Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?  (Przeczytany 16030 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Styczeń, 2018, 18:04 »
Baran mnie wyprzedził, ale ponieważ już przygotowałem, więc wklejam swoją treść.

Trochę z historii Towarzystwa

Problem pedofilii nie jest nowy u ŚJ. Ciągnie się on co najmniej od końca lat 70. XX wieku. Zmuszeni do rezygnacji z członków Ciała Kierowniczego zostali Chitty (w 1979 r.) i Greenlees (w 1985 r.), jako oskarżeni o te grzechy. Było o tym głośno w USA.
Organizacja musiała to nawet ogłosić, choć nie podano oficjalnie nazwisk.
Napisano wtedy:

   „Chociaż brzmi to szokująco, ale nawet niektórym szerzej znanym  w społeczności ludu Jehowy zdarzyło się popaść w czyny niemoralne, nie wyłączając homoseksualizmu, wymiany żon, napastowania dzieci. Trzeba też zaznaczyć, że w ubiegłym roku wykluczono ze zboru chrześcijańskiego 36.638 osób, większość z nich właśnie za pogwałcenie moralności. (...) Pora jednak na to, by starsi zborowi, słudzy pomocniczy oraz pozostali bracia i siostry wystrzegali się wszystkiego, co może prowadzić do czynów nieobyczajnych” (Strażnica Rok CVII [1986] Nr 5 s. 11).

Angielska Strażnica użyła tu mocniejszych słów:

Shocking as it is, even some who have been prominent in Jehovah’s organization have succumbed to immoral practices, including homosexuality, wife swapping, and child molesting. It is to be noted, also, that during the past year, 36,638 individuals had to be disfellowshipped from the Christian congregation, the greater number of them for practicing immorality. (The Watchtower Nr 1, 1986 s. 13).

Co ciekawe artykuł ten miał mocny tytuł „Dni takie jak »Dni Noego«”
Co było za tych dni, to  wiemy. :-\


Lunkaa

  • Gość
Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Styczeń, 2018, 18:10 »
Wszędzie o tej pedofilii wałkowanie, niesmaczne to już się robi.


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Styczeń, 2018, 18:12 »
Wszędzie o tej pedofilii wałkowanie, niesmaczne to już się robi.
Taki temat wybrał sobie nowy forumowicz ŚJ. :)
Co zrobić. Myśli, że to się da jakoś wygładzić. ;)

Rady i ‘amnestia’ dla skruszonych pedofilów, którzy stali się Świadkami Jehowy

   Towarzystwo Strażnica puszcza w niebyt działania pedofilskie tym, którzy się włączają w szeregi jego głosicieli. Jedynie wtedy, gdy sprawa nadal jest głośna w społeczeństwie, nie pozwala się byłemu pedofilowi pełnić „odpowiedzialną funkcję w zborze”:

„Jeszcze inne konsekwencje może ponosić mężczyzna, który przed chrztem dopuszczał się nadużyć seksualnych na dzieciach. Kiedy poznał prawdę, okazał skruchę i się nawrócił, nie kala więc zboru tym potwornym grzechem. Mógł później zrobić piękne postępy i całkowicie wykorzenić niegodziwe pragnienia, wobec czego chciałby otrzymać odpowiedzialną funkcję w zborze. Co jednak, jeśli w okolicy ludzie ciągle jeszcze znają go jako dawnego pedofila? Czy w takim wypadku byłby »człowiekiem nieposzlakowanym«, mającym »bardzo dobre świadectwo od osób postronnych« oraz ‛wolnym od oskarżenia’? (1 Tymoteusza 3:1-7, 10; Tytusa 1:7). Nie. A zatem nie nadawałby się do zaszczytnych zadań w zborze” (Przebudźcie się! Nr 1, 1997 s. 27).

Czyli jak ludzie ze świata niw wiedzą, to jest okej. Jest czysty.
A jak wiedzą, to chowamy go po korzec. :-\


Offline Nabonit

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Styczeń, 2018, 18:41 »
Kochani, nie będę odnosił się do zarzutów dotyczących tego, że dalej pedofilia jest ukrywana. Nie znam takich przypadków teraz natomiast mój Tato jest starszym, dodatkowo dojeżdża do Betel na różne nagrania i pomaga w jednym z działów. W naszym domu zawsze goszczą Nadzorcy Obwodu. Jeśli słyszę, że tak to jest to w to wierze. Jak pięknie znalazł Pan Włodzimierz, organizacja przyznała się do takich czynów. Widać powoli udaje się oczyszczać organizację ponieważ już wśród tych, którzy przewodzą, nie dochodzi do takich czynów. Teraz przyszedł czas na to by oczyszczać organizację dalej. Ja głęboko wierzę, że Biuro Oddziału zgłasza takie sprawy ponieważ gdyby tego nie robiło to nie trzymało by się prawa świeckiego co w tej sytuacji jest bez sensu.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, szczególnie za te merytoryczne. Natomiast te emocjonalne są bez większego znaczenia dla mnie.
"Nieskory do gniewu jest lepszy niż mocarz, a panujący nad swym duchem - niż dobywca miasta. "

Nabonit


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Styczeń, 2018, 18:45 »
Jeszcze o zwyczajach w Towarzystwie.

Skruszony pedofil może brać udział w służbie polowej, teokratycznej szkole służby kaznodziejskiej i zebraniach służby

„W zależności od praw obowiązujących w zamieszkiwanym kraju człowiek, który napastował seksualnie dzieci, może zostać skazany na pobyt w więzieniu lub ponieść inne sankcje nałożone przez państwo. Zbór nie będzie go przed tym bronił. Ponadto mężczyzna ten ujawnił poważną słabość, którą w przyszłości trzeba będzie brać pod uwagę. Jeżeli da się u niego zauważyć skruchę, zostanie zachęcony do czynienia postępów duchowych i udziału w służbie polowej. Może zapisać się do teokratycznej szkoły służby kaznodziejskiej oraz mieć udział w zebraniu służby nie polegający na nauczaniu innych. Nie oznacza to jednak, że będzie się nadawać do sprawowania odpowiedzialnych funkcji w zborze” (Przebudźcie się! Nr 1, 1997 s. 28-29).


Offline Sztyrlyc

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Styczeń, 2018, 18:46 »
Słabiutka ta dyskusja,
przyszedł szczawik, udzieli paru odpowiedzi na powitanie,
a teraz będzie wrzucał swoje przemyślenia w obronie WTS
aby bronić go za wszelką cenę, a my będziemy się tylko siepać w kółko.
Nie wiem czy komuś będą przydatne te oświadczenia, które nie mają za wiele wspólnego z oficjalną doktryną Strażnicy.
 


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Styczeń, 2018, 18:51 »
Nie wiem czy komuś będą przydatne te oświadczenia, które nie mają za wiele wspólnego z oficjalną doktryną Strażnicy.
Dlatego trzeba mu podawać jakie jest oficjalne stanowisko CK w:

publikacjach
listach do starszych

On tu niczego nie nauczy. :(
On by mógł to ogłaszać ludziom, co nie znają ŚJ, np. na forum katolickim czy protestanckim.
ExŚJ kitu nie sprzeda. :)

Tu są ludzie co byli 15, 20, 30 a nawet 50 lat w organizacji. :-\


Offline Szarańcza

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:06 »
Stwórca posłużył się organizacjami świeckimi aby zmienić podejście religii do tej sprawy.

A skąd to wiesz? Powiedział Ci, że tak zrobił?
Skąd wiesz, że organizacje świeckie same z siebie nie przeprowadziły śledztwa? A może organizacjami tymi posłużył się władca tego świata - sam Szatan?


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:06 »
Patrz a miałem zapytać jak rok po chrzcie zostałeś i sługą i pionierem.
Twój Tato jest starszym i dojeżdża do Nadarzyna?
W tym momencie rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości.
Mówiłeś o szacunku, dyskusji, pisaniu bez emocji.
Zlamałeś wszystkie swoje "prawa".
Nie przedstawiasz faktów.
NO czyli człowiek mówi Ci jak jest ty w to wierzysz bez negowania i pytań..
Życie po za "rajem duchowym" jest prawdziwe, surowe i brutalne.
Przez to piękne.
Życie przy Rodzicach na przywileju, obiadki z NO, brylowanie w zborze, wchodzenie na mównice i powtarzanie rzeczy bez ich analizy..to nie życie.
Uwierz mi doskonale znam taki wygodny marazm.
Za jakiś czas(mam nadzieję) zobaczysz, że jedyne osoby które chciały Ci powiedzieć prawdę, są tutaj.
Gdy wszystko to do Ciebie dotrze możemy jeszcze pogadać.
Na tę chwilę nie mamy o czym dyskutować.
Do następnego.


