Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Byłam Świadkiem Jehowy. Gdy odeszłam, odwrócili się ode mnie nie tylko rodzice  (Przeczytany 7629 razy)

Offline zenobia

Stukacze czy pukacze i tak są natrętni .Wychodzi na to , ze mozna i stuknąc i puknąc .


Offline Estera

Obejrzałam świadectwo Krystiana i Pauliny zupełnie przypadkiem na YT i od tego się zaczęło. Uderzyło mnie ciepło, pokorą i wiara tych ludzi. Tak wyobrażam sobie prawdziwych chrześcijan. Sama po wychowaniu wśród ŚJ, przechodzę obecnie kryzys wiary. Ale to dzięki nim zaczęłam szukać. Potem był kanał "Prawda o prawdzie", Elear Erda, Berejczycy I podobne. A teraz to forum. Dziękuję Paulino I Krystianie. Życzę Wam wszelkiej pomyślności i gratuluję dzidziusia.
   Tu, wywiad z Krystianem i Pauliną.
   https://www.youtube.com/watch?v=RBn-ZDlL2qg   
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Lunkaa

  • Gość
Jakiś czas temu oglądałam wywiad z tymi ludźmi i bardzo średnie wrażenie na mnie zrobili.
Opowiadali jakby byli nawiedzeni, ponadto z tego co pamiętam to wstąpili do jakiejś kolejnej sekty .


Offline gedeon

Jakiś czas temu oglądałam wywiad z tymi ludźmi i bardzo średnie wrażenie na mnie zrobili.
Opowiadali jakby byli nawiedzeni, ponadto z tego co pamiętam to wstąpili do jakiejś kolejnej sekty .

Ich życie, ich decyzja, nic nam do tego i dlaczego krytykować?


Lunkaa

  • Gość
Nie krytykuję ich przecież, pojawił się temat z nimi związany więc wypowiedziałam się jak ja to widzę.


Offline Abramakabra

Ja już zauważyłem, część osób na tym forum uważa własne zdanie za obrażanie albo krytykę. Szkoda czasu.  Mi też nie leży ich wywiad, mam odczucie świętoszkowatości.


Offline Reskator

Jakiś czas temu oglądałam wywiad z tymi ludźmi i bardzo średnie wrażenie na mnie zrobili.
Opowiadali jakby byli nawiedzeni, ponadto z tego co pamiętam to wstąpili do jakiejś kolejnej sekty .
Pisałem im o tym w meilu że wchodzą w kolejne zniewolenia,nowe przepisy,nowe reguły,nowe zasady.
Nie odpisali,widać potrzeba im większego doświadczenia, czasu  by to zrozumieć.


Offline Iza

Ależ wrzućcie na luz, to są dorośli ludzie, wszystkie klepki maja na miejscu, i podjęli takie decyzje, zeby być w społeczności chrześcijańskiej , w której się czuja dobrze i realizują swe potrzeby duchowe.
Po co to oceniać.
Dla kogoś moze to być zniewolenie, dla innego wręcz przeciwnie.
Osobiście bardzo cenie Paulinę oraz Krystiana i jego rodziców za ich rozsądne podejście , to wartościowi ludzie, którzy po wyjściu z Organizavji odnaleźli swą drogę i swe miejsce.
Pozostaje im życzyć powodzenia i szczęścia, a doradzanie, odradzanie i osadzanie mozna śmiało zostawić dla siebie.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Reskator

Ależ wrzućcie na luz, to są dorośli ludzie, wszystkie klepki maja na miejscu, i podjęli takie decyzje, zeby być w społeczności chrześcijańskiej , w której się czuja dobrze i realizują swe potrzeby duchowe.
Po co to oceniać.
Dla kogoś moze to być zniewolenie, dla innego wręcz przeciwnie.
Osobiście bardzo cenie Paulinę oraz Krystiana i jego rodziców za ich rozsądne podejście , to wartościowi ludzie, którzy po wyjściu z Organizavji odnaleźli swą drogę i swe miejsce.
Pozostaje im życzyć powodzenia i szczęścia, a doradzanie, odradzanie i osadzanie mozna śmiało zostawić dla siebie.
Niech im społeczność chrześcijańska da jak najwięcej szczęścia.
Życzę im powodzenia i szczęścia,zdrowia.
Mogli by coś nieco napisać jak są teraz szczęśliwi.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Drodzy, to nie są nawiedzeni ludzie.
Również osobiście ich znam i to bardzo serdeczne
i rozsądne osoby. Paulinka jest kochana i delikatna.
Bardzo subtelna i inteligentna osoba. Nie da się jej nie lubić.
Krystian jest spokojnym i wrażliwym facetem.

Weźcie pod uwagę to, że sam wywiad nagrywali bardzo wcześnie po odejściu,
mieli  stres związany z tym, że chcieli dobrze wypaść, to znaczy tak, by dotrzeć
do niektórych SJ. Sama obecność kamery i osoby trzeciej jest stresująca.

Spróbujcie sami to zrobić, a zobaczycie jaki to stres.
Oczywiście każdy z nas jest inny i inaczej ocenia.
Oni nie są w sekcie; to jest ugrupowanie chrześcijan, gdzie z tego co wiem,
czują się dobrze. Nikt ich nie zniewala.

Pozwólmy każdemu iść własną drogą.
Piękne że rozpoznali fałsz w org, a byli bardzo zaangażowani w swoim czasie.

Krystek, Paulina - życzę Wam wszystkiego naj naj naj!!!



Nikt

  • Gość
Podeslalem ten artykuł znajomej SJ to powiedziała że ona zna prawdę i a tam jest tylko część prawdy. A co młodzi to tacy młodzi gniewni, którzy chcieli zaistnieć chcieli mieć swoje pięć minut a odeszli z wygody bo im nie chciało się na zebrania chodzić i że to oni Ci młodzi odwrócili się. Od rodziców.
Itd. 


Offline Salome

https://kobieta.wp.pl/bylam-swiadkiem-jehowy-gdy-odeszlam-odwrocili-sie-ode-mnie-nie-tylko-rodzice-6157518938146945a

Moja serdeczna długoletnia przyjaciółka "ze świata" wrzuciła mi dziś ten link na maila. Ona dobrze zna temat SJ ode mnie i przeze mnie.
Napisała mi a propos tego wywiadu takie słowa (cytuję): "aż mi się płakać chciało, jak to czytałam. To chore środowisko, w głowie mi się nie mieści, trzeba o tym głośno mówić, bo to sekta jak nic. Ja mogłabym się też udzielić w wywiadzie jako osoba, która z boku widzi, jak ludzie cierpią, jak to wszystko jest chore. Nie może żadna religia doprowadzać do samobójstw, depresji, do cierpienia ludzi, do oddzielania ich od bliskich i przyjaciół".






"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Krystian

Nieprofesjonalne, ale uwierz, że zwykłych ludzi to nazewnictwo nie razi. W szkole, pracy, wśród znajomych - nigdy nie usłyszałam poprawnej nazwy. Wszyscy tylko: Jehowi, Jehowici, Jehowcy, Jehowy, Świadki, mendy, stukacze itd
Dlatego właśnie świadkowie przynoszą wstyd temu Imieniu.
Gdyby nie szastali na lewo i prawo tym Imieniem, to ludzie by tak się nie wyrażali.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Nikt

  • Gość
A czytaliście komentarze pod artykułem . Fajny jest nie jakiej Tusi czyżby to  ta sama Tusia?


Gorszyciel

  • Gość
Stukacze czy pukacze i tak są natrętni .Wychodzi na to , ze mozna i stuknąc i puknąc .

Ciekawe czym się różni stukanie od pukania :D