Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Fala hejtu  (Przeczytany 20631 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Styczeń, 2018, 20:18 »
Do pytań dziś podchodzę zupełnie inaczej i pewnie moje odpowiedzi będą zupełnie różne od tych, które napisałbym jeszcze 3-4 dni temu.

Jeśli chodzi o wykluczenie to na pewno nie można powiedzieć, że niedoskonali ludzie potrafią osądzić innych. Nie można nazwać tego wyrokiem Bożym, szczególnie, że czasem taki komitet może zostać powołany za to, że np. ktoś twierdzi, że rok 75 nie miał podstaw Biblijnych. Co jeśli ktoś zgadza się z 99% tego czego uczą Świadkowie Jehowy, żyje serio po Bożemu a nagle jedna rzecz mu się nie podoba? Zostanie wykluczony. Teraz powstaje ogromny dylemat moralny ponieważ Biblia oczywiście uczy o nie zadawaniu się z cudzołożnikami itp. ale co jeśli ktoś żyje po Bożemu? Nie potrafiłbym nie utrzymywać kontaktów z taką osobą.

Nigdzie w Biblii nie znalazłem informacji, że mam zgłosić starszym to, że gadam z odstępcami a powoli przestaje wierzyć w to co jest napisane w strażnicy.
Za te Twoje myśli tutaj opisane, napisze tylko tyle. Szacun.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Villa Ella

Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Styczeń, 2018, 20:26 »
Ok więc zaczynam:

Dużo wczoraj myślałem na różne tematy. Starałem się być obiektywny w moich ocenach i nie chcę pisać tego co ktoś mi narzuca także przestanę pisać w obronie Świadków Jehowy. Dało mi do myślenia parę osób, które potrafią merytorycznie rozmawiać co bardzo cenię.

Do pytań dziś podchodzę zupełnie inaczej i pewnie moje odpowiedzi będą zupełnie różne od tych, które napisałbym jeszcze 3-4 dni temu.

Jeśli chodzi o wykluczenie to na pewno nie można powiedzieć, że niedoskonali ludzie potrafią osądzić innych. Nie można nazwać tego wyrokiem Bożym, szczególnie, że czasem taki komitet może zostać powołany za to, że np. ktoś twierdzi, że rok 75 nie miał podstaw Biblijnych. Co jeśli ktoś zgadza się z 99% tego czego uczą Świadkowie Jehowy, żyje serio po Bożemu a nagle jedna rzecz mu się nie podoba? Zostanie wykluczony. Teraz powstaje ogromny dylemat moralny ponieważ Biblia oczywiście uczy o nie zadawaniu się z cudzołożnikami itp. ale co jeśli ktoś żyje po Bożemu? Nie potrafiłbym nie utrzymywać kontaktów z taką osobą.

Co do zmian wyjaśnień to moje stanowisko zostaje niezmienne, czy to Świadek Jehowy czy ktoś inny, zawsze dochodzi do mniejszych lub większych zmian wyjaśnień ale to forum tyczy Świadków Jehowy więc nie będę pisał o innych.

Nigdzie w Biblii nie znalazłem informacji, że mam zgłosić starszym to, że gadam z odstępcami a powoli przestaje wierzyć w to co jest napisane w strażnicy.

Jeśli chodzi o Ducha Świętego to uważam, że każdy człowiek odbiera to inaczej. Świadkowie Jehowy różnie podchodzą do tych, którz spożywają wieczerzę, od ogromnego zachwytu do poniewierania jako chorych psychicznie.


Jeśli coś jeszcze mam doprecyzować to powiedz proszę bo serio nie wszystko zrozumiałem zapewne
Można? Można. Teraz już wiesz dlaczego CK, zabrania kontaktu z odstępcami. Tylko uważaj, to samodzielnie myślenie wchodzi w nawyk. Teraz nic już nie będzie takie samo... Mimo wszystko namawiam cię, abyś kontynuował.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2018, 20:29 wysłana przez Villa Ella »
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Salamander

Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Styczeń, 2018, 21:03 »
NaboniT, nie daj się! Bądź mężczyzną i nie wymiękaj. Broń swojego zdania i poglądów Świadków Jehowy, klapki na oczy i idź w zaparte, nawet jak widzisz, że nie masz racji. Za bardzo jesteś szczery, naucz się kłamać jak CK. Niedługo niechcący starszym się wygadasz, a oni będą wiedzieli co z tobą zrobić. Chyba nie chcesz stracić kontaktu z rodziną? Nie żebym ci groził... ale CK tobie grozi komitetem, jak nie będziesz uważał.


Offline Światus

Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Styczeń, 2018, 21:21 »
Ok więc zaczynam:

Miałem już nie odpisywać dzisiaj ale... jeśli ktoś mądrze pisze, to po co czekać  :)

W porządku, jak na początek jestem zadowolony  z twoich odpowiedzi.
Odniosę się tylko do Ducha.
W Dz 1:8 jest wyraźnie napisane, że świadkiem może być osoba na którą zstąpił Duch Św. wg mnie oznacza to namaszczenie.
Do 8 rozdziału Listu do Rzymian pewnie jeszcze będzie okazja wrócić.

Trzymaj się  :)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Matylda

Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Styczeń, 2018, 21:24 »

Gdzie ja trafiłam? Czy tu jest forum dla TEORETYCZNIE Chrześcijan?


Wiecie, że wiara bez uczynków jest nic nie warta?


Uprzejmie proszę daj szansę ateistom i innym agnostykom.
To jest,tak misie wydaje,forum dla wszystkich do czasu aż nie zakładaja tu prywatnego folwarku i nie agitują na siłe.
A wiesz że najlepiej to być przyzwoitym człowiekiem a swoje preferencje modlitewne trzymać sobie w sercu?
Nie denerwuj się tak.Jest temat,jest dyskusja.Jest to niestety rzecz nieznana świadkom i chyba musi upłynąć trochę czasu zanim zrozumiesz że świat nie jest tylko piekny i gładki i że ten kto się z Tobą nie zgadza,nawet stanowczo i głośno,nie musi być odrazu twoim wrogiem.


Offline Mała mi

Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Styczeń, 2018, 23:16 »
Cytuj
I jeszcze jedno, ta wazelina do administracji i Pana Stanisława.
Najważniejsze urobić sobie najważniejszego w stadzie.


Offline Sebastian

Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Styczeń, 2018, 01:33 »
moim zdaniem nowy user wyrobi się. Na sąsiednim forum rok temu zawitał user będący Polakiem pracującym w Wielkiej Brytanii, który początkowo rozśmieszał nas dowodami że ziemia jest płaska ale dość szybko uznał że "nawet jeśli nie jest w pełni przekonany co do kulistości ziemi, to jednak nie będzie się upierał przy tym, że ziemia jest płaska". Wystarczylo kilka tygodni.
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń, 2018, 02:06 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Styczeń, 2018, 11:24 »
moim zdaniem nowy user wyrobi się.

  Pewnie, nie on pierwszy tak zaczyna, a później będzie odstępczuch aż miło. ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Styczeń, 2018, 11:27 »
  Pewnie, nie on pierwszy tak zaczyna, a później będzie odstępczuch aż miło. ;D
Łoj jeszcze go nie raz poszarpie "kryzys sumienia". ;)


Offline Nabonit

Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Styczeń, 2018, 12:54 »


Ale ja nie jestem LEPSZY !!!  I nie chce byc lepszy , chce byc SOBA !
Ach , Nabonit , przestan wchodzic Gedeonowi  bez mydla ...
Twoje proby  nawrocenia niektorych z nas na "wlasciwa" droge sa zalosne .
Tu nie chodzi o jedno czy drugie mocniejsze slowo w dyspucie  tylko o UCZCIWA  i  OBJEKTYWNA argumentacje  a tego niestety nie zauwzylem w Twoich wypowiedziach .  Niby prezentujesz niezalezne poglady , ale mimo wszystko idzie twoja argumentacja w kierunku wybielenia  Organizacji i CK . Bardzo podobnie jak u Robbo1 . Jestem zniesmaczony .

Widzisz, wymieniłem kilka wiadomości z Panem Stanisławem i po prostu uważam go za naprawdę normalną osobę. Zawsze uczono mnie, że odstępcy to wcielenie zła a Pan Stanisław jest życzliwym starszym Panem, przynajmniej z tego co widzę tutaj. Także to, że jestem miły dla kogoś nie musi oznaczać, że komuś wchodzę w tyłek, zresztą nie jestem homoseksualistą. Jestem pod wrażeniem pracy, jaka została tutaj wykonana i jaki ogrom ciekawych informacji można tutaj znaleźć. Od dlatego jestem miły. Cześć!
Nabonit


Offline Ariana

Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Styczeń, 2018, 13:25 »
Widzisz, wymieniłem kilka wiadomości z Panem Stanisławem i po prostu uważam go za naprawdę normalną osobę. Zawsze uczono mnie, że odstępcy to wcielenie zła a Pan Stanisław jest życzliwym starszym Panem, przynajmniej z tego co widzę tutaj. Także to, że jestem miły dla kogoś nie musi oznaczać, że komuś wchodzę w tyłek, zresztą nie jestem homoseksualistą. Jestem pod wrażeniem pracy, jaka została tutaj wykonana i jaki ogrom ciekawych informacji można tutaj znaleźć. Od dlatego jestem miły. Cześć!

Badz taki jaki jestes: mily kulturalny zyczliwy. Badz soba. Badz soba i sluchaj. Uwierz mi-zaden odstepca nie jest wcieleniem zla-nawet jesli ponosza kogos emocje. Z kazdej relacji mozna sie czegos nauczyc..a z tych, w ktorych az kipi od emocji-moze nawet najwiecej :)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Styczeń, 2018, 13:33 »
Zawsze uczono mnie, że odstępcy to wcielenie zła

  Odłożyłam pracę na bok i.muszę to napisać. :-[

Po pierwsze, widzisz okłamywano Cię.
Po drugie, czy to znaczy, że ciągnie swój do swego (złe do złego)? :o ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Styczeń, 2018, 13:40 »
Cytuj
Zawsze uczono mnie, że odstępcy to wcielenie zła
Wśród odstępców jest pewna średnia spośród populacji ŚJ.
Jak ktoś był złym jako ŚJ, to i jako exŚJ taki może pozostać. ;)

Dobry ŚJ będzie jeszcze lepszym exŚJ. ;D


Offline Nabonit

Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Styczeń, 2018, 13:54 »
Na razie nic nie deklaruje itp. ale jestem serio w szoku, im więcej czytam tym mój szok jest większy... Zaraz mi łeb eksploduje... HALP
Nabonit


Offline Villa Ella

Odp: Fala hejtu
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Styczeń, 2018, 13:57 »
Na razie nic nie deklaruje itp. ale jestem serio w szoku, im więcej czytam tym mój szok jest większy... Zaraz mi łeb eksploduje... HALP
Załóż kask i czytaj dalej!!! Nie poddawaj się!
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.