Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ankieta

Czy projekt Wiki Doktryn to dobry pomysł ?

Tak
6 (37.5%)
Nie
8 (50%)
Nie wiem
2 (12.5%)
Raczej inna forma niż Wiki
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Projekt: Wikipedia Doktryn  (Przeczytany 6268 razy)

Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Projekt: Wikipedia Doktryn
« dnia: 24 Listopad, 2017, 21:21 »
Witam wszystkich serdecznie!

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie uruchomienie platformy Wiki dotyczącej doktryn różnych sekt i pseudoreligii. Chodzi dokładnie o stworzenie czegoś co każdy będzie mógł tworzyć i edytować pokazując konkretne wierzenia i doktryny w odniesieniu do tego co naprawdę mówi Pismo Święte. Strona była by typowym Wiki z kategoriami, zagadnieniami.. słowem - opisane wszystko od A do Z z czym mamy do czynienia w konkretnych ruchach religijnych.

Poczyniłem już pierwsze kroki w tym kierunku, ale nie do końca radzę sobie jeszcze z obsługą i ogólną koncepcją zamieszczanych treści.. chodzi o to, żeby to nie był serwis gdzie jest pełno różnych haseł opisanych, ale ogólnie jest chaos i nie wiadomo o co chodzi.

Jeśli ktoś chciałby na początek pomóc w ogarnięciu konfiguracji i ogólnej koncepcji czy nawet w zamieszczaniu pierwszych próbnych treści to może wtedy coś by się z tego z czasem wyklarowało. Napewno jest potrzeba aby jakieś fachowe oko przyjrzało się samej aplikacji, serwerowi itd. itp..

Na tę chwilę wszystko ze strony technicznej jest już uruchomione.. tylko tak jak mówię - nie wiem co dalej.

Istnieje jeszcze kwestia tego, że jeśli ma to być konkretnie Wiki i wszyscy docelowo mają mieć możliwość edycji treści tam zamieszczonych to wartało by się zastanowić czy czasem tajniacy WTS nie będą próbowali przerabiać dużego B na małe b i zwodzić ludzi również naszym orężem :)

Proszę o dyskusję to może co uradzimy wspólnie.

Wybaczcie, że sam zdecydowałem o nazwie, ale to chyba z natchnienia ;)

podaję adres: http://doktryny.xyz
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad, 2017, 21:30 wysłana przez AQRAT »


Offline Bohun

Odp: Projekt: Wikipedia Doktryn
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad, 2017, 22:38 »
Cytuj
Chodzi dokładnie o stworzenie czegoś co każdy będzie mógł tworzyć i edytować pokazując konkretne wierzenia i doktryny w odniesieniu do tego co naprawdę mówi Pismo Święte.
A co naprawdę mówi Pismo Święte? Która religia jest prawdziwa?


Offline Roszada

Odp: Projekt: Wikipedia Doktryn
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad, 2017, 09:05 »
A co naprawdę mówi Pismo Święte? Która religia jest prawdziwa?
Zapewne tylko jedna może być taka, którą Jezus założył ("Kościół mój" powiedział o tej "religii" w Mt 16:18).

Każde wyznanie samo o sobie pisze na wiki i każdy sam może ocenić.
Jak można edytować sobie, to sam doświadczyłem na swym profilu na wiki, jak mi wstawiono słowa:
Cytuj
"Adwentyści zarzucają mu manipulację[4]."

Dopiero po pół roku, zamieszczono moje sprostowanie, choć nie tak jak chciałem:
Cytuj
Linki zewnętrzne

    W. Bednarski, Czy adwentystyczny pastor S. Niedziński pisze prawdę, czy kłamliwie oskarża? (2017-09-27)

https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82odzimierz_Bednarski_(dzia%C5%82acz_religijny)

Chciałem zlikwidować swój profil, to nie wyrazili zgody.
To jest własność społeczna, a nie moja i każdy gnojek może mi różne łajdactwa tam przypisywać.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad, 2017, 11:57 wysłana przez Roszada »


Michał chlu

  • Gość
Odp: Projekt: Wikipedia Doktryn
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopad, 2017, 11:01 »
A co naprawdę mówi Pismo Święte? Która religia jest prawdziwa?

Twoje Słowo jest prawda. W sensie Słowo Boże. Cała reszta mnie mało interesuje :)

Co pytania o to która religia jest prawdziwa to każda poza suasulityzmwmosami bo wymyśliłem ich teraz na poczekaniu.

Amen


Offline Stanisław Klocek

Odp: Projekt: Wikipedia Doktryn
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad, 2017, 12:39 »
Na tę chwilę wszystko ze strony technicznej jest już uruchomione.. tylko tak jak mówię - nie wiem co dalej.

Istnieje jeszcze kwestia tego, że jeśli ma to być konkretnie Wiki i wszyscy docelowo mają mieć możliwość edycji treści tam zamieszczonych to wartało by się zastanowić czy czasem tajniacy WTS nie będą próbowali przerabiać dużego B na małe b i zwodzić ludzi również naszym orężem :)
Próbowałem też, ale to żmudna praca i często dyskusje zażarte jak na forach. Bywa, że można wykazać błąd, który wykazałem w katalogu NASA, odnośnie tranzytu Wenus. Po czekaniu ok. 3 miesięcy na przejrzenie przez Moderatora Redaktora John Belushi, który po zapoznaniu się zatwierdził, czego skutkiem była zmiana. Po około 3 miesiącach Administrator JoteMPe dojrzał zmianę i ją cofnął. Na moje pytanie dlaczego? Można znaleźć u mnie, czyli Stangambit w zakładce Historia i autorzy, oraz Czytaj. Ale nie oglądaj się na mnie, jeśli masz zapał, to próbuj.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad, 2017, 12:45 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline Bohun

Odp: Projekt: Wikipedia Doktryn
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopad, 2017, 23:39 »
Roszada
Cytuj
Zapewne tylko jedna może być taka, którą Jezus założył
Teraz tylko rozstrzygać na użytek wiki która to jest ta religia. Skoro się twierdzi że jakieś ruchy kłamią i przeinaczają sens Biblii, to w takim razie ma się jakiś punkt odniesienia. Pytanie co jest punktem odniesienia dla autora wątku? Nauka KK, cerkwi prawosławnej, jacyś protestanci czy jego własne widzimisię?


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Projekt: Wikipedia Doktryn
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Listopad, 2017, 23:57 »
W tym projekcie nie chodzi o przedstawianie Kościoła Pana Jezusa w szczegółach i nie o przedstawienie pełnej właściwej nauki z Pisma Świętego jako doktrynę prawdziwą, serwis ma traktować różne fałszywe doktryny i dogmaty w konkretnych sektach.

Przykład: U ŚJ istnieje np. doktryna, że Pan Jezus objął władzę w roku 1914 a przecież wiemy wszyscy, że władzę objął po wniebowstąpieniu jeśli nie już będąc na ziemi gdy mówił: Dana jest mi wszelka władza w niebie i na ziemi. Chodzi o wyłowienie jaskrawych fałszerstw na początek i odkłamanie ich na podstawie Biblii.


Tusia

  • Gość
Odp: Projekt: Wikipedia Doktryn
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Listopad, 2017, 00:21 »
Chodzi o wyłowienie jaskrawych fałszerstw na początek i odkłamanie ich na podstawie Biblii.

Skąd oni wezmą tyle twardych dysków, bo to wszystko na nich zapisać? To jest niemożliwe. Wiki klęknie.


Offline Gremczak

Odp: Projekt: Wikipedia Doktryn
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Listopad, 2017, 08:42 »
A co naprawdę mówi Pismo Święte? Która religia jest prawdziwa?
A które pismo święte? Bo jest ich wiele.


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Projekt: Wikipedia Doktryn
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Listopad, 2017, 08:56 »
Skąd oni wezmą tyle twardych dysków, bo to wszystko na nich zapisać? To jest niemożliwe. Wiki klęknie.

Nie do końca rozumiem.. ta wiki jest na naszych serwerach i miejsca będzie tyle ile potrzeba.


Tusia

  • Gość
Odp: Projekt: Wikipedia Doktryn
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Listopad, 2017, 09:21 »
Nie do końca rozumiem.. ta wiki jest na naszych serwerach i miejsca będzie tyle ile potrzeba.

Ja tam nie jestem pewny, że starczy miejsca.  ;D


Offline Roszada

Odp: Projekt: Wikipedia Doktryn
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Listopad, 2017, 10:23 »
W tym projekcie nie chodzi o przedstawianie Kościoła Pana Jezusa w szczegółach i nie o przedstawienie pełnej właściwej nauki z Pisma Świętego jako doktrynę prawdziwą, serwis ma traktować różne fałszywe doktryny i dogmaty w konkretnych sektach.

Przykład: U ŚJ istnieje np. doktryna, że Pan Jezus objął władzę w roku 1914 a przecież wiemy wszyscy, że władzę objął po wniebowstąpieniu jeśli nie już będąc na ziemi gdy mówił: Dana jest mi wszelka władza w niebie i na ziemi. Chodzi o wyłowienie jaskrawych fałszerstw na początek i odkłamanie ich na podstawie Biblii.
Czyli rozumiem, że mamy opracować taki Wszechświatowy Kościół Pana Jezusa, a obalić przy okazji wszystkie doktryny, wszystkie sekty.
Tylko po co? To nierealne.

Te odkłamanie nauk jest już opracowane, w wielu artykułach i książkach. Tego się nie da w jednym haśle zrobić dla setek czy tysięcy wyznań.
Cytuj
Chodzi dokładnie o stworzenie czegoś co każdy będzie mógł tworzyć i edytować pokazując konkretne wierzenia i doktryny w odniesieniu do tego co naprawdę mówi Pismo Święte.
Pismo Św.mówi wiele rzeczy.

Pamiętam wykład pastora adwentystów.
Mówił coś o koniach w Ap.
No i na potwierdzenie że te konie oznaczają to czy owo, a nie tamto, sięgnął może do Zachariasza. Wszystko pasuje im, ale konie występują może w 20 czy 30 księgach w Biblii. ;D
Zawsze mogą coś innego oznaczać. :)

To taki przykład nauczania, czego uczy samo Pismo Św.

Taki projekt powinieneś zaproponować na forum biblijnym, a nie ogólnym o ŚJ.
Może nawet na forum protestantów. Tam masz dużą różnorodność biblijną. ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2017, 10:41 wysłana przez Roszada »


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Projekt: Wikipedia Doktryn
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Listopad, 2017, 11:01 »
Czyli rozumiem, że mamy opracować taki Wszechświatowy Kościół Pana Jezusa, a obalić przy okazji wszystkie doktryny, wszystkie sekty.
Tylko po co? To nierealne.

Nie.. tak jak pisałem wyżej nie chodzi o opracowanie "jedynej najprawdziwszej doktryny" bo to nie możliwe :)

Chodzi o konkretne wierzenia np. ŚJ

Przykład jeszcze raz:

Hasło: Przejęcie władzy przez Pana Jezusa (1914) - i odpowiedź na podstawie Pisma Świętego czyli wyczerpanie tematu wersetami, które wskazują kiedy rzeczywiście objął tą władzę.

Hasło: Strącenie szatana na ziemie (1914) - w odpowiedzi to samo.

itd..


Offline Roszada

Odp: Projekt: Wikipedia Doktryn
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Listopad, 2017, 11:07 »
Tatka latka.
A później jeden gamoń tam wejdzie i pozmienia jak chce.
To trzeba na swej prywatnej stronie zrobić, gdzie nikt w tym nie będzie grzebał.

We władzach polskiego Wiki jest jeden ŚJ i będzie cierpliwie patrzył na to?

Kiedyś mieliśmy w haśle Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata dział krytyczny i linki do opracowań.
I co? Usunięto je po jakimś czasie.

Wiki to poroniony pomysł. :-\


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Projekt: Wikipedia Doktryn
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Listopad, 2017, 11:22 »
Tatka latka.
A później jeden gamoń tam wejdzie i pozmienia jak chce.
To trzeba na swej prywatnej stronie zrobić, gdzie nikt w tym nie będzie grzebał.

We władzach polskiego Wiki jest jeden ŚJ i będzie cierpliwie patrzył na to?

Kiedyś mieliśmy w haśle Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata dział krytyczny i linki do opracowań.
I co? Usunięto je po jakimś czasie.

Wiki to poroniony pomysł. :-\

Ale przecież to Wiki jest na naszym serwerze (aplikacja tylko WikiMedia) a jako admin widzę historię zmian i mogę reagować.. czegoś nie rozumiem ?