Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: zdwiwienie  (Przeczytany 4171 razy)

Offline Światus

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Luty, 2018, 18:25 »
Malutka, dlaczego zaczęłaś studium ze świadkami?
Byłaś przygnębiona, miałaś jakiś kryzys?
Ludzie w takim stanie są najbardziej podatni na nauki SJ.

Po pierwsze czytaj SAMA Biblię, ale nie przekład Nowego Świata.
Po drugie, po chrzcie, za zadawanie trudnych pytań zostaniesz wykluczona. Dobrze jeśli wcześnie, gorzej, jeśli zdążysz się już odciąć od przyjaciół i znajomych z tzw. "świata".
Po trzecie, kobieta u SJ może tyle ile... w dawnym Izraelu. Uważasz, ze słowa; "Kobieta ma być we wszystkim posłuszna swemu mężowi" to tylko taki sobie werset? Nie tam.
Jeśli myślisz logicznie - przestaniesz.
WSZYSTKO spoza organizacji będzie złe. Książki, filmy, ludzie.s
Świadkowie Jehowy, kropla po kropli zmieniają ludzką świadomość i postrzeganie rzeczywistości.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline PoProstuJa

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Luty, 2018, 18:44 »
Mieszkam 11 lat w niemczech jak to wszystko przeczytalam to macie racje traktuja mnie naprawde z miloscia i to jest super sie jak czytam to bedzie po chrzcie to mam watpliwosci informowano  mnie zebym na zaden Forum nie chodzila czytal bo Tam sa  sami  wykolejency(przepraszam ja to slowl)Ja niestety mam troche inny pogoda i np  mam super przyjaciela  ktora byl kiedys swiadkiem ale odszedl  ja niemoralnosc nigdy mnie nie naklanial so SJ sie jak osoby ze mna studiujace dowiedzialy sie ze mam z nim kontakt dostalam litanie ze Hej a na koncu noz  w serce  ze zawiodlam jehowe i jezusa czekam sie jakby ktos  dal w twarz zapytalam tylko a co zrobil Jesus  przy studni ze samarytanka i bylo juz zdziwienir ze sie postawilam i to jakby mnie troche dalo do  myslenia ze cos tutaj nie pasuja teraz Wasze slowa

Malutka jeśli już teraz Świadkowie mają do Ciebie pretensje, że kontaktujesz się z byłym Świadkiem, to możesz sobie tylko wyobrazić co by się działo po Twoim chrzcie. Teraz to oni "zaledwie" Cię za te kontakty ochrzanili, ale gdybyś była ochrzczonym Świadkiem, to bądź pewna, że donieśliby na Ciebie do starszych zboru i mogłabyś mieć komitet sądowniczy.

Chwalili Ci się Świadkowie jak oni traktują swoich wykluczonych znajomych, przyjaciół i bliskich członków rodziny? Strażnica uczy, że należy z nimi zerwać wszelkie kontakty! Nawet smsa nie możesz wysłać do rodzonej matki (wykluczonej) czy do rodzonego dziecka! To chore i nienormalne.

Niestety Świadkowie naprawdę rozbijają rodziny i całkowicie kontrolują Twoje życie. Niech no tylko ktoś Ciebie zobaczy na mieście z wykluczonym, a już masz jak w banku, że starsi się o tym dowiedzą.

U Świadków zasady są proste - albo nam się całkowicie podporządkujesz (i będziesz robiła i myślała to co nakazują przywódcy z USA), albo Ciebie wykluczymy i zerwiemy z Tobą wszelkie kontakty. To czysty szantaż.

Wiele osób - przebudzonych - jest jeszcze w tej organizacji tylko dlatego, że boją się utracić kontakty z rodziną. Gdyby Ciało Kierownicze pozwalało Świadkom kontaktować się z tymi, którzy dobrowolnie odeszli z tej religii (czyli tak zwanymi "odstępcami"), to szacuję, że papiery o odłączeniu się z organizacji od razu rzuciłoby z milion Świadków! A może i dwa miliony? W końcu tyle w tej organizacji jest afer pedofilskich, że to już w końcu aż wstyd do niej przynależeć.


