Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..  (Przeczytany 17734 razy)

Offline sawaszi

Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #60 dnia: 04 Styczeń, 2018, 23:22 »
To może UFO ma nasz gatunek w opiece ?
Hmm.. - no przecie odwiedzają od tysięcy lat naszą planetę (kosmici)  :)
Kiedyś nazywano ich Aniołami a tych złych (kosmitów) - demonami .
Ja tam nie 'bluzgam' na to co istnieje - choć dla nas nie uchwytne i nie zbadane naukowo ?
Jest nowa "teoria o starożytnych astronautach"  :D
Jak naukowcy z NASA zdobędą dowody na istnie życia (inteligentnego i materialnego) w kosmosie - to przybije wam ;piątkę  :)
Tym czasem wiemy to co wiemy  ::) ..


Offline sawaszi

Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #61 dnia: 08 Styczeń, 2018, 23:53 »
Powiadają niektórzy ,że teraz "matka natura szaleje" - bo w stanach zima a tu wiosna ?
Prawda jest taka ,że to "efekt cieplarniany" i 'zaburzenie klimatu' - wywołane poprzez działalność cywilizacji ludzkiej -i przynosi skutki  :-\ .
Nie potrzeba asteroidy "apopis" w przyszłości  :-[
Jak myślicie - ludzie się sami opamiętają ? .
Może wszyscy polecą np. na Marsa i tam unikną "Apokalipsy"  :D .
Ja nie buduje sobie schronu ani rakiety "w kasmos"  8-) .
Wolałbym żyć normalnie - na Ziemi  :) :)



Offline sawaszi

Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #62 dnia: 09 Styczeń, 2018, 21:31 »
Naczelny klimatolog dziś powiedział ,że te zmiany klimatu to jakaś norma (w dziejach Ziemi)  ???
Jest opcja - zmienić komputerowo klimat na taki jak wszystkim by pasował  ;)
Wielka nagroda czeka takiego co to uskuteczni (w praktyce)  ::)
Ja takich zdolności nie posiadam  :-\
Może ktoś z tu obecnych  :)


Offline matus

Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #63 dnia: 09 Styczeń, 2018, 22:54 »
Ja mogę, ale nie chcę.

Jak już to tylko tak, żeby tam gdzie jestem było 30°C albo więcej.
Ale się powstrzymam, bo wiem, że niektórzy tak nie lubią.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline sawaszi

Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #64 dnia: 09 Styczeń, 2018, 23:57 »
Za Twoje poczucie humoru daje Ci 'lubika'  :D
Kto jeszcze coś napisze ?
Śmiało  :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Styczeń, 2018, 09:27 »
Nie martw się, sawaszi. Jak będę miał chwilę, to zmienię klimat na taki, jaki był. Zaniedbałem sprawę z klimatem, bo miałem sprawy wagi kosmicznej na głowie. Sorki.


Offline matus

Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #66 dnia: 10 Styczeń, 2018, 12:30 »
Na taki jaki był kiedy?
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline sawaszi

Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:41 »
Znowu jakiś orkan nad Euro kontynentem- imion zabraknie na nazywanie takich zjawisk .
Ale niektórzy uważają to za zjawiska naturalne (o tej porze roku)  ::)
Prawdopodobnie jest już wszystko prawdopodobne  :) , :P
Ale nasz przyjaciel "Gorszyciel" zmieni klimat komputerowo na lepszy  :D
Jo mu ufom ,że to uczyni jako mocarz wszechmocny  :) :) :)


Offline sawaszi

Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #68 dnia: 17 Październik, 2018, 19:50 »
Rok 2018 został już podsumowany przez klimatologów i jest najcieplejszym od 280 lat pomiarów meteo .
Poziom CO2 w atmosferze jest najwyższy od kilkunastu tysięcy lat .
Jak w ostatniej wielkiej erupcji wulkanicznej (syberyjskiej) .
Ale niektórzy twierdzą i są przekonani , że "wszystko jest OK.  :D" ..
Pochwalmy ich myślenie = "po nas choćby Armagedon  :P .." .
« Ostatnia zmiana: 17 Październik, 2018, 20:03 wysłana przez sawaszi »


