Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jakiej dobrej rady byś udzielił, zaglądającym tu ukradkiem Św.Jehowy?  (Przeczytany 4796 razy)

Offline Estera

(...) Wszystko o czym przeczytacie w Strażnicy, sprawdzajcie w niezależnych, wiarygodnych źródłach, niezwiązanych z WTS.
   Tak.
   Koniecznie trzeba sięgać do źródeł z poza strażnicy.
   Tu w tym wątku, co nie co jest o tym powiedziane.
   Trzeba mieć otwarty umysł, który WTS starannie betonuje dla każdego świadka Jehowy, do czego serdecznie Was zachęcam.
   https://swiadkowiejehowywpolsce.org/psychomanipulacja/czy-masz-umysl-otwarty-na-nowe-poglady-wezwanie-straznicy-do-jasnego-umyslu/msg114004/#msg114004

   Zachęcam wszystkich tu zaglądających do zastosowania się do bardzo mądrej rady zawartej w Dziejach Apostolskich 17:11.
   Pisałam o tym w w/w wątku, więc nie będę się powtarzała, zachęcam do lektury.
   Dodam tylko, że jest to rada, którą śmiało możemy zastosować w każdej dziedzinie życia.

   Drodzy, zaglądający tu moi prawie byli już, Bracia i Siostry :)
   Musicie mieć świadomość, że WTS-owi, bardzo zależy na tym, żebyście tkwili w niewiedzy.
   Bo dzięki internetowi, coraz trudniej jest im utrzymać wiele niewygodnych informacji w tajemnicy.
   Jak sami może mogliście się przekonać, że odpowiednia wiedza, prowadzi do oświecenia.
   Podobnie się sprawa przedstawia w tej kwestii.

   Zachęcam Was do samodzielnego wyciągania wniosków.
   Obserwujcie różne posunięcia, które wdrażają starsi w zborach, na polecenie Ciała Kierowniczego.
   A szczególnie posunięcia w sprawach finansowych, bo najbardziej na darmowej, łatwej kasie od wiernych śj., im zależy.
   I w sprawach budowania i sprzedawania Sal Królestwa i Sal Zgromadzeń, które nie są własnością braci z Polski.
   Uważnie wszystko badajcie i patrzcie na ręce tym przewodnikom.
   Powodzenia.
   :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: Jakiej dobrej rady byś udzielił, zaglądającym tu ukradkiem Św.Jehowy?
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Grudzień, 2017, 17:53 »
Wybacz Estero, że lekko temat potraktuję.
Jestem w zbyt dobrym nastroju by wymyślać mądre rady, choć szczerze i z całego serca chciałbym aby każdy zaglądający tu Świadek Jehowy sam zbadał organizację w jakiej się znalazł i to nie w oparciu o Strażnicę czy książki WTS-u, ale w oparciu o materiały zewnętrzne bo tylko spojrzenie subiektywne pozwala na właściwą , pozbawioną emocji ocenę.

Dlatego moja rada na dziś jest następująca:

Run Forrest, run !!!  ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Lechita

Odp: Jakiej dobrej rady byś udzielił, zaglądającym tu ukradkiem Św.Jehowy?
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Grudzień, 2017, 18:01 »
Dosłowne tłumaczenie brzmi: Biegnij Forrest , biegnij!   - to z filmu "Forrest Gump". W luźnej interpretacji pasującej do tematu wątku może być - uciekaj człowieku, uciekaj!   ;D
 

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Dianne

Odp: Jakiej dobrej rady byś udzielił, zaglądającym tu ukradkiem Św.Jehowy?
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Grudzień, 2017, 18:05 »

.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Sebastian

Odp: Jakiej dobrej rady byś udzielił, zaglądającym tu ukradkiem Św.Jehowy?
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Grudzień, 2017, 18:15 »
a ja każdemu kto wchodzi na to (albo na bratnie) forum doradzam, aby w jednej konkretnej sprawie nigdy nie przejmował się odstępczym gadaniem:

czasami odstępcy piszą komuś kto z nimi dyskutuje, że sam fakt dyskutowania z odstępcami jest naruszeniem wskazówek strażnicy. Albo piszą coś w stylu "zamiast z nami dyskutować, bierz strażnicę pod pachę i zasuwaj od drzwi do drzwi, jak nakazano w strażnicy".

moim zdaniem nie należy przejmować się tym że strażnica zabrania dyskutowania ani nie należy przejmować się że czasami odstępcy o tym przypominają swojemu dyskutantowi. O wiele lepiej wzorować się na Jezusie z Nazaretu, który NIE UNIKAŁ dyskusji z faryzeuszami ani saduceuszami (mimo że Jezus uważał ich za odstępców od prawdziwego wielbienia Boga Jahwe).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jakiej dobrej rady byś udzielił, zaglądającym tu ukradkiem Św.Jehowy?
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Grudzień, 2017, 18:47 »

To wytłumacz mi dlaczego banujecie tych, którzy wytykają wam wasze głupoty ? ;)
Jezus nawet z faryzeuszami rozmawiał ;)

Ukrzyżuj go!


