Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pochodzenie ŚJ  (Przeczytany 13082 razy)

Offline Grześzajęty

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Listopad, 2017, 14:54 »
Pytanie jest inne - co złego jest w tym, ze ŚJ zostali powołani w USA ?

dlaczego wbijasz w inny temat. Od razu cię spytam- a co jest w tym dobrego? i wodzisz ludzi- ŚJ zostali powołani
kto ich powołał?




Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Listopad, 2017, 14:55 »
ŚJ też tworzą kościół.

Takie stwierdzenie bliskie komitecikowi za ... odstępstwo :D
Nie żartuj. Ja byłem na setkach zebrań i zgromadzeń i nie słyszałem tezy, jakoby ŚJ tworzyli Kościół...


Offline arcykapłan

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Listopad, 2017, 14:57 »
Takie stwierdzenie bliskie komitecikowi za ... odstępstwo :D
Nie żartuj. Ja byłem na setkach zebrań i zgromadzeń i nie słyszałem tezy, jakoby ŚJ tworzyli Kościół...

A co tworzą ? ;)


Offline Abramakabra

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Listopad, 2017, 15:00 »
Parodię tworzą.


Offline arcykapłan

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Listopad, 2017, 15:02 »
Parodię tworzą.

ŚJ zgromadzeni w organizacji tworzą kościół tak samo jak apostołowie tworzyli kościoły czyli grupy ludzi głoszących o Jehowie i o Jezusie.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Listopad, 2017, 15:05 »
A co tworzą ? ;)

Nie wiem. Nigdy nie słyszałem, że ŚJ są Kościołem. Że są przydupasami CK tylko słyszałem (Za 8:23).


Offline arcykapłan

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Listopad, 2017, 15:07 »
Nie wiem. Nigdy nie słyszałem, że ŚJ są Kościołem. Że są przydupasami CK tylko słyszałem (Za 8:23).

Nerwowy się robisz...;)
O tzw "przy***ach to ja słyszę ale odniesieniu np do polskich księży i ich szefostwa w Watykanie ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Listopad, 2017, 15:11 »
Nerwowy się robisz...;)
O tzw "przy***ach to ja słyszę ale odniesieniu np do polskich księży i ich szefostwa w Watykanie ;)

Brakowało mi słowa najbardziej odpowiedniego. Mierzi mnie zwrot "pomocnicy braci Króla" czy coś w tym stylu. Łap więc szatę Morrisa czy Splane'a i mu usługuj. Twoja wola. Tak czy owak pewnym jest, że drugie owce (a więc ponad 98% ŚJ) nie tworzą wedle swojej własnej doktryny ani Kościoła, który jest ciałem Chrystusa wedle NT, ani nawet ludu Bożego. Myślałem, że wiesz, czego w tej materii naucza niewolnik. Nie jesteś, mój drogi, dzieckiem Bożym wg CK...


Offline arcykapłan

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Listopad, 2017, 15:14 »
Brakowało mi słowa najbardziej odpowiedniego. Mierzi mnie zwrot "pomocnicy braci Króla" czy coś w tym stylu. Łap więc szatę Morrisa czy Splane'a i mu usługuj. Twoja wola. Tak czy owak pewnym jest, że drugie owce (a więc ponad 98% ŚJ) nie tworzą wedle swojej własnej doktryny ani Kościoła, który jest ciałem Chrystusa wedle NT, ani nawet ludu Bożego. Myślałem, że wiesz, czego w tej materii naucza niewolnik. Nie jesteś, mój drogi, dzieckiem Bożym wg CK...

Całe szczęście , ze nie masz władzy osądzać kto jest a kto nie jest dzieckiem bożym. ;)


Offline Estera

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Listopad, 2017, 15:18 »
Całe szczęście , ze nie masz władzy osądzać kto jest a kto nie jest dzieckiem bożym. ;)
   To akurat rozsądziło Ciało Kierownicze, publikując to w tej swojej literaturze.
   Chyba na bieżąco nie jesteś, jak widać.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline franki

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Listopad, 2017, 15:23 »
Cytuj
co złego jest w tym, ze ŚJ zostali powołani w USA ?
Mógłbyś nas oświecić jak wyglądało to powołanie. Kiedy ono było...bo co kilka lat zmienia się wersja.

Jak obecni członkowie CK, nie żyjący w tamtych czasach mogą zmieniać daty tego powołania ? Obecnie chyba 1919, wcześniej 1918 czy jakoś tak.
Do tej pory żaden z ŚJ nie dał mi odpowidzi na to pytanie.
Skoro ktoś powołuje to chyba raz i bez zmian. Amnezja wtórna przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Ale znając życie poszczekasz jeszcze trochę i jak reszta Tobie podobnych ŚJ pojdziesz liczyć godziny ze stojakowania.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Listopad, 2017, 15:24 »
Całe szczęście , ze nie masz władzy osądzać kto jest a kto nie jest dzieckiem bożym. ;)

Nie mam. Ale Twoi nauczyciele odmówili bycia dzieckiem Bożym Tobie.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Listopad, 2017, 15:25 »
Pytanie jest inne - co złego jest w tym, ze ŚJ zostali powołani w USA ?