Offline Sztyrlyc

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:12 »
Dajcie spokój,
Nie dajcie się wkręcać, przecież to na kilometr pachnie konfabulacją,
szytą na miarę i grubymi nićmi,
szkoda czasu i energii.


Offline prot

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:15 »
Kochani, nie będę odnosił się do zarzutów dotyczących tego, że dalej pedofilia jest ukrywana. Nie znam takich przypadków teraz natomiast mój Tato jest starszym, dodatkowo dojeżdża do Betel na różne nagrania i pomaga w jednym z działów. W naszym domu zawsze goszczą Nadzorcy Obwodu. Jeśli słyszę, że tak to jest to w to wierze. Jak pięknie znalazł Pan Włodzimierz, organizacja przyznała się do takich czynów. Widać powoli udaje się oczyszczać organizację ponieważ już wśród tych, którzy przewodzą, nie dochodzi do takich czynów. Teraz przyszedł czas na to by oczyszczać organizację dalej. Ja głęboko wierzę, że Biuro Oddziału zgłasza takie sprawy ponieważ gdyby tego nie robiło to nie trzymało by się prawa świeckiego co w tej sytuacji jest bez sensu.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, szczególnie za te merytoryczne. Natomiast te emocjonalne są bez większego znaczenia dla mnie.
"Nieskory do gniewu jest lepszy niż mocarz, a panujący nad swym duchem - niż dobywca miasta. "

Nadal korporacyjno-strażnicowy bełkot mocno zaczadzonej owcy. Młody jesteś, pożyjesz trochę, to zrozumiesz. Wierzysz we wszystko, co słyszysz w domu od ojca-starszego i nadzorców i to jest dla Ciebie pewnik. Zacznij trochę sam myśleć, analizować i wyciągać wnioski, przeczytaj czasem coś, co nie wyszło od Strażnicy.


Offline Antyorganizacja

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:17 »
Aż się nie chce komentować pana autora wątku . . . przecież nie chce rozmawiać.

Brawo Donnie :) Tobie można przybić piatkę ;)
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość..."


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:24 »

Za jakiś czas(mam nadzieję) zobaczysz, że jedyne osoby które chciały Ci powiedzieć prawdę, są tutaj.
Gdy wszystko to do Ciebie dotrze możemy jeszcze pogadać.


Donnie może kolega chciał po prostu zmienić otoczenie. W zborze wieje nudą , nikt się nim nie interesuje a tutaj jest gwiazdą.
A Ty mu tak od razu " Kup se Pan paprotkę" ;)

Dr Wilson (o swej rezygnacji): Chcę trochę zmienić otoczenie.
Dr House: Kup sobie paprotkę!
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 19:25 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:27 »
A tu przypomnienie z polskiego artykułu.

Właśnie między innymi w Polsce opisano ten problem w Gazecie Wyborczej (z 27 sierpnia 2015 r., Duży Format, s. 10-12). Przywołujemy w związku z tym artykuł, który poszerza naszą wiedzę o omawianej kwestii. Oto jego treść, którą ukazujemy na fotokopiach:

http://piotrandryszczak.pl/czailem-sie-miedzy-sciana-a-sufitem.html


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:27 »
Jeśli słyszę, że tak to jest to w to wierze. (...) Ja głęboko wierzę, że Biuro Oddziału zgłasza takie sprawy ponieważ gdyby tego nie robiło to nie trzymało by się prawa świeckiego co w tej sytuacji jest bez sensu.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, szczególnie za te merytoryczne. Natomiast te emocjonalne są bez większego znaczenia dla mnie.

Głęboko wierze jest bardzo merytorycze
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 20:01 wysłana przez KaiserSoze »