Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium marzec 2018  (Przeczytany 8187 razy)

Offline zawsze letni

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Grudzień, 2017, 23:48 »
Inne ciekawe kawałki:
No nie wiedziałem, że prawie przedszkolaków do zakonu przyjmowali:  :-\

„Kiedy miałam siedem lat, rodzice wysłali mnie do szkoły, w której przygotowywałam się do zostania zakonnicą. Byłam tam świadkiem rażącej niemoralności księży i zakonnic. Dlatego zanim upłynął rok, mama pozwoliła mi stamtąd odejść” s. 19.

Niech się cieszy, że nie wysłali ją do Australii, USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Portugalii czy Holandii dopiero by się napatrzyła.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Asturia

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Grudzień, 2017, 23:49 »
Rodzice muszą uratować swoje dzieci a nie pakować ich do tej wrednej sekty gdzie za jakiś czas te dzieci zostaną niewolnikami 7 panów z Warwick, mój syn jest mniej więcej w tym wieku ale nigdy nie zostanie świadkiem niewolnika, prowizorycznie chodzi od czasu do czasu na zebrania,tak jak ja, niedawno powiedziałem mu o wspaniałej prawdzie na temat sekty i uratowałem moje dziecko.

No proszę obwodowi zauważyli wielu nieochrzczonych 20 latków, ale jak w zborach panuje fałszywa miłość, kliki i podziały no to już nie widzą, ale coś co osłabia statystyki to jest już poważny temat dla nich i dla ich wodzów, co za fałsz, teraz zrobią sztuczną presję, żeby wciągnąć tych młodych do służby dla 7 faryzeuszów.


Offline Salome

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Grudzień, 2017, 17:00 »
"nadzorcy obwodów z NIEPOKOJEM zauważają, że w zborach są młodzi w wieku około 20 lat i nie są jeszcze ochrzczeni".

Szkoda, że nie napisali w Strażnicy:
 niektórzy nadzorcy obwodów z niepokojem zauważają, że w zborach są pedofile (w wieku różnym) i nie są jeszcze zgłoszeni na policję.

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Grudzień, 2017, 17:06 »
Szkoda, że nie napisali w Strażnicy:
 niektórzy nadzorcy obwodów z niepokojem zauważają, że w zborach są pedofile (w wieku różnym) i nie są jeszcze zgłoszeni na policję.


   Salome
   Przecież wiadomo, że nigdy tego nie zrobią!!
   W ich mniemaniu, oni są kryształowi.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Salome

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Grudzień, 2017, 22:29 »


Wszystkie grzeczne dzieci Świadków Jehowy muszą zostać ochrzczone
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Grudzień, 2017, 00:59 »
„Kiedy miałam siedem lat, rodzice wysłali mnie do szkoły, w której przygotowywałam się do zostania zakonnicą. Byłam tam świadkiem rażącej niemoralności księży i zakonnic.” s. 19.



Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Grudzień, 2017, 19:33 »
Nawet fajny tytuł jednego z artykułów:

Karcenie — dowód miłości Bożej


Oj karci ich ten Jehowa organizację, oj karci. :)
Pewnie ludzi za to, że za mało do skrzynek wrzuca się. :-\


Offline Vilgefortz

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Grudzień, 2017, 23:52 »
Inne ciekawe kawałki:

Łał, powołano się na apokryf, nie podając, że to apokryf:  :)

“Na przykład w Strażnicy Syjońskiej z 1 marca 1902 roku wspomniano: „Co do aparycji Pawła: (...) W Dziejach Pawła i Tekli, (...) spisanych około roku 150 n.e., znajdujemy opis Pawła, który zapewne jest najdokładniejszy i zgodny z tradycją. Czytamy tam, że był on ‚niskiego wzrostu, miał łysą głowę, krzywe nogi, był dobrze zbudowany, brwi mu się zbiegały i miał orli nos’”.” s. 13

Jak już powołują się na apokryfy, to mogli by też na "Dzieje Piotra Apostoła i Szymona". Tam jest ciekawie, gadające psy, wskrzeszanie martwych śledzi, latanie nad Rzymem żeby takie ciekawsze wymienić :)

Swoją drogą, Roszada, czy jest jakieś zbiorcze wydanie w naszym języku apokryfów, które byś polecił?

V.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Grudzień, 2017, 07:43 »
Jak już powołują się na apokryfy, to mogli by też na "Dzieje Piotra Apostoła i Szymona". Tam jest ciekawie, gadające psy, wskrzeszanie martwych śledzi, latanie nad Rzymem żeby takie ciekawsze wymienić :)

Swoją drogą, Roszada, czy jest jakieś zbiorcze wydanie w naszym języku apokryfów, które byś polecił?

