Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: dbałość o groby i "balwochwalczy" charakter świeczek i kwiatów  (Przeczytany 8679 razy)

Offline Helleboris

Odp: dbałość o groby i "balwochwalczy" charakter świeczek i kwiatów
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Listopad, 2017, 23:34 »
Moja rodzina ŚJ zawsze dbała o groby bliskich bez względu na to jakiego byli wyznania. Wydaje mi się, że takie rzeczy wynosi się z domu. Grób mojego pradziadka był skromny, ale w tym roku "świecka" część rodziny zafundowała nowy grobowiec. My zawsze dbamy o kwiaty. A co do dnia zmarłych. Groby w mojej rodzinie przed tym świętem zawsze są doprowadzane do porządku. Nie mamy wpływu na to, czy ktoś postawi znicz na grobie ŚJ czy nie. Każdy może to zrobić. I uważam że nie należy tych zniczy wywalać.
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Sebastian

Odp: dbałość o groby i "balwochwalczy" charakter świeczek i kwiatów
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Listopad, 2017, 01:11 »
dzięki dla Gorszyciela za wklejenie artykułu - jak widać napisano go tak, że jak ktoś chce to znajdzie usprawiedliwienie dla przynoszenia kwiatów na pogrzeb, a jak ktoś inny zechce ich nie przynosić to także znajdzie poparcie dla swojego poglądu.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: dbałość o groby i "balwochwalczy" charakter świeczek i kwiatów
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Listopad, 2017, 01:14 »
dzięki dla Gorszyciela za wklejenie artykułu - jak widać napisano go tak, że jak ktoś chce to znajdzie usprawiedliwienie dla przynoszenia kwiatów na pogrzeb, a jak ktoś inny zechce ich nie przynosić to także znajdzie poparcie dla swojego poglądu.

Czyli napisano go w stylu, w jakim było pisane 99% artykułów z serii "Pytania czytelników" :D


Offline Sebastian

Odp: dbałość o groby i "balwochwalczy" charakter świeczek i kwiatów
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Listopad, 2017, 01:21 »
ale jak ktoś czyta pobieżnie i po lebkach, to na 99% dojdzie do wniosku że "nie wolno i już"
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: dbałość o groby i "balwochwalczy" charakter świeczek i kwiatów
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Listopad, 2017, 01:56 »
ale jak ktoś czyta pobieżnie i po lebkach, to na 99% dojdzie do wniosku że "nie wolno i już"

I chyba właśnie o to chodzi :D A ci, co czytają mniej pobieżnie, też nie będą tego robić, żeby nie gorszyć mniejszości :D


Offline gangas

Odp: dbałość o groby i "balwochwalczy" charakter świeczek i kwiatów
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Listopad, 2017, 04:06 »
   Zwierzę w potrzasku aby ratować swoje życie odgryzie uwięziona kończę. Fanatycy robią podobnie ,, odgryzają" wszystko co ich może łączyć ze światem.
Znałam kobietę była bardzo gorliwa, chodziła na groby w innym terminie paliła świeczki, a zarzuty odpierała krótko..to ja będę odpowiadać przed Jehową, a nie wy. Zaś na tekst o złym przykładzie odp..to się na mnie nie wzorujcie.

 A co złego jest w paleniu świeczek w innym terminie niż w listopadowe święto? Nie każdy musi kupić w Biedrze worek zniczy po pisiąt groszy i pstrzyć nimi groby jak wiekszość gawiedzi.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Światus

Odp: dbałość o groby i "balwochwalczy" charakter świeczek i kwiatów
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Listopad, 2017, 13:38 »
A co złego jest w paleniu świeczek w innym terminie niż w listopadowe święto? Nie każdy musi kupić w Biedrze worek zniczy po pisiąt groszy i pstrzyć nimi groby jak wiekszość gawiedzi.

Nie ma nic złego.
Wydaje mi się, że nie chodzi o zapalanie zniczy 1 listopada, lecz o zapalanie zniczy w ogóle.  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Villa Ella

Odp: dbałość o groby i "balwochwalczy" charakter świeczek i kwiatów
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Listopad, 2017, 21:06 »
No to teraz nowe zadanie, dla rodziny pogrążonej w żałobie: wyrażenie woli, aby żałobnicy, zamiast wydawać kasę na kwiaty, złożyli datę na potrzeby zboru... XD
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: dbałość o groby i "balwochwalczy" charakter świeczek i kwiatów
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Listopad, 2017, 22:40 »

Należy wziąć pod uwagę życzenia rodziny, może ona bowiem dawać do zrozumienia, żeby osoby noszące się z zamiarem przyniesienia kwiatów raczej złożyły datek na potrzeby zboru albo na jakiś cel dobroczynny.

  Ostatnio zbierając materiały znalazłam wytyczne odnośnie darowizn na TS. Nie gardzą niczym, akcje, obligacje, oszczędności, lokaty bankowe, nieruchomości, polisy na życie itp itd.
To wytyczne dla bohatera ceremonii, a później rodzina ma dopełnić dzieła.

PS. Nosz oni Q...de faunę i florę potrafią obrzydzić.  >:( :D


A co złego jest w paleniu świeczek w innym terminie niż w listopadowe święto? Nie każdy musi kupić w Biedrze worek zniczy po pisiąt groszy i pstrzyć nimi groby jak wiekszość gawiedzi.

  A czy ja napisałam, że jest coś złego?
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad, 2017, 22:43 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Sebastian

Odp: dbałość o groby i "balwochwalczy" charakter świeczek i kwiatów
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Listopad, 2017, 23:45 »
wspominają cel dobroczynny. Ciekaw jestem jaką minę zrobiliby starsi zboru gdyby rodzina zmarłego zażyczyła sobie że zamiast kwiatów żałobnicy mają złożyć hojny datek np. na WOŚP

specjalnie nie wymyślam tutaj żadnej caritas wojskowej ani nawet "zwykłej" caritas polska. Ot, taki sobie neutralny owsiak, który za zbierane datki kupuje sprzęt dla szpitali.

Jak myślicie, czy starszyzna pochwaliłaby takie chrześcijańskie podejście do życia i śmierci?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)