Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pan Jezus Bogiem  (Przeczytany 18180 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Grudzień, 2017, 23:16 »
Znowu mówisz tak jak ŚJ 

Ja mam merytoryczne argumenty, Ty ich nie masz. Dobranoc!


Offline Bogumil

Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Grudzień, 2017, 23:27 »
Witam,

pozwoliłem sobie przygotować opracowanie dotyczące tego w jakim świetle Biblia pokazuje Pana Jezusa.

PDF w załączniku.
Prawdę powiedziawszy z tego opracowania kompletnie nic nie wynika. Wystarczyłoby przeprowadzić jakiś jeden sensowny dowód, zamiast przepisywać połowę Biblii.
Aspice num mage sit nostrum penetrabile telum. Vergil, Aen. 10, 481  www.christianismirestitutio.pl


Offline Gremczak

Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Grudzień, 2017, 23:34 »
Ja mam merytoryczne argumenty, Ty ich nie masz. Dobranoc!
To tylko Tobie się tak wydaje.
Tylko ,że te Twoje merytoryczne argumenty Cie zawiodły i uciekłeś z wcześniejszego forum


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Grudzień, 2017, 01:32 »
To tylko Tobie się tak wydaje.
Tylko ,że te Twoje merytoryczne argumenty Cie zawiodły i uciekłeś z wcześniejszego forum

Ja ciągle oczekuję niezbitych dowodów popartych staroegipskimi cytatami, że Ozyrys to Jezus z Nazaretu. Trąbiłeś o tym a teraz milczysz. Widocznie Twoje merytoryczne argumenty Cię zawiodły i to tylko kaczka dziennikarska :D


Offline Roszada

Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Grudzień, 2017, 10:03 »
Ja ciągle oczekuję niezbitych dowodów popartych staroegipskimi cytatami, że Ozyrys to Jezus z Nazaretu. Trąbiłeś o tym a teraz milczysz. Widocznie Twoje merytoryczne argumenty Cię zawiodły i to tylko kaczka dziennikarska :D
Nawet cała Trójca jest: IHS: Izyda, Horus, Set. ;D

A Ozyrys na wiosnę zmartwychwstawał zdaje się, więc to łon. :)


Offline Stanisław Klocek

Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Grudzień, 2017, 19:00 »

2. Czy osoba Jezusa jest Bogiem?
[Jezus jest] Bogiem (J 1, 1; J 1, 18; Rz 9, 5; Tt 2, 12; 1 J 5, 20) i Człowiekiem (Mt 8, 20)
Te wersety wcale nie potwierdzają, że Jezus jest Bogiem tożsamym z Bogiem Ojcem; w mocy, mądrości, wieczności itp. Kontekstowe porównania nawiązują do czego innego, niż robienie z Jezusa równego Bogu Ojcu. Wpuśćmy te wersy w "młyn" konfrontacji.
  • Mk 1:1 Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.
  • Ja 1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.
  • Ja 1:18 (wuj, bb, bg, br, nbg, psz, ubg) Boga nikt nigdy nie widział. Jednorodzony Syn, który jest w łonie Ojca, on nam o nim opowiedział.
Komentarz. Za najstarszą uważa się Ew. Marka. Tenże Marek nie będący naocznym świadkiem Jezusa, zbierał najważniejsze informacje krążące o Jezusie. Wynika, że nieznane jemu były informacje o bóstwie i zmartwychwstaniu Jezusa, a fragment 16:9-20 jest dodatkiem nieautentycznym, dodanym w późniejszym czasie przez kogoś nieznanego. Również Ew. Jana uważa się, że autorem był inny Jan, a mianowicie uczeń Jana apostoła. Upływ czasu spowodował, że przez pół wieku po Marku powstały najróżniejsze opowiadania niezgodne z sobą, z których wybierano co bardziej przydatne do nowych okoliczności, oraz usuwania lub zmieniania na bieżące potrzeby te, które miały służyć do zwalczania argumentów podważających dotychczasowe, jako niewiarygodne. Tego przykładem mogą być przytoczone wyżej wersety opisu tego samego przekazu, które przedstawię w parafrazie, która jest najbliżej rzeczywistej prawdzie.
 
