Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jakiej dobrej rady byś udzielił, zaglądającym tu ukradkiem Św.Jehowy?  (Przeczytany 4795 razy)

Offline Estera


         JAKIEJ DOBREJ RADY BYŚ UDZIELIŁ, ZAGLĄDAJĄCYM TU UKRADKIEM ŚWIADKOM JEHOWY??
 
         Mamy taką świadomość, że zaglądają tu nie tylko szpiedzy z Nadarzyna, ale również szeregowi świadkowie Jehowy.
         My, przebudzeni z doktryny strażnicowej, wiemy, jakich oszustw dopuszcza się ta wyrafinowana pani, zarządzana z Warwick.
         Wiemy doskonale jakie mechanizmy tam działają i w jaki perfidny sposób, miliony ludzi na świecie jest wprowadzana w błąd.

         Często nasi bliscy, wkręceni w tę machinę, zaślepieni i zafanatyzowani, tkwią tam wierząc w obiecany raj.
         I wszystko inne, ale oczywiście wszystko "potem", po Armagedonie.
         Często też bardzo zależy nam na tym, żeby wybudzić ich z tego koszmarnego snu.
         I wielu z nas przekonało się, że nie jest to wcale prosta sprawa.

         DLATEGO, CHCIAŁABYM, ŻEBY W TYM WĄTKU, ZNALAZŁY SIĘ WYWAŻONE RADY, DLA TYCH ŚWIADKÓW JEHOWY, KTÓRZY TU ZAGLĄDAJĄ.
         Niech sami zdecydują, czy z rad tu udzielonych skorzystać, czy nie?
         Wiem.
         Po różnych wątkach, są poukrywane różne zachęty.
         Ale chciałabym, żeby te wartościowe wskazówki, znalazły się jakby w jednym miejscu.
         Niech Ci, którzy tu zaglądają, czują naszą troskę o nich.
         Niech nie czują się napadani, czy oskarżani.

         NIECH TO BĘDĄ TAKIE DOBRE RADY, JAK DLA NASZYCH DOBRYCH PRZYJACIÓŁ, BO PRZECIEŻ WIELU Z NICH WŁAŚNIE TAKIMI BYŁO.
         Ale skoro mimo krytyki przez WTS wielu portali społecznościowych i takich forów, jak to, śj., mimo wszystko, zaglądają.
         To może warto stworzyć taki zbiór mądrych, rozsądnych rad, dla zastanawiających się śj.
         Może znajdą się tacy, którzy z nich skorzystają.
         Zapraszam do udziału w dyskusji.
         Pozdrawiam serdecznie.

         "Estera".
         :)
         
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2017, 16:30 wysłana przez gedeon »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Ciekawy temat .

Dobrze pamietam  maja walke wewnetrzna ,kiedy zaczalem zauwazac , ze cos sie z ta "Prawda" nie zgadza .
Nie bylo wtedy jeszcze powszechnego dostepu do internetowych informacji , a proby rozmowy ze starszymi  konczyly sie na udzielaniu rad aby wiecej sie modlic , studiowac publikacje i glosic .

Dzisiejszym  SJ , ktorych trapia watpliwosci  , poradzilbym  uswiadomic sobie , ze nie sa  osamotnieni w swoich rozterkach.
Na calym swiecie rosnie liczba  ludzi , ktorzy zauwazaja   bledne  postepowanie  kierownictwa  WTS-u  i ich arogancje .
Jest to wystarczajaco udokumentowane  na przeroznych  blogach  i stronach  w Necie . Wystarczy obiektywnie przyjrzec sie tym faktom .
I nie sa to informacje propagowane przez szatana i jego  pomocnikow  ; to mit , ktory swiadomie propaguje  CK aby  ta wiedza  nie dotarla do  szeregowych SJ .

A wiec , drodzy  Swiadkowie , aktywni  i  nieczynni  :  wsluchajcie sie w Wasz wewnetrzny  glos , posluchajcie co mowia wam  Wasze serca i sumienia . SPRAWDZAJCIE  bardzo dokladnie  , co mowia Wam na zebraniach  i  co  dowiecie sie z Internetu .  Badzcie krytyczni  i sceptyczni   i  WYCIAGAJCIE  WLASNE  WNIOSKI .
Pzdr . :)


Offline Roszada

Proponuję Wam przeczytanie książki Towarzystwa Strażnica pt. Świadkowie Jehowy - głosiciele Królestwa Bożego 1995.
Poniżej zamieszczam ściągę do niej, by wskazać to, na co szczególnie należy zwrócić uwagę:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/literatura-pokarm-na-czas-sluszny/sciaga-do-'swiadkowie-jehowy-glosiciele-krolestwa-bozego'/msg41198/#msg41198


Offline ZaDemoniona

NIE.IDZCIE.TA.DROGA!
niewazne.jak.dobry.jestes.
wazne,jak.dobry.chcesz.byc.


Offline PoProstuJa

Ja bym udzieliła takiej dobrej rady:

- kasujcie w komputerze historię wchodzenia na tę stronę;
- nie pożyczajcie nikomu swojego komputera czy tableta, bo może odkryć, że wchodziliście na "odstępczą" stronę (używane strony często same się domyślnie podpowiadają użytkownikowi)!

