Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2017 rok - 10 milionów wejść  (Przeczytany 43234 razy)

Offline gedeon

Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Styczeń, 2018, 17:35 »
Szukając w Internecie innych źródeł na temat posągu z Księgi Daniela, trafiłem na "Kryzys Sumienia".
Szukając innych źródeł na temat tej książki znalazłem to forum :D
Czytałem 4 miesiące z wyrzutami sumienia ;D.
Później zarejestrowałem się i zaczął do mnie pisać jakiś Kaiser i M.
Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś spotkać Gedeona i podziękować za pomoc w totalnym wybudzeniu ;)

Wszystko przed nami ;D


Offline Szarańcza

Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Styczeń, 2018, 17:39 »
Ja wchodząc na forum miałam już wiele w głowie poukładane. Wcześniej nawet Was nie czytywałam.
Rozmawiając jednak z zapatrzonymi w orga osobami wiele razy słyszałam: "naczytałaś się odstępców", "gadasz jak odstępcy", "to na pewno nie są Twoje przemyślenia, ktoś Cię zwiódł". I po prostu postanowiłam sprawdzić co też Ci odstępcy wypisują w internetach, i czy rzeczywiście pokrywa się to z tym co sama myślę.
Potwierdziłam sobie jeszcze dobitniej, że myślę w dobrym kierunku i spodobało mi się tutaj na tyle, że postanowiłam się zalogować :)

Także na forum trafiłam dzięki sugestiom świadków, pchnęli mnie w Wasze objęcia :)


Offline Roszada

Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Styczeń, 2018, 17:50 »
Ja po prostu byłem na bratnim forum, no i mnie zaprosił Gedeon, gdy utworzył to nowe forum.

Powiem Wam otwarcie nie wierzyłem, że nasze forum będzie tak prężne jak jest.
Myślałem, że będziemy tylko tłem tego bratniego.
Rzeczywistość okazała się inna.
Tu jest centrum, a tam tło.

Dlaczego nie wierzyłem w sukces?
Bo już raz się przenosiłem na nowe forum Oko Rentgena, które nie rozwinęło się i z czasem przestało istnieć.
Tu wręcz odwrotnie. Stały rozwój.

Bratnie forum zaczynało mnie już denerwować. Nie było porządku, a wręcz bałagan tematyczny, doktrynalny i różni bałaganiarze, nienawistnicy itp.
Nie bez żalu więc odchodziłem stamtąd, przenosząc się TU. :)


Offline gedeon

Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Styczeń, 2018, 20:22 »
Jak TY trafiłeś na forum? Opisz to w kilku zdaniach!


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Styczeń, 2018, 20:26 »
Pomógł mi wujek Google :D


Offline gedeon

Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Styczeń, 2018, 21:19 »
Pomógł mi wujek Google :D

Tak to dobry wujek. ;D


Offline Salome

Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Styczeń, 2018, 21:28 »

Udało mi się wykupić cztery domeny o nazwie "swiadkowiejehowywpolsce" z odpowiednim rozszerzeniem, dlatego każdy może do nas trafić bez problemu.


I to było świetne taktyczne posunięcie Gedeonie! Prawdziwe zasługi dla potomnych. :) :) :)

Ja też trafiłam na forum bez problemu...
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Styczeń, 2018, 21:32 »
Ja po prostu byłam na bratnim forum, no i mnie zaprosił Gedeon, gdy utworzył to nowe forum.

   ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Styczeń, 2018, 22:42 »
Jak TY trafiłeś na forum? Opisz to w kilku zdaniach!
Szukałem w Internecie informacji o świadkach wpisując różne hasła, wyniki były przeróżne a to jakiś blog a to jakaś strona ,,nie pierwszej młodości",
i być może od początku a może po czasie (pamięć zawodzi z uwagi na emocje towarzyszące wybudzaniu) forum zaczęło się przewijać w wynikach coraz bardziej intensywnie. Około 6 miesięcy tylko czytałem mając w głowie paranoidalne obawy że jak się zaloguję to mnie ktoś namierzy :)
W pewnym momencie poczułem nieodpartą potrzebę zalogowania się :)

Z perspektywy czasu wiem że to forum poza skarbnicą wiedzy było i jest moim wentylem bezpieczeństwa, Oazą do której mogę się schronić.



Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Styczeń, 2018, 23:04 »
Ponad dwa lata temu był studiowany artykuł, w którym przedstawiano tak obsesyjnie ‘poleganie na Jehowie’, gdzie był przykład siostry, która modli się do Boga o siły do każdej jednej czynności i to mi pokazało, że trochę robi się z nas bezradne ofiary. Zacząłem szukać po frazie ‘zdrowie psychiczne śj’ i m.in. wyskoczył mi jakiś wątek stąd - zacząłem czytać i zostawały mi w głowie smutne przeżycia osób dotkniętych orgiem. Rok temu, przy przestoju zawodowym, zacząłem tu zaglądać regularnie. Od tygodnia jestem zarejestrowanym użytkownikiem:-D
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń, 2018, 23:57 wysłana przez zero1 »
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Styczeń, 2018, 00:27 »
A ja trafiłem na forum bo szukałem informacji o kongresach 2016 (czego dokładnie szukałem, to już nie pamiętam). Pamiętam, że czytałem wątek o filmach w piwnicy i obejrzałem je zanim, skorzystałem z kongresu. Pamiętam to uczucie, gdy pierwszy raz zacząłem dostrzegać psychomanipulację w tego typu materiałach. Potem korzystałem z kongresu (o zgrozo! miałem tam nawet przemówienie), ale z tyłu głowy myślałem o tym co przeczytałem na forum i do tego ciągłe szukanie i kopanie informacji na temat innych moich wątpliwości. A potem wszystko potoczyło się już bardzo szybko. W październiku 2016 rezygnacja z fuchy starszego. Dzisiaj jestem już nieczynny i na mocno na wylocie z ORG.
Jak widzicie, wszystko zaczęło sie od tego forum!
Panie Boże daj mi nowy software..


Offline LEOLDOTT

Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Styczeń, 2018, 01:06 »
Szukałem informacji o Roku 1975 . Obiło mi się o uszy to jakie  były wtedy nastroje w organizacji rodzina mojej żony jest już w niej od lat 60. Chciałem zdobyć jakieś informacje na ten temat i tak trafiłem na Wasze forum . Jestem pod wrażeniem Waszej pracy i informacji jakie tu znajduje. Nie często wysyłam posty , ale praktycznie kiedy mam możliwość  odwiedzam forum  Zdarza mi się nawet na zebraniu tu zaglądać i zamiast słuchać propagandy jw .org poszerzam swoje horyzonty Dziękuje ze jesteście .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Styczeń, 2018, 09:39 »
Niezły hardcor :P


Offline franki

Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Styczeń, 2018, 10:41 »
U mnie natomiast przygoda zaczeła się jeszcze ze starym ale istniejącym do dzisiaj forum watchtower. Luty 2015.
Po zachętach zborowych do "usługiwania" już miałem się witać z przywilejem (powrót do sługi pom. po 2 letniej przerwie), jednak dotarły do mnie informacje o limicie 10 godzin.
Nie wierzyłem w to. Jak to sprawdzić  ? Wujek Google. Ściągnąłem ten list...pomiędzy postami nawinął się również temat książki Kryzys Sumienia. Wiedziałem o jej istnieniu.
Kilka lat wcześniej osoba z drugiego zboru w naszym mieście pod jej wpływem odeszła od Orga. Zborowe ploteczki.

Ściągnąłem, przeczytałem w dwa dni. Po trzech miesiącach razem z żoną zerwaliśmy kontakt ze zborem.


Offline gedeon

Odp: 2017 rok - 10 milionów wejść
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Styczeń, 2018, 11:50 »
Jak TY trafiłeś na forum? Opisz to w kilku zdaniach!