Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)  (Przeczytany 28895 razy)

Offline sawaszi

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #75 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 00:52 »
Nie wiem czy nad tym panuje.Nad ziemią nie jest wstanie zapanować.I jeszcze nie panuje nad swoim słowem, bo każdy go przerabia jak mu pasuje.
. Biblie napisali (spisali) ludzie tacy sami jak my - a wierzysz w wyższą inteligencje (ponad naszą) ? - zaprzeczenia temu jeszcze nikomu z (homo sapiens) nie udało się  i nie znaleziono takich dowodów -na nie istnienie Stwórcy tego co 'widzialne i nie widzialne' (dla naszych zmysłów) - to otwarta karta nadal ? . Poznawanie trwa no i dodrze .


Michał chlu

  • Gość
Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #76 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 05:26 »
Nie mam zamiaru prowadzić polemiki z wami wszystkimi na raz gdyż nawet nie chce mi się wszystkiego czytać. Jedyne co napisze to to ze jedna z osób wkleiła masę linków do Wikipedii. Gratuluje źródła wiedzy :)

Tak jak już pisałem:

Gdyby naukowiec zbadał wino które powstało z cudu którego dokonał Jezus to tez by powiedział ze to wino istnieje już jakiś czas. Nie ogarnięcie ze Stwórca nie równa się człowiek i może utworzyć gotowy produkt czyli np galaktyki itp w chwile. Ja wole osobiście aby Bóg kiedy będzie mnie oceniał, wiedział ze wierzyłem ze jest wszechmocny a nie ze musiał się posługiwać ewolucja czy czym kolwiek innym aby powstało życie. Powodzenia w waszych twierdzeniach ze ziemia ma 4,5 miliarda lat i ze ZWIERZĘTA powstały przed roślinami. Gdyż tak uczą wasi eksperci naukowcy :) ciekawe jak przeżyły bez rośli i ciekawe jak to się stało ze przez miliardy lat nagle wyewoluował samiec i samica w tym samym czasie :D nagle z wody wychodzi pierwsza ryba żeby stać się gadem i myśli: o kurde gdzie jest samica? Szybko ewoluuj bo nie przetrwam :D świetne brednie :)

Po raz kolejny podkreślam ze nie chce mi się nikogo nakłaniać do zmiany zdania gdyż macie wolna wole i za to co myślicie i robicie odpowiecie nie przede mną tylko przed Bogiem Wiec to już nie mój problem.

Ktoś zarzucał mi ze odszedłem od ŚJ i szukam miejsca gdzie mogę uczyć moich bredni :D po 1 jeszcze jestem ŚJ :) idąc dalej mam znajomych nie tylko wśród ŚJ i mam z kim gadać :)

Co do zarzutu ze w 21 wieku ktoś wierzy w cis takiego:
Przez wiele lat ludzie śmiali się z tych którzy np uważali ze niezależnie od wielkości kamienia spadają one w tym samym czasie z góry na dół. Wszyscy uważali ze większe kamienie spadają szybciej. To ze większość coś sądzi, mnie nie przekonuje. Natomiast przekonuje mnie fakt ze mój Stwórca, Bóg i Ojciec jest wszechmocny i potrafi stworzyć coś bardzo szybko gdyż ma nie ograniczona moc i mądrość :)

PS
Bardzo podoba mi się to ze na tym forum ludzie tak bardzo chcą pokazać ze ich sposób myślenia jest lepszy i ze oni sami są lepsi od innych :D widzę ze wiele obecnych tu osób ma problemy z dowartościowaniem i ocena własnej osoby :) nie ogarnia mój umysł swoistego rodzaju agresji w dyskusji tutaj. Jestem ciekaw czy na żywo funkcjonujecie tak samo :D


Offline Gremczak

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #77 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 07:38 »




. Nie ogarnięcie ze Stwórca nie równa się człowiek i może utworzyć gotowy produkt czyli np galaktyki itp w chwile.



 Co ty pierdzielisz, poczytaj sobie w Rodzaju.Bóg męczył się 6 dni. Po sześciu dniach musiał odpocząć. To nawet ja po 6 dniach pracy nie muszę odpoczywać.
a




 
 Natomiast przekonuje mnie fakt ze mój Stwórca, Bóg i Ojciec jest wszechmocny i potrafi stworzyć coś bardzo szybko gdyż ma nie ograniczona moc i mądrość :)


A co jest tym faktem?Bo niektórzy mylą wiarę z faktami.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień, 2017, 08:06 wysłana przez Gremczak »


Michał chlu

  • Gość
Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #78 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 08:14 »
Co ty pierdzielisz, poczytaj sobie w Rodzaju.Bóg męczył się 6 dni. Po sześciu dniach musiał odpocząć. To nawet ja po 6 dniach pracy nie muszę odpoczywać.
a
A co jest tym faktem?Bo niektórzy mylą wiarę z faktami.

Myśle ze nigdy się nie dogadamy :) wiec dyskusja będzie jałowa. Pointless.


Offline Villa Ella

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #79 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 08:30 »
No i d... Ja już myślałam, że poczytam coś ciekawego, a tu znów odniesienie do wiary i to opartej na swojej interpretacji Biblii. I zamiast 150 dowodów naukowych, jest "nie chce mi się" i  mi wystarcza wiara. Szkoda...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #80 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 09:28 »
Byli już na tym forum fani płaskiej ziemi i udowadniali wszystkim że teoria o kulistej ziemi jest spiskiem. Teraz widzę teorię o młodziutkiej ziemi, patrząc z punktu widzenia geologi. Hmm. Przetrwaliśmy płaskoziemców, przetrwamy młodoziemców.
 Takie moje wspomnienie. Kiedykolwiek pytałem starszego, dlaczego na ziemi są znajdowane skamieniałe szczątki zwierząt liczące miliony lat, a w biblii nie ma wzmianki że takie coś było. Odpowiedzi były różne. Od ingerencji szatana i celowym podrzucaniu skamielin, do błędów w datowaniu szczątków. Za każdym razem jednak była też do odpowiedzi dodana informacja, że po co się tym zajmuję.  :o
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline M

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #81 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 09:36 »
Nie mam zamiaru prowadzić polemiki z wami wszystkimi na raz gdyż nawet nie chce mi się wszystkiego czytać. Jedyne co napisze to to ze jedna z osób wkleiła masę linków do Wikipedii. Gratuluje źródła wiedzy :)

Powiedziała osoba, która przekleła kilkanaście twierdzeń z innych stron kreacjonistów młodej ziemi bez podania żadnych źródeł :). Michale nie zrozum mnie źle - nikt tutaj nie chce zmusić Cię do zmiany zdania, czy wmówić Ci że źle wierzysz. Sam pochwaliłeś się że masz dowody na to że cały świat naukowy się myli w kwestii wieku Ziemi i sam rozpocząłeś dyskusję, więc się przyłączyliśmy. No chyba że nie oczekiwałeś dyskusji tylko bezkrytycznego przyjęcia argumentów które podałeś bez ich weryfikacji? Sorry, ale tak to działało u Świadków Jehowy i my będąc tam nauczyliśmy się sceptycyzmu, szczególnie wobec twierdzeń które podważają cały istniejący porządek rzeczy.

Możesz sobie wierzyć w co chcesz i w odróżnieniu od ŚJ dalej będziemy z Tobą rozmawiać. Jeśli polemikę na ten konkretny temat traktujesz tak emocjonalnie to może dla dobra obu stron lepiej ją zakończyć i pogadać o czymś innym :). Nie ma sensu się żreć. Pozdrawiam Cię serdecznie :).
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień, 2017, 11:29 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #82 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 10:08 »
Cytuj
Nie mam zamiaru prowadzić polemiki z wami wszystkimi na raz
Ty masz po prostu, jak napisałeś w tytule, pokazać, że Ziemia istnieje 6000 lat.
I z nikim nie musisz polemizować.

Gdzie Biblia podaje te 6000 lat.
E. White, prorokini adwentystów, od której garściami Twe wyznania czerpie nauki, 'wymyśliła' to ponad 120 lat temu (a raczej pewnie przejęła od innych).
Teraz więc już ponad 6120 lat, a nie 6000. :-\

Twój kościół (jak napisałeś w swej stopce Mesjańskie Zbory Boże) uczy:
Cytuj
Przekonania Zborów Bożych, zgodnie z protestancką zasadą sola scriptura, oparte są wyłącznie na Biblii, uznawanej za natchniony zbiór składający się z 39 ksiąg Pism Hebrajskich (tzw. Starego Testamentu) oraz 27 ksiąg Pism Mesjańskich (tzw. Nowego Testamentu).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbory_Bo%C5%BCe_Chrze%C5%9Bcijan_Dnia_Si%C3%B3dmego

