Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Demony są wśród nas...;)  (Przeczytany 18469 razy)

Offline Noc_spokojna

Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #60 dnia: 22 Maj, 2018, 13:51 »
Żarty się skończyły!
Cytuj
"Coś gorszego niż AIDS"

„Testy dały wynik pozytywny. Ma pan AIDS”. Te słowa mojego lekarza wciąż dźwięczały mi w uszach, gdy pewnego dnia w ubiegłym roku odkładałem słuchawkę. A mogłem tego uniknąć, gdybym wziął sobie do serca rady Boże i ich przestrzegał!

(...)

Dobrze pamiętam, jak kiedyś dostałem nagle niezwykle silnej gorączki i zupełnie opadłem z sił. Lekarz nie wiedział, co mi jest. W końcu jakoś wydobrzałem. Dopiero po trzech latach zdałem sobie sprawę, na co się naraziłem.

W tym okresie zaczęły mnie nękać demony, a raz przypuściły nawet bezpośredni atak. Odnosiłem wrażenie, że demon próbuje owładnąć moim ciałem. Nie potrafiłem wydobyć z siebie słowa. Z ogromnym wysiłkiem zdołałem wreszcie wykrztusić: „Jehowo, pomóż mi!” Demon natychmiast odstąpił.

(...)

Wiem, że niektórzy młodzi ludzie podobnie jak ja szukają uznania u świeckich kolegów. Nie dajcie sobie wmówić, iż zlekceważenie rad Bożych nie sprowadzi na was tego, co mnie spotkało! Przynęty, jakimi posługuje się Szatan, mogą być różne, ale skutki zawsze są jednakowe.
g89 8.7 ss. 12-14

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

 ;D
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Safari

Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #61 dnia: 22 Maj, 2018, 15:45 »
Czytam to I przychylam sie do stwierdzen wyjasniajacych to wszystko naukowo.

Jesli to sily nieczyste to, czemu podanie lekow statystycznie przynosi poprawe?

Z tego co pamietam to dziewczyna, ktorej przezycia zainspirowaly do nakrecenia filmy "Egzorcyzmy..." Byla wierzaca. Czemu Bog pozwoli Szatanowi ja zniewolic?

Czy sa ateisci chorzy na schizofrenie, ktorzy mowia ze Szatan ich opetal? Watpie.

Uwazam tez, ze myslenie takie - */ze ktos jest opentany- jest BARDZO niebezpieczne!!! Ktos choruje - slyszy glosy, ma halucynajce, a rodzina I autorytety (ksieza) mowia jej ze ma demona, ze to Diabel w niej siedzi.  No kurcze. Troche chrzescijanskiej litosci!

Ciesze sie, ze wspolczesna nauka wyjasnila schemat powstawania chorob psychicznych. I jest to wyjasnienie zdejmujace z osobami chorych wielka wine, ktora przez wieki religia na nich nakladala.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Maj, 2018, 23:48 »
A ja jestem wolny od strachu przed demonami, czarami i złymi duchami :) To, że czegoś do końca nie rozumiem nie znaczy, że mam się tego bać.

Ale czy twoim zdaniem demony istnieją ? Czy dochodzi jak w I wieku do opętania przez demony? W biblii jest wiele spisanych sprawozdań, jak to Jezus interweniował w sprawie opętanych i wypędzał demony. Nie będę tu cytował wersetów bo większość forumowiczów zapewne je zna.
- moim zdaniem nie istnieją
- nie dochodzi, w I wieku też nie dochodziło
A w Koranie jest napisane..., a w Wedach jest napisane..., a w Tipitakach jest napisane...

O tym w co wierzymy zadecydował przypadek - to, że urodziliśmy się w tym a nie w innym miejscu na ziemi.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Tusia

  • Gość
Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #63 dnia: 27 Maj, 2018, 15:29 »
O tym w co wierzymy zadecydował przypadek - to, że urodziliśmy się w tym a nie w innym miejscu na ziemi.

Przypadki są w gramatyce.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #64 dnia: 27 Maj, 2018, 19:03 »
- moim zdaniem nie istnieją

   Nie?  :o Przyjrzyj się dokładniej forum, albo zapytaj śJ gdzie są.  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #65 dnia: 27 Maj, 2018, 19:24 »
- moim zdaniem nie istnieją
- nie dochodzi, w I wieku też nie dochodziło

Więc jak wyjaśnisz sprawozdanie z Mat 8:28-32? Czy nie świadczy to o tym, że jednak były to demony?


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Tusia

  • Gość
Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #66 dnia: 27 Maj, 2018, 19:28 »
Egzorcyzm


Offline on-on

Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #67 dnia: 27 Maj, 2018, 19:59 »
Znam dziesięcioro osób ze swojej najbliższej rodziny, które odczuły obecność siły nadprzyrodzonej. Wszystkie te osoby, w tym ja, tego zjawiska doznały w jednym domu, a działo się to na przełomie 40 lat.
I nie może być mowy o tlenku węgla, jak ktoś wcześniej sugerował, ponieważ przy pierwszej z sytuacji, która mnie spotkała był lipiec, więc piece nie funkcjonowały, a w drugim przypadku miało to miejsce w dużej stodole dołączonej do tego domu, w której wiatr hulał przez nieszczelne okna i dziury w dachu.
Dotykało to osoby bez względu na ich światopogląd. Jedni byli fanatycznymi świadkami, inni odstępcami, dwóch z nich katolikami, a mój kuzyn zdeklarowanym ateistą.





Offline sawaszi

Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #68 dnia: 28 Maj, 2018, 21:22 »
Kiedyś nazywano te "zjawiska nadnaturalne" - demonami i Aniołami - obecnie powiadają , że to "UFO" - 'jak zwał ,tak zwał' - ale to istnieje i jest ..
NIE ironizuje , bo sam w swoim życiu przeżyłem wiele takich "zjawisk paranormalnych" i nie tylko ja (wielu) i ich opowieści (realne) nie będę opisywał .
Sceptykiem nie jestem bo bym musiał stać się kłamcą i zaprzeczyć temu co wiem ..


Offline julia7

Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #69 dnia: 29 Maj, 2018, 07:46 »
Kiedyś nazywano te "zjawiska nadnaturalne" - demonami i Aniołami - obecnie powiadają , że to "UFO" - 'jak zwał ,tak zwał' - ale to istnieje i jest ..

Ufff. Uspokoiłeś mnie. UFO to zjawisko naturalne, więc spoko.


Offline sawaszi

Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #70 dnia: 30 Maj, 2018, 18:25 »
Ufff. Uspokoiłeś mnie. UFO to zjawisko naturalne, więc spoko.
[/   
Hmm "naturalne zjawisko" - każdy kto widział "UFO" ten jest traktowany za 'psychola' lub co najmniej za kłamce ..
Takie pytanie mnie sie nasuneło ; Która Religia nie powiada, że ma kontakty z istotami "nie z tego świata" ..
Ale to tylko taka moja dygresja w tym temacie "Demony są wśród nas" .
Ps. - NIE urażam żadnej religii , czy wyznania .
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2018, 18:36 wysłana przez sawaszi »


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #71 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 22:39 »
Więc jak wyjaśnisz sprawozdanie z Mat 8:28-32? Czy nie świadczy to o tym, że jednak były to demony?
Dlaczego zakładasz, że wszystko co napisano w Bibi to prawda?
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #72 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 22:46 »
Dlaczego zakładasz, że wszystko co napisano w Bibi to prawda?
Nadal wierzę, że jest natchniona! A ty wątpisz? jeżeli mogę zapytać?
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2018, 22:51 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline sawaszi

Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #73 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 23:08 »
Dlaczego zakładasz, że wszystko co napisano w Bibi to prawda?
 
Odnośnie innych starożytnych przekazów ustnych i pisanych - to wszędzie (mimo izolacji kulturowej, wierzeń i geograficznej ludów "pierwotnych" ) -
-znajdziesz wszędzie to samo -"kontakty z istotami nie z tej Ziemi" - to wydaje się bardzo dziwne ? - a jednak prawdziwe (historia spisana ludzkości) .
A np. Jezus otwarcie mówił że : "Moje Królestwo nie jest z tego świata ..., ... " - to kłamał ?!!  ???
Poczytaj jeszcze raz całą Biblie (ze zrozumieniem) . Pozdrawiam  :)


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Demony są wśród nas...;)
« Odpowiedź #74 dnia: 08 Czerwiec, 2018, 23:55 »
Dlaczego zakładasz, że wszystko co napisano w Bibi to prawda?
Nadal wierzę, że jest natchniona! A ty wątpisz? jeżeli mogę zapytać?
Wątpię, żeby była bardziej natchniona od Koranu, Wed i Tipitak.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels