Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć wszystkim!  (Przeczytany 4683 razy)

Offline Szear-Jaszub

Odp: Cześć wszystkim!
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Styczeń, 2018, 14:55 »
U mnie było podobnie. Ale to była moja żona więc wiedziała o wszystkim. Nie umiałem przed nią nic ukrywać. Więc z nią rozmawiałem kilka razy. Wyszła z założenia że jeżeli to prawda to sama się obroni. Mi dojście do tego stanu świadomości i zrozumienie w jakim tkwie bagnie zajęło blisko 10 lat. Mojej żonie klapki z oczu spadły w jedną noc. Jedna noc wystarczyła aby jej wiara budowana przez prawie 25 lat runela jak domek z kart. Ale początkowo chciała iść na mnie donieść do starszych. Ale powiedziałem jej ze oszalała bo mnie wyklucza. I nie poszła ...
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline Szarańcza

Odp: Cześć wszystkim!
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Styczeń, 2018, 15:11 »
Hej ludzie! Słyszeliście?
Poszła Depesza, że mamy kolejnego odstępczucha ;D

Witaj!


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim!
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Styczeń, 2018, 15:16 »
Cytuj
Mojej żonie klapki z oczu spadły w jedną noc. Jedna noc wystarczyła aby jej wiara budowana przez prawie 25 lat runela jak domek z kart.
Co ją zaszokowało? :-\
Albo co było języczkiem u wagi?


Gorg

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim!
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Styczeń, 2018, 15:29 »
Witam! No w końcu zebrałem się w sobie i jestem na forum. Jestem nadal ŚJ ale szczerze mówiąc nic mnie już z tą organizacją nie łączy oprócz no właśnie ehh... :'( mojej żony. Kocham ja bardzo i mam nadzieję, że żaden człowiek ani ludzka organizacja nas nie rozdzieli.
Witam i ja  ;D Współczuję ci u mnie sytuacja jest podobna. Oby tak było jak piszesz, tylko pamiętaj życie pisze różne scenariusze, musisz wziąć to pod uwagę.Życzę ci aby poszło to po twojej myśli.


Offline Szear-Jaszub

Odp: Cześć wszystkim!
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Styczeń, 2018, 15:48 »
@Roszada
Zdała sobie sprawę że żyje pod ciągła kontrola, pod ciągła presją. Uświadomiła sobie ze nie ma szczęścia w organizacji. Wszyscy mówią o raju duchowym a wewnątrz są okropnie nieszczęśliwi. Dowiedziała się o końcach świata które nigdy nie nadeszły. Pamiętam że pewna analogia jej pomogła dostrzec że chodzi tylko o to bys czuł jak bliski jest koniec...  Takie opowiadanie o autobusie którym jedziesz całe życie a się okazuje że zamiast do celu podróży która się przeciaga to dojechales do początku podróży tam gdzie wsiadłes.
No i jeszcze nóż w serce organizacji: pedofilia

Tak więc @Depesz... Dużo zależy od waszych relacji jak blisko jesteście i stosunkowo udanych nocy  ;) ... Oboje byliśmy bardzo gorliwi i przykładni. Mimo to udało nam się razem opuścić organizacje.. Na razie mentalnie.  Przestalisy głosić i chodzić na zebrania praktycznie z dnia na dzień mimo długoletniego zaslepienia. Więc możesz uratować swoją żone, dzięki tobie może poznać prawdę. 😀
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim!
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Styczeń, 2018, 15:54 »
Szear-Jaszub

Dzięki za info.
Ja znałem od ŚJ inne opowiadanko dotyczące końca, który nie nastawał.

Matka idzie z dzieckiem dość daleko.
Dziecko marudzi, jak daleko jeszcze?
Matka, że jeszcze 5 minut, choć wie, że ponad 50 minut.
Ale nie chce dziecka zniechęcać i za 5 minut znów mówi mu, że za 5 minut. itd.
Robi to dla dobra sprawy, by nie zniechęcić dzieciaka. ;) ;)
Tą MATKĄ jest organizacja. :-\


Offline Estera

Odp: Cześć wszystkim!
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Styczeń, 2018, 15:58 »
Witam! No w końcu zebrałem się w sobie i jestem na forum. Jestem nadal ŚJ ale szczerze mówiąc nic mnie już z tą organizacją nie łączy oprócz no właśnie ehh... :'( mojej żony. Kocham ja bardzo i mam nadzieję, że żaden człowiek ani ludzka organizacja nas nie rozdzieli.
   Depesz.
   Witaj, z tym awatarem z "krwawą różą".
   Twoje przesłanie w profilu, to jakby pokrywa się z moim.
   Nie czułam się dobrze w tej "niby złotej" klatce wts-u.
   Zawsze ceniłam sobie wolność, a tu wkładali nasze osobowości, jak w imadło.
   Wyrwałam się im stamtąd i Tobie życzę, żebyś wyrwał się od nich wraz ze swoją kochaną połóweczką.
   
(...) W 2015 roku dotarła do mnie informacja i co najdziwniejsze od mojej żony odnośnie pedofilii w Australii. Początkowo zbagatelizowałem temat i nie dopuściłem do siebie takiej myśli. Ale myśli powróciły na początku 2017 i poleciało (były oczywiście jeszcze inne przyczyny). Myślę że znajdę niedługo troszkę czasu to nieco więcej napiszę o sobie.
   Moja przygoda odkrywcza zaczęła się również od tego samego.
   Dwa miesiące po głowie krążyła mi usłyszana wieść, która swój początek pośredni miała od wieloletniego wiernego sługi wts.
   Pioniera stałego, specjalnego, nadzorcy obwodu, a obecnie koordynatora zboru.
   On stoi na posterunku "strażnicy", a ja trzymam się od nich jak najdalej.
   Chociaż oficjalnie jestem "jeszcze" śj.
   Trzymaj się mocno prawdy o tej oszustce.
   I nie trać pozytywnego nastawienia, które masz.
   Serdecznie pozdrawiam, następnego uzdrowionego o doktryny.
   :D :D
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline pies berneński

Odp: Cześć wszystkim!
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Styczeń, 2018, 16:24 »
  Takie opowiadanie o autobusie którym jedziesz całe życie a się okazuje że zamiast do celu podróży która się przeciaga to dojechales do początku podróży tam gdzie wsiadłes.

Nie wiem czy konkretnie o to opowiadanie chodziło ale ciekawy ma wydźwięk szczególnie dla osób,które na tak zwanej prawdzie zjadły  zęby ;)
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/psychomanipulacja/autobus-straznicy-czyli-jak-dlugo-wedlug-pana-potrwa-jeszcze-nasza-podroz/msg54050/#msg54050
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Villa Ella

Odp: Cześć wszystkim!
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Styczeń, 2018, 23:30 »
Witaj Depeszu. Dobrze, że nie masz już w głoekajdanów orga. Myślę, że przyjdzie czas, gdy i twoja połówka je zrzuci. Bądź dobrej myśli!
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Cześć wszystkim!
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Luty, 2018, 16:30 »
Plus  dla Ciebie :), że podjełęś mądrą decyzję z Matriksem, druga część też nabierze odwagi :) :)
« Ostatnia zmiana: 07 Luty, 2018, 16:43 wysłana przez Nadarzyniak »