Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium na lipiec 2017  (Przeczytany 11731 razy)

Offline rzeski

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Kwiecień, 2017, 13:05 »
Dzisiejszy artykuł utwierdził mnie w przekonaniu że CK manipuluje faktami, a ŚJ to sekta.Kombinuję jak wyjść z tego matrixa, nie dając jednocześnie satysfakcji zmanipulowanym pseudopasterzom. W organizacji mnóstwo ludzi ma depresję i zaburzenia emocjonalne wynikające nie z osobistej podatnośći na takie stany, ale ze sposobu działania organizacji. Najczęściej takie problemy mają ci którzy najbardziej się udzielają np. pionierzy.Teraz patrzę na to tak: który pionier nie miał jeszcze myśli samobójczych, a nie który je ma.Wyjątki tylko potwierdzają regułę. I to obrzydliwe samochwalstwo: jacy to my jesteśmy ach i och, a jak inni nie dopisują (peany na cześć CK).Ciekawe są też słowa pieśni wprowadzającej do artykułu nr 125:....Drogę nam wskazuje przewodników dwóch: wierny Bogu szafarz i Jehowy duch. A gdzie Jezus, niby w artykule jest mowa o tym że to On przewodzi zborowi, ale tak naprawdę podkreślono: słuchasz niewolnika =  słuchasz Boga. A gdzie jest w Biblii że między pośrednikiem miał być jeszcze inny pośrednik. Nie chodzi mi o czepianie się słów , ale moim zdaniem przekaz jest jednoznaczny.Kombinują jak zachować twarz wobec coraz bardziej jawnych faktów na temat historii ŚJ


Offline pies berneński

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Kwiecień, 2017, 13:28 »
.Kombinuję jak wyjść z tego matrixa, nie dając jednocześnie satysfakcji zmanipulowanym pseudopasterzom.
Raczej był to bilet w jedną stronę.Chociaż jest mała furtka.Do rozważenia 2 Tym 4:10
(10): albowiem Demas mnie opuścił, umiłowawszy świat doczesny,  [Biblia Warszawska, 2tm 4]
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Trinity

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Kwiecień, 2017, 18:54 »
oni nie muszą wychodzić z twarzą mają betonowy elektorat który pudruje wszystkie ich numery
relacja my oni tzn: tylko oni mają monopol na mówienie nam co jest słuszne a co nie
nie wierzmy w nic co nie przechodzi przez ck...

inna myśl z paragrafu: roztropny niewolnik okazuje niezwykłą wiarę gorliwie głosząc dobrą nowine
wszyscy mówil o wdzięczności za ustanowionego niewolnika
a przecież w tekście jest znak zapytania
niewolnikiem miał się OKAZAĆ ktoś godny
a w strażnicy jest napisane że pan Jezus USTANOWIŁ go w 1919 roku


Offline dziewiatka

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Kwiecień, 2017, 20:20 »
Nie chce mi się czytać tej strażnicy,pewnie duża część artykułu to powtórka z lat 80 ,,naiwnie wykorzystywana jako argument przeciwko krytycznie nastawionym wobec CK .Dzisiaj jeden braciszek poczęstował mnie argumentem o omylnym i nie natchnionym niewolniku ,moja odpowiedź była prosta ,to powiedz głośno w czym według ciebie myli się niewolnik,czy nie zostaniesz wykluczony .Spróbuj a przekonasz się jak oni poważnie traktują swoją omylność.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Kwiecień, 2017, 20:23 »
Cytuj
moja odpowiedź była prosta, to powiedz głośno w czym według ciebie myli się niewolnik,czy nie zostaniesz wykluczony
No to balansowanie na linie. ;)


Offline pies berneński

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Maj, 2017, 07:31 »
,moja odpowiedź była prosta ,to powiedz głośno w czym według ciebie myli się niewolnik,czy nie zostaniesz wykluczony .Spróbuj a przekonasz się jak oni poważnie traktują swoją omylność.
W czasie teraźniejszym taka postawa by nie licowała z Heb 13:17  ;)
W czasie przeszłym pewnie by nie było tak poważnych konsekwencji.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline CEGŁA

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Lipiec, 2017, 12:15 »
Caligirl7525

Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


yanco

  • Gość
Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Lipiec, 2017, 15:33 »
Dzisiejszy artykuł utwierdził mnie w przekonaniu że CK manipuluje faktami, a ŚJ to sekta.Kombinuję jak wyjść z tego matrixa, nie dając jednocześnie satysfakcji zmanipulowanym pseudopasterzom. W organizacji mnóstwo ludzi ma depresję i zaburzenia emocjonalne wynikające nie z osobistej podatnośći na takie stany, ale ze sposobu działania organizacji. Najczęściej takie problemy mają ci którzy najbardziej się udzielają np. pionierzy.Teraz patrzę na to tak: który pionier nie miał jeszcze myśli samobójczych, a nie który je ma.Wyjątki tylko potwierdzają regułę. I to obrzydliwe samochwalstwo: jacy to my jesteśmy ach i och, a jak inni nie dopisują (peany na cześć CK).Ciekawe są też słowa pieśni wprowadzającej do artykułu nr 125:....Drogę nam wskazuje przewodników dwóch: wierny Bogu szafarz i Jehowy duch. A gdzie Jezus, niby w artykule jest mowa o tym że to On przewodzi zborowi, ale tak naprawdę podkreślono: słuchasz niewolnika =  słuchasz Boga. A gdzie jest w Biblii że między pośrednikiem miał być jeszcze inny pośrednik. Nie chodzi mi o czepianie się słów , ale moim zdaniem przekaz jest jednoznaczny.Kombinują jak zachować twarz wobec coraz bardziej jawnych faktów na temat historii ŚJ
Nie kombinuj po prostu wyjdź.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 14:32 »
W artykule: "Jak zwyciężyć w walce o umysł".

  Świetny artykuł w 100% piszą o sobie. Piszą o kontroli umysłu od akapitu 3-go. Od czwartego akapitu piszą o propagandzie że jest jak gaz niezauważalna, trująca, bezwonna: "Dlatego możemy jej nie dostrzec" kto ją w zborze widzi? Ciekawe jest zdanie na stronie 28 od akapitu 4: "pamiętaj.................Jak powiedziano w pewnym opracowaniu, propaganda daje najlepsze efekty 'tam, gdzie skutecznie się zniechęca się obywateli do krytycznego myślenia' Spróbuj ś.j. zacząć krytycznie myśleć, porównując to czego się uczysz z Pismem świętym, najlepiej wieloma przekładami, to się dowiesz, po prostu otworzą ci się oczy i wylecisz, a później ostracyzm, utrata rodziny, wszystko w ramach miłości. Świetny artykuł.
Pozdrawiam myślących inaczej jak WTS