Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"  (Przeczytany 5364 razy)

Offline Światus

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Wrzesień, 2017, 18:35 »
W artykule na Polsat News, do którego link wkleił Trampek, znajduje się takie zdanie;

"To ważne w sytuacjach awaryjnych, bo choć sztuczna krew nie zastąpi prawdziwej, przydać się może najbardziej, gdy dojdzie do  sytuacji, kiedy jednocześnie trzeba podać krew wielu potrzebującym."

Z tego, co rozumiem, sztuczna krew jest tylko na "przeczekanie".

Trampek, bardzo dobrze, ze szpitalu pracują nad bezkrwawymi operacjami. Chyba nikt z tutaj obecnych, nie żądałby transfuzji, gdyby nie była konieczna. Gdyby sztuczna krew mogła zastąpić prawdziwą, byłoby jeszcze lepiej. Ale nie zawsze się da. Np. podczas obfitych krwotoków.
Nawet amerykański lekarz, który pojawia sie w filmach i publikacjach WTS, twierdzi, że "Transfuzje krwi nie przynoszą większych korzyści podczas operacji, z wyjątkiem osób z krwotokami". Cyt. z pamięci, jest gdzies na forum.

I na koniec Biblia.
Mt 12:10 A [był tam] człowiek, który miał uschłą rękę. Zapytali Go, by móc Go oskarżyć: «Czy wolno uzdrawiać w szabat?» 11 Lecz On im odpowiedział: «Kto z was jeśli ma jedną owcę, i jeżeli mu ta w dół wpadnie w szabat, nie chwyci i nie wyciągnie jej? 12 O ileż ważniejszy jest człowiek niż owca! Tak więc wolno jest w szabat dobrze czynić». 13 Wtedy rzekł do owego człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i stała się znów tak zdrowa jak druga.

Łukasz, krótko na ten sam temat;
Łk 6:9 Wtedy Jezus rzekł do nich: «Pytam was: Czy wolno w szabat dobrze czynić, czy wolno źle czynić; życie ocalić czy zniszczyć?»
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline trampek

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Wrzesień, 2017, 21:19 »
A wiesz chłopcze na czym polega święcenie szabatu u adwentystów?
Na niepracowaniu.
Nabożeństwo nie jest obowiązkowe.
Ty poznaj coś ponad swoją wieś. ;D

Ja w odróżnieniu do ciebie dokładnie wiem na czym polega świętowanie szabatu u adwentystów i na pewno nie jest to równoznaczne z wolną sobotą jak to sugerujesz ;)


Offline Roszada

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Wrzesień, 2017, 22:12 »
Ja w odróżnieniu do ciebie dokładnie wiem na czym polega świętowanie szabatu u adwentystów i na pewno nie jest to równoznaczne z wolną sobotą jak to sugerujesz ;)
Człowiecze mam zbór adwentystów obok siebie.
Sam napisałem ponad 30 artykułów o adwentystach, mam ponad 35 ich książek i ty mnie chcesz uczyć?

http://piotrandryszczak.pl/niedziela1.html

Jak znasz nauki adwentystów, tak jak ŚJ i KK toś cienki bolek. ;D

No to napisz chłopcze jak u ciebie swiętują szabat.
U mnie:

nie pracują
nabożeństwo
nie włączają kompa (ortodoksy)

Koszule i spódnice prasują w piątek przed zachodem słońca. :)


Offline gangas

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Wrzesień, 2017, 23:17 »
http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,21823064,operacje-bez-rozlewu-krwi.html

ŚJ operowani, "bez rozlewu krwi". :)
Od jutra ten szpital potraktujemy priorytetowo i kompleksowo. ;)

Że im nazwa szpitala nie przeszkadza:

Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus Centrum Leczenia Obrażeń

Toć dla nich Jezus króluje w niebie od 1914. :)

*** pe rozdz. 13 s. 119 Pokojowy rząd Boży ***
Jak sobie wyobrażasz Jezusa — jako zwycięskiego króla czy jako bezradne niemowlę?

 W przekladzie NŚ od dawna jest zwrot pacholęcie Jezus. Nie znam greki ale łócze się z tego forum. W zaimku liczby pojedynczej przed czasownikiem niedokonanym z uwzglednieniem pierwszego przekładu septuaginty zdecydowanie powinno być pacholęcie. 70 uczonych nie może sie myli jednocześnie. Zatem petycja do szpitala przy Lindleya; PROSIMY O NIEZWŁOCZNĄ KOREKTĘ W NAZWIE I PRZYCHYLENIE SIĘ DO ZWROTU PACHOLĘCIE.  ;) ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline trampek

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 10:22 »
Człowiecze mam zbór adwentystów obok siebie.
Sam napisałem ponad 30 artykułów o adwentystach, mam ponad 35 ich książek i ty mnie chcesz uczyć?

http://piotrandryszczak.pl/niedziela1.html

Jak znasz nauki adwentystów, tak jak ŚJ i KK toś cienki bolek. ;D

No to napisz chłopcze jak u ciebie swiętują szabat.
U mnie:

nie pracują
nabożeństwo
nie włączają kompa (ortodoksy)

Koszule i spódnice prasują w piątek przed zachodem słońca. :)


Na pewno nie pracują zarobkowo i na pewno biorą udział w ich (chyba) nabożeństwach. A  kiedy prasują koszule albo czy włączają komputery w soboty to aż tak  nie interesowało mnie to ;)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 547
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 12:56 »

Na pewno nie pracują zarobkowo i na pewno biorą udział w ich (chyba) nabożeństwach. A  kiedy prasują koszule albo czy włączają komputery w soboty to aż tak  nie interesowało mnie to ;)

NA PEWNO W ICH CHYBA  ???


Offline Roszada

Odp: ŚJ operowani w Polsce "bez rozlewu krwi"
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Wrzesień, 2017, 13:06 »

Na pewno nie pracują zarobkowo i na pewno biorą udział w ich (chyba) nabożeństwach. A  kiedy prasują koszule albo czy włączają komputery w soboty to aż tak  nie interesowało mnie to ;)
No widzisz jak ich słabo znasz.
A ja znam nawet takich co piją kawę, choć im nie wolno.
Bo sam mi powiedział, że owszem świninę Biblia mu zakazuje, ale kawy nie.
On tak samo nie słucha swej prorokini, tak jak ty nie słuchasz swego CK czyli proroków z Warwick, bo bierzesz udział w odstępczym forum. :)