Marek pisze o początku w 30 r., a nie jakimś początku stwarzania kosmosu wraz z ziemią i życiem na niej. Tym początkiem jest Ewangelia (dobra nowina), czyli nauczania słownego przez Jezusa, którego nazywa synem Bożym, a nie w jakimkolwiek sensie samego Boga. Słowo w Ja 1:1 nie jest tytułem (Ef 6:17, Ap 19:13) wcześniejszego Jezusa, lecz tym samym początkującym przekazem co u Marka, jako treść mówionego słowa. Gdyby chodziło o tytuł osobowy Jezusa, użyto by zaimka ,,był", a nie ,,było" (czas. rodz. nijakiego). "Boga nikt nie widział", a Jezusa widziano, więc wyklucza go do przynależności rodzajowej Boga. Jan opisuje to samo, lecz konstrukcją innych słów. Markowa Ewangelia, to synonim Słowa opowiadanego u Jana przez syna Bożego (a nie Boga), którym był Jezus. Syn Boży, to nie to samo co Bóg w sensie absolutu. Synów Bożych jest multum (Rod 6:2 - Łuk 20:36), w przeciwieństwie do Jedynego Boga Mk 12:29, a innych równych sobie niema Pwt 4:35 Bp (poza Nim, a nie nami, jakby chodziło o inne osoby). Nie przechodzi "On jest tym prawdziwym Bogiem" 1 Ja 5:20, tak, jak Jezus nie jest  "prawdziwym krzewem" Ja 15:1. Są to tylko porównania symboliczne .
  • Ja 10:35 Jeżeli [Pismo] nazwało bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić
  • Mat 13:34 To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień, 2017, 19:06 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline Roszada

Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Grudzień, 2017, 19:05 »
Eee Klocku nie ucz nas o Panu Bogu. :-\
Nie wypada by ateista o Bogu nauczał. ;D

Wprost ośmieszasz się. :(


Tusia

  • Gość
Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Grudzień, 2017, 21:01 »
Za najstarszą uważa się Ew. Marka

Kto ci tak powiedział? Odwołujesz się do Tradycji, którą tak zaciekle zwalczasz? Daj sobie spokój z komentarzami.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Grudzień, 2017, 21:08 »
Ja myśłałem, że pan Klocek to Sola Scriptura.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Grudzień, 2017, 21:11 »
Ja myśłałem, że pan Klocek to Sola Scriptura.

Nawet to nie.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Grudzień, 2017, 21:12 »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Grudzień, 2017, 22:06 »
juz nie?

Kiedyś był, jak kochał strażniczeńkę.  ;D Teraz zwalcza Biblię z ateistycznego punktu widzenia.


Offline Fantom

Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Grudzień, 2017, 22:30 »
 Dlaczego atakujecie osobę?Gdzie merytoryczna dyskusja?
 Admini śpią?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Gremczak

Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Grudzień, 2017, 23:29 »
Dlaczego atakujecie osobę?Gdzie merytoryczna dyskusja?
 Admini śpią?
Bo to jest św.trójca. Bóg tego forum. Tylko nie wiadomo kto jest ojcem , duchem lub synem. ;D Jaki bóg taka merytoryka. ;D
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień, 2017, 23:44 wysłana przez Gremczak »


Offline Gremczak

Odp: Pan Jezus Bogiem
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Grudzień, 2017, 00:09 »
Eee Klocku nie ucz nas o Panu Bogu. :-\
Nie wypada by ateista o Bogu nauczał. ;D

Wprost ośmieszasz się. :(
Tylko taki ktoś jak Klocek dostrzega więcej niż Ty.Bo Twoje okulary wiary, czyli okulary z ciemnymi szkłami ,powodują ,że jesteś ślepy na niektóre sprawy.