Offline ZaDemoniona

Odp: Jakiej dobrej rady byś udzielił, zaglądającym tu ukradkiem Św.Jehowy?
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Grudzień, 2017, 19:56 »
powiem.wam.moje.spotrzezenie.z.piatku.
zmuszona.bylam.pojsc.do.kosciola.z.powodu.pogrzebu.w.rodzinie.meza.
i.wiece.co??mimo.ze.bylam.zielona.w.tym.co.i.jak.sie.odbywa/czulam.sie...SWOBODNIE!
nie.musialam.obchodzic.kazdego.rzedu.zeby.podac.reke.PRAWDZIWYM>CHRZESCIJANOM.
nikt.nie.obserwowal.czy.mam.odpowiedni.stroj(asekuracyjnie.poszlam.w.kiecy.za.kolanko)
ani.nie.obczajal.czy.sie.zglaszam..a.jesli.juz.to.czy.to.jak.odpowiadam.jest.zgodne.z.tym.co.robie.

jakie.to.dziwne.
niewazne.jak.dobry.jestes.
wazne,jak.dobry.chcesz.byc.


Offline Estera

Odp: Jakiej dobrej rady byś udzielił, zaglądającym tu ukradkiem Św.Jehowy?
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Grudzień, 2017, 16:11 »
   Wiemy, że WTS posługuje się wieloma technikami psychomanipulacyjnymi.
   Dlatego, żeby zrozumieć, jak to działa, polecam obejrzenie tego nagrania.
  "Świadkowie Jehowy a B.I.T.E. - model Stevena Hassana (manipulacja)
   https://www.youtube.com/watch?v=tpc6zn9F4X0
   Jest to materiał, który pozwala nam ocenić, czy ktoś nami w perfekcyjny sposób nie manipuluje.
   Życzę odwagi, by usłyszeć tę wiedzę i wyciągnąć własne wnioski.
   :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline dziewiatka

Odp: Jakiej dobrej rady byś udzielił, zaglądającym tu ukradkiem Św.Jehowy?
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Grudzień, 2017, 09:19 »
Niech się nie obawiają,że za czytanie forum zginą w armagedonie,niech bronią swoich poglądów a zobaczą że za własne przekonania nikt nikogo nie wyklucza.To najlepsza droga do skonfrontowania prawdziwości oblicza jakie maluje towarzystwo.


Offline Salome

Odp: Jakiej dobrej rady byś udzielił, zaglądającym tu ukradkiem Św.Jehowy?
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Grudzień, 2017, 15:46 »
Niech się nie obawiają,że za czytanie forum zginą w armagedonie,niech bronią swoich poglądów a zobaczą że za własne przekonania nikt nikogo nie wyklucza.

Dziewiątka,  :o  :o :o
chyba chciałeś napisać, że za głośno wypowiedziane własne przekonania mogą zostać bezwzględnie wykluczeni.......
No chyba, że odkąd w zeszłym roku nękali mnie komitetami coś się zmieniło...
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Roszada

Odp: Jakiej dobrej rady byś udzielił, zaglądającym tu ukradkiem Św.Jehowy?
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Grudzień, 2017, 18:04 »
"Nie idźcie tą drogą, którą idziecie".

Ta wasza jest pono szeroka, dla wszystkich narodów, dla tłumu, którego nikt policzyć nie może (prócz CK  :) ).


Offline dziewiatka

Odp: Jakiej dobrej rady byś udzielił, zaglądającym tu ukradkiem Św.Jehowy?
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Grudzień, 2017, 07:12 »
Salome są takie miejsca jak to gdzie nie wykluczają i bez obaw można podzielić się swoimi poglądami opiniami.Rzeczywistość zborowa mnie już nie interesuje,bo to rzeczywistość Orwellowska .I tylko dzięki takim miejscom jak to można mało boleśnie wrócić do realu.Tak też dziewiątka uczynił,choć trwogi zostają.Ostatnio zadzwoniłem z pracy do żony by upomnieć się o schabowe na obiad żona mówi że ma inne plany,a ja że urodziny mam i schabowy mi się należy.Schabowy był a jakże i ciasto też ,tylko potem w rozmowie z synem ogarną mnie lęk bo się zapytał,to wy wracacie do katolicyzmu?Dwa dni chodziłem i myślałem co zrobić aż pewnego dnia syn przychodzi ze szkoły i mówi że na parapecie leżało przebudźcie a On chciał kolegom je wręczyć żeby zobaczyli czym nam ryli głowy.Odetchnąłem z ulgą na razie spokój.Ta obawa,że ktoś zaczaruje mi syna jesttaką boleścią zwłaszcza że wiem czym to grozi.