nas ma za sobą pobyt w organizacji. Różne doświadczenia, przeżycia, przemyślenia...
Jak to mówią - jeśli chcesz kupić samochód , zobacz czym jeździ mechanik :)

Dlatego polecam Ci lekturę forum. A potem uzbrojona w tą wiedzę wybierz mądrze swą drogę życiową.

Moja subiektywna rada po 22 latach bycia Świadkiem z czego 10 starszym zboru - uciekaj dziewczyno póki możesz to zrobić bez większych konsekwencji i strat fizycznych i moralnych.

Powodzenia!  :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline malutka67

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Luty, 2018, 17:23 »
Mieszkam 11 lat w niemczech jak to wszystko przeczytalam to macie racje traktuja mnie naprawde z miloscia i to jest super sie jak czytam to bedzie po chrzcie to mam watpliwosci informowano  mnie zebym na zaden Forum nie chodzila czytal bo Tam sa  sami  wykolejency(przepraszam ja to slowl)Ja niestety mam troche inny pogoda i np  mam super przyjaciela  ktora byl kiedys swiadkiem ale odszedl  ja niemoralnosc nigdy mnie nie naklanial so SJ sie jak osoby ze mna studiujace dowiedzialy sie ze mam z nim kontakt dostalam litanie ze Hej a na koncu noz  w serce  ze zawiodlam jehowe i jezusa czekam sie jakby ktos  dal w twarz zapytalam tylko a co zrobil Jesus  przy studni ze samarytanka i bylo juz zdziwienir ze sie postawilam i to jakby mnie troche dalo do  myslenia ze cos tutaj nie pasuja teraz Wasze slowa


Offline Jadźka

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Luty, 2018, 17:37 »
Witam
studiuje biblię ze światkami  dwa lata będzie w maju i mam kolomyje bo obejrzeniu na yotubie  wypowiedzi byłego starszego i nie wiem co o tym sądzić czy to naprawdę  tak jest w zbiorach i z ich religią
Dobrze Ci tu radzą ja polecam Ci poszukaj na yotu "Wykluczenie w Berlinie"
Pozdrawiamy.