Offline Villa Ella

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Luty, 2018, 19:43 »
Hej Malutka. Studiujesz książkę "Czego na prawdę uczy Biblia", czyli za pewne chciałabyś uzyskać odpowiedź na pytanie zawarte w tytule książki . Jest na to prosty sposób. Zacznij czytać Biblię. Najlepiej zacznij od Nowego Testamentu. Dlaczego? Według Biblii Pan Bóg zawarł dwukrotnie przymierze z ludźmi. Pierwsze zawarł z Narodem Izraelskim, za pośrednictwem Mojżesza. W tym przymierzu zawarł wszelkie wskazówki, które ten naród powinien przestrzegać, aby żyć w zgodzie z Bogiem. Zawarta jest też historia Izraelitów. Bóg dał Izraelitom wyjątkową szansę uzyskania zbawienia. Byli oni Narodem Wybranym, który szczególnie spodobał się Bogu. Jednak nie docenili tego i wielokrotnie zawiedli. Dlatego Bóg postanowił, że nie będzie więcej wspierał jednego narodu, ale da szansę wszystkim ludziom. Dlatego zawarł ponowne przymierze ze wszystkimi ludźmi, co przypieczętowała ofiara Chrystusa.
Nie daj się nikomu zawieźć, że Biblia jest napisana trudnym, czy niezrozumiałym językiem, bo to nieprawda. Biblia pisana jest przez zwykłych ludzi, dla zwykłych ludzi.
Zgadzam się ze Światusem, że korzystanie z Przekładu Nowego Świata, nie jest dobrym pomysłem. Świadkowie bardzo go polecają, bo jest on tak tłumaczony, aby poprzeć ich doktryny. Dlatego zawiera wiele przekłamań. Pierwsze, co rzuca się w oczy, gdy bierzesz do ręki jakąkolwiek Biblię, to nazwiska tłumaczy i objaśnienia z jakich języków tłumaczono. Tzw "Biblia Świadków Jehowy", nie ma takich informacji, bo nie jest przekładem z języków oryginalnych, tylko z... angielskiego! Więcej informacji uzyskasz nt. tej pseudobiblii uzyskasz pod niniejszymi linkami 
https://m.youtube.com/watch?t=953s&v=PN0BebpI93o
https://m.youtube.com/results?q=Brakuj%C4%85ce%20wersety&sm=12
Jeżeli potrafisz czytać, to czytaj samodzielnie. Nie jesteś przecież głupia. A ludzie, którzy napisali "Czego na prawdę uczy...", wcale nie są bardzij wykształceni, inteligentni, czy wyjątkowi, niż ty. Nie mają też żadnego szczólnego kontaktu z Bogiem, mimo, iż tak twierdzą. Nigdzie w Biblii nie jest napisane, że Bóg wybrał w naszych czasach kogoś, kto ma przekazywać, czy tłumaczyć Jego słowa. Gdynym nagle stwierdziła, że otrzymałam szczególną umiejętność kontaktu z Bogiem i przakazywania wiadomości od Niego, uwierzyłabyś? Raczej uznałabyś mnie za obłąkaną. A osiem milionów Świadków Jehowy, wierzy ośmiu podstarzałym dziwakom, którzy rządzą nimi w sposób absolutny, powołując się na pełnomocnictwo dane im przez Boga.
« Ostatnia zmiana: 01 Luty, 2018, 19:46 wysłana przez Villa Ella »
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Luty, 2018, 20:07 »
Mieszkam 11 lat w niemczech

Witaj Malutka 67 , pozdrowienia z Berlina . Nie wiem jak radzisz sobie z niemieckim , ale polecam  strone Bruderinfo -Aktuell.
Znajdziesz tam dobrze udokumentowany , krytyczny material .
Jak chcesz to mozesz pisac do mnie na priv .  Pzdr.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Luty, 2018, 18:42 »
Cześc Malutka67 powiem ci z własnego doświadczenia kapłaństwo orgowo(Ww) mają za zadanie przede wszystkim:
1. zwiększać Liczebność Sekty,
2.kasę
3. gdy nie podołasz nagrodzą Ciebie OSTRACYZMEM to ich tajemny Gral
To diabelski raj  Ciemność w Ciemności spadający w Gehennę słodzony i kuszonym jadem wilków orgozoologicznych(Ww)nie daj się wciągnąć w ten Szatański system ogowicki(Ww), który nie bawem zginie jak SODOMA
« Ostatnia zmiana: 05 Luty, 2018, 19:19 wysłana przez Nadarzyniak »


Offline HARNAŚ

Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Luty, 2018, 19:54 »
Nadarzyniak gdybym to ja szukał pomocy na forum i dotarłbym do twojego wpisu to przeraziłbym się Twojego odstępstwa. Pisz tak aby każdy zrozumiał , naucz się przelewać to co masz w głowie na zrozumiałe treści , bo tracę cierpliwość co raz bardziej do Ciebie i chyba poznasz jaki jestem gdy bywam niegrzeczny.


Nikt

  • Gość
Odp: zdwiwienie
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Luty, 2018, 20:02 »
Harnaś ale przecież Nadarzyniak przelewa swoje myśli z głowy klawiaturą do sieci :) nie cudze:) A że trochę takie dziwne no cóż oryginał :) Chyba jeszcze trochę pisze po orgowsku. Ale spoko kiedyś i tego języka zapomni nowego nauczy się. jest na najlepszej drodze