Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium na lipiec 2017  (Przeczytany 11733 razy)

Offline Roszada

Strażnica do studium na lipiec 2017
« dnia: 23 Marzec, 2017, 19:16 »
Strażnica na lato, na lipiec 2017, a dopiero wiosna się zaczęła :), opublikowana

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/

prosimy o komentarze. :)

Na okładce Polska i jabłka, polityczna sprawa z Putinem.
s. 2 dane o Polsce, ale te z Rocznika

s. 31-32 coś o broni palnej i samoobronie oraz o polowaniu. Można trzymac broń na zwierzęta, ale niezaładowaną. ;D

s. 9 ramka o składaniu darowizny online. ;D

s. 22 nie wiem czemu na fotkach pokazują pojedynczych stojakowych. nigdy nie widziałem w pojedynkę

s. 30 o odstępcach i zaufaniu do niewolnika


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec, 2017, 20:05 »
s. 30 "Jeśli spotkasz się z atakami odstępców i innych zwodzicieli — niezależnie od tego, jak prawdopodobne będą się wydawać ich zarzuty — ‛nie daj się szybko wytrącić ze swego sposobu rozumowania’ "

A tu to kpina wobec wcześniejszych słów:

"Bez wątpienia mamy wyraźne dowody poświadczające, że możemy ufać „niewolnikowi wiernemu i roztropnemu”, za pośrednictwem którego Jehowa od blisko 100 lat prowadzi nas drogą prawdy" s. 30

„Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych. W Skorowidzu do publikacji Towarzystwa Strażnica znajduje się hasło »Kształtowanie się wierzeń«, które zawiera listę skorygowanych wyjaśnień od 1870 roku” (Strażnica luty 2017 s. 26).

Bez komentarza. ;)


Offline josh82

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marzec, 2017, 20:57 »
"Jak zwyciężyć w walce o umysł"
Str. 28,29 (wypowiedź na przełomie  stron)

"Pamiętaj, że Szatan nie chce, żebyś myślał rozsądnie i dokładnie analizował fakty.
Dlaczego? Jak powiedziano w pewnym opracowaniu, propaganda daje najlepsze efekty tam, gdzie skutecznie zniechęca się obywateli do krytycznego myślenia
(L. Gorman i D. McLean, Media i społeczeństwo. Wprowadzenie historyczne, tłum. A. Sadza).
Dlatego nie wierz ślepo we wszystko, co słyszysz (Prz. 14:15). Korzystaj z otrzymanej
od Boga umiejętności myślenia i z rozeznania, żeby wzmacniać swoją wiarę(Prz. 2:10-15; Rzym. 12:1, 2)."


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Marzec, 2017, 21:31 »
Zabieganie o prawdziwe bogactwo;

Przykład szafarza - okazał "praktyczną mądrość", ale tak czynią tylko  "synowie tego systemu rzeczy".
Szczodrość - regularne datki na ODK...
Robienie użytku z rzeczy materialnych do popierania spraw Królestwa jest
oznaką praktycznej mądrości - która to charakteryzuje "synów tego systemu rzeczy".
Niektórzy posiadają środki materialne ale nie mogą podjąć służby pełnoczasowej - dlatego jeszcze posiadają środki materialne...  ;D
Dobrowolne datki - sposób na zacieśnienie przyjaźni z Jehową. (Z innymi dziewczynami również).
Przykład bogatego młodzieńca - nie odnosi się do "niewolnika".
Małżeństwo sprzedało firmę i wszystko co mieli i budowali Warwick - nie pisze co się z nimi stało potem.
"Królestwo przygotowane dla was od założenia świata" - to... świat z któlem na emigracji.

Dlaczego wysławiamy Jehowę?;

Pielęgnujmy potulność... - czyli siedź cicho i nie podskakuj.
Jehowa chroni swój lud - Lud Jehowy to "namaszczeni"
Czuyaj Biblię i analizuj publikacje - nareszcie słowo prawdy! W Biblii jest prawda a gazetki trzeba sprawdzać.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Marzec, 2017, 21:36 »
"Pokarm na czas słuszny", powiedzą Świadkowie i zaczną jeszcze szczelniej zatykać uszy i oczy. :(

"Jak zwyciężyć w walce o umysł" na końcu artykułu:
"Być może oglądałeś kiedyś film i od razu wiedziałeś, że któryś z bohaterów jest manipulowany. Czy chciałeś krzyknąć: „Nie wierz w to! Oni kłamią!”? A teraz wyobraź sobie, że w podobny sposób ostrzegają cię aniołowie. Mówią do ciebie: „Nie wierz Szatanowi, on kłamie!”."

Czy oni oby na pewno oglądają swoje filmiki???

Po prostu mistrzowie manipulacji umysłów. Scientolodzy to przy naszych "7 chrystusach" to chłopcy do bicia.

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Startek

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Marzec, 2017, 22:19 »
Swiatus ,,Czytaj Biblię i analizuj publikacje" . Tylko przekład Nowego Światła ma się rozumieć . Oraz wszystkie publikacje które wydaje WTS . Napewno dobrze na tym wyjdziecie .


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Marzec, 2017, 22:54 »
"Jak zwyciężyć w walce o umysł" na końcu artykułu:
"Być może oglądałeś kiedyś film i od razu wiedziałeś, że któryś z bohaterów jest manipulowany. Czy chciałeś krzyknąć: „Nie wierz w to! Oni kłamią!”? A teraz wyobraź sobie, że w podobny sposób ostrzegają cię aniołowie. Mówią do ciebie: „Nie wierz Szatanowi, on kłamie!”."

Pisałem, że w Strażnicy jest ktoś, kto od czas do czasu przed nią ostrzega  ;)

Na pewno dobrze na tym wyjdziecie .

... nogami do przodu  ;D
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec, 2017, 22:57 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Asturia

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Marzec, 2017, 23:02 »
Cytuj
Dlatego nie wierz ślepo we wszystko, co słyszysz (Prz. 14:15). Korzystaj z otrzymanej
od Boga umiejętności myślenia i z rozeznania, żeby wzmacniać swoją wiarę

bardzo dziękuję za tą piękną radę, dzięki tej radzie dowiedziałem się, że dogmat o 1914 roku to jeden z największych fundamentalnych kłamstw ''7 wspaniałych'', tak trzymać  ;)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Marzec, 2017, 23:16 »
bardzo dziękuję za tą piękną radę, dzięki tej radzie dowiedziałem się, że dogmat o 1914 roku to jeden z największych fundamentalnych kłamstw ''7 wspaniałych'', tak trzymać  ;)

Oj Asturia chyba zeszłaś z "drogi prawdy". ;)  "Jakie to smutne". powiedział Anthony Morris III


Cytuj
Jak możesz się bronić? Bądź zdecydowany trzymać się blisko organizacji Jehowy i lojalnie popieraj osoby, które sprawują przewodnictwo, chociaż są niedoskonałe (1 Tes. 5:12, 13)... Bez wątpienia mamy wyraźne dowody poświadczające, że możemy ufać „niewolnikowi wiernemu i roztropnemu”, za pośrednictwem którego Jehowa od blisko 100 lat prowadzi nas drogą prawdy (Mat. 24:45-47; Hebr. 13:7, 17).

Niech żyje 100 lat prawdy!!!
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec, 2017, 23:18 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Salome

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Marzec, 2017, 23:30 »
Czytam ten ostatni artykuł "Jak zwyciężyć w walce o umysł" i nie wierzę....
Tragedia, mistrzostwo drwiny i kuglowania.
W zasadzie całość trzeba by zacytować, bo aż się w głowie nie mieści bezczelność autora.
I jak naszpikowany cytatami świeckich pisarzy....
Pisany na zamówienie CK w temacie "propaganda broniąca propagandy ostrzegająca przez propagandą".



"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Marzec, 2017, 00:53 »
    Ciało Kierownicze jest fałszywym prorokiem, może najbardziej fałszywym z istniejących dziś.
    Jest nienatchnione, jest omylne, więc jak można je uznać za dawcę prawdy?
    Skoro co rusz musi weryfikować swoje nauki i proroctwa.
    Kochani, litości już dla oczu i uszu, na te ich bzdury.
     :'( :'( :'( :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Marzec, 2017, 00:57 »
Ja osobiście już nie mogę patrzeć na strasznice ,  nie mam czego tam szukać .  To prawdziwie szatański majstersztyk , kwintesencja ściemy . Boli mnie że jeszcze są tam moi bliscy , ale ja już im nie pomogę , nie jestem w stanie . Każdy dostanie swoją porę i czas do wyjścia  . Ja swój dostałem i jestem za to wdzięczny Bogu .  Współczuję tylko Tusi i Roszadzie oraz innym osobą którzy babrzą się w tym gównie i to czytają , ale to dzięki ich artykułom wiele osób się wybudza i może być wolnymi ludźmi .  Ta organizacja już że mnie wyparowuje  ,  niedługo minie rok od mojego wybudzenia i coraz mniej mnie obchodzą ci ludzie . Owszem gdy się wybudza chetnie ich powitam i pomogę się im pozbierać po WTSie .



Offline 0.00

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Marzec, 2017, 05:41 »
Ja osobiście już nie mogę patrzeć na strasznice ,  nie mam czego tam szukać . 

Ja nigdy będąc w WTS nie przeczytałem od deski do deski jakiś strażnic czy innych ich publikacji a teraz tym bardziej  ;D Dla mnie to pomyje...  :P ale wielkie dzięki Roszada, że to robisz bo dzięki temu mamy ciekawe kąski na ewentualne rozmowy ze ŚJ  :D


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Marzec, 2017, 10:39 »
Cytuj
Dla mnie to pomyje...  :P ale wielkie dzięki Roszada, że to robisz bo dzięki temu mamy ciekawe kąski na ewentualne rozmowy ze ŚJ
Ja nie czytam, tylko przelatuję oczyma.
Dopiero jak coś jest do czytania, jakieś nowe światełko albo głupota, to czytam. ;D
To coś musi być nowe, a nie czerstwy pokarm czy wręcz zepsuty. :-\
A zakładam te wątki, by ze zbiorowej mądrości ludu skorzystać, bo każdy coś wypatrzy. ;)


Offline Lechita

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Marzec, 2017, 15:26 »
"Korzystaj z otrzymanej od Boga umiejętności myślenia i z rozeznania" - a jak już z tego skorzystasz i dojdziesz , czytelniku, do wniosków innych niż nasze, jedynie słuszne, to cię wykluczymy i okrzykniemy najgorszym wrogiem!  ;)

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper