Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Logo jw.org na fasadzie Sali Królestwa  (Przeczytany 11111 razy)

Offline Roszada

Logo jw.org na fasadzie Sali Królestwa
« dnia: 14 Maj, 2015, 14:00 »
Dziś przechodziłem obok podwójnej sali królestwa w Gdańsku.

Widzę, że zamieścili logo jw.org na ścianie frontowej obok napisu Sala Królestwa.
Jeszcze na tynku widać odbicie pozostałe po wieżyczce (którą zdjęto po nakazie), a tuż obok niebieskie jw.org.

Coś mi się zdaje że powstaje kulcik pięciu liter i kropki: jw.org

Zapowiadam Wam, że przyjdzie czas że będą to zmieniać czy usuwać.
Okaże się, że zbory nie są właścicielami tego logo czy adresu.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2015, 14:29 wysłana przez Roszada »


Offline matus

Odp: Logo jw.org
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maj, 2015, 14:22 »
Na to jest nawet fachowa nazwa - rebranding ;)

krzyż w koronie -> wieżyczka -> kwaracik JW.ORG -> ciekawe co następne?

Bo to, że logo jakiegoś rodzaju jest potrzebne, to raczej oczywiste - daje to bardzo dużo do spajania grupy.
A że to nie pasuje do doktryny? Cóż, albo będzie takie skakanie po logach, albo zmiana doktryny.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2015, 14:24 wysłana przez matus »
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Janosik

Odp: Logo jw.org
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maj, 2015, 14:31 »
Widzę, że zamieścili logo jw.org na ścianie frontowej obok napisu Sala Królestwa.
Jeszcze na tynku widać odbicie pozostałe po wieżyczce (którą zdjęto po nakazie), a tuż obok niebieskie jw.org.
Czyli jednak chodziło o zmianę wieżyczki na jw.org, ale nie wiedzieli jak podejść do tej transformacji wiec jednego zakazali a inne nakazali.
Jestem homofobem.


Offline Roszada

Odp: Logo jw.org
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj, 2015, 14:47 »
Czyli jednak chodziło o zmianę wieżyczki na jw.org, ale nie wiedzieli jak podejść do tej transformacji wiec jednego zakazali a inne nakazali.

Info o dawnym logo (wieżyczka) podano tu:

http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=220.0


Offline Janosik

Odp: Logo jw.org na fasadzie Sali Królestwa
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maj, 2015, 15:34 »
Czyli obecnie jw.org króluje na fasadach a nie wieżyczka. :)
Jestem homofobem.


Offline Roszada

Odp: Logo jw.org na fasadzie Sali Królestwa
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maj, 2015, 16:21 »
Czyli obecnie jw.org króluje na fasadach a nie wieżyczka. :)

Wieżyczka przeszła w 2009 r. do lamusa historii.
Może gdzieś się uchowała, wszak pisali, że jeśli byłoby pracochłonne usuwanie to poczekać mają do remontu. 8)
Ale jak znam teorię, to przed wizytą obwodowego usunęli. :)


Offline Roszada

Odp: Logo jw.org na fasadzie Sali Królestwa
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maj, 2015, 16:35 »
Próbowałem znaleźć coś w publikacjach do 2014 roku o zamieszczaniu jw.org na fasadach sal królestwa. Ale nie znalazłem.
Czy był może jakiś list do starszych o tym?
Czy to samowolka?


Oto ogłoszenia o tej stronie:

*** km 12/12 s. 3 Nasz oficjalny serwis internetowy — przygotowany z myślą o nas i o innych ***
Nasz oficjalny serwis internetowy — przygotowany z myślą o nas i o innych
Jezus polecił nam głosić dobrą nowinę o Królestwie „po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom” (Mat. 24:14). Aby pomóc nam ‛dokładnie pełnić swe usługiwanie’, serwisy internetowe watchtower.org, jw-media.org i jw.org połączono w jeden przebudowany serwis jw.org (2 Tym. 4:5).

*** yb13 ss. 18-19 Ciekawe wydarzenia z minionego roku ***
Nowe oblicze naszego serwisu internetowego
Przez szereg miesięcy dziesiątki Świadków Jehowy w nowojorskim Biurze Głównym pracowały nad przebudową serwisu jw.org. Chodziło o to, żeby stał się on bardziej atrakcyjny i żeby łatwy dostęp do niego mieli nie tylko użytkownicy komputerów, ale też osoby korzystające z urządzeń przenośnych. Modernizacja serwisu miała również dwa inne cele:
1. Połączenie naszych stron internetowych. Trzy nasze strony internetowe połączono w jeden oficjalny serwis — jw.org. Strony watchtower.org i jw-media.org przestały funkcjonować. Zebranie zawartości wszystkich stron w jednym miejscu ułatwia zadanie osobom, które chcą uzyskać informacje o Świadkach Jehowy lub szukają publikowanych przez nas materiałów. Serwis pozwala na przykład czytać Biblię i publikacje biblijne w wielu językach, drukować wybrane fragmenty lub słuchać nagrań.
2. Zamieszczenie większej ilości informacji. Zmodernizowany serwis zawiera odpowiedzi na pytania biblijne, informacje o naszej działalności ewangelizacyjnej, o Biurach Oddziałów, Salach Królestwa i zgromadzeniach, a także interaktywne materiały dla rodzin, nastolatków i dzieci. W sekcji „Wiadomości” są zamieszczane aktualne informacje dotyczące naszych współwyznawców na całym świecie.
Codziennie setki tysięcy internautów czyta nasze publikacje dostępne online. Osoby te pobierają blisko pół miliona plików w postaci audio, EPUB, PDF czy filmów wideo w języku migowym. Każdego dnia jakieś 100 osób wypełnia przez Internet prośbę o studium biblijne.


Offline Ariana

Odp: Logo jw.org na fasadzie Sali Królestwa
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Maj, 2015, 13:58 »
Próbowałem znaleźć coś w publikacjach do 2014 roku o zamieszczaniu jw.org na fasadach sal królestwa. Ale nie znalazłem.
Czy był może jakiś list do starszych o tym?
Czy to samowolka?


Oto ogłoszenia o tej stronie:

*** km 12/12 s. 3 Nasz oficjalny serwis internetowy — przygotowany z myślą o nas i o innych ***
Nasz oficjalny serwis internetowy — przygotowany z myślą o nas i o innych
Jezus polecił nam głosić dobrą nowinę o Królestwie „po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom” (Mat. 24:14). Aby pomóc nam ‛dokładnie pełnić swe usługiwanie’, serwisy internetowe watchtower.org, jw-media.org i jw.org połączono w jeden przebudowany serwis jw.org (2 Tym. 4:5).

*** yb13 ss. 18-19 Ciekawe wydarzenia z minionego roku ***
Nowe oblicze naszego serwisu internetowego
Przez szereg miesięcy dziesiątki Świadków Jehowy w nowojorskim Biurze Głównym pracowały nad przebudową serwisu jw.org. Chodziło o to, żeby stał się on bardziej atrakcyjny i żeby łatwy dostęp do niego mieli nie tylko użytkownicy komputerów, ale też osoby korzystające z urządzeń przenośnych. Modernizacja serwisu miała również dwa inne cele:
1. Połączenie naszych stron internetowych. Trzy nasze strony internetowe połączono w jeden oficjalny serwis — jw.org. Strony watchtower.org i jw-media.org przestały funkcjonować. Zebranie zawartości wszystkich stron w jednym miejscu ułatwia zadanie osobom, które chcą uzyskać informacje o Świadkach Jehowy lub szukają publikowanych przez nas materiałów. Serwis pozwala na przykład czytać Biblię i publikacje biblijne w wielu językach, drukować wybrane fragmenty lub słuchać nagrań.
2. Zamieszczenie większej ilości informacji. Zmodernizowany serwis zawiera odpowiedzi na pytania biblijne, informacje o naszej działalności ewangelizacyjnej, o Biurach Oddziałów, Salach Królestwa i zgromadzeniach, a także interaktywne materiały dla rodzin, nastolatków i dzieci. W sekcji „Wiadomości” są zamieszczane aktualne informacje dotyczące naszych współwyznawców na całym świeCodziennie setki tysięcy internautów czyta nasze publikacje dostępne online. Osoby te pobierają blisko pół miliona plików w postaci audio, EPUB, PDF czy filmów wideo w języku migowym. Każdego dnia jakieś 100 osób wypełnia przez Internet prośbę o studium biblijne.

Codziennie okolo stu osob wypelnia prosbe o studium biblijne??? Cos mi tu nie pasuje....
I nie bardzo wiem czy chodzi o slowo 'codziennie', 'sto osob' czy 'studium biblijne'...

Gdyby chodzilo o 100 osob na swiecie...to ok...i wtedy moze i codziennie by sie tyle znalazlo....i nie studium biblijne tylko ksiazek wts...

Podejrzewam ze przecietny sj pomysli o taaaaakim duzym zainteresowaniu w Polsce....


Offline Roszada

Odp: Logo jw.org na fasadzie Sali Królestwa
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Maj, 2015, 15:37 »
Codziennie okolo stu osob wypelnia prosbe o studium biblijne??? Cos mi tu nie pasuje....
I nie bardzo wiem czy chodzi o slowo 'codziennie', 'sto osob' czy 'studium biblijne'...

