Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium marzec 2018  (Przeczytany 8188 razy)

Offline Roszada

Strażnica do studium marzec 2018
« dnia: 01 Grudzień, 2017, 12:58 »
Strażnica do studium marzec 2018 temat kluczowy:

Dlaczego ilustracje w publikacjach Świadków Jehowy przedstawiają apostoła Pawła łysego lub łysiejącego?


Ale ważne zagadnienie dla ludzkości. ;D
Łysy i inni. :)

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-marzec-2018/

No i chrzest dzieci oczywiście jaki ważny dla CK. :-\
Jezus jako dziecko przyjął chrzest? :D

Rodzice, czy pomagacie dziecku zmierzać do chrztu?


Niedługo będzie wersja:

Rodzice, czy pomagacie niemowlęciu zmierzać do chrztu?

"Pewna siostra dobrze zapamiętała rozmowę, którą przeprowadził z nią brat Charles Russell, kiedy miała sześć lat. Wspominała: „Poświęcił mi 15 minut, żeby porozmawiać o moich celach duchowych”. Później siostra ta została pionierką i pełniła tę służbę ponad 70 lat!" s. 11

"Nie ma określonego wieku, w jakim należałoby przyjąć chrzest. Każdy dojrzewa we własnym tempie" s. 7


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudzień, 2017, 13:32 »
Inne ciekawe kawałki:

Łał, powołano się na apokryf, nie podając, że to apokryf:  :)

“Na przykład w Strażnicy Syjońskiej z 1 marca 1902 roku wspomniano: „Co do aparycji Pawła: (...) W Dziejach Pawła i Tekli, (...) spisanych około roku 150 n.e., znajdujemy opis Pawła, który zapewne jest najdokładniejszy i zgodny z tradycją. Czytamy tam, że był on ‚niskiego wzrostu, miał łysą głowę, krzywe nogi, był dobrze zbudowany, brwi mu się zbiegały i miał orli nos’”.” s. 13

Na zebraniach wszyscy jesteśmy gośćmi Jehowy i Jego organizacji. A kiedy pojawiają się osoby nowe, w pewnym sensie stajemy się współgospodarzami.” s. 15

A tu młoda przyszła świadkówna wręcza kwiatki:

"Jehowa nigdy mnie nie zawiódł!
Opowiada Erika Nöhrer Bright
Byłam jedną z czterech dziewczynek, które wręczały kwiaty Adolfowi Hitlerowi po jednym z jego przemówień. Dlaczego zostałam wybrana? Mój tata aktywnie popierał działalność partii nazistowskiej i był kierowcą lidera jej lokalnego oddziału." Strażnica marzec 2018 s. 19.

„Kiedy przyjechaliśmy na Florydę w listopadzie 1962 roku, byliśmy zdziwieni, że pod wpływem miejscowych uprzedzeń czarnoskórzy i biali bracia nie spotykają się razem na zebraniach i głoszą na innych terenach. Ale dla Jehowy kolor skóry nie ma znaczenia, dlatego w zborach dokonano zmian” (Strażnica marzec 2018 s. 22).

No nie wiedziałem, że prawie przedszkolaków do zakonu przyjmowali:  :-\

„Kiedy miałam siedem lat, rodzice wysłali mnie do szkoły, w której przygotowywałam się do zostania zakonnicą. Byłam tam świadkiem rażącej niemoralności księży i zakonnic. Dlatego zanim upłynął rok, mama pozwoliła mi stamtąd odejść” s. 19.


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Grudzień, 2017, 14:06 »
My = Jehowa.

"Czy zdarzyło się, że wykład albo artykuł w którymś z naszych czasopism skłonił cię do zmiany myślenia lub postępowania? Jeśli tak, to świetnie! Pozwalasz, żeby Jehowa cię kształtował, co na pewno wyjdzie ci na dobre (Prz. 2:1-5)."

Dary w ludziach...

Ef 4:8 Przeto mówi: „Wstąpiwszy na wysokość, uprowadził jeńców; dał dary [w] ludziach
vs
8 Dlatego mówi Pismo: Wstąpiwszy do góry wziął do niewoli jeńców, rozdał ludziom dary

Czy CK nie przypomina Sedekiasza?

"Sedekiasz był słabym i niegodziwym władcą, który rządził w ponurym okresie dziejów Jerozolimy. Prorok Jeremiasz wielokrotnie nawoływał go, żeby porzucił złe postępowanie, ale król nie przyjął skarcenia. Również w tym wypadku konsekwencje były tragiczne (Jer. 52:8-11)."

Życzliwość...

"Jedną z najtrudniejszych prób posłuszeństwa dla niektórych rodziców są kontakty z wykluczonym dzieckiem. Pewna matka, której córka została wykluczona i wyprowadziła się z domu, przyznaje: „Szukałam w naszych publikacjach różnych furtek, żeby móc spędzać czas z córką i wnuczką”. Ale mąż życzliwie pomógł jej dostrzec, że nie są już odpowiedzialni za córkę i powinni być lojalni wobec Jehowy."
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Grudzień, 2017, 14:32 »
Ostatnie dwa artykuły odnośnie karcenia to najgorsza papka w strażnicy jaką czytałem.
Cały w duchu wspomnianym przez @Światus czy my =jehowa.
Ale głównym zadaniem tych "treści" jest wbić do głowy poczucie winy i niskiej samooceny.
Na przykład perełka jedna z wielu..

Po niedługim czasie został poproszony o noszenie mikrofonu w Sali Królestwa. Bardzo cenił to zadanie. Jego przykład mi pokazał, że jeśli ktoś ukorzy się przed Bogiem i przyjmie skarcenie, spotka się to z błogosławieństwem”.

Przypominam że ukorzyć się przed Bogiem= karcenie od starszych..

Bez dalszego komentarza bo mam ciśnienie..


Offline Dianne

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Grudzień, 2017, 15:44 »
Przecież to głupie jest, a ja mam mądrych starych. Nie kumam jak to działa że łapią ich na takie brednie
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Grudzień, 2017, 17:42 »
Przecież to głupie jest, a ja mam mądrych starych. Nie kumam jak to działa że łapią ich na takie brednie

W tym samym artykule znajduje się odpowiedź na Twoje pytanie.
Słowa kluczowe to; "nowa osobowość" i "stopniowo".

"To samo odnosi się do osób, które poznają Jehowę w dorosłym wieku. Chociaż do pewnego stopnia mogły już rozwinąć samodyscyplinę, w sensie duchowym są jeszcze niedojrzałe. Ale kiedy zaczynają pracować nad „nową osobowością” wzorowaną na Chrystusie, stopniowo nabywają dojrzałości (Efez. 4:23, 24). Bardzo pomaga w tym samodyscyplina. W rezultacie uczą się ‛wyrzekać bezbożności i światowych pragnień oraz żyć pośród teraźniejszego systemu rzeczy w trzeźwości umysłu i prawości, i zbożnym oddaniu’ (Tyt. 2:12)."
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudzień, 2017, 17:59 »
"12 Jedną z najtrudniejszych prób posłuszeństwa dla niektórych rodziców są kontakty z wykluczonym dzieckiem. Pewna matka, której córka została wykluczona i wyprowadziła się z domu, przyznaje: „Szukałam w naszych publikacjach różnych furtek, żeby móc spędzać czas z córką i wnuczką. Ale mąż życzliwie pomógł jej dostrzec, że nie są już odpowiedzialni za córkę i powinni być lojalni wobec Jehowy."

A co oni mają do wnuczki!!!!! Czy CK w pokrętny sposób posuwa się już do tego, dając do zrozumienia Świadkom Jehowy, że choć wnuczka nie jest wykluczona, to ze względu na wykluczonych rodziców, nie powinni się już nawet spotykać z dziećmi wykluczonych ?


"13 Po kilku latach córka wróciła do zboru. Jej matka mówi: „Teraz dzwoni lub pisze do mnie prawie codziennie! Bardzo też szanuje mnie i męża za to, że byliśmy posłuszni Bogu. Mamy świetne relacje”. Jeśli twoje dziecko zostało wykluczone, to czy ‛zaufasz Jehowie całym sercem i nie będziesz się opierać na własnym zrozumieniu’? (Prz. 3:5, 6). Pamiętaj, że karcenie od Jehowy wynika z Jego niezrównanej mądrości i miłości. Nie zapominaj, że oddał swojego Syna za wszystkich, także za twoje dziecko. Nie chce, żeby ktokolwiek zginął (odczytaj 2 Piotra 3:9). Dlatego rodzice, w dalszym ciągu ufajcie, że karcenie od Jehowy, nawet gdy wywołuje ból, zawsze jest słuszne. Nie sprzeciwiajcie się działaniom Jehowy, ale je popierajcie."


Znowu JEHOWA=CK !!!
Czyli najpierw straszą śmiercią, a później mówią żeby się im nie sprzeciwiać, tylko popierać bez względu na wszystko





15. (...)
" Pamiętajmy, że starsi nas kochają ;D i chcą, żebyśmy rozwijali się pod względem duchowym.  :o Wysłuchają nas, a następnie udzielą serdecznych zachęt i stosownych rad opartych na Biblii. Czy patrzysz na taką pomoc jak na wyraz miłości Jehowy do ciebie?"

To prawda miłość starszych jest wszechobecna zwłaszcza jeżeli owieczka ma odstępcze "nieczyste" myśli.  :-*

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-marzec-2018/sluchaj-karcenia-stan-sie-madry/
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień, 2017, 18:54 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Grudzień, 2017, 18:19 »
"13 Po kilku latach córka wróciła do zboru. Jej matka mówi: „Teraz dzwoni lub pisze do mnie prawie codziennie! Bardzo też szanuje mnie i męża za to, że byliśmy posłuszni Bogu. Mamy świetne relacje”. Jeśli twoje dziecko zostało wykluczone, to czy ‛zaufasz Jehowie całym sercem i nie będziesz się opierać na własnym zrozumieniu’? (Prz. 3:5, 6).

