Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tekst dzienny 29 listopada - czy to zahamowanie wychodzących przed dyszel?  (Przeczytany 4603 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Już był w ogródku. Już witał się z gąską. ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Villa Ella

Czyli, jeżeli w oparciu o te wszystkie wymienione cechy, masz ochotę sobie na pamiątce chlapnąć z kielicha i zagryźć chlebkiem, to sorry - jesteś wariatem.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Gremczak

Czyli, jeżeli w oparciu o te wszystkie wymienione cechy, masz ochotę sobie na pamiątce chlapnąć z kielicha i zagryźć chlebkiem, to sorry - jesteś wariatem.
Chyba ,że masz zgodę od starszych zboru.


Offline Villa Ella

Chyba ,że masz zgodę od starszych zboru.
Ej, na taką zuchwałość, to raczej od samego Niewolnika vel CK...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Ładnie podgrzewają emocje redaktorki zza biurek w Warwick. Na każde zdanie chcesz odpowiedzieć TAK. ... a na końcu ... nie dla psa kiełbasa i wypad do służby.
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad, 2017, 22:47 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Gremczak

Ej, na taką zuchwałość, to raczej od samego Niewolnika vel CK...
Nie wiem jak teraz jest . Było tak ,że jak ktoś  chciał spożywać to musiał zgłosić starszym oni przeprowadzali rozmowę i wpływali  aby nie spożywać. Ale jak ktoś się uparł to spożywał.Znam kilka osób co tak czynili. Jedna z nich już nie żyje z zachodniopomorskiego.A jedna z mojego miasta. Były to przeważnie kobiety.


Michał chlu

  • Gość
Już był w ogródku. Już witał się z gąską. ;)



Umarłem ze śmiechu ale mnie żona reanimowała 🤣🤣🤣🤣🤣🤣


Offline HARNAŚ

Już sam fakt , że się zastanawiasz wskazywałby , że tak nie jest. Gdzie tu sens? przecież wczesniej kazali zastanawiać sie nad Słowem Bożym.A tu nie wolo Ci się nawet przez chwilę nad tym zastanowić masz od razu wiedzieć i już.


Tusia

  • Gość
Skaniątko:



Offline Światus

Zwróćcie uwagę na ostatnie zdanie.
"Już sam fakt, że się zastanawiasz, może świadczyć, że tak nie jest".

To znaczy, że trzeba być pewnym. Mówić - Tak, mam powołanie niebiańskie - a nie - Być może mam -//- -//-  ;D

Hmm. Z drugiej strony np. katolicy twierdzą z pewnością siebie, że maja takie właśnie powołanie i próbuje im się na siłę wmówić, że tak nie jest...
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad, 2017, 13:03 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Tekst dzienny 29 listopada - czy to zahamowanie wychodzących przed dyszel?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Listopad, 2017, 13:11 »
Zwróćcie uwagę na ostatnie zdanie.
"Już sam fakt, że się zastanawiasz, może świadczyć, że tak nie jest".

To znaczy, że trzeba być pewnym. Mówić - Tak, mam powołanie niebiańskie - a nie - Być może mam -//- -//-  ;D

G. Lösch dopiero „w następnym roku” (1968) oświadczył, że „uświadomił sobie” swą nadzieję niebiańską, a więc 9 lat po swoim chrzcie (w 1959 r.):

„Pobraliśmy się rok później – w kwietniu 1967 roku – i pozwolono nam razem kontynuować pracę w obwodzie. W następnym roku uświadomiłem sobie, że Jehowa dzięki swej niezasłużonej życzliwości uznał mnie za duchowego syna” (Strażnica 15.07 2014 s. 20).

To się chłop chyba "zastanawiał", skoro "uświadomił" sobie. :)
9 lat chłopina myślała. ;D


Offline ihtis

Odp: Tekst dzienny 29 listopada - czy to zahamowanie wychodzących przed dyszel?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Listopad, 2017, 14:22 »
Zdaje się, że nawet niektórzy członkowie CK uświadomili sobie po czasie swe powołanie, bo chyba urodzili się po czasie, kiedy powołanie było już zamknięte.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Tekst dzienny 29 listopada - czy to zahamowanie wychodzących przed dyszel?
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Listopad, 2017, 14:33 »
Zdaje się, że nawet niektórzy członkowie CK uświadomili sobie po czasie swe powołanie, bo chyba urodzili się po czasie, kiedy powołanie było już zamknięte.

Wg to jest jeden z najbardziej poronionych tekstów jakie u nich czytałem. Takiego gwałtu na logice nie widziałem jeszcze. Najpierw każą czytelnikowi zadać sobie stos pytań, informując, że te pytania należy zadać w kontekście rozważania powołania do 144 000. Następnie mówią, że każdy - obie klasy powołań - mogą na nie wszystkie odpowiedzieć TAK. A potem mówią, że samo zadanie takich pytań świadczy o tym, że powołania do 144 000 nie ma :o


Offline Światus

Odp: Tekst dzienny 29 listopada - czy to zahamowanie wychodzących przed dyszel?
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Listopad, 2017, 14:58 »
Wg to jest jeden z najbardziej poronionych tekstów jakie u nich czytałem. Takiego gwałtu na logice nie widziałem jeszcze. Najpierw każą czytelnikowi zadać sobie stos pytań, informując, że te pytania należy zadać w kontekście rozważania powołania do 144 000. Następnie mówią, że każdy - obie klasy powołań - mogą na nie wszystkie odpowiedzieć TAK. A potem mówią, że samo zadanie takich pytań świadczy o tym, że powołania do 144 000 nie ma :o

To mniej więcej jak z maszyną przepowiadającą przyszłość.
"Wrzuć 5 zł żeby się dowiedzieć, czy będziesz bogaty".
Po wrzuceniu pieniędzy wyskakiwała "przepowiednia";
"Jeśli wydajesz pieniądze na takie głupoty, to nigdy nie będziesz bogaty".  ;D ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Tekst dzienny 29 listopada - czy to zahamowanie wychodzących przed dyszel?
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Listopad, 2017, 15:08 »
Wyszło na to, że czytam codziennie świadkowski brewiarz. ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),