Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?  (Przeczytany 18325 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Luty, 2018, 00:31 »
Zgadzam się z tobą pod warunkiem,że zgodzisz się z tym,że :"Ja jestem życiodajnym chlebem"

Pan Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy nie powiedział: "Bierzcie i jedzcie, to Ja jestem ciałem", tylko "to jest moje Ciało". Inne wyrazy i inne znaczenia.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Luty, 2018, 05:25 »
Na dysputy z Robbem szkoda czasu, zajmuje nas bzdetami. Pzekierowuje myśli, jeszcze raz, szkoda czasu. Zbyt długo byłem w "szambie" by twierdzić, że w tej części mnij śmierdzi, gdzie nie wsadzisz nos, tam cuchnie, pedofilia, ONZ, przekłamana Biblia N.Ś. rosnąca geupa spżywających emblematy, wszyscy sfiksowali, inwestowanie pieniędzy, niebibljne komitety sądownicze, banialuki to przy drzwiach, a zapomniałem, gonią was, to sterczycie przy stojakach i to się nazywa głoszeniem, byś pajaca z siebie nie robił.


Offline Gremczak

Odp: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Luty, 2018, 08:03 »
Pan Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy nie powiedział: "Bierzcie i jedzcie, to Ja jestem ciałem", tylko "to jest moje Ciało". Inne wyrazy i inne znaczenia.

To jest moje ciało ,czy to wyobraża moje ciało? Albo jest symbolem mojego ciała. Bo nie jest to jedno i to samo.
« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2018, 08:20 wysłana przez Gremczak »


Tusia

  • Gość
Odp: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Luty, 2018, 10:24 »
banialuki to przy drzwiach

zamkniętych  ;D


Offline robbo1

Odp: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Luty, 2018, 12:42 »
Zanim przeskoczysz z z wersetu na werset zrozum je właściwie.Do tego potrzebna jest rozmowa.Analiza.


Tusia

  • Gość
Odp: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?
« Odpowiedź #50 dnia: 17 Luty, 2018, 14:15 »
To jest moje ciało ,czy to wyobraża moje ciało? Albo jest symbolem mojego ciała. Bo nie jest to jedno i to samo.

Spirytysta Greber przetłumaczył sobie w swojej Biblii jako "symbol", a ŚJ uczą tak samo. Nauka taka pochodzi od demonów.

http://www.piotrandryszczak.pl/to-jest-moje-cialo-cz.1.html


Offline robbo1

Odp: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?
« Odpowiedź #51 dnia: 17 Luty, 2018, 14:46 »
Johannes Greber był też zafascynowanym mistycyzmem księdzem katolickim,który porzucił duchowieństwo.Poza tym jeżeli występujesz przeciw niemu z powodu jego "spirytyzmu",to zapewne z niechęcią odniesiesz się do wywodów księdza Frncoisa Brune,autora książki "Umarli mówią"[mam tł.Bella Szwarcman-Czarnota],udowadniającego życie po śmierci za pomocą seansów spirytystycznych - spirytyzmu,a którego ks.dr.A.Pasiecki oskarża o herezje.
Taka jest prawda o wykorzystywaniu spirytyzmu przez duchownych.
« Ostatnia zmiana: 17 Luty, 2018, 14:50 wysłana przez robbo1 »


Tusia

  • Gość
Odp: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Luty, 2018, 16:25 »
Johannes Greber był też zafascynowanym mistycyzmem księdzem katolickim,który porzucił duchowieństwo.

I zaczął parać się wywoływaniem duchów. To demony mu pomagały w tłumaczeniu Biblii. Więc nie ulega wątpliwości, że jego przekład Nowego Testamentu w kluczowych wersetach jest zbieżny z nauczaniem Świadków Jehowy. Odpowiedz, ale szczerze: Jaki duch prowadzi Świadków Jehowy, skoro mają zbieżne nauczanie z Greberem? Przecież jako kapłan wierzył w rzeczywistą obecność Jezusa pod postaciami chleba i wina, a jako spirytysta już nie.


Offline matus

Odp: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Luty, 2018, 17:04 »
Demony twierdzą, że nie pomagały.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Gremczak

Odp: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Luty, 2018, 18:26 »
Pan Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy nie powiedział: "Bierzcie i jedzcie, to Ja jestem ciałem", tylko "to jest moje Ciało". Inne wyrazy i inne znaczenia.
To Ty zjadasz ciało  Jezusa . Toć to kanibalizm.


Tusia

  • Gość
Odp: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Luty, 2018, 18:37 »
To Ty zjadasz ciało  Jezusa . Toć to kanibalizm.

Nawet Żydzi nie postawili tak debilnego zarzutu Jezusowi, kiedy powiedział:

"Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym." (J 6, 54)

"A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy?"" (J 6, 60-61)

Wówczas i obecnie:

"Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło" (J 6, 66)
« Ostatnia zmiana: 17 Luty, 2018, 18:44 wysłana przez Tusia »


Offline Gremczak

Odp: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Luty, 2018, 18:40 »
Nawet Żydzi nie postawili tak debilnego zarzutu Jezusowi, kiedy powiedział:

"Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym." (J 6, 54)

"A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy?"" (J 6, 60-61)

Wówczas i obecnie:

"Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło" (J 6, 66)



""
Bo widocznie oni byli nie myślący. Dla niektórych jest to debilne dla innych logiczne.


Offline Gremczak

Odp: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Luty, 2018, 11:37 »
Pan Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy nie powiedział: "Bierzcie i jedzcie, to Ja jestem ciałem", tylko "to jest moje Ciało". Inne wyrazy i inne znaczenia.
To jak jest z tym ciałem?Idąc Twoim tokiem myślenia ciało Jezusa  składało się z wody i jakiejś mąki? Czy było takim ciałem jakie posiadasz Ty i ja?



Offline Gremczak

Odp: Bierzcie i jedzcie... czy tego naucza nowa książka o Jezusie?
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Luty, 2018, 11:55 »
Kto nie chce ten nie je. :-\
Tylko tu nie rozchodzi się o to jak powyżej .

To jak jest z tym ciałem?Idąc Twoim tokiem myślenia ciało Jezusa  składało się z wody i jakiejś mąki? Czy było takim ciałem jakie posiadasz Ty i ja?

« Ostatnia zmiana: 18 Luty, 2018, 11:57 wysłana przez Gremczak »