Mówiąc krótko; NIE MYŚL - SŁUCHAJ!
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Grudzień, 2017, 18:20 »
Oj widzę, że ta Strażnica ma sporo kwiatków. ;)


Offline Salome

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Grudzień, 2017, 18:36 »
Artykuł do studium "Rodzice, czy pomagacie dziecku zmierzać do chrztu?"
"Wspaniały" materiał ze wskazówkami - poziom psychomanipulacji w skali 10/10.
Zacznie się nagonka w zborach, gdyż cytuję:  "nadzorcy obwodów z NIEPOKOJEM zauważają, że w zborach są młodzi w wieku około 20 lat i nie są jeszcze ochrzczeni". Uuuuu, będą problemy.

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Grudzień, 2017, 18:39 »
Będą łapanki i chrzty łapankowe. ;D

Artykuł na zamówienie po tegorocznych nader obfitych chrztach. ;)

Zaczną młodzi uciekać. Kto lubi być na siłę topiony? :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Grudzień, 2017, 22:07 »
Po niedługim czasie został poproszony o noszenie mikrofonu w Sali Królestwa. Bardzo cenił to zadanie. Jego przykład mi pokazał, że jeśli ktoś ukorzy się przed Bogiem i przyjmie skarcenie, spotka się to z błogosławieństwem”.

Polacy, którzy chce wstąpić do Świadków zastanówcie się. Wy, wszystkie durne baby z tłustymi włosami, siedzące w domach, czekające, aż stary pensje przyniesie, latające na stojak po strażnice... czy chcecie po tzw. "chrzecie" czyścić kible na amerykańskich salach królestwa? Zastanówcie sie biorąc gazetki ze stojaka od zaprzyjaźnionych psiapiółek.     
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Grudzień, 2017, 22:29 »
Artykuł do studium "Rodzice, czy pomagacie dziecku zmierzać do chrztu?"
"Wspaniały" materiał ze wskazówkami - poziom psychomanipulacji w skali 10/10.
Zacznie się nagonka w zborach, gdyż cytuję:  "nadzorcy obwodów z NIEPOKOJEM zauważają, że w zborach są młodzi w wieku około 20 lat i nie są jeszcze ochrzczeni". Uuuuu, będą problemy.

Artykuł mówi że "z jakichś powodów" młodzi się nie chrzczą.
Te jakieś powody to na przykład :

-Członek CK łgający przed sądem w Australii,
-Ostracyzm, jakiego młodzi boją się w razie odejścia/wykluczenia
(bo nie są tacy głupi)
-Plastikowa miłość i służba, oparte w wielu przypadkach na wzbudzaniu poczucia winy
-Bliskie relacje z wujkiem Google, który zawsze służy pomocą i nie osądza młodych za ich poszukiwania
-Anachroniczne cele organizacji, zachęcające do wyzbycia się dobrej pracy i domu,
  na rzecz pracy przy myciu okien (https://www.youtube.com/watch?v=Ltn8ICdREq4),
  aby być nieobciążonym, darmowym pracownikiem dla org
-Zniechęcanie do zdobywania wykształcenia, które dla młodych jest obecnie
  zupełnie rozsądnym i zgodnym z Biblią fundamentem dla godniejszego życia

Jakie jeszcze podacie możliwe powody??


Offline Szarańcza

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Grudzień, 2017, 22:45 »
Jakie jeszcze podacie możliwe powody??

A może to nie tylko dzieci i młodzież jest taka świadoma ale też rodzice? To jest pierwsze pokolenie mające dostęp do internetu..
Rodzice mogą odradzać dzieciom chrzest w młodym wieku lub nawet zabraniać do 18-stki, z tych samych powodów, które wymieniłeś.

Co o tym myślicie?


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Grudzień, 2017, 23:03 »
Artykuł mówi że "z jakichś powodów" młodzi się nie chrzczą.
(...) Jakie jeszcze podacie możliwe powody??
  "Niektórzy nadzorcy obwodów, z niepokojem zauważają, że w zborach spotyka się młodych wychowanych
   w chrześcijańskich domach, którzy mają około 20 lat i nie są jeszcze ochrzeczeni."


   Inny możliwy powód, Abbo, to taki, że młodzi nie są tak religijni, jak pokolenie ich ojców.
   Mogłam to zaobserwować po swoich dzieciach.
   Internet, portale społeczniościowe tj. FB, niechęć do ascetycznego życia, na granicy ubóstwa, do którego nawołuje wts, zrobiły swoje.
   Młodzi często mają swój świat, prowadzą podwójne życie, a na zebrania z rodzicami chodzą, bo nie mają innego wyjścia, dopóki są w domu.
   I robią to, żeby ich zadowolić.
   I wcale im nie śpieszy się do chrztu i bardzo dobrze.
   Poza tym, napewno wiele widzą i słyszą i dlatego zobowiązania religijne odstawiają na później.
   No to wts ma poważny problem!!
   I takimi tekstami, szukają furtek do podniesienia swoich statystyk ochrzczonych.
   :( :(
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień, 2017, 23:12 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.