Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"  (Przeczytany 5368 razy)

Offline Roszada

ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« dnia: 05 Wrzesień, 2017, 10:09 »
http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,21823064,operacje-bez-rozlewu-krwi.html

ŚJ operowani, "bez rozlewu krwi". :)
Cytuj
Po raz pierwszy metodę „bezkrwawej chirurgii” zastosował siedem lat temu, gdy operował świadka Jehowy. Pacjent ze względów religijnych nie zgadzał się na transfuzję, nawet gdyby w trakcie zabiegu doszło do zagrożenia życia.

Teraz w warszawskim szpitalu przy Lindleya średnio raz w miesiącu operowany jest ktoś, komu głównie z powodów religijnych nie można przetoczyć krwi.

Od jutra ten szpital potraktujemy priorytetowo i kompleksowo. ;)

Że im nazwa szpitala nie przeszkadza:

Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus Centrum Leczenia Obrażeń

Toć dla nich Jezus króluje w niebie od 1914. :)

*** pe rozdz. 13 s. 119 Pokojowy rząd Boży ***
Jak sobie wyobrażasz Jezusa — jako zwycięskiego króla czy jako bezradne niemowlę?


Offline trampek

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 11:25 »
Cieszy fakt, że nawet lekarze starają się uszanować wolę świadków Jehowy . Jest to wola która wynika z tego co nakazuje Jehowa .
BRAWO !!!

A co do nazwy szpitala - nigdy żadnemu świadkowi Jehowy nie przeszkadzały kościoły czy krzyże przy drogach czy nazwy szkół czy szpitali. Skoro "światusy" nazywają budynki czy ulice  np imieniem JPII to ich sprawa . . To nie świadkowie bezpardonowo atakują wyznawców innych religii ;)


Offline trampek

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 11:27 »
Naukowcy też starają się sprostać wymaganiom m in ludziom , których poglądy nie pozwalają na przetaczanie krwi :

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-09-02/zespol-polskich-naukowcow-pracuje-nad-wynalezieniem-sztucznej-krwi/


Offline Dianne

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 12:07 »
Tylko ulica imienia JP2 nie sprawi,że umrzesz. Chyba,że się nie rozglądasz przechodząc przez pasy, to wtedy tak, ale raczej nikt nie wrzuca dzieci pod samochody, bo od tego umierają. Tak samo jak od braku krwi. Czy coś.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline bene

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 12:49 »
Cieszy fakt, że nawet lekarze starają się uszanować wolę świadków Jehowy . Jest to wola która wynika z tego co nakazuje Jehowa .
BRAWO !!!
Trampek ja też się cieszę że medycyna szuka i wdraża coraz to nowe metody leczenia. Zastanawia mnie jednak jeden fakt. Dlaczego to Świadkowie Jehowy nie powołają do życia choćby jednego szpitala w którym to będą dokonywali takich operacji na pęczki. Czekam na informację że zaczęli sponsorować badań oraz szkoleń w temacie bezkrwawych operacji. Podejrzewam jednak że takiej informacji za mojego życia się nie doczekam z prostego powodu bo najzwyklej w świecie trzeba by wyłożyć trochę kasy.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Roszada

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 12:54 »
Ja się też cieszę, że bez użycia transfuzji będą z czasem wszelkie operacje.
ŚJ wtedy nie będą niczym się różnić od innych. ;D
Wypadnie im argument z ręki. ;)

Tak jak adwentyści plują sobie w brodę, że ludzie tak jak oni w sobotę nie pracują.
Dziś jak mi adwentysta mówi, że święci szabat (bo nie pracuje), to ja mu mówię, że ja też. :)
« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2017, 13:16 wysłana przez Roszada »


Offline Noc_spokojna

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 13:13 »
Cieszy fakt, że nawet lekarze starają się uszanować wolę świadków Jehowy . Jest to wola która wynika z tego co nakazuje Jehowa .
BRAWO !!!



Brawo!

By zwiększyć szanse powodzenia bezkrwawej operacji, kilka tygodni przed nią należy podawać pacjentowi środki wzmagające produkcję czerwonych krwinek (erytrocytów). Bogactwo erytrocytów zapewniają m.in. erytropoetyna(hormon peptydowy) i witamina B12. Tuż przed bezkrwawym zabiegiem pobiera się od chorego krew, z której wydziela się czerwone krwinki, a  plazma, po uzupełnieniu solą fizjologiczną, jest przetaczana ponownie pacjentowi. Wszystko po to, aby w razie poważnego krwotoku utrata czerwonych krwinek była jak najmniejsza. Wyodrębnione erytrocyty tworzą rezerwę. Po opanowaniu krwawień można je wykorzystać do uzupełnienia niedoborów. W trakcie operacji niemal zawsze brakuje krwi własnej pacjenta, dlatego odzyskuje się także tę, która wypływa z uszkodzonych tkanek. Przefiltrowana wraca do organizmu.

