Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.  (Przeczytany 8339 razy)

Offline DonnieDarkoJG

Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« dnia: 23 Sierpień, 2017, 18:59 »
UWAGA OSTRZEŻENIE!

Treść poniższego listu nie jest autorstwa osoby która go udostępnia.
Czytasz na własne ryzyko.
Myśli zawarte w tym materiale często nie współgrają z zawartymi tam fragmentami Biblii czy z najprostszą logiką.
Osoba udostępniająca ten list nie bierze odpowiedzialności za osoby które nie zrozumieją jego treści i nie zamierza takich osób bronić jeśli będą atakowane przez innych.
Wszelkie wycieczki personalne będę traktował jak powietrze i zastrzegam sobie prawo do nie odpowiadania na jawne zaczepki.

List zawiera kilka aktualizacji które wyszczególnione są w pierwszym akapicie.
Ciekawych zachęcam do lektury.


Offline Helleboris

Odp: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpień, 2017, 19:30 »
Biedne dzieci....teraz do sprzątania zaganiają
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Fantom

Odp: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpień, 2017, 19:56 »
poległem już przy 3 akapicie. ''Każda Sala Królestwa została poświęcona Jehowie i ma służyć do oddawania
Mu czci''
. Niedlugo może i zaczną ja ''święcić''. Calkiem na serio,to nie przypominam sobie,aby na SK oddawano cześć Bogu.Raczej przyjmowane są pouczenia i rozważanie nauk biblijnych.W którym to momencie zebrania wierni oddają cześć Bogu?
 Pięsni czasem dotyczą CK,głosicieli.Zaśpiewanie czasem jednej pieśni o Bogu podczas prawie 2 godzinnego spotkania,można nazwać oddawaniem czci?Czasem żadna pieśń nie wychwala Boga i Jezusa.
 Potem czytamy:'' i dopilnowanie,
by służyła swojemu celowi — popieraniu spraw Królestwa.'' To SK jest po to,aby oddawac cześć Bogu czy aby popierać sprawy Królestwa?
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2017, 20:01 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Salome

Odp: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpień, 2017, 20:03 »
poległem już przy 3 akapicie. ''Każda Sala Królestwa została poświęcona Jehowie i ma służyć do oddawania
Mu czci''
. Niedlugo może i zaczną ja ''święcić''. Calkiem na serio,to nie przypominam sobie,aby na SK oddawano cześć Bogu.Raczej przyjmowane są pouczenia i rozważanie nauk biblijnych.W którym to momencie zebrania wierni oddają cześć Bogu?
 Pięsni czasem dotyczą CK,głosicieli.Zaśpiewanie czasem jednej pieśni o Bogu podczas prawie 2 godzinnego spotkania,można nazwać oddawaniem czci?Czasem żadna pieśń nie wychwala Boga i Jezusa.

Fantom, również poległam na tym akapicie.  >:(


Ale bezczelność i arogancja. Co tam, bracia oddawali obrączki na budowę sali, zaprawę mieszali w betoniarkach, ale niech sobie nie wyobrażają, że sala należy do zboru. Przecież napisane wyraźnie, że należy do korporacji prawnej, zarządcy lub osoby prawnej, którą posługuje się Biuro Oddziału. Także won.....
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Fantom

Odp: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sierpień, 2017, 20:25 »
 w akapitach 33-35 pominieto ważna kwestię.
Zapomniano napisać,że brat lub siostra,która w wyniku zaniedbania innych osób dozna uszczerbku na zdrowiu np.:podczas poślizgnięcia na chodniku lub w toalecie,lub upadku z dachu,lub podczas wykonywania innych czynności NIE BĘDZIE SKARŻYĆ organizację o odszkodowanie finansowe lub jakiejolwiek inne zadośćuczynienie.
Edit: 37. Wypadki. W razie jakiegokolwiek zdarzenia w Sali Królestwa, którego skutkiem było lub
mogło być znaczne uszkodzenie mienia, poważna choroba czy uszkodzenie ciała wymagające leczenia
wykraczającego poza ramy pierwszej pomocy, należy wypełnić formularz „Sprawozdanie ze
zdarzenia” (TO-5). W każdym z wymienionych powyżej przypadków należy zajrzeć do formularza
„Wskazówki dotyczące wypełniania Sprawozdania ze zdarzenia” (TO-5i). Wypełnione sprawozdanie
należy przesłać do Sekcji Ubezpieczeń w Dziale Księgowości w ciągu 72 godzin od zdarzenia.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2017, 20:28 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sierpień, 2017, 20:31 »
A to ciekawe, że żaden zbór nie jest właścicielem sali.
W przyszłości mają ponoć "odziedziczyć ziemię", a teraz nawet głupiej sali nie dostają. :-\

