Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Byłam Świadkiem Jehowy. Gdy odeszłam, odwrócili się ode mnie nie tylko rodzice  (Przeczytany 7630 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Dianne

moja mama lubi tam zaglądać :D Ciekawe co powie.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Startek

Wiem co przeżywają , mam to samo z matką się nie widzę choć mieszka  nie całe 100 metrów odemnie . Syna mojego toleruje bo jest po chorobie .   Ale wyszła nowa strażnica z przypomnieniem  by unikać kontaktów . Takie grupy wsparcia są potrzebne bo tak naprawdę wielu byłych świadków nie wie jak sobie poradzić w nowej sytuacji . Gdy często traci się wszystko .


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Bardzo pożyteczny artykuł. Utkwiło mi to co już wiem że jest coraz mniej Świadków Jehowy. Kolejna refleksja to świadomość jak obecnie jest odzierana z świętości i nieskalaności Organizacja którą przez tyle lat uważałem za Prawdziwą i Świętą.

Smutno mi na myśl o przyjaciołach i rodzinie którzy w zastraszającym tempie i skali nie do wyobrażenia będą coraz częściej otrzymywać trafne ale niewygodne pytania oraz kiedy pomyślę ile osób będzie na niespotykaną skalę doznawać udręki przebudzenia.

Mam jednak świadomość że droga do wolności musi przebiegać przez ucisk i załamanie nerwowe a potem nadchodzi ukojenie i spokój serca i umysłu oraz olśnienie ile się ma czasu i wolności.


Offline Christianus

Troszkę przesadzili z tytułem na głównej, ale WP lubi takie rzeczy. Naginają treść (W tytule) by więcej osób otworzyło artykuł.
Ogólnie wywiad był dłuższy i zawierał dużo więcej ciekawych elementów, ale wybrano to, co najbardziej pasuje do działu WP Kobieta.
Żonka była jedynie zdziwiona, że użyto na głównej jej zdjęcie.
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)

Żonka była jedynie zdziwiona, że użyto na głównej jej zdjęcie.
Fotogeniczna żonka to wskoczyła :)  Tylko się cieszyć  :)

Dobrze że takie artykuły się przewijają i oby częściej bo to jest jedyny kanał łączności z jeszcze wiernymi Organizacji.


Offline Villa Ella

Obejrzałam świadectwo Krystiana i Pauliny zupełnie przypadkiem na YT i od tego się zaczęło. Uderzyło mnie ciepło, pokorą i wiara tych ludzi. Tak wyobrażam sobie prawdziwych chrześcijan. Sama po wychowaniu wśród ŚJ, przechodzę obecnie kryzys wiary. Ale to dzięki nim zaczęłam szukać. Potem był kanał "Prawda o prawdzie", Elear Erda, Berejczycy I podobne. A teraz to forum. Dziękuję Paulino I Krystianie. Życzę Wam wszelkiej pomyślności i gratuluję dzidziusia.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Dianne

JAK MOŻNA NAZWAĆ ŚWIADKÓW JEHOWY JEHOWYMI W ARTYKULE. JAAAAAAAAAAAAAAAAK BAARDZOO NIEEPROFEESJOONAALNIEEEEEEE
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Helleboris

Nieprofesjonalne, ale uwierz, że zwykłych ludzi to nazewnictwo nie razi. W szkole, pracy, wśród znajomych - nigdy nie usłyszałam poprawnej nazwy. Wszyscy tylko: Jehowi, Jehowici, Jehowcy, Jehowy, Świadki, mendy, stukacze itd
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline prot

Ładna ta świadkówna :)


Offline M

mendy, stukacze itd

Pozostałe słyszałem, ale tych dwóch nigdy :o


Gorszyciel

  • Gość
Pozostałe słyszałem, ale tych dwóch nigdy :o

Stukacz to dla mnie w ogóle wieloznaczne - zwłaszcza jeśli mowa o mężczyźnie :P


Offline zenobia

Kiedys , kiedys wpracy jedna z dziewczyn lubila opowiadac co robi z mezem w łozku i nazywała to ,stukaniem'. Ludzie mowiac stukacze pewnie maja na mysli mieszanie krwi ,ale nigdy przed ani potem nie słyszałam takiego okreslenia .


Offline trampek

Ciekawe są komentarze po artykułem, nawet ci którzy nie są świadkami ani ich fanami zauważają, ze już sam tytuł to jakieś nieporozumienie ;)


Gorszyciel

  • Gość
Kiedys , kiedys wpracy jedna z dziewczyn lubila opowiadac co robi z mezem w łozku i nazywała to ,stukaniem'. Ludzie mowiac stukacze pewnie maja na mysli mieszanie krwi ,ale nigdy przed ani potem nie słyszałam takiego okreslenia .

A nie stukaniem do drzwi? :D