Offline matus

Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #69 dnia: 17 Październik, 2018, 22:02 »
Chałwa Reptiliańskim Wszechwładcom!
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #70 dnia: 17 Październik, 2018, 22:17 »
Klęski żywiołowe, były są i będą. Tyle że w dobie powszechnej informacji, świat się skurczył i jak w Ameryce mocniej zawieje, to zanim zacznie wiać to już wszyscy wiedzą. 400 lat temu nikt nie wiedział o takich rzeczach, jak nie wydarzyły się w zasięgu wzroku. A że zła informacja jest o wiele bardziej pożądana, niż dobra, to media serwują nam wiecznie wiadomości przed apokaliptyczne.
« Ostatnia zmiana: 17 Październik, 2018, 22:24 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline sawaszi

Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #71 dnia: 17 Październik, 2018, 23:02 »
Zapewne - ale z historii wiemy,że nawet największe cywilizacje uległy wobec sił przyrody i zmian klimatu .
Przykładów jest wiele np. : Minojska po wybuchu wulkanu na Santorin w 1610 pne., Egipt i 10 plag co po tem nastąpiło (eksodus) , imperium Majów i Inków zmogła długotrwała susza , imperium Rzymskie w 5 w. ne. (mała epoka lodowcowa) głód i mur itd. itp. ..
Pytanie - czy obecna cywilizacja globalna poradzi sobie wyzwaniom - czy zginie marnie pod ciężarem klęsk żywiołów spowodowanych złym gospodarowaniem
zasobów Ziemi i złym planowaniem na przyszłość .
To pytanie zostawiam Wam wszystkim - do przemyślenia .


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Październik, 2018, 18:02 »
Zapewne - ale z historii wiemy,że nawet największe cywilizacje uległy wobec sił przyrody i zmian klimatu .
Przykładów jest wiele np. : Minojska po wybuchu wulkanu na Santorin w 1610 pne., Egipt i 10 plag co po tem nastąpiło (eksodus) , imperium Majów i Inków zmogła długotrwała susza , imperium Rzymskie w 5 w. ne. (mała epoka lodowcowa) głód i mur itd. itp. ..
Pytanie - czy obecna cywilizacja globalna poradzi sobie wyzwaniom - czy zginie marnie pod ciężarem klęsk żywiołów spowodowanych złym gospodarowaniem
zasobów Ziemi i złym planowaniem na przyszłość .
To pytanie zostawiam Wam wszystkim - do przemyślenia .
Sytuacje które opisujesz, no może oprócz tych 10 plag, które nie jak się mają do klęsk żywiołowych, a które miały miejsce wiele lat temu, dzisiaj nie byłyby pewnie tak dotkliwe. Transport międzynarodowy, akcje humanitarne i zdobycze cywilizacji, doprowadziły do tego, że świat się skurczył. Jeszcze 100 lat temu, nie było mowy, żeby przesyłka z jednego końca świata dotarła na drugi w ciągu doby. Dzisiaj przy klęsce żywiołowej, pomoc humanitarna i ratownicy docierają z całego świata nawet w dobę. Powstanie tzw "globalnej wioski" ma w tym wypadku spore plusy. Społeczności nie są zdane na siebie. Dodatkowo nauka pozwoliła przewidzieć wybuch wulkanu, czy też trzęsienie ziemi. A o nacierających cyklonach wiadomo dużo naprzód. Pozwala to na ewakuację z zagrożonych terenów, a tym samym na ograniczenie ofiar.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline sawaszi

Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Październik, 2018, 22:08 »
Najnowsze odkrycia obserwacyjne z satelitów geostacjonarnych NASA - np. :
- Sahara była kiedyś zieloną krainą ,bogatą w rzeki i jeziora (datowanie na około 10 tyś. pdne. ) i znaleziono nawet tam (archeolodzy) pozostałości bytności kultury ludzkiej (cywilizacja ?,!) w postaci kurhanów , ceramiki , budowli itp. - Minojska nagle przepadła po wybuchu wulkanu na wyspie Santorini - (o tym pisał Platon "Atlantyda" ) . To był 1610 r. pdne. Egipt doświadczył w ten czas "10 plag" i "słup ognia" widzieli (aktywność wulkanu wielokrotną) ..
Dzisiaj to tylko tyle napisałem - na temat 'szeroki jak rzeka, głęboki jak ocean' .




Offline sawaszi

Odp: Klęski żywiołowe - kto jest temu winny ? ..
« Odpowiedź #74 dnia: 19 Grudzień, 2018, 17:08 »
Podpisano w Katowicach nowy układ w sprawie klimatu na Ziemi
Ciekawe czy da się osiągnąć wszystkim państwom to porozumienie , dobrej myśli .
Czy ludzkość (sama) się obudzi z tego co sama sobie gotuje ?
Ciekawe .