W KK można za cegiełkę być wpisanym na elewacji czy gdzie indziej jako budowniczy, można ławkę sobie wykupić w kościele. ;)
A tu nic w zborze.
Boją się by cały zbór nie odszedł razem z salą. :)


Offline Salome

Odp: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Sierpień, 2017, 20:42 »
Czytam dalej ten wkurzający list. Franky słusznie dał ostrzeżenie.

Punkt 30. Większe remonty i budowa nowej Sali Królestwa.
Akapit mówi o remontowaniu i budowaniu, ale w ostatnim zdaniu pojawia się skromnie i niewinnie prawdziwa istota sprawy, czyli zmniejszenie liczby sal, które trzeba wybudować. Dowiedziałam się również o istnieniu tzw. "master planu"-bardzo adekwatna nazwa strategii.
Tak więc, remontujmy i budujmy bracia tak, aby jak najwięcej jednocześnie sprzedać. Gdyż dzięki połączeniu zborów zwiększy się frekwencja na zebraniach. Noooo, sama matematyka. Co dwa zbory to nie jeden. Zrobi się sztuczna frekwencja, a wszyscy poczują się zbudowani wzrostem w szeregach.

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline zawsze letni

Odp: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Sierpień, 2017, 20:46 »
Jak już wszyscy się obudzą, to wtedy sala pod młotek a kasa do skarpety na Kajmany.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Salome

Odp: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Sierpień, 2017, 20:52 »


Esencja.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Tusia

  • Gość
Odp: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Sierpień, 2017, 20:53 »
"• Dostęp do Internetu w Sali Królestwa ma służyć przede wszystkim celom teokratycznym. Dlatego, gdyby jakiś głosiciel wykorzystywał tę możliwość do przeglądania nieodpowiednich treści, należy odebrać mu dostęp."

Nieodpowiednie treści, to strony odstępcze? Nasze forum? ;D


Offline Salome

Odp: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Sierpień, 2017, 20:56 »
Ale mamy zapis, że ma szansę odzyskać hasło do internetu, gdy starsi ocenią, że zmienił swoje postępowanie.  :D :D :D
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline falafel

Odp: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Sierpień, 2017, 21:18 »
Włamania, kradzieże, przypadki podpalenia lub inne akty wandalizmu należy bezzwłocznie
zgłaszać miejscowym władzom.

Szkoda ze pedofilii nie nalezy zglaszax bezzwlocznie


Offline Trinity

Odp: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Sierpień, 2017, 21:40 »
Hej ludkowie toż mamy 21 wiek i każdy ma intrnetu w telefonie jak lodu!
kiedyś przełączyłam sie na salowe wifi to nawet onetu nie uciłgną


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Sierpień, 2017, 23:18 »
To dla Roszady, inspiracja :)

3. Tytuł prawny. Każda Sala Królestwa została poświęcona Jehowie i ma służyć do oddawania Mu czci.


« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2017, 23:40 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Disorder

Odp: Korzystanie z Sal Królestwa i ich konserwacja.
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Sierpień, 2017, 23:44 »
Pamiętam jak jakiś czas temu gdy weszły zmiany odnośnie finansowanie sal królestwa słyszałem ochy i achy jak to teraz będzie wspaniale. Oszczędności zborowe miały zostać przekazane do centrali dzięki czemu zbory zostaną odciążone i wszelkie między innymi - remonty będą finansowane przez centralę. Wtedy już wiedziałem, że nikt takiej kasy nie przepuści i pewnie jak zwykle kryje się za tym przysłowiowy wałek. Nie pomyliłem się.

DRODZY BRACIA co prawda wciągnęliśmy wasze oszczędności zborowe, ale remonty to finansujcie sobie SAMI.

Co prawda ktoś powie, że duże remonty są jednak finansowane przez centralę. Ale jestem przekonany, że ilość małych remontów (finansowanych przez zbór) będzie tak duża aby do tych dużych nie dopuścić. Po kawałku po kawałku budynki będą regularnie odnawiane z kieszeni głosicieli.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2017, 23:54 wysłana przez Disorder »