Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: krytyka niewolnika  (Przeczytany 11124 razy)

Offline Roszada

Odp: krytyka niewolnika
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Listopad, 2017, 20:14 »
Zostawcie już robbo, leżącego się nie kopie.
Sam pisał o sobie:
Cytuj
W innym wątku robbo napisał:
Cytuj

    Nie wiesz ,ale jako osiemnastolatek miałem wypadek na motorze i "otarłem się o śmierć".
    Miałem pękniętą podstawę czaszki ,i paraliż jednej strony twarzy.
    Po tym zostałem"świadkiem".

    https://swiadkowiejehowywpolsce.org/nowe-swiatla/2017-cialo-kierownicze-popelnia-bledy/msg88586/#msg88586


Offline Szarańcza

Odp: krytyka niewolnika
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Listopad, 2017, 20:28 »
Roszada wiesz... ja mam też wiele przykrości i doświadczeń za sobą. Miedzy innymi otarcie się o śmierć w wypadku. To niczego nie dowodzi, niczego nie usprawiedliwia. Trochę może wytłumaczyć...
Ja nauczyłam się, że wiele zachowań i decyzji można wyjaśnić ale nie każde z nich da się usprawiedliwić. Ignorancję, obłudę i upieranie się na siłę przy swoim (lub CK) zdaniu można wytłumaczyć (np. trudne dzieciństwo, traumatyczne przeżycia) ale nie usprawiedliwić. Dlaczego? Bo jako dorośli podejmujemy własne decyzje - na czym w gruncie rzeczy bazuje też CK, zwłaszcza w przypadku swoich pomyłek czy błędnych wyjaśnień.
Jeśli ktoś decyduje się udzielać na forum to wystawia się również na krytykę i nie widzę w tym kopania leżącego. Nie taki mój cel.
Nie wiem czy ten komentarz był do mnie ale tak to odebrałam.


Offline Roszada

Odp: krytyka niewolnika
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Listopad, 2017, 20:36 »
Cytuj
Roszada wiesz... ja mam też wiele przykrości i doświadczeń za sobą. Miedzy innymi otarcie się o śmierć w wypadku. To niczego nie dowodzi, niczego nie usprawiedliwia. Trochę może wytłumaczyć...
Ale Ty się normalnie zachowujesz, a jemu zaszkodziło niestety.
Russell miał z głową problemy i adwentystka E.White też:

E. G. White – „Już w okresie wczesnego dzieciństwa Ellen uległa nieszczęśliwemu wypadkowi, którego omal nie przypłaciła życiem. W wieku 9 lat w drodze powrotnej ze szkoły została uderzona kamieniem w twarz w okolicy nosa. Przez trzy tygodnie była nieprzytomna, a w późniejszym czasie bardzo cierpiała z powodu poważnego uszkodzenia nosa. W tym samym mniej więcej czasie zachorowała na tzw. wówczas »wodne suchoty« i lekarze dawali jej najwyżej kilka miesięcy życia” (Apokalipsa A. Godek, Warszawa 1988, s. 322; por. Nauki Pisma Świętego Z. Łyko, Warszawa 1989, s. 439, 441 – „koleżanka uderzyła ją niechcąco kamieniem w twarz”).
„Nie umarła ani za kilka miesięcy, ani za kilka lat” (Apokalipsa A. Godek, Warszawa 1988, s. 322).

C. T. Russell – „W dwudziestym roku jego życia pewien właściciel nie chciał zrobić z nim kontraktu na wynajęcie pewnego lokalu, ponieważ mniemał, że on umrze pierwej niż skończy się termin kontraktu. Przez 50 lat cierpiał na ustawiczny ból głowy, spowodowany upadkiem, gdy był młodzieńcem a przez 25 lat cierpiał na hemoroidy, wskutek czego w najwygodniejszym nawet krześle nie mógł należycie odpocząć...” (Dokonana Tajemnica 1925 s. 65).


Offline Szarańcza

Odp: krytyka niewolnika
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Listopad, 2017, 20:45 »
C. T. Russell – „W dwudziestym roku jego życia pewien właściciel nie chciał zrobić z nim kontraktu na wynajęcie pewnego lokalu, ponieważ mniemał, że on umrze pierwej niż skończy się termin kontraktu. Przez 50 lat cierpiał na ustawiczny ból głowy, spowodowany upadkiem, gdy był młodzieńcem a przez 25 lat cierpiał na hemoroidy, wskutek czego w najwygodniejszym nawet krześle nie mógł należycie odpocząć...” (Dokonana Tajemnica 1925 s. 65).
Roszada tego co zobaczone nie da się odzobaczyć :o Nie wierzę, hemoroidy Russela w książce edukacyjnej dla całego świata i pomocy bez, której nie można zrozumieć Biblii... To dlatego Russel tak pragnął zaniku odbytów w nowym świecie.


Offline Roszada

Odp: krytyka niewolnika
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Listopad, 2017, 20:47 »
Dla niewierzących tu jest ta książka po polsku:  :)

http://www.piotrandryszczak.pl/bestsellery.html


Michał chlu

  • Gość
Odp: krytyka niewolnika
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Listopad, 2017, 09:18 »
Dla niewierzących tu jest ta książka po polsku:  :)

http://www.piotrandryszczak.pl/bestsellery.html

Pisana przez naocznego świadka hemoroidów rusella?

😁😁😁😁