Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 5087 razy)

Offline Albertkamil

Witam
« dnia: 28 Sierpień, 2017, 20:19 »
Witam,kiedyś przezywalem problemy osobiste(2013-2014)chciałem zostać świadkiem Jehowy gdyż również ich publikacje mnie przekonały że Kościół błędnie naucza,od pomysłu mnie rodzina odwiodla oraz ksiądz który mi powiedział bym bardziej sprawdzał ich nauki itp ponadto ten ksiądz sam w młodości sie z nimi styknal.Dziś dzięki Bogu jestem juz po tych przejściach,dzięki temu poznałem lepiej swoją wiarę(moim hobby jest apologetyka)Teraz interesuje się dalej SJ ale z innej pozycji,poznaje broń wroga i czasami czytam wasze forum,udzielal sie bede rzadko ale kultura wymaga by sie przywitac ;) Czytam apologetyke w wolnym czasie oraz strone Piotrandryszczak.pl gdzie czytam artykuły tam zawarte,lubie książki i artykuły Włodzimierza Bednarskiego które tam sie znajdują.Świadkowie do mnie rzadko przychodzą ale jak przyjdą to trzeba rozmawiać i zasiewac u nich wątpliwości,na miescie przy stojakach ich nje zagaduje gdyz oni nikogo nie zagaduja wiec nie jedtem chamski i nie atakuje.lppDziękuję Bogu że nie opuscilem Kościoła,teraz sie dziwie jak można zostać SJ?? Pozdrawiam forumowiczów i Pana Bednarskiego od którego sie wiele nauczyłem,książka "W obronie wiary" powinna byc lektura obowiązkowa katolika.


Offline wrzesien

Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sierpień, 2017, 20:23 »
Witaj Albert lub Kamil.


Offline Roszada

Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sierpień, 2017, 20:23 »
Witaj i ciesz się z nami.
Pozdrawiam. :)


Offline Lila

Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpień, 2017, 20:23 »
Heloł, witamy w naszym gronie :)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witam
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sierpień, 2017, 20:32 »
 Witaj :)

A tam zaraz wroga, przeciwnik nie musi być wrogiem. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpień, 2017, 20:35 »
Witaj wśród nas.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sierpień, 2017, 20:38 »
   Albertkamil
   Byłam katoliczką, byłam świadkiem Jehowy.
   Przez to, co przeżyłam i w jakim miejscu dziś jestem, mam dużo tolerancji dla poglądów religijnych.
   Witam Cię serdecznie w tej forumowej układance przeróżnych ludzi z przeróżnymi poglądami.
   Nie nawracaj tylko do KK.
   Pozdrawiam.
    :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Tusia

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sierpień, 2017, 22:05 »
   Albertkamil
   Nie nawracaj tylko do KK.

A dlaczego ma nie wracać do KK? Piszą do mnie byli Świadkowie Jehowy, którzy po wyjściu z Organizacji przyjęli chrzest w KK. Na pewno są to przemyślane decyzje.
Pozbądź się uprzedzeń do KK zasianych przez Strażnicę.


Offline Dietrich

Odp: Witam
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Sierpień, 2017, 22:18 »
Cześć Albertkamil. Witaj wśród nas.

Byłem katolikiem, jestem (figurującym w kartotekach ) ŚJ, lecz jako świadek nigdy nie wyśmiewałem ani nie lekceważyłem rzeczy, które wcześniej były przecież i dla mnie święte. Tego nauczył mnie mój wujek, który jako jedyny z ośmiorga rodzeństwa mojej mamy był świadkiem od wczesnych lat 50-tych.  Jeśli przestanę oficjalnie należeć do orga, nie zamierzam wiązać się z żadną denominacją. Jednak nie oceniam czyichś osobistych wyborów. Niech każdy szuka Boga tam, gdzie spodziewa się go znaleźć.


Offline Albertkamil

Odp: Witam
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Sierpień, 2017, 22:28 »
Dużo ludzi po opuszczeniu świadków Jehowy zrywa z religią kiedy okazuje sie że "prawda" była fałszem to tym bardziej do "Babilonu wielkiego" nikt nie wraca chociaż są wyjatki i to cieszy.Najbardziej atakowany jest zdecydowanie KK wśród religi które wchodzą w skład "imperium religii fałszywej"


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Witam
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Sierpień, 2017, 22:28 »
A dlaczego ma nie wracać do KK? Piszą do mnie byli Świadkowie Jehowy, którzy po wyjściu z Organizacji przyjęli chrzest w KK. Na pewno są to przemyślane decyzje.
Pozbądź się uprzedzeń do KK zasianych przez Strażnicę.

Estera napisała: "Nie nawracaj"
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Sierpień, 2017, 22:35 »
Estera napisała: "Nie nawracaj"

Chyba na jedno wychodzi.


Offline Estera

Odp: Witam
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Sierpień, 2017, 23:02 »
A dlaczego ma nie wracać do KK? Piszą do mnie byli Świadkowie Jehowy, którzy po wyjściu z Organizacji przyjęli chrzest w KK. Na pewno są to przemyślane decyzje.
Pozbądź się uprzedzeń do KK zasianych przez Strażnicę.
   Tusia
    :) :)
   Niektórzy na siłę ewangelizują i najpierw to robili jako śj, potem to robią poza wts, tak z "poślizgu" i w tym sensie pisałam, nie nawracaj.
   Szanuję wybory innych, po opuszczeniu jw.org., każdy ma prawo do osobistych decyzji.
   Jak uważają, że mają gdzieś przyjąć chrzest, niech przyjmują, jeśli nie, to nie.
   Kto chce być ateistą, deistą, ewolucjonistą i jeszcze innym ..."istą", jego wybór.
   Nie mam uprzedzeń do KK i trochę to źle oceniłeś.
   Cała moja rodzina jest w KK i to oni zawsze mnie wspierali.
   Nie mam nic do niego, ale i się tam nie wybieram.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Albertkamil

Odp: Witam
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Sierpień, 2017, 23:20 »
Mam do was też takie pytanie: Czy mieliście coś takiego że perspektywa głoszenia ludziom bardzo was pociągala?Ja tak miałem i szczerze mówiąc chyba dlatego szukałem wrażeń u SJ,duzo ludzi odchodząc od nich dalej głosi z przyzwyczajenia i robią to nawet ponoć wykluczeni,czyz to nie jest fenomen ze ludzie sa darmowymi kolpoerterami i czynią to z takim zapałem i chęcią? Czy sądzicie że jak ktoś zmienia wyznanie z SJ na KK czy Protestantyzm to w jaki sposób odnajduje sie w nowej rzeczywistości gdzie nie ma głoszenia?Jak sądzicie?


Offline Lila

Odp: Witam
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Sierpień, 2017, 23:25 »
Serio? Nie znam osobiście chyba nikogo, kto by mówił z takim entuzjazmem o głoszeniu. Może ze 2-3 osoby w życiu spotkałam, które to lubiły.
Ja sama tego nie znosiłam i żywiłam szczerą niechęć do zakłócania ludziom spokoju, szczególnie w niedzielne poranki.