Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chcę odejść  (Przeczytany 7414 razy)

Offline Janek

Chcę odejść
« dnia: 11 Listopad, 2017, 17:09 »
Witam! Nazywam się......... Mam 16 lat i wychowałem się u ŚJ. Wszystko mi tam pasowało i nawet wziąłem chrzest, ale z upływem lat stwierdzam że nie była to dobra decyzja. Znalazłem sobie w świecie dziewczynę, ale Ojciec by tego nie zaakceptował. Czuję się ograniczony, że nic mi nie wolno. Służba i zebrania nie sprawiają mi juz takiej radosci do dawniej. Chcę odejść, ale nie wiem jak to zrobić, jak o tym powiedzieć rodzicom. Proszę o pomoc.


Offline Startek

Odp: Chcę odejść
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopad, 2017, 18:40 »
Narazie nic nie rób ,tylko się powoli wycofaj i czytaj inny przekład Pisma Świętego . Nie pozwól się wrobić w komitet sądowniczy bo cię zgnoją ,


Offline HARNAŚ

Odp: Chcę odejść
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Listopad, 2017, 18:44 »
Drogi Janku.
Znalazłeś sobie dziewczynę ? To nie grzech , jeszcze ci się zdąży pozmieniać . Wziąłeś chrzest , teraz stwierdzasz , że nie była to dobra decyzja , musisz wiedzieć , że jeszcze wiele podjętych przez ciebie decyzji okaże się nie do końca dobrych. Wolno ci wiele ale wszystko w granicach wieku zatem nie dziw się , że tata cię ogranicza skoro jesteś niepełnoletni.. Chcesz odejść ? Ale gdzie? Skończ szkołę , zdobądź zawód , usamodzielnij się  i wtedy możesz kierować bardziej swoim życiem. Jeśli potrzebujesz pomocy , porozmawiaj z rodzicami , oni chcą dla ciebie pewnie tylko to co najlepsze . Nie szukaj  porad u obcych ludzi w internecie.  Pozdrawiam Harnaś.


Offline Worehouse

Odp: Chcę odejść
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Listopad, 2017, 19:02 »
Witam! Nazywam się......... Mam 16 lat i wychowałem się u ŚJ. Wszystko mi tam pasowało i nawet wziąłem chrzest, ale z upływem lat stwierdzam że nie była to dobra decyzja. Znalazłem sobie w świecie dziewczynę, ale Ojciec by tego nie zaakceptował. Czuję się ograniczony, że nic mi nie wolno. Służba i zebrania nie sprawiają mi juz takiej radosci do dawniej. Chcę odejść, ale nie wiem jak to zrobić, jak o tym powiedzieć rodzicom. Proszę o pomoc.

Hej, jestem prawdopodobnie starszy od Twoich Rodzicow,a teraz sam mam podobny problem choc nie tkwilem tutaj od dziecka. Jestes teraz w okresie dojrzewania a to sie wiaze z roznymi sytuacjami . Poza tym jestes niepelnoletni zatem w majestacie prawa jest podporzadkowany Rodzicom. Stoisz przed dylematem okazania swoich uczuc i watpliwosci , nie jestes ani pierwszy ani ostatni. Pytanie czy Twoja dziewczyna wie o Twoich dylematach? Jezeli polaczy Was prawdziwe uczucie to ona znajdzie sile aby pewne przeszkody przeczekac a Ty osiagajac dojrzalosc sam zdecydujesz co dalej. Powinienes byc szczery wobec siebie-to najwazniejsze. Pozdrawiam.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Chcę odejść
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Listopad, 2017, 20:29 »
Hej! Trudna sytuacja. Współczuję.


Offline Światus

Odp: Chcę odejść
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Listopad, 2017, 20:56 »
Ile miałeś lat, kiedy się ochrzciłeś?
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Chcę odejść
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Listopad, 2017, 22:46 »
Przyjacielu, Prv do mnie koniecznie!


Offline Helleboris

Odp: Chcę odejść
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Listopad, 2017, 00:33 »
Witaj. Wzięłam chrzest jak miałam 16 lat, aczkolwiek znałam takich którzy ochrzcili się mając 10 i 12. Mój rodzony brat wycofał się na etapie głosiciela. To była rodzinna tragedia. Widzisz, póki jesteś zależny od rodziców nie bardzo masz jakiś wybór. Ale póki masz związane ręce z odejściem, rób wszystko by to odejście w przyszłości było dla Ciebie jak najmniej brutalne. Nie jest sztuką zbuntować się zaraz po osiemnastce i wylądować na ulicy. Nie znam Twoich rodziców, więc nie wiem jaki jest ich stopień fanatyzmu i co by zrobili ale uwierz mi... musisz być gotowy na wszystko.
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline czarnaowca

Odp: Chcę odejść
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Listopad, 2017, 02:54 »
Startek ma racje - nie odchodź jeszcze, bo mogą sie odwrócić od Ciebie nawet rodzice a to jest naprawdę trudne, niezależnie od wieku. Ale możesz coraz mniej sie udzielać w zborze - rzadziej wychodzić do służby, potem wcale, nie udzielać sie na zebraniach, w końcu zacząć je opuszczać a potem przestać chodzić. Znajdź sobie przyjaciół poza zborem, przy ostatecznym odejściu bedzie Ci łatwiej. Wszyscy zrzuca to na karb dojrzewania i moze dadzą Ci trochę spokoju. Nie stawiaj wszystkiego na jedna kartę, bo jestes jeszcze na utrzymaniu rodziców i lepiej żyć z Nimi w zgodzie.
A z dziewczyny nie rezygnuj - ja w Twoim wieku zakochałam sie tez w chłopaku ze świata i na całe szczęście nie dałam sobie odebrać tego uczucia - aż w końcu wzięliśmy ślub i chcąc nie chcąc wszyscy musieli to zaakceptować.


Offline pies berneński

Odp: Chcę odejść
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Listopad, 2017, 06:34 »
Harnaś jestem  pod wrażeniem Twojej  odpowiedzi.Widać w niej doświadczenie życiowe.
Ja z żoną już przeszliśmy okres pieluch i dojrzewania u naszych dzieci.Obecnie cieszymy się wnukami.
Ale jako rodzice i dziadkowie mamy świadomość,że nasza wolność kończy się tam gdzie zaczynają się prawa i obowiązki rodziców Janka.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Janek

Odp: Chcę odejść
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Listopad, 2017, 13:39 »
Chcę normalego życia, a tu się nie da :'(
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad, 2017, 13:41 wysłana przez Janek »


Offline Startek

Odp: Chcę odejść
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Listopad, 2017, 13:50 »
Ochrzciłeś się jako dziecko a będziesz ponosił konsekwencje dorosłego człowieka . Jak wcześniej wspomniałem , wycofaj się powoli nie rób nic na siłę . Poprostu zniknij że zboru i żyj normalnie skup się na nauce , utrzymuj normalne relacje z rodzicami  i nie tocz z nimi wojen . Z dziewczyną spotykaj się ,  nie pozwól sobie na spotkania ze starszymi bo cię zniszczą .


Offline HARNAŚ

Odp: Chcę odejść
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Listopad, 2017, 16:19 »
Chcę normalego życia, a tu się nie da :'(
Tego nam akurat tłumaczyć nie musisz. Ale spokojnie całe życie przed Tobą , nie rób gwałtownych ruchów.


Offline Worehouse

Odp: Chcę odejść
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Listopad, 2017, 16:56 »
Chcę normalego życia, a tu się nie da :'(

Moge sie tylko domyslec jak bardzo jestes rozdarty w srodku. Pamietaj ze mas dopiero 16 lat-musisz sluchac i szanowac rodzicow.Nie probuj tez ich do niczego przekonywac i nie tocz z nimi wojny. Za jakis czas sam dojdziesz to sedna i podejmiesz zyciowe decyzje-i pamietaj ze masz tutaj wsparcie.


Offline Reskator

Odp: Chcę odejść
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Listopad, 2017, 17:18 »
Janku,powoli dryfuj, niezauważenie wyciszaj się w zborze.
A mając 18-20 lat wypłyń na pełne morze z otwartymi żaglami.