Nic.
Przypisałeś nam jakieś twierdzenia, a teraz próbujesz nam udowodnić że nie mamy racji. Spróbuj powalczyć z rzeczywistymi problemami u świadków.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Listopad, 2017, 22:42 »
O czym tu pisać, korporacja czy nie, głoszą kłamstwa, SĄ FAŁSZYWYM PROROKIEM, przed którym przestrzegał Pan Jezus, a zapisał to Mateusz w 24 -tym rozdziale spisanej przez siebie ewangelii.
Tkwiłem w tym bagnie przez ponad trzydzieści lat, wszystkie zmiany sobie wytłumaczyłem nawet wtedy gdy były sprzeczne wewnętrznie, dopiero ohydna pedofilia która wyszła na jaw zmotywowała mnie do poszukania jak to jest z tą TAK ZWANĄ PRAWDĄ.
Okazało się że to jeden wielki wał, natomiast o spieraniu się o słowa pisał ap. Paweł, że przyjdzie czas że zdrowej nauki nie przyjmą a tworzyć będą sobie legendy by łechtać ucho.
Takie są fakty, zbadaj sam sprawę, a później pisz.
Na tym forum są osoby z większym i bogatszym doświadczeniem bytu w SEKCIE. Znam przypadki że po siedemdziesięciu latach tkwienia w bagnie niektórym dzięki wyjściu na jaw ohydnej pedofilii, zaczęły spadać łuski z oczu.
Chcesz się przepychać o słowa, nie ze mną te numery, dla takich apostołów nie mam  czasu. Zbadaj daty końców świata, co sami pisali o roku 1925, 1975, czego uczyli o pokoleniu, co się stało że się powaliło, spożywających emblematy liczba rośnie, co wszyscy sfiksowali, skoro jest to sprawa między powołanym a Bogiem JHWH, to dlaczego po spożyciu mają wizytę starszych, stek bzdur, znam trzy takie osoby które w ostatnim czasie (5 lat) zaczęły spożywać, są normalni, znam ich długo i co '' CZUBKI'' do świro landu z nimi? Zbadaj jakie zegarki noszą, garnitury, prywatne samoloty, limuzyny, biedacy inwestujący w zbrojenie, fabryki papierosów, banki krwi, nieruchomości. Obejrzyj sobie kłamstwa Geoffreya Jacksona, zeznającego przed królewską komisją Australii w sprawie pedofilii, i żeby było fajniej wykazał się nie znajomością Biblii. Ślepcy prowadzący, omotanych w mrokach. O sfałszowanej Biblii nie piszę bo szkoda czasu, po prostu to zbadaj.

  CZY STAĆ CIĘ NA SAMODZIELNE MYŚLENIE, czy myślisz tak i do takich granic jak Ci na to pozwoli c.k.?


Offline Fantom

Odp: Pochodzenie ŚJ
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Listopad, 2017, 01:57 »
Często na forach krytykujących ŚJ pojawia się zarzut, że jest to "korporacja" pochodząca zza oceanu. ok.

Podkreślenie i wytłuszczenie powyżej jest moje.
Mam wrażenie,ze do końca nie jesteś przekonany,że to korporacja.

''Od 1955 roku korporacja ta jest znana jako Pensylwańskie Towarzystwo Biblijne i Traktatowe — Strażnica.'' https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2017283?q=korporacja&p=par

 ''Pod koniec XIX wieku trwało zbieranie chrześcijan namaszczonych duchem, toteż zarząd i prezydium zarządu tej korporacji składały się z osób mających nadzieję niebiańską.''https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2001051?q=korporacja&p=par

''Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania (Pensylwańskie Towarzystwo Biblijne i Traktatowe — Strażnica), prawna korporacja religijna, którą się posługują Świadkowie Jehowy, została zarejestrowana w roku 1884 zgodnie z artykułami Nonprofit Corporation Law of the Commonwealth of Pennsylvania (Prawo o niedochodowych stowarzyszeniach Wspólnoty Pensylwanii). A zatem już z mocy prawa nie może to być i też nie jest instytucja dochodowa, więc nikt nie może czerpać osobistych korzyści z działalności Towarzystwa. W statucie tej korporacji czytamy: „Dla swoich członków, zarządu lub pracowników [Towarzystwo] nie przewiduje zysków finansowych ani żadnych innych dochodów ubocznych”.''https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989239?q=korporacja&p=par

''Germany: When the country was reunited, the brothers sought confirmation that the Religious Association of Jehovah’s Witnesses has the status of a corporation under public law.''
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad, 2017, 02:01 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s