Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Hebr 7:3 (Melchizedek)  (Przeczytany 1529 razy)

doulos

  • Gość
Hebr 7:3 (Melchizedek)
« dnia: 21 Sierpień, 2017, 15:52 »
W wersecie tym czytamy:

Hebr 7:3 Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie ma ani początku dni, ani też końca życia, upodobniony zaś do Syna Bożego,

Włodzimierz Bednarski w swojej książce "W obronie wiary" jako jeden z argumentów na odwieczność Jezus podaje:

Hbr 7:3 mówi nam o Chrystusie, który „nie ma ani początku dni”, więc nieprawdą jest to, że istniał kiedyś czas bez obecności Pana

Ja mam tutaj takie pytanie, dlaczego napisane jest o Melchizedeku, że nie ma początku dni ani też końca życia, skoro przecież Melchizedek urodził się w czasach Abrahama (musiał więc mieć matkę i ojca) a dzisiaj już nie żyje.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2017, 16:09 wysłana przez doulos »


Offline Roszada

Odp: Hebr 7:3 (Melchizedek)
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień, 2017, 18:08 »
Cytuj
Ja mam tutaj takie pytanie, dlaczego napisane jest o Melchizedeku
Bo nic o nim nie wiemy. :-\
Taka tajemnicza postać, która coś symbolizuje. ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Hebr 7:3 (Melchizedek)
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień, 2017, 18:55 »
Polecam: Rafał Zarzeczny, Melchizedek w literaturze wczesnochrześcijańskiej i gnostyckiej, Katowice: Księgarnia św. Jacka 2009.


doulos

  • Gość
Odp: Hebr 7:3 (Melchizedek)
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień, 2017, 19:22 »
Bo nic o nim nie wiemy. :-\
Taka tajemnicza postać, która coś symbolizuje. ;)
No ale o Jezusie wiemy więcej, więc w czym Melchizedek jest podobny do niego. Poza tym wiele jest postaci biblijnych, o których pewnie wiemy jeszcze mniej, niż o Melchizedeku. Ponieważ Biblia nie podaje kto był jego ojcem i matką, nie oznacza to przecież że nie miał rodziców. W sumie ciekawy i tajemniczy ten werset, co miał na myśli autor listu do Hebrajczyków. Dlatego założyłem właśnie ten wątek.

Polecam: Rafał Zarzeczny, Melchizedek w literaturze wczesnochrześcijańskiej i gnostyckiej, Katowice: Księgarnia św. Jacka 2009.
A może w krótkich słowach opisz treść tego dzieła! Czy to jakieś źródła pozabibijne?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Hebr 7:3 (Melchizedek)
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień, 2017, 19:24 »
A może w krótkich słowach opisz treść tego dzieła! Czy to jakieś źródła pozabibijne?

Jest to przegląd wszelkich prób odpowiedzi na Twoje pytania w literaturze starożytnej.