Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)  (Przeczytany 28866 razy)

Offline Helleboris

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #60 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 22:04 »
6000 lat Ziemi wzięło się z połączenia dwóch fragmentów z Biblii. Pierwszy mówi o tym, że dla Jehowy 1000 lat (w domyśle ziemskich) jest jak jeden dzień. Drugi mówi o tym, że Bóg stwarzał Ziemię 6 dni a 7 miał odpoczywać. Ludzkość obecnie znajduję sie ponoć w 6 dniu, stąd teoria że Ziemia ma 6000 lat. W Biblii nigdzie nie ma podane ile lat ma Ziemia, kosmos itd. To 6 tys. lat to czysta interpretacja ludzka, opieranie teorii na dosłownym przekazie.
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline sabekk

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 22:07 »
Znowu podkulił ogon. Szok.

Wolę abyś był ty, niż ja budząc się jutro z kontem na moderacji.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #62 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 22:07 »
6000 lat Ziemi wzięło się z połączenia dwóch fragmentów z Biblii. Pierwszy mówi o tym, że dla Jehowy 1000 lat (w domyśle ziemskich) jest jak jeden dzień. Drugi mówi o tym, że Bóg stwarzał Ziemię 6 dni a 7 miał odpoczywać. Ludzkość obecnie znajduję sie ponoć w 6 dniu, stąd teoria że Ziemia ma 6000 lat. W Biblii nigdzie nie ma podane ile lat ma Ziemia, kosmos itd. To 6 tys. lat to czysta interpretacja ludzka, opieranie teorii na dosłownym przekazie.

Mi się wydaje, że liczą wstecz na podstawie dat życia przedpotopowych patriarchów. Chyba o to biega bardziej niż nawet o te 1000 lat.

Sabeku, myślę, że jak przygnieciesz M merytorycznie, to Cię nie zmoderuje. Bez obaw ;)


Offline Gremczak

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #63 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 22:16 »
6000 lat Ziemi wzięło się z połączenia dwóch fragmentów z Biblii. Pierwszy mówi o tym, że dla Jehowy 1000 lat (w domyśle ziemskich) jest jak jeden dzień. Drugi mówi o tym, że Bóg stwarzał Ziemię 6 dni a 7 miał odpoczywać. Ludzkość obecnie znajduję sie ponoć w 6 dniu, stąd teoria że Ziemia ma 6000 lat. W Biblii nigdzie nie ma podane ile lat ma Ziemia, kosmos itd. To 6 tys. lat to czysta interpretacja ludzka, opieranie teorii na dosłownym przekazie.
Jeszcze z jednego można wywnioskować.Adam ,gdy zgrzeszył to bóg do niego powiedział ; w dniu , w którym zgrzeszyłeś to umrzesz: A Adam przecież nie przeżył tysiąc lat.A wiec jeden dzień nie może trwać dłużej niż tysiąc lat.


Offline M

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #64 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 22:18 »
Sabeku, myślę, że jak przygnieciesz M merytorycznie, to Cię nie zmoderuje. Bez obaw ;)

Cały czas czekam na owo przygniecenie i się doczekać nie mogę :). Sabekk zasłania się regulaminem bo w ten sposób sprytnie osiąga dwa cele na raz: po pierwsze może się sprytnie wycofać z dyskusji gdy już brakuje argumentów, a po drugie stawia administrację forum w złym świetle sugerując, że gdyby on wspaniałomyślnie nie odpuścił to byłby zmoderowany. Robiąc to cały czas powiela model WTS-u - wyrywa zdania z kontekstu (w tym wypadku z całości regulaminu który służy powstrzymywaniu kłótni i ogólnie toksycznej atmosfery) twierdząc że lepiej co autor miał na myśli. Tylko że w tym wypadku ma pecha, bo wszedł w polemikę z tymże autorem ;D.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień, 2017, 22:21 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #65 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 22:30 »
6000 lat Ziemi wzięło się z połączenia dwóch fragmentów z Biblii. Pierwszy mówi o tym, że dla Jehowy 1000 lat (w domyśle ziemskich) jest jak jeden dzień. Drugi mówi o tym, że Bóg stwarzał Ziemię 6 dni a 7 miał odpoczywać. Ludzkość obecnie znajduję sie ponoć w 6 dniu, stąd teoria że Ziemia ma 6000 lat. W Biblii nigdzie nie ma podane ile lat ma Ziemia, kosmos itd. To 6 tys. lat to czysta interpretacja ludzka, opieranie teorii na dosłownym przekazie.

Nie zawsze dzień to 1000 lat:

Bo tysiąc lat jest w twoich oczach zaledwie jak dzień wczorajszy, który przeminął, i jak straż w nocy.” (Ps 90:4)

A straż w nocy to od 2 do 4 godzin zdaje się. :)


Offline gangas

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #66 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 22:32 »
 Zasugerowałem się pierwszym postem i cytuje
Odległość księżyca od ziemi.
Każdego roku księżyc oddała się od ziemi o około 4cm. Gdyby ziemia istniała miliardy lat to księżyc był by wtedy(40 miliardów lat temu) połączony z ziemia. Nauka nie ma odpowiedzi na to pytanie gdyż odpowiedz jest jasna. Bóg stworzył niebo i ziemi i wszystko inne kilka tysięcy lat temu.

 Noworodkowi penis rośnie ok 5 mm miesięcznie. W wieku 5 lat powinien mieć 30 centymetrowego penisa ;) ;) ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline sabekk

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 22:34 »
Cały czas czekam na owo przygniecenie i się doczekać nie mogę :). Sabekk zasłania się regulaminem bo w ten sposób sprytnie osiąga dwa cele na raz: po pierwsze może się sprytnie wycofać z dyskusji gdy już brakuje argumentów, a po drugie stawia administrację forum w złym świetle sugerując, że gdyby on wspaniałomyślnie nie odpuścił to byłby zmoderowany. Robiąc to cały czas powiela model WTS-u - wyrywa zdania z kontekstu (w tym wypadku z całości regulaminu który służy powstrzymywaniu kłótni i ogólnie toksycznej atmosfery) twierdząc że lepiej co autor miał na myśli. Tylko że w tym wypadku ma pecha, bo wszedł w polemikę z tymże autorem ;D.

Jeśli autor tego punktu regulaminu to autor postu, do którego odniosłem się powyżej, no to powinien doskonale rozumieć granicę, jaką przekroczył swym postem, a jakiej ja nie mam za bardzo w kontekście regulaminu. No ale nie wiem... walkowera chcesz? No to masz. Ja piszę dla siebie...
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Gremczak

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 22:39 »
Nie zawsze dzień to 1000 lat:

Bo tysiąc lat jest w twoich oczach zaledwie jak dzień wczorajszy, który przeminął, i jak straż w nocy.” (Ps 90:4)

A straż w nocy to od 2 do 4 godzin zdaje się. :)
Bo w biblii zawsze jest tak ,że można na różne sposoby.Jak co komu pasuje.


Offline sawaszi

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #69 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 22:44 »
Ale się uśmiałem czytając ten wątek - mamy XXI wiek i odkrycia naukowe - a tu takie dyskusje ? (Ziemia ma 6000 lat) - uznaje autora tego wątku , że sobie tylko żartuje i potrzebował wrzucić taki temat 'do dyskusji' - bo świadomy (tak myślę) tego jest co chciał w ten sposób osiągnąć .. . Takie jeszcze moje pytanie do Michu - co wyprzedza prędkość światła ? - może myśl ? .Odległość między gwiazdami liczy się w "latach świetlnych" . Patrzysz w niebo nocą ? - tak naprawdę oglądasz przeszłość i historie tego co było - to taka kosmiczna prawda . Pozdrawiam .
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień, 2017, 22:48 wysłana przez sawaszi »


Offline Martin

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #70 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 22:47 »
Noworodkowi penis rośnie ok 5 mm miesięcznie. W wieku 5 lat powinien mieć 30 centymetrowego penisa ;) ;) ;) ;)

"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Gremczak

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #71 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 23:25 »

 :)Nie podałeś żadnych dowodów ani na oddalanie się, ani na zbliżanie się i o ile 'kilometrów' następuje to przesunięcie. Czy to by grało z twymi 6000 lat?
Czy musza być dowody ? A nie wystarczy sama wiara?  ;D


Offline sawaszi

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #72 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 23:41 »
Dodam jeszcze ,że 'nasza galaktyka "droga mleczna" ma rozmiar około 100 tyś. lat świetnych i znajduje się w gromadzie innych galaktyk w kosmosie . Najbliższa naszej to galaktyka "andromedy" i obliczono (astronomowie ,fizycy - na podstawie obserwacji i dowodów) ,że zbliża się do 'naszej' "drogi mlecznej"  z prędkością (podświetlną) i za jakieś 5 miliardów lat (ziemskich) 'zderzy' się - przeniknie .. . To jest kosmos i kosmiczne zjawiska . Zawsze się zastanawiałem jaki Wszechmogący nad tym wszystkim panuje . Kto zna odpowiedz ?? .


Offline Gremczak

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #73 dnia: 29 Wrzesień, 2017, 23:49 »
. Zawsze się zastanawiałem jaki Wszechmogący nad tym wszystkim panuje . Kto zna odpowiedz ?? .
Nie wiem czy nad tym panuje.Nad ziemią nie jest wstanie zapanować.I jeszcze nie panuje nad swoim słowem, bo każdy go przerabia jak mu pasuje.


Offline sabekk

Odp: Czy ziemia ma miliardy lat czy około 6000 :)
« Odpowiedź #74 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 00:17 »
Z kosza wzięte...

Cytat:
M: Po pierwsze post obraźliwy, po drugie znowu ściemniasz - trampkowi tydzień temu została zdjęta moderacja i od tej pory nie zostało mu nic "przywalone".

Sorki, że nie specjalnie staram się o inną formę odp., ale po sprawdzeniu kontekstu odnośnie @trampka, to tam za odrobinę racji nawet chodziło o wywalenie z forum. Jeśli mnie nikt nie tknie, możemy kontynuować.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra