Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium na lipiec 2017  (Przeczytany 11732 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Marzec, 2017, 17:59 »
Ja osobiście już nie mogę patrzeć na strasznice ,  nie mam czego tam szukać . 
Ja mam tak samo. Odrzuca mnie jak pomyślę o tych manipulacjach i w specyficzny sposób wyrażanie myśli .Kiedyś jak wchodziły na płytkach filmy produkowane przez organizację często puszczałem je po jakimś studium z zainteresowanym i byłem dumny , że organizacja tak się rozwija. Chłonąłem wszystko ciesząc się z nowych narzędzi wspierających dzieło. Kiedyś wypożyczyłem jeden z filmów mojemu szefowi licząc , że może się zainteresuje bo według mnie rokował  ;) Gdy mi go oddawał to powiedział:
-Harnaś nie dałem rady obejrzeć do końca , głos lektora taki modulowany , że aż przesłodki , uśmialiśmy się z żoną , tego się nie dało oglądać.
-W porządku -mówię , a w duchu: ty debilu co ci głupku głos przeszkadza.
Dziś gdy próbuję włączyć jak lektor czyta strażnicę nie daję rady, wyłączam . To faktycznie brzmi jakby ktoś lektorowi jaja ściskał. Chociaż nie używam TYCH wyrazów ciśnie mi się wiązanka typowo marynarska.


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Marzec, 2017, 20:07 »
"Korzystaj z otrzymanej od Boga umiejętności myślenia i z rozeznania" - a jak już z tego skorzystasz i dojdziesz , czytelniku, do wniosków innych niż nasze, jedynie słuszne, to cię wykluczymy i okrzykniemy najgorszym wrogiem!  ;)

"Kto sam, ten nasz najgorszy wróg!"  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Marzec, 2017, 20:15 »
Cytuj
Pamiętaj, że Szatan nie chce, żebyś myślał rozsądnie i dokładnie analizował fakty.

 Tu to jakby pisali o sobie .
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline coma

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Marzec, 2017, 21:58 »
Spójrzcie na ilustrację w pytaniach czytelników.
Znowu ukrywają się po piwnicach!


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Marzec, 2017, 10:34 »
Spójrzcie na ilustrację w pytaniach czytelników.
Znowu ukrywają się po piwnicach!
Właśnie mnie zastanawiała ta ilustracja.
Co tam jest policja? :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Marzec, 2017, 10:40 »
Policja, bo to wielki uścisk, jak wynika z podpisu


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Marzec, 2017, 12:10 »
Ja nigdy będąc w WTS nie przeczytałem od deski do deski jakiś strażnic czy innych ich publikacji a teraz tym bardziej  ;D Dla mnie to pomyje...  :P ale wielkie dzięki Roszada, że to robisz bo dzięki temu mamy ciekawe kąski na ewentualne rozmowy ze ŚJ  :D
   To ze mną było wręcz odwrotnie. Pochłaniałam całą strażnicę od "deski do deski".
   I wtedy, to mi się bardzo podobało, a szczególnie jakieś artykuły o rodzinie, przyjaźni czy wychowywaniu dzieci.
   Teraz nie czytam nic, nie słucham i nie oglądam.
   Mając świadomość, co oni z ludźmi robią i do jakich metod się posuwają.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Marzec, 2017, 16:21 »
Czy ta policja nie przyszła aresztować starszych za ukrywanie pedofili w zborach ?  A może to w Australii po zdelegalizowaniu  Świadków ?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Kwiecień, 2017, 20:29 »
"Jak zwyciężyć w walce o umysł"
Str. 28,29 (wypowiedź na przełomie  stron)

"Pamiętaj, że Szatan nie chce, żebyś myślał rozsądnie i dokładnie analizował fakty.
Dlaczego? Jak powiedziano w pewnym opracowaniu, propaganda daje najlepsze efekty 'tam, gdzie skutecznie zniechęca się obywateli do krytycznego myślenia'
(L. Gorman i D. McLean, Media i społeczeństwo. Wprowadzenie historyczne, tłum. A. Sadza).
Dlatego nie wierz ślepo we wszystko, co słyszysz (Prz. 14:15). Korzystaj z otrzymanej
od Boga umiejętności myślenia i z rozeznania, żeby wzmacniać swoją wiarę(Prz. 2:10-15; Rzym. 12:1, 2)."

Po raz pierwszy się spotykam z tym, że WTS zachęca do krytycznego myślenia!

Co ciekawe, nawet ten cytat jest nieco spreparowany. Oryginał brzmi tak:
Cytuj
Therefore, it is likely to be most effective if people do not have access to multiple sources of information and if they are discouraged from thinking critically. Michael Balfour has suggested that the "best touchstone for distinguishing propaganda from science is whether a plurality of sources of information and of interpretations is being discouraged or fostered.

W moim niedoskonałym tłumaczeniu:
Cytuj
Zatem [propaganda] zapewne będzie najbardziej efektywna gdy ludzie nie będą mieli dostępu do wielu źródeł informacji i gdy będzie się ich zniechęcać do krytycznego myślenia.
 Michael Balfour sugerował, że "najlepszym sprawdzianem dla odróżnienia propagandy od nauki jest to czy mnogość źródeł informacji i ich interpretacji jest wspierana czy też krytykowana.

Można go znaleźć na 83 stronie tej książki
https://books.google.ca/books?id=51wXwwomhkQC&printsec=frontcover&#v=onepage&q&f=false

Cytat mówi zatem nie tylko o "krytycznym myśleniu", ale i o "wielu źródłach informacji" i "interpretacji"


Offline Światus

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Kwiecień, 2017, 20:51 »
Po raz pierwszy się spotykam z tym, że WTS zachęca do krytycznego myślenia!

Wykrzyknik niepotrzebny, bo znając Strażnicę, zachęca do krytycznego myślenia o innych  ;D
Pamiętam jak mnie rozłożyło na łopatki wyjaśnienie 8 błogosławieństw, a szczególnie "czystego serca" na jw.oegu.
Odpowiedź w stylu Radia Erewań; Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody?

"Błogosławieni czystego serca albowiem oni Boga oglądać będą".
Odp; Tak, ale... tylko namaszczeni...  >:(
Ręce i nogi opadają.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 19:17 »
  Strażnica do studium, lipiec 2017 rok, omówienie artykułu ze strony 27-31 na kanale "Prawda o prawdzie"
                                              przez Jarka Ziębca
                               pt.: "JAK ZWYCIĘŻYĆ W WALCE O UMYSŁ"
      Propaganda o propagandzie i krytyka propagandy, której skutecznie sam WTS używa.
   Ciekawe myśli, które idealnie pasują do polityki jw.org., sami się obnażają, bo myślący, mogą wyciągnąć bardzo właściwe wnioski.
   Świadków Jehowy, zaglądających tu, zachęcam do uważnego wysłuchania argumentów z Biblią i artykułem w ręku.
   A wątpiących do zobaczenia, jak WTS posługuje się manipulacją wersetami wyrwanymi całkowicie z kontekstu.
   WTS - mistrzowie propagandy wprowadzającej miliony ludzi w duchowy letarg, jak hasła partii komunistycznych.
    :'( :'( :'( :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 19:26 »
Esterko najlepszy punkt programu ,  Jarek Ziębiec prowadzący studium strażnicy  ,   frekwencja na zebraniach bardzo by wzrosła .


Offline Estera

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 22:15 »
Esterko najlepszy punkt programu ,  Jarek Ziębiec prowadzący studium strażnicy  ,   frekwencja na zebraniach bardzo by wzrosła .
  No niestety, w takiej postaci i interpretacji nie dopuściliby go do głosu.
  Powód prosty:
  "Nie trzymasz się bracie, szkicu WTS, zaprojektowanego przez samych "braci Króla" z Warwick.
  Przykro nam, odpadasz jako kandydat na prowadzącego studium."

   ;D ;D ;D ;D ;D
 
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2017, 22:45 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Trinity

Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Kwiecień, 2017, 12:35 »
Właśnie wróciłam ze zebrania
Czy myślałm że coś sie stanie?  piorun trzaśnie? ktoś wstanie i powie coś że spadną nam laczki?
NIC SIE NIE STAŁO!!!!
brat odczytał akapit jak zawsze, ktoś sie zgłosił że jakie to CK pokorne że sie przyznają do popełniania błędów ach i och
ktoś inny że to jest jedyny kanał łączności w relacji MY - ONI
i tyle
i co ja sobie myślałam? że sie coś zmieni?
buhaha
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień, 2017, 12:38 wysłana przez Trinity »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Strażnica do studium na lipiec 2017
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Kwiecień, 2017, 12:37 »
ktoś inny że to jest jedyny kanał łączności w relacji MY - ONI
(...)

MY-ONI? A ONI to Bóg (bogowie)?