Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”  (Przeczytany 3936 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
"Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”

Nastały dziwne czasy. Pamiętam jak dziś, kiedy katolicy u drzwi podczas mojego głoszenia od domu do domu mówili: Nie chcę z Panem już rozmawiać,  tyle razy mówiłem żeby Pan już do mnie z tymi bzdurami nie przychodził". Teraz zdaje się, że role się odwróciły.  :o

"Dziwny ten świat…."

« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2017, 12:17 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline gorolik

Odp: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Wrzesień, 2017, 13:03 »
Tak się składa, że znam tego gościa i tą kobietę i z pewnością nie są katolikami.
On byłkiedyś Świadkiem, teraz tworzy własny dwuosobowy ( z tego co mi wiadomo, bo trzecia osoba zmarła jakiś czas temu) kościół, dręcząc zresztą nie tylko świadków.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Wrzesień, 2017, 13:14 »
Dręczy nie dręczy zręcznie nie zręcznie ale fakt faktem Świadkowie bronią się nawet uszy zatykając.

Fajny jest odcinek o niszczeniu karteczek. Gościu na stojak daje karteczke a głosiciel ją podarł i tak kolejne karteczki.

Widać przy tym na coraz większej ilosci filmów jak głosicielom wyraźnie podnosi się ciśnienie.

Oby w przyszłości to przebiegunowanie jakie nastąpiło nie nastąpiło w pełnym wydaniu i nie dochodziło do rękoczynów.


Offline gorolik

Odp: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrzesień, 2017, 13:32 »
To przed wyrażabiem opini proponuję obejrzeć inne filmiki z ich kolekcji na kanale Urszula xxx. W tym rozmowę z radiem Maryja, bo ich też chcą nawracać. Dodam tylko że nie bronię świadków. ( przynajmniej od dwóch lat) :-)


Offline Lucyfer

Odp: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Wrzesień, 2017, 13:34 »
Jedni i drudzy mają włączony na 150% wydajności "tryb Oszołom"...
- Aniołki idą i się cieszą... ???
Co raz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że u SJ lub podobnych zostają na stałe tylko poważni odchyleńcy, którzy tuszują "prawdą" swoje choroby psychiczne.
Zamiast leków, łykają 'prawdę' z kanału... łączności.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Wrzesień, 2017, 13:40 »
Tak się składa, że znam tego gościa i tą kobietę i z pewnością nie są katolikami.
On byłkiedyś Świadkiem, teraz tworzy własny dwuosobowy ( z tego co mi wiadomo, bo trzecia osoba zmarła jakiś czas temu) kościół, dręcząc zresztą nie tylko świadków.

O,28 SEKUNDA cytuję Panią w czapeczce:
" Ja jestem katoliczka i ze wszystkimi chcę rozmawiać o Jezusie..."



To przed wyrażabiem opini proponuję obejrzeć inne filmiki z ich kolekcji na kanale Urszula xxx. W tym rozmowę z radiem Maryja, bo ich też chcą nawracać. Dodam tylko że nie bronię świadków. ( przynajmniej od dwóch lat) :-)

Akurat jeżeli chodzi o nawracanie Pana Rydzyka i jego podopiecznych, jeżeli chce ich nawracać to ma rację. Niczym się nie różnią od tych w Warwick.  :D

« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2017, 13:42 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Estera

Odp: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Wrzesień, 2017, 14:47 »
   Od zawsze, jak jeszcze głosiłam, zastanawiała mnie pewna polityka, stosowana w "strażnicy".
   Jak my, to mieliśmy "ludziom wszelkiego pokroju", na moim terenie, przeważnie katolikom ...
   Wciskać prawie że, te swoje orgowe traktaty i "świerszczyki", ale od nich, absolutnie nic, nie brać i nie czytać.

   Ale zawsze byłam bardzo skrupulatna w jednej sprawie.
   Jak ktoś mi mówił stanowczo, że nie życzy sobie naszych wizyt, zapisywałam to w swoich notatkach i stosowałam się do życzenia rozmówcy.
   :D :D
   Twój film, Baranie, pokazuje jasno, jak w takich sytuacjach, ludzie powinni, traktować śj.
   Jak to się mówi, sami, na swojej skórze mogą poczuć, jakimi są niepożądanymi gośćmi.
   Może m.in. dlatego, wprowadzili te stojaki, gdzie śj, pełnią tylko rolę "ochroniarzy".
   ;D ;D
 
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline gorolik

Odp: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Wrzesień, 2017, 14:58 »
Rozumiem, że to forum jest w określonym celu, ale Baranie, przynajmniej w tym wypadku jest to mocno nie trafione. Pani Urszula może uchodzić za katoliczkę, bo nikt z KK jej nie wykluczył, a Świadkiem nigdy nie była, ale z pewnością żaden ksiądz w promieniu 30 kilometrów nie będzie chciał z nią rozmawiać, chyba że na sali sądowej przez adwokata( tak, mieli już takie rzeczy) a od pan Bogdana większość szanownych forumowiczów ( przy całej otwartości) zaczęła by uciekać po pięciu minutach rozmowy, co widać choćby na ich filmiku z wyzyty u adwentystów. A znam Bogdana bardzo dobrze i osobiście. Z pewnością nachodzą każdy zbór i każdą społeczność wierzących chrześcijan, obojętnie jakich wierzeń, więc radość z dokopania świadkom jest co najmniej przedwczesna.


Offline Estera

Odp: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Wrzesień, 2017, 15:21 »
   gorolik

   Ale ten film, świetnie pokazuje, kim dla ludzi są, tacy nachalni, jak śj, którzy pukają do drzwi.
   Bo jakby nie patrzeć, uzurpują sobie wielkie prawo do wypełniania swojej misji.
   A już misji innych, nie szanują, bo zamiast wysłuchać, uciekli.
   To co to za reakcja? Bali się porozmawiać o Jezusie?

   Nawet jeśli ta para, która podeszła do stojaka, nie jest katolicka, to świetnie ukazała mechanizm działalności śj.
   I ogromną hermetyczność tej grupy religijnej.
  "Tak, tak, my będziemy wciskać "swoje prawdy", ale na wasze, będziemy zamknięci i nic nam nie wciśniecie."
   No i zabrali się i sobie poszli i tyle było ich widać.
   :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Tusia

  • Gość
Odp: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Wrzesień, 2017, 17:36 »
   Twój film, Baranie, pokazuje jasno...

Proszę bez wyzwisk  ;D


Offline Estera

Odp: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Wrzesień, 2017, 18:15 »
Proszę bez wyzwisk  ;D
   Oj Tusia, Baranek wie, że to nie wyzwisko ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Reskator

Odp: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Wrzesień, 2017, 19:25 »
"Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”

Nastały dziwne czasy. Pamiętam jak dziś, kiedy katolicy u drzwi podczas mojego głoszenia od domu do domu mówili: Nie chcę z Panem już rozmawiać,  tyle razy mówiłem żeby Pan już do mnie z tymi bzdurami nie przychodził". Teraz zdaje się, że role się odwróciły.  :o

"Dziwny ten świat…."

Przesada!
Z tymi ucieczkami przed katolikami.
Jakaś niszowa scenka napewno miała miejsce ale to wyjątek.
Zachowajmy zdrowy rozsądek jak mi zapodaje Efekt Motyla.


Offline dziewiatka

Odp: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Wrzesień, 2017, 20:46 »
Na świadków jest jedna metoda stosowana przez samozwańczych obrońców Jezusa,metoda na zagadanie i plecenie bzdur w połączeniu z inwektywami to z pewnością świadkowie uciekną.takich delikwentów można wziąć  na przetrzymanie i umówienie się na rozmowę by w danym momencie nie przeszkadzał.


Offline HARNAŚ

Odp: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Wrzesień, 2017, 07:01 »
Prawda jest taka , że świadkowie są mocni tylko wtedy gdy są przekonani , że za drzwiami stoi standardowy  katolik bez głębszej znajomości Biblii. Gdy pojawi się ktoś z wiedzą szybko wówczas schodzi z nich powietrze . Argumenty się kończą bo wiedza zero jedynkowa


Offline Gremczak

Odp: "Świadkowie Jehowy uciekają przed katolikami głoszącymi Chrystusa?”
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Wrzesień, 2017, 07:20 »
Prawda jest taka , że świadkowie są mocni tylko wtedy gdy są przekonani , że za drzwiami stoi standardowy  katolik bez głębszej znajomości Biblii. Gdy pojawi się ktoś z wiedzą szybko wówczas schodzi z nich powietrze . Argumenty się kończą bo wiedza zero jedynkowa
Ale to nie tylko u ŚJ tak jest. Wyznawcy innych religii w taki sam sposób się zachowują.