Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkich  (Przeczytany 6525 razy)

Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Styczeń, 2018, 18:41 »
Witaj!
Sądząc po nicku, myślałem, że z Paryża, a nie z Wrocławia.
Toć u Ciebie była nasza pierwsza manifa exŚJ i innych osób wspierających.
Słyszałaś o niej? :)


Offline Jacqueline89

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Styczeń, 2018, 19:00 »
Witaj!
Sądząc po nicku, myślałem, że z Paryża, a nie z Wrocławia.
Toć u Ciebie była nasza pierwsza manifa exŚJ i innych osób wspierających.
Słyszałaś o niej? :)

Byłam na manifestacji ;)


Offline wspaniale

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Styczeń, 2018, 19:05 »
odkąd pamiętam zawsze przyczyną moich rozważań, głębszego wnikania w temat była bardzo banalna kwestia. Nigdy nie mogłam się pogodzić z tym że osoba, która jest dobrym człowiekiem, która nikogo nie krzywdzi, tylko ma inne przekonania i występuje z organizacji dobrowolnie, (...), musi być traktowana ja gówno, za przeproszeniem. Zastanawiałam się, skoro to organizacja Boża to gdzie tutaj chrześcijańska postawa względem takich osób..???

 Dzisiaj żyję normalnie, tylko brakuje mi prawdziwych przyjaciół.


Ja się posunęłam kiedyś do zadania tego pytania do 2 obwodowych i 2 betelczyków.
przy śniadaniu, w Nadarzynie.
Dokładnie tak zapytałam. Gdzie nasza miłość chrześcijańska. Dodałam, przecież jak przychodzi nowe zrozumienie to nikt nie wie czy nie trzeba by iść i powiedzieć tej osobie, że teraz wierzymy w to co Ciebie zgorszyło i odszedłeś.
W odpowiedzi usłyszałam, że to własnie jest nasza wiara, czekanie na Jehowę.

Nie wystarczyło mi. Bo przecież nie wolno sie odzywać do nich bo odeszli. Wiec jak ich powiadomić.
Ale też zmiana wierzeń - skoro one ciągle sie zmieniają to w co teraz wierzymy.

Nie jesteś stara, a wręcz małolata :)
Wielu młodych odchodzi, czyli mimo wszystko org nie zabił w nas myślenia :P

=========
Wspaniale


Offline Jacqueline89

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Styczeń, 2018, 19:22 »

Ja się posunęłam kiedyś do zadania tego pytania do 2 obwodowych i 2 betelczyków.
przy śniadaniu, w Nadarzynie.
Dokładnie tak zapytałam. Gdzie nasza miłość chrześcijańska. Dodałam, przecież jak przychodzi nowe zrozumienie to nikt nie wie czy nie trzeba by iść i powiedzieć tej osobie, że teraz wierzymy w to co Ciebie zgorszyło i odszedłeś.
W odpowiedzi usłyszałam, że to własnie jest nasza wiara, czekanie na Jehowę.

Nie wystarczyło mi. Bo przecież nie wolno sie odzywać do nich bo odeszli. Wiec jak ich powiadomić.
Ale też zmiana wierzeń - skoro one ciągle sie zmieniają to w co teraz wierzymy.

Nie jesteś stara, a wręcz małolata :)
Wielu młodych odchodzi, czyli mimo wszystko org nie zabił w nas myślenia :P

Bardzo mocno wierzę w to że takich osób znajdzie się więcej, ludzi z cechami człowieczeństwa, którzy w końcu otworzą swoje oczy i uciekną z sekty. Kiedy ja z niej odeszłam poczułam wewnętrzny spokój...coś niesamowitego, nagle poczułam że znowu jestem sobą i nie muszę nikogo udawać, bo bycie w tej organizacji przypomina spektakl w teatrze. Ludzie przestają być sobą i wcielają się w kogoś zupełnie sobie obcego. Żyją w taki sposób przez cały czas a inni tylko pociągają za sznurki, są jak takie biedne kukiełki...czekam chwili, w której to przedstawienie dobiegnie końca a kurtyna opadnie w dół.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Styczeń, 2018, 20:21 »
Bardzo mocno wierzę w to że takich osób znajdzie się więcej, ludzi z cechami człowieczeństwa, którzy w końcu otworzą swoje oczy i uciekną z sekty. Kiedy ja z niej odeszłam poczułam wewnętrzny spokój...coś niesamowitego, nagle poczułam że znowu jestem sobą i nie muszę nikogo udawać, bo bycie w tej organizacji przypomina spektakl w teatrze. Ludzie przestają być sobą i wcielają się w kogoś zupełnie sobie obcego. Żyją w taki sposób przez cały czas a inni tylko pociągają za sznurki, są jak takie biedne kukiełki...czekam chwili, w której to przedstawienie dobiegnie końca a kurtyna opadnie w dół.