A ty cudujesz z nauką o oddalaniu się Księżyca, a tu  sama Biblia pono uczy o 6000 lat. Sola Scriptura. :-\


Offline parasin

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #83 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 10:56 »
(...)
Gdyby naukowiec zbadał wino które powstało z cudu którego dokonał Jezus to tez by powiedział ze to wino istnieje już jakiś czas. Nie ogarnięcie ze Stwórca nie równa się człowiek i może utworzyć gotowy produkt czyli np galaktyki itp w chwile.
(...)
To powiedz nam Michał... jakim cudem udowodnisz, że to wino zostało stworzone przed chwilą, skoro ma ono wszelkie cechy wieloletniego wina?
Rozumiesz na czym polega problem i dlaczego założenie takiego tematu nie ma żadnego sensu?

Cytuj
Ja wole osobiście aby Bóg kiedy będzie mnie oceniał, wiedział ze wierzyłem ze jest wszechmocny a nie ze musiał się posługiwać ewolucja czy czym kolwiek innym aby powstało życie.

A co jeśli Bóg posłużył się ewolucją? Zabronisz Mu? 
Ja wolałbym osobiście, aby Bóg w ogóle istniał i dał nam jakiś znak, że się nami interesuje, bo jak na razie to wygląda na to, że On nawet nie wie, że ma jakieś dzieci, które go potrzebują...  Już od 2 tysięcy lat nie płaci alimentów, a i to nie jest pewne, że 2 000 lat temu jakieś zapłacił... Jest jakaś książka, o której mówili nam, że "listem od Niego", ale czy ona listem od Niego? Czy tylko tęsknotą sierot?

Spróbuj odnaleźć w sobie logikę i uczciwość, zobaczysz, że droga do prawdy, jest o wiele trudniejsza niż nam powiedzieli... To jest sekciarskie! Sekta ma gotowe proste rozwiązania uważaj żeby z jednej sekty nie trafić do jakiejś innej. Pamiętaj podstawową cechą sekt jest proste łatwe tłumaczenie skomplikowanych spraw.


Nie odbieraj nas, że jesteśmy Twoimi wrogami...  Po prostu uwolniliśmy się z pod władzy manipulantów i widzimy manipulacje, którymi operują  np wyznawcy płaskiej Ziemi, wyznawcy młodej Ziemi, wyznawcy wklęsłej Ziemi (słyszałeś o takim pomyśle), wiesz, że największym propagatorem (w Polsce) wklęsłej Ziemi i życia "wewnątrz Ziemi" jest nasz były brat Mariusz Szczytyński? Wieloletni Świadek Jehowy - starszy zboru? A słyszałeś o sekcie wyznawców imienia Jeszu? Oni też byli Świadkami Jehowy, jednego nawet poznałem osobiście.

Co do młodego wieku  Ziemi to zauważ, że zwolennicy tego pomysłu w końcu dochodzą do tego, że Bóg tak stworzył świat, że wygląda on jakby miał miliony lat (stąd przykład z winem i ze stworzeniem Adama, który miał kilka sekund, ale wyglądał jakby żył już 30 lat) problem w tym, że wtedy nie można mówić o jakichkolwiek dowodach na młody wiek Ziemi, ponieważ takich nie ma, bo skąd mają być jeśli Bóg 6000 lat temu stworzył świat w taki sposób, że jest on już stary i ma miliardy lat? 
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień, 2017, 10:58 wysłana przez parasin »


Offline pies berneński

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #84 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 12:48 »
A mnie zastanowił ten werset:
(4): Takie były dzieje nieba i ziemi podczas ich stworzenia. W dniu, kiedy Pan Bóg uczynił ziemię i niebo, [Biblia Warszawska, Rdz 2]
Widać,że dzień według Biblii niekoniecznie musi oznaczać tysiąc lat.
Skłaniam się,że dzień w Rodzaju oznacza etap, nieokreślony okres czasu,który był potrzebny do budowy domu jakim jest Ziemia.
Ci co mają pojęcie o budowie domów to wiedzą,że budowa domu to nie takie hop siup.Są etapy,są przerwy technologiczne z różnymi przerwami  czasowymi.
I tak sobie wyobrażam realizację projektu pt Niebiosa(wszechświat) i Ziemia.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Martin

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #85 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 12:58 »
Ok, dla odmiany podajmy kilkadziesiąt linii dowodowych, które zaprzeczają teorii młodej Ziemi:

1. Datowanie termoluminescencyjne używane do określania wieku obiektów zawierających krystaliczne minerały.
2. Dendrochronologia, czyli datowanie drzew na podstawie przyrostów rocznych.
3. Datowanie węglem podatnym na utlenianie - używane do datowania węgla drzewnego.
4. Figury Widmanstättena - kryształy niklu i żelaza znajdowane w niektórych meteorytach.
5. Teoria mitochondrialnej Ewy.
6. Brak DNA w skamieniałościach.
7. Wspomniane wcześniej warstwy lodu.
8. Warnisz - mikropowłoki na skałach.
9. Formowanie wiecznej zmarzliny.
10. Powłoki na skałach powstałe w skutek oddziaływania warunków pogodowych.
11. Teoria Y-chromosomalnego Adama.
12. Datowanie na podstawie śladów rozpadu uranu w materiałach krystalicznych.
13. Dżety materii wyrzucane z jąder galaktyk lub kwazarów.
14. Ślady oddziaływań promieniowania kosmicznego na asteroidach.
15. Tworzenie skamielin drzew.
16. Kryształy z niektórych jaskiń - ich rozmiar.
17. Proces tworzenia żelazowo - manganowych konglomeratów.
18. Datowanie na podstawie racemizacji aminokwasowej.
19. Proces wzrostu stalaktytów.
20. Częstotliwość zmian w polu magnetycznym Ziemi.
21. Proses erozji.
22. Cykle Milankovicia - czasowe zmiany parametrów orbity ziemskiej.
23. Czas powstawania warw powstałych w jeziorach zastoiskowych podczas zlodowaceń.
24. Proces powstawania raf koralowych.
25. Skamieniałości planktonu na dnach oceanów.
26. Utworzenie rodziny planetoidy Baptistina.
27. Zjawisko dryfu kontynentalnego.
28. Azotowe domieszki w diamentach.
29. Kratery po uderzeniach asteroid.
30. Zwalnianie obrotu Ziemi.
31. Heliosejsmologiczne badania wieku Słońca.
32. Datowanie na podstawie rozkładu promieniotwórczego niestabilnych pierwiastków.
33. Wspomniane oddalanie się Księżyca.
34. Gyrochronologiczne datowanie powstania gwiazd.
35. Tworzenie kulistych gromad starszych gwiazd.
36. Fakt, że dostrzegamy gwiazdy oddalone miliardy lat świetlnych od Ziemi.

Michał, wystarczy Ci? :)

Nemo: Poprawione.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień, 2017, 15:16 wysłana przez Nemo »
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #86 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 14:04 »
Ok, dla odmiany podajmy kilkadziesiąt linii dowodowowych, które zaprzeczają teorii młodej Ziemi:

1. Datowanie termoluminescencyjne używane do określania wieku obiektów zawierających krystaliczne minerały.
2. Dendrochronologia, czyli datowanie drzew na podstawie przyrostów rocznych.
3. Datowanie węglem podatnym na utlenianie - używane do datowania węgla drzewnego.
4. Figury Widmanstättena - kryształy niklu i żelaza znajdowane w niektórych meteorytach.
5. Teoria mitochondrialnej Ewy.
6. Brak DNA w skamieniałościach.
7. Wspomniane wcześniej warstwy lodu.
8. Warnisz - mikropowłoki na skałach.
9. Formowanie wiecznej zmarzliny.
10. Powłoki na skałach powstałe w skutek oddziaływania warunków pogodowych.
11. Teoria Y-chromosomalnego Adama.
12. Datowanie na podstawie śladów rozpadu uranu w materiałach krystalicznych.
13. Dżety materii wyrzucane z jąder galaktyk lub kwazarów.
14. Ślady oddziaływań promieniowania kosmicznego na asteroidach.
15. Tworzenie skamielin drzew.
16. Kryształy z niektórych jaskiń - ich rozmiar.
17. Proces tworzenia żelazowo - manganowych konglomeratów.
18. Datowanie na podstawie racemizacji aminokwasowej.
19. Proces wzrostu stalaktytów.
20. Częstotliwość zmian w polu magnetycznym Ziemi.
21. Proses erozji.
22. Cykle Milankovicia - czasowe zmiany parametrów orbity ziemskiej.
23. Czas powstawania warw powstałych w jeziorach zastoiskowych podczas zlodowaceń.
24. Proces powstawania raf koralowych.
25. Skamieniałości planktonu na dnach oceanów.
26. Utworzenie rodziny planetoidy Baptistina.
27. Zjawisko dryfu kontynentalnego.
28. Azotowe domieszki w diamentach.
29. Kratery po uderzeniach asteroid.
30. Zwalnianie obrotu Ziemi.
31. Heliosejsmologiczne badania wieku Słońca.
32. Datowanie na podstawie rozkładu promieniotwórczego niestabilnych pierwiastków.
33. Wspomniane oddalanie się Księżyca.
34. Gyrochronologiczne datowanie powstania gwiazd.
35. Tworzenie kulistych gromad starszych gwiazd.
36. Fakt, że dostrzegamy gwiazdy oddalone miliardy lat świetlnych od Ziemi.

Michał, wystarczy Ci? :)

Super w.w. argumenty i tak dużo ;).

Ale poważnie to czytam w.w. punkty i czuję się jak na zebraniu gdy prowadzący ogólnie porusza różne poważne i udowodnione podobno tematy  a ty słuchasz zarzucony racjami nie do podważenia bo przecież ich tyle to musi być racja.
W.w. punkty mają się nijak do numerologii która jest przyczyną w.w. wątku .

Jednak w Biblii jest stosowane coś co określamy po polsku jako numerologia=połącznie słowa z numerami jak w języku hebrajskim.
W Biblii stosowane w praktyce w wielu miejscach.
Po prostu- łączysz numery ze słowami i masz numerologię - od numer i logos- słowo.
Więcej tu  http://alfabet.izraelczyk.pl/1.php

Dla jasności w temacie wątku wiek ziemi i 6000 to efekt w.w. numerologii która w Biblii jest podstawowym elementem powiązanym z logiką = słowem.

Wg. logiki numerologii coś czego nie policzymy lub/i nie nazwiemy jest nielogiczne - czyli bez opisu =słowa = nie istnieje.

Szanuję autora wątku za niezmienne i na pozór logiczne iż skoro istniał naród wybrany opisany w Biblii i do dziś mamy opisy tego to również inne związane z tym tematy traktujemy jako dosłowne = logiczne.
Drogi autorze wątku.
 
Może nieco da do myślenia zwolennikom dosłownej interpretacji liczb Biblijnych pewien przykład.--
-4-40-400-4000......
Wyjaśniam- 4 to kwadrat-kwadrat, plac, skwer, pole, czworobok,
Kwadrat -czyli coś co jest wewnątrz kwadratu jest w kwadracie i poddane kwaratnannie - odosobnieniu...

I teraz Biblia - okresy odosobnienia - poddania kwarantannie
( tego jest więcej w Biblii tj. 40 - poszukajcie):
*1-Jezus -40 dni pościł na pustkowiu - miejscu odosobnienia i był poddawany próbie, próbom - był poddany kwarantannie
*2-Naród Izraelski - 40 lat wędrówki po pustyni- kwarantanna po buncie
*3-Naród Izraelski - 400 lat w Egipcie-------
*4-4000 lat Jezus - przyjście na ziemię po okresie  oczekiwania...


itd.....Potop i wiele innych...
Dlaczego akurat 40 dni, co Bóg chce nam powiedzieć w ciągu tych 40 dni? Biblia wyraźnie podkreśla, że 40 dni jest dla Boga znaczącym okresem. Kiedy chciał przygotować jakąś osobę do konkretnego celu, poświęcał na to właśnie 40 dni. Przypomnijmy sobie;

- życie Noego zostało przemienione w ciągu 40 dniowego deszczowego okresu 1 Moj. 7:12,

- Mojżesz przeżył przemianę w czasie 40 dniowego pobytu na górze Synaj 5 Moj. 9:9,

- szpiedzy przeżyli przemianę w ciągu 40 dniowego pobytu w ziemi obiecanej 4 Moj. 13:25,

- Dawid przeżył przemianę w ciągu 40 dniowego wyzwania rzuconego przez Goliata 1Sam.17:16

- Eliasz doświadczył przemiany, kiedy Bóg poprzez jeden posiłek obdarzył go siłą na 40 kolejnych dni 1Król. 19:8

- Całe miasto Niniwa zostało przemienione, gdy Bóg dał ludziom 40 dni, aby się zmienili Jon. 3:4

- Uczniowie zostali przemienieni, przebywając przez 40 dni z Jezusem po zmartwychwstaniu Dz.1:3



Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Michał chlu

  • Gość
Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #87 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 15:38 »
Super w.w. argumenty i tak dużo ;).

Ale poważnie to czytam w.w. punkty i czuję się jak na zebraniu gdy prowadzący ogólnie porusza różne poważne i udowodnione podobno tematy  a ty słuchasz zarzucony racjami nie do podważenia bo przecież ich tyle to musi być racja.
W.w. punkty mają się nijak do numerologii która jest przyczyną w.w. wątku .

Jednak w Biblii jest stosowane coś co określamy po polsku jako numerologia=połącznie słowa z numerami jak w języku hebrajskim.
W Biblii stosowane w praktyce w wielu miejscach.
Po prostu- łączysz numery ze słowami i masz numerologię - od numer i logos- słowo.
Więcej tu  http://alfabet.izraelczyk.pl/1.php

Dla jasności w temacie wątku wiek ziemi i 6000 to efekt w.w. numerologii która w Biblii jest podstawowym elementem powiązanym z logiką = słowem.

Wg. logiki numerologii coś czego nie policzymy lub/i nie nazwiemy jest nielogiczne - czyli bez opisu =słowa = nie istnieje.

Szanuję autora wątku za niezmienne i na pozór logiczne iż skoro istniał naród wybrany opisany w Biblii i do dziś mamy opisy tego to również inne związane z tym tematy traktujemy jako dosłowne = logiczne.
Drogi autorze wątku.
 
Może nieco da do myślenia zwolennikom dosłownej interpretacji liczb Biblijnych pewien przykład.--
-4-40-400-4000......
Wyjaśniam- 4 to kwadrat-kwadrat, plac, skwer, pole, czworobok,
Kwadrat -czyli coś co jest wewnątrz kwadratu jest w kwadracie i poddane kwaratnannie - odosobnieniu...

I teraz Biblia - okresy odosobnienia - poddania kwarantannie
( tego jest więcej w Biblii tj. 40 - poszukajcie):
*1-Jezus -40 dni pościł na pustkowiu - miejscu odosobnienia i był poddawany próbie, próbom - był poddany kwarantannie
*2-Naród Izraelski - 40 lat wędrówki po pustyni- kwarantanna po buncie
*3-Naród Izraelski - 400 lat w Egipcie-------
*4-4000 lat Jezus - przyjście na ziemię po okresie  oczekiwania...


itd.....Potop i wiele innych...
Dlaczego akurat 40 dni, co Bóg chce nam powiedzieć w ciągu tych 40 dni? Biblia wyraźnie podkreśla, że 40 dni jest dla Boga znaczącym okresem. Kiedy chciał przygotować jakąś osobę do konkretnego celu, poświęcał na to właśnie 40 dni. Przypomnijmy sobie;

- życie Noego zostało przemienione w ciągu 40 dniowego deszczowego okresu 1 Moj. 7:12,

- Mojżesz przeżył przemianę w czasie 40 dniowego pobytu na górze Synaj 5 Moj. 9:9,

- szpiedzy przeżyli przemianę w ciągu 40 dniowego pobytu w ziemi obiecanej 4 Moj. 13:25,

- Dawid przeżył przemianę w ciągu 40 dniowego wyzwania rzuconego przez Goliata 1Sam.17:16

- Eliasz doświadczył przemiany, kiedy Bóg poprzez jeden posiłek obdarzył go siłą na 40 kolejnych dni 1Król. 19:8

- Całe miasto Niniwa zostało przemienione, gdy Bóg dał ludziom 40 dni, aby się zmienili Jon. 3:4

- Uczniowie zostali przemienieni, przebywając przez 40 dni z Jezusem po zmartwychwstaniu Dz.1:3

Bardzo się cieszę ze takie rzeczy wyciągasz :) bardzo lubię takie tematy :)

Co do dowodów z tej listy na gorze to jak będę miał troszkę czasu to polowe co najmniej potrafię wyjaśnić :) o niektórych słyszę pierwszy raz i obiecuje poczytać na ten temat :)


Offline sawaszi

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #88 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 16:37 »
Super w.w. argumenty i tak dużo ;).

Ale poważnie to czytam w.w. punkty i czuję się jak na zebraniu gdy prowadzący ogólnie porusza różne poważne i udowodnione podobno tematy  a ty słuchasz zarzucony racjami nie do podważenia bo przecież ich tyle to musi być racja.
W.w. punkty mają się nijak do numerologii która jest przyczyną w.w. wątku .

Jednak w Biblii jest stosowane coś co określamy po polsku jako numerologia=połącznie słowa z numerami jak w języku hebrajskim.
W Biblii stosowane w praktyce w wielu miejscach.
Po prostu- łączysz numery ze słowami i masz numerologię - od numer i logos- słowo.
Więcej tu  http://alfabet.izraelczyk.pl/1.php

Dla jasności w temacie wątku wiek ziemi i 6000 to efekt w.w. numerologii która w Biblii jest podstawowym elementem powiązanym z logiką = słowem.

Wg. logiki numerologii coś czego nie policzymy lub/i nie nazwiemy jest nielogiczne - czyli bez opisu =słowa = nie istnieje.

Szanuję autora wątku za niezmienne i na pozór logiczne iż skoro istniał naród wybrany opisany w Biblii i do dziś mamy opisy tego to również inne związane z tym tematy traktujemy jako dosłowne = logiczne.
Drogi autorze wątku.
 
Może nieco da do myślenia zwolennikom dosłownej interpretacji liczb Biblijnych pewien przykład.--
-4-40-400-4000......
Wyjaśniam- 4 to kwadrat-kwadrat, plac, skwer, pole, czworobok,
Kwadrat -czyli coś co jest wewnątrz kwadratu jest w kwadracie i poddane kwaratnannie - odosobnieniu...

I teraz Biblia - okresy odosobnienia - poddania kwarantannie
( tego jest więcej w Biblii tj. 40 - poszukajcie):
*1-Jezus -40 dni pościł na pustkowiu - miejscu odosobnienia i był poddawany próbie, próbom - był poddany kwarantannie
*2-Naród Izraelski - 40 lat wędrówki po pustyni- kwarantanna po buncie
*3-Naród Izraelski - 400 lat w Egipcie-------
*4-4000 lat Jezus - przyjście na ziemię po okresie  oczekiwania...


itd.....Potop i wiele innych...
Dlaczego akurat 40 dni, co Bóg chce nam powiedzieć w ciągu tych 40 dni? Biblia wyraźnie podkreśla, że 40 dni jest dla Boga znaczącym okresem. Kiedy chciał przygotować jakąś osobę do konkretnego celu, poświęcał na to właśnie 40 dni. Przypomnijmy sobie;

- życie Noego zostało przemienione w ciągu 40 dniowego deszczowego okresu 1 Moj. 7:12,

- Mojżesz przeżył przemianę w czasie 40 dniowego pobytu na górze Synaj 5 Moj. 9:9,

- szpiedzy przeżyli przemianę w ciągu 40 dniowego pobytu w ziemi obiecanej 4 Moj. 13:25,

- Dawid przeżył przemianę w ciągu 40 dniowego wyzwania rzuconego przez Goliata 1Sam.17:16

- Eliasz doświadczył przemiany, kiedy Bóg poprzez jeden posiłek obdarzył go siłą na 40 kolejnych dni 1Król. 19:8

- Całe miasto Niniwa zostało przemienione, gdy Bóg dał ludziom 40 dni, aby się zmienili Jon. 3:4

- Uczniowie zostali przemienieni, przebywając przez 40 dni z Jezusem po zmartwychwstaniu Dz.1:3
. Ciekawe spostrzeżenia masz na temat "numerologi w Biblii" - coś w tym jest , Talmud  jest tego jakby przykładem , Rabini do dziś opierają się na numerologii i stawiają "kabały" , napisz coś więcej na ten temat


Offline Martin

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #89 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 19:39 »
Ziemia ma miliardy lat ale człowiek ma tylko 6 tys jak zapodaje Biblia-tak uważam.
Mała ciekawostka w temacie: australijscy Aborygeni przekazują sobie opowieści, które sięgają 9 - 12 tys. lat wstecz. Wtedy jeszcze nie było Zatoki Spencera, na jej obszarze pasły się zwierzęta. Jak to wytłumaczysz? Naukowcy się mylą? Skąd u potomków faceta z Bliskiego Wschodu, który wysiadł z Arki 4 tys. lat temu takie historie?
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."