Gdyby chodzilo o 100 osob na swiecie...to ok...i wtedy moze i codziennie by sie tyle znalazlo....i nie studium biblijne tylko ksiazek wts...

Podejrzewam ze przecietny sj pomysli o taaaaakim duzym zainteresowaniu w Polsce....

No wiesz samo słowo "studium" zawiera już słowo "stu" więc dlatego od stu osób zaczęli. :)
Pewnie sto osób w sto dni. ;)
Czyli jeden dziennie.
Ale zapomnieli dodać ile osób rezygnuje, po jednej lekcji, po tygodniu, miesiącu. :-\


Offline Ariana

Odp: Logo jw.org na fasadzie Sali Królestwa
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Maj, 2015, 16:31 »
No wiesz samo słowo "studium" zawiera już słowo "stu" więc dlatego od stu osób zaczęli. :)
Pewnie sto osób w sto dni. ;)
Czyli jeden dziennie.
Ale zapomnieli dodać ile osób rezygnuje, po jednej lekcji, po tygodniu, miesiącu. :-\

Pamietam zalecenia aby raportowac studium po trzecim spotkaniu nawet jesli udalo sie przeczytac domownikowi chociaz kilka zdan z ksiazki czy potem juz broszury...

Raportow o rezygnacji ze studium niestety rzeczywiscie nie podaja...ciekawe ilu z tych stu by odpadlo : D


Offline Roszada

Odp: Logo jw.org na fasadzie Sali Królestwa
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Maj, 2015, 21:17 »
A tu w Gdańsku na tynku pozostałość po wieżyczce.
Trzeba się wpatrzeć. To na google map.
Ale to chyba stare, bo teraz jest już znaczek jw.org nad napisem:

https://www.google.pl/maps/place/Gda%C5%84sk/@54.350777,18.596698,3a,39.8y,104.97h,90.48t/data=!3m4!1e1!3m2!1sQ35bmODtTDVRDuoaspBvSQ!2e0!4m2!3m1!1s0x46fd731c14d4fa6f:0x9bb9fbf163b7be8d!6m1!1e1


Offline Ariana

Odp: Logo jw.org na fasadzie Sali Królestwa
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Maj, 2015, 12:10 »
A tu w Gdańsku na tynku pozostałość po wieżyczce.
Trzeba się wpatrzeć. To na google map.
Ale to chyba stare, bo teraz jest już znaczek jw.org nad napisem:

https://www.google.pl/maps/place/Gda%C5%84sk/@54.350777,18.596698,3a,39.8y,104.97h,90.48t/data=!3m4!1e1!3m2!1sQ35bmODtTDVRDuoaspBvSQ!2e0!4m2!3m1!1s0x46fd731c14d4fa6f:0x9bb9fbf163b7be8d!6m1!1e1

Jak jeżdżę czasem tamtędy to nawet nie mam ochoty zerknąć.
Ale dla jw.org zrobię wyjątek ;)


Offline Roszada

Odp: Logo jw.org na fasadzie Sali Królestwa
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Maj, 2015, 12:54 »
Jak jeżdżę czasem tamtędy to nawet nie mam ochoty zerknąć.
Ale dla jw.org zrobię wyjątek ;)

No tak, to jest fotka maj 2014, a teraz mamy maj 2015 i jest już jw.org
Mam obiecaną fotkę.
Szkoda, że nie mam takiej gdy było jeszcze logo z wyraźna wieżyczką a nie tylko z cieniem po niej, który pewnie z czasem zamalują.
Jeśli ta fotkę z google-map można ściągnąć i tu wstawić to dobrze by to ktoś zrobił, bo z czasem ona zniknie. ;)


Offline uncja

Odp: Logo jw.org na fasadzie Sali Królestwa
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Maj, 2015, 14:39 »
Codziennie okolo stu osob wypelnia prosbe o studium biblijne??? Cos mi tu nie pasuje....


Gdyby chodzilo o 100 osob na swiecie...to ok...i
skrót publikacji brzmi yb co prawdopodobnie oznacza yearbook wiec myślę ze to dane z całego świata nie z Polski


Offline Hersz

Odp: Logo jw.org
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Maj, 2015, 22:57 »

krzyż w koronie -> wieżyczka -> kwaracik JW.ORG -> ciekawe co następne?


Przecież wiadomo... Armagedon.
BTW domena JW.ORG została wykupiona do 6 marca 2019 roku (do godziny piątej nad ranem). Jak by co, to proszę pamiętać, że ja pierwszy podałem dzień i godzinę.