Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Finanse WTS  (Przeczytany 80506 razy)

Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #75 dnia: 13 Sierpień, 2016, 12:36 »
W temacie finansów , ciekawy jest mechanizm budowy Sal Królestwa .

Zbór kupuje działkę - od razu na Towarzystwo jest własność - ale kasa zboru (wewnętrzne instrukcje skutecznie motywują grona do datków na specjalny fundusz i to jak największe kwoty , minimum to co np. spłacały jako "darowaną pożyczkę )
Potem buduje Salę na tej działce .
Oczywiście to mechanizm już w dużej części niepraktykowany - raczej następuje sprzedaż i zmiana lokalizacji lub  rozbudowa i powiększenie lub modernizacja .

Ale chodzi mi o sam mechanizm z opcją sprzedaży .

Przecież skoro tak się sprawy mają , nie mieli żadnej motywacji aby budować tanio i szybko ,  co najważniejsze sale są w większości w technologii ciężkiej budowy .
A przecież można budować konstrukcje szkieletowe i wówczas przy swoich materiałąch iekipach to naprawdę byłoby tanio .
Jednak wtedy , jeśli za 10-20-30 lat byłaby potrzeba spieniężenia ,to wartość takiej nieruchomości jest dużo niższa niż w konstrukcji szkieletowej .

Koszty komercyjnie zakupionego szkieletowca to 1200 - 2000zł m2 .
A gdyby robić to " teokratycznie " tj. darmowa praca i część materiałów , i np. w wersji kilku standardowych wersji - takie szkielety kosztowałyby 500-1000zł - stan deweloperski .
Tak robili kiedyś w USA , nie wiem jak teraz bo może też wdrożyli niepostrzeżenie dla ogółu praktykę - koszty to nie my , ale utrata wartości nieruchomości to nasze straty, więc lepiej budować drożej i trwałe obiekty .Nie ważne że armagedon tuż , tuż  i to kupy się nie trzyma. Głosiciele akceptują wszystko co im ładnie podamy , nawet nowe wersje kolejne bezbłędnej podobno , naszej Wersji  Biblii.
No i oczywiście dotyczy to wszelkich nieruchomości .
Wniosek mój -Niekoniecznie plany są aby był obiekt najtańszy ,raczej ma być drogi przy sprzedaży .
Wystarczy zobaczyć obiekty z Nowego Jorku - wykończenia ekskluzywne , ewidentnie szykowane pod sprzedaż i to za w sumie setki milionów jeśli nie więcej .
takie perpetum mobile finansowe .
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień, 2016, 12:39 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline matus

Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #76 dnia: 13 Sierpień, 2016, 13:05 »
Nie przez przypadek nowe SK wyglądają jak restauracje typu drive-in, czy inksze "stejkhałsy" ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień, 2016, 13:12 wysłana przez matus »
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #77 dnia: 13 Sierpień, 2016, 13:18 »
Nie przez przypadek nowe SK wyglądają jak restauracjce typu drive-in, czy inksze "stejkhałsy" ;)

O te stejkhałsy ;D  m.in. chodziło .
Nie żebym miał coś przeciw "zdrowej " żywności typu fast food , ale widać taką koncepcję ,  obiektów uniwersalnych w skali ogólnoświatowej  .Ale też ,szczerze trzeba przyznać że inne religijne systemy ,też nie mają się czego wstydzić .
Jednak też jest inna prawda która nieco odbiega od wątku ,ale w UK możesz sobie kupić kościół , inp .przerobić na apartamenty itp.
Tak wykombinowały tęgie głowy . Wg. mnie  ,smutnym jest fakt ,że to wszystko nie zachęca ludzi poszukujących prawdy lub  zagubionych , do analizy tematów duchowych .Raczej efektem   jest często pójście w drugi koniec , agnostycyzm ,ateizm, ewolucjonizm ,itd.
Każdy ma prawo wyboru, ale zawsze te wybory  są syntezą obserwacji , doświadczeń życiowych właśnie w.w. spraw m.in . tj. strony finansowej instytucji religijnych , oczywiście .
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline matus

Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #78 dnia: 13 Sierpień, 2016, 13:53 »
Wg. mnie  ,smutnym jest fakt ,że to wszystko nie zachęca ludzi poszukujących prawdy lub  zagubionych , do analizy tematów duchowych.
A dla mnie smutnym jest to, że ludzie nawet po niby to "wybudzeniu" dalej uważają aramejskie bajki sprzed tysiącleci za uniwersalną isntrukcję do życia.

Raczej efektem   jest często pójście w drugi koniec , agnostycyzm ,ateizm, ewolucjonizm ,itd.
Nie mam pojęcia, dlaczego umieściłeś na tej liście teorię naukową.
Oraz - nie przeszło Ci przez myśl, że odrzucenie wiary w biblijnego (czy pochodzącego z innej natchnionej księgi) boga i duchowość bez religii jest nie "odejściem od czegoś", ale "kolejnym krokiem naprzód"?

Wracając do tematu - w sumie to nawet dobrze, że taki mają mieć ostateczne przeznaczenie. Przynajmniej nie zmarnieją.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Sierpień, 2016, 14:09 »
A dla mnie smutnym jest to, że ludzie nawet po niby to "wybudzeniu" dalej uważają aramejskie bajki sprzed tysiącleci za uniwersalną isntrukcję do życia.
Nie mam pojęcia, dlaczego umieściłeś na tej liście teorię naukową.
Oraz - nie przeszło Ci przez myśl, że odrzucenie wiary w biblijnego (czy pochodzącego z innej natchnionej księgi) boga i duchowość bez religii jest nie "odejściem od czegoś", ale "kolejnym krokiem naprzód"?

Wracając do tematu - w sumie to nawet dobrze, że taki mają mieć ostateczne przeznaczenie. Przynajmniej nie zmarnieją.

Nie jestem w wątku o finansach WTS w stanie wyjaśniać ,złożoności tego o czym piszesz .
Myśli są tu skierowane do osób analizujących finanse WTS więc nie wchodzimy w szczegóły na tym poziomie .Nie mam na celu dyskredytować opinii innych osób na różne tematy , bo nawet ich nie znam , i nie o tym wątek .
możemy to w innym miejscu analizować,  inaczej stanie się to wątek wielotematyczny , czyli nijaki .

Osobiście , nadal  myślę i zastanawiam się , a już na pewno nie przyjmuję nic od pseudo autorytetów religijnych , politycznych ,naukowych ,finansowo -gospodarczych ,historycznych itd. Świat jest bardziej złożony niż możemy sobie wyobrazić , i dzięki temu zawsze będzie ciekawy .
Chociaż  trzeba być ostrożnym
http://demotywatory.pl/4405851/Ciekawosc
http://demotywatory.pl/4021437/Ciekawosc
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #80 dnia: 13 Sierpień, 2016, 14:29 »
W temacie finansów , ciekawy jest mechanizm budowy Sal Królestwa .

Zbór kupuje działkę - od razu na Towarzystwo jest własność - ale kasa zboru (wewnętrzne instrukcje skutecznie motywują grona do datków na specjalny fundusz i to jak największe kwoty , minimum to co np. spłacały jako "darowaną pożyczkę )
Potem buduje Salę na tej działce .
Oczywiście to mechanizm już w dużej części niepraktykowany - raczej następuje sprzedaż i zmiana lokalizacji lub  rozbudowa i powiększenie lub modernizacja .

Ale chodzi mi o sam mechanizm z opcją sprzedaży .

Przecież skoro tak się sprawy mają , nie mieli żadnej motywacji aby budować tanio i szybko ,  co najważniejsze sale są w większości w technologii ciężkiej budowy .
A przecież można budować konstrukcje szkieletowe i wówczas przy swoich materiałąch iekipach to naprawdę byłoby tanio .
Jednak wtedy , jeśli za 10-20-30 lat byłaby potrzeba spieniężenia ,to wartość takiej nieruchomości jest dużo niższa niż w konstrukcji szkieletowej .

Koszty komercyjnie zakupionego szkieletowca to 1200 - 2000zł m2 .
A gdyby robić to " teokratycznie " tj. darmowa praca i część materiałów , i np. w wersji kilku standardowych wersji - takie szkielety kosztowałyby 500-1000zł - stan deweloperski .
Tak robili kiedyś w USA , nie wiem jak teraz bo może też wdrożyli niepostrzeżenie dla ogółu praktykę - koszty to nie my , ale utrata wartości nieruchomości to nasze straty, więc lepiej budować drożej i trwałe obiekty .Nie ważne że armagedon tuż , tuż  i to kupy się nie trzyma. Głosiciele akceptują wszystko co im ładnie podamy , nawet nowe wersje kolejne bezbłędnej podobno , naszej Wersji  Biblii.
No i oczywiście dotyczy to wszelkich nieruchomości .
Wniosek mój -Niekoniecznie plany są aby był obiekt najtańszy ,raczej ma być drogi przy sprzedaży .
Wystarczy zobaczyć obiekty z Nowego Jorku - wykończenia ekskluzywne , ewidentnie szykowane pod sprzedaż i to za w sumie setki milionów jeśli nie więcej .
takie perpetum mobile finansowe .

To co piszesz jest w większości nieaktualne.


Offline Weteran

Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #81 dnia: 14 Sierpień, 2016, 12:52 »
Mam wrażenie, że nie traktuje się braci poważnie.

Podziwiam Twoją delikatność  ;) Wersal - bez ironii ;) Am haarec – motłoch przeklęty – tak wygląda rzeczywistość na linii CK-reszta owieczek.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #82 dnia: 14 Sierpień, 2016, 13:03 »
To co piszesz jest w większości nieaktualne.

Ale sedno obowiązuje .
Czyli
"................Głosiciele akceptują wszystko co im ładnie podamy , nawet nowe wersje kolejne bezbłędnej podobno , naszej Wersji  Biblii.
No i oczywiście dotyczy to wszelkich nieruchomości .
Wniosek mój -Niekoniecznie plany są aby był obiekt najtańszy ,raczej ma być drogi przy sprzedaży .
Wystarczy zobaczyć obiekty z Nowego Jorku - wykończenia ekskluzywne , ewidentnie szykowane pod sprzedaży i to za w sumie setki milionów jeśli nie więcej .
takie perpetum mobile finansowe . "

Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline CEGŁA

Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #83 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 19:36 »
Zobaczcie jaką reklamę swoich nieruchomości te węże z WTS, a konkretnie z biura nieruchomości Strażnicy zrobili za pieniądze moje, twoje i tej babci:



A konkretnie mi chodzi o to, że chcąc sprzedać te budynki musieli je zareklamować w odpowiedni sposób - Porshe, Masseratti. Jeszcz raz - to są nasze pieniądze, a WTS podobno brzydzi się przepychem i są skromni. Idą za przykładem Pana Jezusa i wpierają biedne wdowy, taka jak na ilustracji powyżej. I wogule nie mają nic wspólnego z duchem tego świata...


Biuro Nieruchomości Strażnicy:
Oficjalny link: https://www.watchtowerbrooklynrealestate.com/


BUDYNEK "THE TOWERS":
Film ---> https://drive.google.com/open?id=0B-bQVkQEEkRtdUR0d2xTUE4yYWc



Youtube:




BUDYNEK "COLUMBIA HEIGHTS":
Film ----> https://drive.google.com/open?id=0B-bQVkQEEkRtT09YNGp6ZDdWcjQ





Generalnie niedobrze mi gdy myślę o tych obślizgłym pomiocie z Ciała Kierowniczego!



Małe zestawienie tego co dostali za sprzedaż nieruchomości tylko w samym Brooklinie:






Ponad miliard zielonych. Co zrobili z tą kasą, bo w Warwick te parę bloczków tyle nie kosztowało. Zwłaszcza, że mieli darmową siłę pracowniczą. Gdzie reszta?


« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2017, 19:43 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #84 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 20:57 »
Osobiście powiem, że w pierwszym filmie podoba mi się bogata Pani i jej samochód Tesla model X  za bagatela 400/ 500 tysięcy zł, elektryk z 2 silnikami i otwieranymi drzwiami do góry prawie jak w Mclarenie.
W drugim filmie Porsche 911 SC 3,0 Targa jak z planu filmu "Zawód: szpieg" z Pittem  i Robertem Redfordem  który to w ostatniej scenie ucieka z bazy CIA. Jeżdziłem taką, taczka ale frajda niemiłosierna . CK mnie chyba do siebie przekonało tymi samochodami, mają dziadki dobry gust ;)




« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2017, 21:04 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline CEGŁA

Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #85 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 22:08 »
Robię filmik o Finansach WTS. Niedługo Ekranizacja. Jak ktoś ma pomysły niech daje znać na priv
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #86 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 23:29 »
Robię filmik o Finansach WTS. Niedługo Ekranizacja. Jak ktoś ma pomysły niech daje znać na priv

Już mój dałam, powodzenia, zrób sobie kawusię, działaj, a później wypoczywaj. Czekam na efekty :)
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Martin

Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #87 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 23:37 »
Cegła, to oni nadal wyprzedają ten Brooklyn? Skąd masz te dane na temat dotychczasowych wpływów?
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline CEGŁA

Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #88 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 23:39 »
Cegła, to oni nadal wyprzedają ten Brooklyn? Skąd masz te dane na temat dotychczasowych wpływów?

Z ich biura nieruchomości. WTS ma swoje biuro. Z firmy wydawniczej przekształca się w firmę developerską.

Biuro Nieruchomości Strażnicy:
Oficjalny link: https://www.watchtowerbrooklynrealestate.com/

I z jwsurvey.com

Mają jeszcze sporo nieruchomości, które nawet nie wystawili.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2017, 23:42 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Finanse WTS
« Odpowiedź #89 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 23:40 »
Cegła, to oni nadal wyprzedają ten Brooklyn? Skąd masz te dane na temat dotychczasowych wpływów?

To jego słodka tajemnica  8-), wątpię żeby komuś ja zdradził  :-\, nawet na torturach: przypalając żelazem, czy nakazując pić ciepłe piwo.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>