V.

Kilkutomowe wydanie Starowieyskiego: Apokryfy Nowego Testamentu. Jest jeszcze Rubinkiewicza: Apokryfy Starego Testamentu.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Grudzień, 2017, 09:38 »
Swoją drogą, Roszada, czy jest jakieś zbiorcze wydanie w naszym języku apokryfów, które byś polecił?
Ja mam i korzystałem z takich:

Opracowania:

„Wprowadzenie Do Literatury Międzytestamentalnej” ks. S. Mędala CM, Kraków 1994
„Wprowadzenie Do Apokryfów Starego Testamentu” R. Rubinkiewicz SDB, Lublin 1987
„Rękopisy znad Morza Martwego” P. Muchowski, Kraków 1996
„Apokryfy Nowego Testamentu” H. Langkammer, Katowice 1989

Teksty:

Seria:
„Apokryfy Nowego Testamentu. Ewangelie Apokryficzne” t. I-II pod red. ks. M. Starowieyskiego, Lublin 1986
„Apokryfy Nowego Testamentu. Listy i Apokalipsy Chrześcijańskie” pod red. ks. M. Starowieyskiego, Kraków 2001
„Apokryfy Nowego Testamentu. Apostołowie” (cz. 1, 2) pod red. Ks. M. Starowieyskiego, Kraków 2001;

Inne wydania
„Apokryfy Nowego Testamentu” D. Rops, F. Amiot, tłum. Z. Romanowiczowa, Londyn 1955
„Apokryfy Starego Testamentu” R. Rubinkiewicz SDB, Warszawa 1999
Apokryfy z Biblii Greckiej M.Wojciechowski Warszawa 2001


Offline gerontas

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Maj, 2018, 12:07 »
Jaki wpływ ma na dzieci studiowanie literatury WTS?
Dzisiaj na cały świecie ŚJ studiują artykuł: Chrzest — wymaganie dla naśladowców Chrystusa. Zaczyna się on tym, jak rodzice z radością patrzą na swoją córkę Anię, która właśnie bierze chrzest. W czwartym akapicie na końcu czytamy: "Dlatego oddanie się Bogu i chrzest są bardzo ważne. Kto niepotrzebnie odkłada tę decyzję, naraża się na to, że nie uzyska życia wiecznego.". Moje dziecko zadało mamie pytanie: czy to prawda, że on też nie będzie żył wiecznie? (bo przecież on nie jest jeszcze po chrzcie). W taki sposób, poprzez strach, wymusza się od dzieci aby podejmowały decyzję o chrzcie - bo przecież nie chcą zginąć w armagedonie!!! Co za perfidna manipulacja małymi umysłami. Musiałem małemu wytłumaczyć, że niewolnik nie jest nieomylny i w tej kwestii też może się mylić. Czekamy na nowe światło :).
« Ostatnia zmiana: 06 Maj, 2018, 12:08 wysłana przez gerontas »


Offline janeczek

Odp: Strażnica do studium marzec 2018
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Maj, 2018, 17:44 »
Tak teraz używają słowa chrzest ale to ma krótkie nóżki trzeba tak jak berejczycy sprawdzać, tu się liczą wersety i to co jest obecnym zrozumieniem więc jaka jest nadzieja drugiej owcy czy Pan Jezus obiecał życie na ziemi czym jest symbol to są pytania mocno nie zachęcające do przystąpienia do jonadabów, tylko idąc z tym co naucza niewolnik można pokazać jego oblicze a brak w Imię Ojca Syna i Ducha Świętego to tz wisienka na torcie,ja zawsze powołuje się na to że Jehowa we właściwym czasie wprowadzi zgodnę z ewangeliami słowa i chrzest bendzie zgodny z tym co pisali apostołowie, używam ,władzy zwierzchniej ,głosowania ,frakcj krwi ,budowy sal nie spotkani po domach ,i omylność niewolnika to perełka powala beton , w sumie bendąc wewnątrz nieraz nie widać wszystkiego co Jehowa przekazuje niewolnikowi Roszada niezastąpiony tylko tym co sami nauczają można pokazać prawde co dostajemy i od kogo, ja od zazębiaczy mam spokój nie ma chęntnych na pogłębione dyskusje no chyba jest jasne że Jehowy używam na max to wymaga czsu i spójność ma to wglądać jak u niewolnika ,jak Jehowa błogosławi bratu głosującemu w Grecj ,jak brat przyjmując frakcje krwi może być pionierem stałym wysławiając Jehowe, te słowa wytrychy no powiedz czy to nie wspaniałe że Jehowa tak dostosował zrozumienie no nie zaprzeczysz wspaniałość Jehowy
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się