A jeśli już boicie się, że ktoś odkryje, że wchodzicie na tę stronę, to zastanówcie się czy w religii ŚJ można czuć się WOLNYM! :)


Offline Trinity

to jak i bratnie forum dużo mi pomogło
wchodze częściej niż na fejsa
mimo że mam na koncie wybudzonego małżonka
nie uświadamiamy nastoletniego dziecka,ale wiem że dużo rozumie
to korzystając z kompa zawsze wybieram tryb prywatny

moja mam i siostra to mohery i musze uważać
ostatnio się rypło że pozwalamy na mikołaja to omal nas nie zjadły
okazało sie że jedno dziecko w zborze ( ojciec sługa) też obchodziło ale tego mamie jeszcze nie powiedziałam zostawiłam sobie to na jakiś sparing z nią
głupi mikołaj a chciały mnie zjeść ciekawe co by powiedziały że ugotowałam barszcz na klasową wigilie
oczywiście zostając odstępczuchem nie stałam sie antagonistą moralności,
wcale nie kradne,gwałce pale
wiecie co? zawsze nie lubiłam świąt bo tak miałam wdrukowywane
ale teraz widze ,pozytywy' trzeba posprzątać cały dom, trzeba usiąść z rodziną a my co? niby zawsze moźemy sie spotkać a czy sie spotykamy?
nawet pohulać w sylwestra nie możemy


« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień, 2017, 13:32 wysłana przez Trinity »


KaiserSoze

  • Gość

unikajcie nadużywających wielokropków


Offline Światus

Jest taka rada, którą zaleca nawet Strażnica;
Wszystko sprawdzajcie.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Dietrich

Jest taka rada, którą zaleca nawet Strażnica;
Wszystko sprawdzajcie.

I sprawdzają. W Strażnicy. ;D
Takiej rady chcesz udzielić zaglądającym tutaj?  ;)


Offline Dianne

Nie kupujcie gitary, bo wam dom zaleje!
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Światus

I sprawdzają. W Strażnicy. ;D
Takiej rady chcesz udzielić zaglądającym tutaj?  ;)

Uważam większość ludzi za inteligentniejszych od trampka  :)
Ale jeśli chcesz żebym był bardziej precyzyjny, to proszę;

Wszystko o czym przeczytacie w Strażnicy, sprawdzajcie w niezależnych, wiarygodnych źródłach, niezwiązanych z WTS.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?



Offline Szarańcza

Temat jakoś skojarzył mi się z piosenką Maleńczuka:

"Synu, ja Ci dobrze radzę
Synu, ja Cię poprowadzę
Przez życie dobrymi radami
Byś wyszedł na ludzi, a nie drzwiami."
 :)

Nie jestem żadnym ekspertem, żeby radzić więc przytoczę tylko słowa naszego Rabbiego:
"Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata."
Mt 7:3-5


Offline Błazen Króla

Coś od błazna....

Organizacja zawsze będzie starała się was oddzielić od społeczeństwa. Ale bez względu na siłę tego procesu w waszym życiu, zawsze pamiętajcie, że prawdziwy kult Boga to ten ----- Ew. Jana 4:23 Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec. 24 Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie». (Możecie być zawsze z Ojcem na mocy Ducha, zawsze i wszędzie a to jest ponad każdą religią!!!!).

I pamiętajcie słowa Pana Jezusa: Ew. Jana 14:6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście».

Nie mieliście Ojca cielesnego, szukacie go całe życie, wasz ojciec cielesny was zawiódł??

Na koniec słowa PANA, które zawsze mam w sercu ---- Ew JANA 16:31 Odpowiedział im Jezus: «Teraz wierzycie? 32 Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie - każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. 33 To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat».

POLECAM WAM CAŁĄ EW JANA NA DOKŁADNE NAPRAWĘ DOKŁADNE STUDIUM, TAM JEST WSZYSTKO. POZDRAWIAM!!!


Offline Roszada

Jest taka rada, którą zaleca nawet Strażnica;
Wszystko sprawdzajcie.

„Musimy zbadać nie tylko to, w co sami wierzymy, lecz także to, czego naucza wyznanie, do którego należymy. Czy jego nauki są całkowicie zgodne ze Słowem Bożym, czy też oparte na tradycjach ludzkich? Jeżeli miłujemy prawdę, to nie będziemy się obawiać takiego sprawdzenia” („Prawda, która prowadzi...” rozdz. 2, par. 5).

powinniśmy się najpierw upewnić, czy nasza wiara jest prawdziwa” („To znaczy życie wieczne” rozdz. XVIII, par. 3).

Wobec serwowanych informacji bądź krytyczny i ostrożny. Zanim im zaufasz, zastanów się: 1) Kto opublikował dany materiał? Jakie kwalifikacje ma autor? 2) Dlaczego zamieszczono te wiadomości? Czym kierował się ich twórca i czy mogły na nie wpłynąć jego przekonania? 3) Skąd autor czerpał informacje? Czy podał weryfikowalne źródła? 4) Czy dane te są aktualne?” (Strażnica 15.08 2011 s. 4).