Oby spotkało to każdego tam tkwiącego...


Offline zagubiona owca

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Styczeń, 2018, 23:41 »
Witaj  :D  ;D Fajnie, że trafiłaś na to forum. Ja ma niedaleko do Wrocławia i jestem podobnie ,,stara'' heheh


Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 191
  • Polubień: 454
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Styczeń, 2018, 04:36 »
  Witaj Jacqueline89. Osobiście do Wrocławia mam ponad 500 km. Po tej powodzi z 97 roku było u mnie w domu kilka ośrodków pionierskich właśnie od Was. Dokładnie ze zboru Nadodrze. Miło to wspominam.
  Pozdrowienia z lubelszczyzny.


Offline on-on

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Styczeń, 2018, 06:57 »
To ja proponuję wspólnie wyskoczyć do jakiegoś lokalu we Wrocku. Jeżeli nie macie obaw przed spotkaniem w realu to zapraszam na priv. Byłoby miło Was poznać.


Offline Petrus

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Styczeń, 2018, 08:24 »
Witaj na forum Jacqueline89 :)
szukający prawdy


Offline Jacqueline89

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Styczeń, 2018, 08:38 »
To ja proponuję wspólnie wyskoczyć do jakiegoś lokalu we Wrocku. Jeżeli nie macie obaw przed spotkaniem w realu to zapraszam na priv. Byłoby miło Was poznać.

ja jestem jak najbardziej za spotkaniem w realu, nie ma się czego bać, trzeba się jednoczyć! ;)


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Styczeń, 2018, 08:47 »
Cześć, witaj jako użytkowniczka - a nie tylko czytelniczka - forum:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Jacqueline89

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Styczeń, 2018, 08:55 »
Cześć, witaj jako użytkowniczka - a nie tylko czytelniczka - forum:-D

Hej hej! Dziękuję za powitanie, mam nadzieję że pobyt na tym forum będzie dla mnie owocny ;)


Offline Estera

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Styczeń, 2018, 10:20 »
Witajcie, dołączam do Was wirtualnie, mam nadzieję że jest tutaj ktoś z Wrocławia ;)
jestem młodą dziewuchą :) lat 29 (dla niektórych starą) ale co mi tam :D czułam w kościach że kiedyś wszystko się rypnie i ludzie zaczną otwierać oczy, a takie przeczucie towarzyszyło mi kiedy wsłuchiwałam się z uwagą w wykłady na zebraniach. Zostałam wychowana w tej organizacji więc przeżyłam swoje kiedy okazało się że jednak nie jest to Boża organizacja. Człowiek gdzieś tam w głębi mimo wszystko chciał mieć nadzieję że się myli jako ten niedoskonały...ale jednak się nie myliłam. Szkoda tylko tych lat i tego że wcześniej nie obrało się innej drogi, teraz byłabym zupełnie gdzie indziej ale z drugiej strony nie wiedziałabym tego co wiem teraz. Wszystko ma dwie strony medalu.
   Jacquline89.
   Czytając Twoje wpisy, poczułam się jakbyś weszła w moje myśli.
   Dokładnie podobne wnioski wiele razy wyciągałam, tylko ta "pokryweczka" wts-owska pt.: "Czekaj na Jehowę",
   zawsze to jakoś zamydlała.
   I fajnie, że w tak młodym wieku odkryłaś tę prawdę o prawdzie.

   Bo jak się zorientujesz, tu na forum, są ludzie, którzy dziesiątki lat tam stracili.
   Byłam tam tyle lat, ile Ty masz.
   I ważne, że w ogóle odkryłaś, co to za organizacja, bo wielu, a właściwie całe miliony, nigdy nie dostąpi tego zaszczytu.
   Witaj na naszej terapii, odtruwającej ludzi od papki jw.org.
   Pozdrawiam.
   :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Styczeń, 2018, 10:41 »
To ja proponuję wspólnie wyskoczyć do jakiegoś lokalu we Wrocku. Jeżeli nie macie obaw przed spotkaniem w realu to zapraszam na priv. Byłoby miło Was poznać.

I ja bym się dołączył. Może nawet nie sam?


Offline Jacqueline89

Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Styczeń, 2018, 10:57 »
I ja bym się dołączył. Może nawet nie sam?

Super! Im więcej nas tym lepiej :D