Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Stojaki a Nadzorcy Obwodu  (Przeczytany 3943 razy)

Offline franki

Stojaki a Nadzorcy Obwodu
« dnia: 08 Październik, 2017, 12:21 »
Hmmm.....Zastanawia mnie taka kwestia:
Czy jest ogólnie przyjętą praktyką że w tygodniu obsługi NO bierze udział w służbie na stojakach ?

Niestety osobiście nie mam jak tego sprawdzić a temat uważam za ciekawy. Dałem sobie spokój z WTS w momencie wprowadzania straganów na ulicę.
W korpo WTS każdy ruch ma drugie dno i ono mnie ciekawi.  Napiszcie jak to wygląda u was, czy jest jakaś reguła, prawo wewnętrzne WTS dla NO w tej materii czy są jakieś rozbierzności pomiędzy zborami.




Offline M

Odp: Stojaki a Nadzorcy Obwodu
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Październik, 2017, 12:26 »
Hmmm.....Zastanawia mnie taka kwestia:
Czy jest ogólnie przyjętą praktyką że w tygodniu obsługi NO bierze udział w służbie na stojakach ?

Nie wiem czy jest to ogólnie przyjęte, ale ja osobiście byłem z NO na stojaku, więc takie sytuacje na pewno się zdarzają. Dla NO to w sumie dobre, bo to najłatwiejsza forma głoszenia, nie musi się gimnastykować z wstępami, a i przy okazji może wypytać głosiciela o wszystko co się dzieje w jego życiu i w zborze :).


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Stojaki a Nadzorcy Obwodu
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Październik, 2017, 12:47 »
Hmmm.....Zastanawia mnie taka kwestia:
Czy jest ogólnie przyjętą praktyką że w tygodniu obsługi NO bierze udział w służbie na stojakach ?

Niestety osobiście nie mam jak tego sprawdzić a temat uważam za ciekawy. Dałem sobie spokój z WTS w momencie wprowadzania straganów na ulicę.
W korpo WTS każdy ruch ma drugie dno i ono mnie ciekawi.  Napiszcie jak to wygląda u was, czy jest jakaś reguła, prawo wewnętrzne WTS dla NO w tej materii czy są jakieś rozbierzności pomiędzy zborami.

Nie znajdziesz oficjalnej dyrektywy w tym temacie.
Jednak od 3 lat w liście NO wyraźnie zaznacza/wymaga by grono ustawiło go na stojak z żoną.
W rozmowie prywatnej padają dwa wyjaśnienia.
Jest to dobry przykład w kwestii popierania tej gałęzi służby albo jest to jedna z niewielu okazji by porozmawiać z żoną..
Tak jak zaznaczyłem nie jest to oficjalny przepis, a opisane sytuacje opieram na swoim i sąsiednich zborach.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Stojaki a Nadzorcy Obwodu
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Październik, 2017, 14:01 »
Nmoże wypytać głosiciela o wszystko co się dzieje w jego życiu i w zborze :).

 Mmm, ale Ty nie byłeś  pleciuga? :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline M

Odp: Stojaki a Nadzorcy Obwodu
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Październik, 2017, 14:03 »
Mmm, ale Ty nie byłeś  pleciuga? :D

Skądże znowu ;D.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Stojaki a Nadzorcy Obwodu
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Październik, 2017, 14:42 »
NO oczywiście bywa na stojaku, widziałem co najmniej 3 NO na stojaku. Co do oficjalnych wytycznych to trzeba by było jakiegoś NO zapytać, ja już nie dam rady gdyż ruszyła maszyna w mojej sprawie, już mam wszystkie ograniczenia od dziś i czuje ze następny wtorek się żegnam


Offline zaocznie wywalony

Odp: Stojaki a Nadzorcy Obwodu
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Październik, 2017, 14:43 »
Mmm, ale Ty nie byłeś  pleciuga? :D
Skądże znowu ;D.

Służba z podróżującym, a często i z jego żoną to zazwyczaj "100 pytań do" i "wywiad środowiskowy" w jednym.
A stojaki dają dużo większe możliwości w tym względzie.
 :-\


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Stojaki a Nadzorcy Obwodu
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Październik, 2017, 22:55 »
Służba z podróżującym, a często i z jego żoną to zazwyczaj "100 pytań do" i "wywiad środowiskowy" w jednym.
A stojaki dają dużo większe możliwości w tym względzie.
 :-\
Ekscytująco się robi kiedy ma się przywilej a owoc poniżej DYSZKI miesiąc w miesiąc a na dodatek żona ma spódnice za krótkie o 5 - 30 milimetrów od standardów zakonnych  :P


Offline Estera

Odp: Stojaki a Nadzorcy Obwodu
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Październik, 2017, 00:23 »
NO oczywiście bywa na stojaku, widziałem co najmniej 3 NO na stojaku. Co do oficjalnych wytycznych to trzeba by było jakiegoś NO zapytać, ja już nie dam rady gdyż ruszyła maszyna w mojej sprawie, już mam wszystkie ograniczenia od dziś i czuje ze następny wtorek się żegnam
   Ale chyba nie żałujesz, że się z nimi żegnasz?
   A Twoja wiedza może się przydać.
   Życzę powodzenia.
   ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2017, 00:28 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline spokojnyalek

Odp: Stojaki a Nadzorcy Obwodu
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Październik, 2017, 17:31 »
Sam raz stałem z NO na wózku (czepiają się typy, by mówić wózki, a nie stojaki) to sobie pogadaliśmy. To był spoko nadzorca, czas szybko zleciał. Nikt nie podszedł, bo przecież ludzie kulturalni są i po co rozmowę przerywać. Dodam, że staliśmy pod wiatą, bo deszcz padał, więc średnia ludzi na godzinę nie przekraczała 2,5. Dwie godzinki fajnie zleciały, obaj byliśmy zadowoleni. Na zebraniu nie ma się tak okazji pogadać, a to była naprawdę dobra "wymiana myśli". Z obecnym NO to nawet nie chciałbym stać na jednym przystanku czekając na autobus. Taka menda!


Offline nickolas81

Odp: Stojaki a Nadzorcy Obwodu
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Październik, 2017, 22:02 »
Byłem ostatnio w Kijowie. Na Majdanie Niezależności ciekawy obrazek. Świadkowie na stojakach na tle ogromnego baneru. Ironia w pełnym wydaniu :) "Wolność jest naszą religią" i pękające łańcuchy.



Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Stojaki a Nadzorcy Obwodu
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Październik, 2017, 22:06 »
Byłem ostatnio w Kijowie. Na Majdanie Niezależności ciekawy obrazek. Świadkowie na stojakach na tle ogromnego baneru. Ironia w pełnym wydaniu :) "Wolność jest naszą religią" i pękające łańcuchy.



Gdzie ci świadkowie?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline zaocznie wywalony

Odp: Stojaki a Nadzorcy Obwodu
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Październik, 2017, 22:28 »
Gdzie ci świadkowie?
Na pierwszym zdjęciu, które się nie załadowało.
 ;)