Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powrot do zboru???????  (Przeczytany 8121 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Sierpień, 2017, 21:55 »
A jaki kościół mu polecacie ? ;)

Kościół, który założył sam Jezus Chrystus.

Kościół, a nie Towarzystwo.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Iskierka

Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Sierpień, 2017, 22:02 »
Dla czego nie mozna wrocic do zboru jesli jest sie po za granicami kraju ?Zostalem wykluczony w Polsce a mieszkam 6 lat za granica ..?

Musisz chodzić na zebrania tam gdzie mieszkasz teraz za granicą, powiedzieć braciom, że w Polsce zostałeś wykluczony i chciałbyś wrócić do zboru, ale do Polski nie wracasz. Jak podasz namiary Polskiego zboru, gdzie byłeś, to bracia skontaktują się, będzie to dłużej trwało. Miejscowi muszą Cię obserwować  ;), czy są oznaki skruchy, a potem informacje zwrotne J23. Najkrócej czeka się dwa miesiące na przyłączenie (ten kto ma szczęście), albo zależy od powagi "grzechu", np. z odstępcami to różnie.

Moja rada - przemyśl...


Lunkaa

  • Gość
Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Sierpień, 2017, 22:03 »
A jaki kościół mu polecacie ? ;)

A dlaczego od razu kościół? Może chłopak sam da sobie radę? Może jest na tyle silny , że nie musi się poruszać jak wahadło ?
Może nie musi być kierowany (czyt.manipulowany) tak jak niektórzy?;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Sierpień, 2017, 22:13 »
A dlaczego od razu kościół?

Pytanie trampka jest klasycznym pytaniem świadka J.

Spotkałem się z takimi pytaniami. To pytanie, a jednocześnie prowokacja. Trampek przeszedł odpowiednie szkolenie.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Trinity

Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Sierpień, 2017, 22:30 »
moja koleżanka została wykluczona bo zaciążyła - ludzka rzecz
wykluczyli ją na zbitą twarz chociaż okazywała skruchę, ale dla przykładu  :o
dziewczę miało niezłą jazdę bo facet okazał się fiutem i ją zostawił
wkluczyli ja po pół roku (ale już straciła serce do wts)
i żona starszego powiedziała jej że "sorry ale nie będziemy się już kumciać jesteś złym towarzystwem dla mnie"   


Offline DreamM@ster

Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Sierpień, 2017, 23:20 »
Drogi autorze wątku jeśli możesz to zdradź czemu chcesz tam wrócić?. Uważasz że tam jest prawda czy tęsknisz za rodziną?? 


Offline Sebastian

Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Sierpień, 2017, 23:25 »
Lepiej doradzajcie jak wyjeść ze zboru, a nie jak wejść. :-\
Tu macie lepsze doświadczenie. :)
jak w konkretnych zborach są jakieś konkretne super przystojne "ciacha" to może jakaś niewiasta może mieć na takie "ciacho" ochotę żeby je schrupać.

No i wtedy zrozumiałbym ją nawet gdyby chciała wejść po to aby wyjeść :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline MX

Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Sierpień, 2017, 23:49 »
A jaki kościół mu polecacie ? ;)
Jak już to ten z NT, kościół Chrystusa.

MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2017, 23:51 wysłana przez MX »


Offline Startek

Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Sierpień, 2017, 00:13 »
A jaki kościół mu polecacie ? ;)
Trampek musisz zrozumieć , To Jezus Chrystus zbawia a nie przynależność do jakiejś organizacji lub  religii . Pan Jezus nie założył żadnej religii , On jest głową kościoła . Gdzie dwóch lub trzech zgromadzą się w imię moje tam Ja jestem obecny . Jezus Chrystus przychodzi do każdego osobiście i nawiązuje relację z każdym z osobna . Wykluczenia stosują tylko trzy prawdziwe religie Jehowi ,  Mormoni , oraz Scjentolodzy . Trampek jesteś w doborowym towarzystwie .  Pierwsze podstawowe pytanie na komitecie brzmi czy ufasz CIAŁU KIEROWNICZEMU ? U Mormonów wystarczy powiedzieć że nie zgadzasz się z naukami Smitha i wylatujesz .


Offline Reskator

Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Sierpień, 2017, 06:41 »
Trampek musisz zrozumieć , To Jezus Chrystus zbawia a nie przynależność do jakiejś organizacji lub  religii . Pan Jezus nie założył żadnej religii , On jest głową kościoła . Gdzie dwóch lub trzech zgromadzą się w imię moje tam Ja jestem obecny . Jezus Chrystus przychodzi do każdego osobiście i nawiązuje relację z każdym z osobna . Wykluczenia stosują tylko trzy prawdziwe religie Jehowi ,  Mormoni , oraz Scjentolodzy . Trampek jesteś w doborowym towarzystwie .  Pierwsze podstawowe pytanie na komitecie brzmi czy ufasz CIAŁU KIEROWNICZEMU ? U Mormonów wystarczy powiedzieć że nie zgadzasz się z naukami Smitha i wylatujesz .
A u scjentologów za co wykluczają.?
O ile wiem to ich całą organizację wykluczono(zdelegalizowano) we Francji.
Podobnie jak śj w Rosji.


Offline Startek

Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Sierpień, 2017, 07:18 »
A u scjentologów za co wykluczają.?
O ile wiem to ich całą organizację wykluczono(zdelegalizowano) we Francji.
Podobnie jak śj w Rosji.
Tam działają te same schematy co u świadków , szpiegowanie , donosicielstwo , odizolowywanie  od od rodzin . Wszystko poparte wersetami biblijnymi .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Sierpień, 2017, 07:43 »
Tak jest! Wszędzie mógłby iść. Każda religia chrześcijańska (wyjąwszy apokaliptyczne sekty) jest lepsza niż ŚJ.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Sierpień, 2017, 09:31 »
Dla czego nie mozna wrocic do zboru jesli jest sie po za granicami kraju ?Zostalem wykluczony w Polsce a mieszkam 6 lat za granica ..?

  A oświeć mnie niekumatą, dlaczego chcesz wracać? Czego Ci brakuje, za czym tęsknisz?
Co organizacja ma w sobie tak cudownego, że mimo iż Cię wylali nadal chcesz tam być?
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline trampek

Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Sierpień, 2017, 13:38 »
Kościół, który założył sam Jezus Chrystus.

Kościół, a nie Towarzystwo.

A jaki to kościół założył Jezus ? Jak on się nazywa bo nigdzie o tym nie przeczytałem w pismach .
Jeśli możesz, podeprzyj swoją teorię biblią, proszę ;)

# Gorszyciel
Każda religia poza świadkami Jehowy to to samo , jeden Wielki Babilon i tyle. Tu się z tobą zgadzam.


Offline todd

Odp: Powrot do zboru???????
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Sierpień, 2017, 15:09 »
Noszenia mikrofonu? Sorry ale nie moglem się powstrzymać.  ;D
Rozwiązania problemów są proste, droga do nich jest trudna.