Tak mniej więcej wygląda przygotowanie do bezkrwawej operacji. Kilka tygodni.

A co w nagłych przypadkach?
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline trampek

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 13:44 »
Ja się też cieszę, że bez użycia transfuzji będą z czasem wszelkie operacje.
ŚJ wtedy nie będą niczym się różnić od innych. ;D
Wypadnie im argument z ręki. ;)

Tak jak adwentyści plują sobie w brodę, że ludzie tak jak oni w sobotę nie pracują.
Dziś jak mi adwentysta mówi, że święci szabat (bo nie pracuje), to ja mu mówię, że ja też. :)

Skoro dla ciebie wolna sobota a święcenie szabatu w sobotę to to samo no to po raz kolejny widać twój poziom ;)


Offline trampek

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 13:47 »
Tylko ulica imienia JP2 nie sprawi,że umrzesz. Chyba,że się nie rozglądasz przechodząc przez pasy, to wtedy tak, ale raczej nikt nie wrzuca dzieci pod samochody, bo od tego umierają. Tak samo jak od braku krwi. Czy coś.

Transfuzje często są przyczyną śmierci.

Przeczytasz o tym nawet tu :
http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,21823064,operacje-bez-rozlewu-krwi.html

a oto fragment artykułu :
"Transfuzja podczas zabiegu może zagrażać życiu chorego. Dlatego w szpitalach na całym świecie tworzone są programy operowania bez przetaczania krwi. Jednym z nich jest warszawski szpital przy Lindleya. "


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 14:22 »


Tak mniej więcej wygląda przygotowanie do bezkrwawej operacji. Kilka tygodni.

A co w nagłych przypadkach?

W nagłych przypadkach pozostaje liczyć na szczęście niczym na wygraną w totolotka lub przesiąść się w biegu o życie wieczne do ,,wagonu sypialnego"


Offline Estera

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 15:03 »
Trampek ja też się cieszę że medycyna szuka i wdraża coraz to nowe metody leczenia. (...)
   I całe szczęście, bo inaczej może tkwilibyśmy na poziomie leczenia średniowiecza.
   A tak, nie ma szansy na włożenie człowieka do pieca na trzy zdrowaśki.
   :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Mała mi

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 15:30 »
Cytuj
Cieszy fakt, że nawet lekarze starają się uszanować wolę świadków Jehowy . Jest to wola która wynika z tego co nakazuje Jehowa .
BRAWO !!!

A co do nazwy szpitala - nigdy żadnemu świadkowi Jehowy nie przeszkadzały kościoły czy krzyże przy drogach czy nazwy szkół czy szpitali. Skoro "światusy" nazywają budynki czy ulice  np imieniem JPII to ich sprawa . . To nie świadkowie bezpardonowo atakują wyznawców innych religii ;)
Nie przeszkadza im nic bo im się należy 😂 ale "swiatusy" załatwia za nich wszystko. Właśnie sj bezpardonowo atakują wszystkich, którzy nie są sj.ps.Trampek wyjaśnij mi dlaczego rodzice sj  nie zgadzają się na transfuzje krwi u dziecka,które nie jest ochrzczone. Twierdzicie, że świadkiem Jehowy się nie rodzi,że dziecko samo wybiera wyznanie.Więc czemu do jasnej ch... rodzice sj odbierają mu prawo do życia.? 


Offline Roszada

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 18:12 »
Skoro dla ciebie wolna sobota a święcenie szabatu w sobotę to to samo no to po raz kolejny widać twój poziom ;)
A wiesz chłopcze na czym polega święcenie szabatu u adwentystów?
Na niepracowaniu.
Nabożeństwo nie jest obowiązkowe.
Ty poznaj coś ponad swoją wieś. ;D


Offline Roszada

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Wrzesień, 2017, 17:40 »
Ale ten tytuł tego artykułu niech ich drzwi ścisną :):

Operacje bez rozlewu krwi


Rozlewanie krwi kojarzy mi się z mordowaniem. :-\
Toć chyba jeszcze ŚJ transfuzji do mordu nie porównują? ;)
Do ludożerstwa owszem, czy kanibalizmu. :(

To powinno być:

Operacje bez mordowania :-\


Offline Sebastian

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Wrzesień, 2017, 17:54 »
Ale ten tytuł tego artykułu niech ich drzwi ścisną :):
Operacje bez rozlewu krwi
jak lekarz fachowo podłączy pacjenta do aparatury aplikującej transfuzję krwi, to wtedy także nie dochodzi do "rozlewu krwi" (w tym sensie że krew nie bryzga po ścianach ani nie spływa na podłogę) :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)