Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?  (Przeczytany 17277 razy)

Offline sawaszi

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Sierpień, 2017, 23:40 »
Każdy człek ma swój charakter i wychowanie - lecz 'los' dotyka nie równo (ślepy los , czy przeznaczenie) ?? .


Offline sawaszi

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #46 dnia: 31 Sierpień, 2017, 23:10 »
Jakby to nie było dziwne na nasze czasy "konflikt północy z południem" trwa ..  :( .


Offline MX

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #47 dnia: 01 Wrzesień, 2017, 10:20 »
Dla mnie nie ma duszy bez ciała. Dusza jest filozoficznym ujęciem świadomości. Gdy mózg umiera, nie ma też świadomości, więc i duszy też nie ma. Ujawnienie się obcej, inteligentnej rasy z innej planety byłoby kresem dwóch, głównych nurtów na świecie: chrześcijaństwa i islamu.
Nie tylko tych, bo jest wiele innych większych i mniejszych co wyznają Istotę niewidzialną itp. itd.

Z tego powodu chciałbym zobaczyć miny tych nawiedzonych gdyby tacy kośmici przylecieli.

Czy byłby kres? Niekoniecznie bo już słyszałem próby relatywizowania kosmitów przez wierzących. Zapewne powstały by kolejne religie czczące Wielkiego Kosmitę. Taka natura ludzka. Mętalność zostaje, technologia się tylko zmienia i obiekt czci.

No, ale narazie to SF.

MX - koniec - MX



Offline Fantom

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Wrzesień, 2017, 10:29 »
http://forsal.pl/artykuly/984401,nadchodzi-trzecia-wojna-swiatowa-polska-bedzie-w-centrum-konfrontacji.html
 i komentarz byłego ŚJ(R.Ewiak) pod tym artykułem:
''Świat rzeczywiście zmierza w kierunku wojny. Potwierdza to analiza biblijna. Kiedy to się stanie? Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a). Powrót Rosji w tym kontekście oznacza rozpad UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci do sojuszu z Rosją. Nie dotyczy to jednak wszystkich. "I [król północy] wkroczy na południe [to może być związane z odmrożeniem konfliktu pomiędzy Gruzją i jej zbuntowanymi regionami. Rosja byłaby wówczas zmuszona do kolejnej interwencji], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [teraz - Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:29b,30a). Poprzednie wojny światowe rozpoczynały się konfliktami między państwami. Tym razem, według słów Jezusa, będzie inaczej. Zacznie się od konfliktu w ramach jednego państwa: "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi", a to wciągnie do wojny państwa (Mateusza 24:7). Najpierw Rosja pośpieszy na pomoc swoim sojusznikom. Jednak tym razem (już po powrocie Rosji) Amerykanie także nie opuszczą swoich sojuszników i zaatakują. Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [US Navy] i utrapią Aszszura [Rosję] i utrapią Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24). To będzie misja samobójcza. Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona także użyje "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to Armagedon, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8). W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27). Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10). Dalekowzroczni Szwajcarzy przygotowali się na ten scenariusz już u schyłku XX wieku.''
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline sawaszi

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 15:36 »
Znam 'heretyka' Ewiaka osobiście - ale fantom - Ty jesteś prorokiem ? ,(ja specjalizowałem się w proroctwach Biblijnych) -niektórzy nazywali mnie 'Jonaszem' . Ja tylko czytam Biblie i nie tylko -słucham wiadomości 'ze świata' i analizuje .Dziś K.P testowała bombę wodorową ! :o .Fantom - co Ty Na To ??..


Offline MX

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 16:00 »


Znam 'heretyka' Ewiaka osobiście (...)
Dawno temu wymieniłem z nim kilka emaili. Uznaje rok zniszczenia Jerozolimy jak podają historycy. Negując datę podawaną przez SJ. Ale odrzuca historyczną datę 20 roku panowania Artakserkses I czyli 445 pne podając tą samą datę co SJ. Pomimo tego, że obie historycy ustalają na tych samych zasadach. Także, nie widziałem sensu dalszej dyskusji.


MX - koniec - MX



Offline sawaszi

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 16:40 »
Był nadzorcą ,czego ? - a założył 'prywatną sektę' od Ś.J.- "prawdziwi świadkowie jehowy" - nie wiem ,czy to jeszcze istnieje - może ktoś  z .. się odezwie ?


Offline Fantom

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 17:19 »
Znam 'heretyka' Ewiaka osobiście - ale fantom - Ty jesteś prorokiem ? ,(ja specjalizowałem się w proroctwach Biblijnych) -niektórzy nazywali mnie 'Jonaszem' . Ja tylko czytam Biblie i nie tylko -słucham wiadomości 'ze świata' i analizuje .Dziś K.P testowała bombę wodorową ! :o .Fantom - co Ty Na To ??..

co ja na to?Może być i 10 wojen atomowych,byle po mojej smierci.:)Nie uśmiecha mi się żyć w starchu i panice razem z moją rodziną.Wolę umrzeć naturalnie.Z mojego zrozumienia biblii wnioskuję,że proroctwa były rozumianie w trakcie ich spełniania się.Wcześniej ludzie mieli mylne wyobrażenia i zrozumienie.Cy może dojść do wojny atomowej?Wszystko się może zdarzyć.Jeżeli maiłby być uciś to dopiero po tych wojnach,a chcrześcijanie muszą przejść przez to wszystko czy tego chcą czy nie.Samo skuianie sięnad tym,czy będzie konflikt atomowy nie jest dla mnie najważniejsze.Raczej każdego to zaskoczy i małe są szanse aby się jakoś przed tym uchronić.Co będzie to będzie.Co najwyżej jedni będą mogli powiedzieć z satysfakcją:''a nie mówiłem''.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline sawaszi

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 18:18 »
co ja na to?Może być i 10 wojen atomowych,byle po mojej smierci.:)Nie uśmiecha mi się żyć w starchu i panice razem z moją rodziną.Wolę umrzeć naturalnie.Z mojego zrozumienia biblii wnioskuję,że proroctwa były rozumianie w trakcie ich spełniania się.Wcześniej ludzie mieli mylne wyobrażenia i zrozumienie.Cy może dojść do wojny atomowej?Wszystko się może zdarzyć.Jeżeli maiłby być uciś to dopiero po tych wojnach,a chcrześcijanie muszą przejść przez to wszystko czy tego chcą czy nie.Samo skuianie sięnad tym,czy będzie konflikt atomowy nie jest dla mnie najważniejsze.Raczej każdego to zaskoczy i małe są szanse aby się jakoś przed tym uchronić.Co będzie to będzie.Co najwyżej jedni będą mogli powiedzieć z satysfakcją:''a nie mówiłem''.
. Wszystko być może -tak jak to napisałeś .Jezus zapowiedział : "nastanie wówczas wielki ucisk ,jakiego jeszcze nie było ... i gdyby ten czas nie byłby skrócony nie ocalałoby żadne ciało " .Żyjemy już jako "to pokolenie" , jak myślisz ? .
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień, 2017, 18:20 wysłana przez sawaszi »


Offline mobydick

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 18:26 »
. Wszystko być może -tak jak to napisałeś .Jezus zapowiedział : "nastanie wówczas wielki ucisk ,jakiego jeszcze nie było ... i gdyby ten czas nie byłby skrócony nie ocalałoby żadne ciało " .Żyjemy już jako "to pokolenie" , jak myślisz ? .
Możemy tak myśleć,ale nie wiadomo co tak na prawdę przygotowane na wielki ucisk.Nie wiadomo co będzie wielką ofensywą szatana.Jak na razie to kiełkuje.
Wolność jakże jesteś mi droga.


Offline sawaszi

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 19:24 »
Możemy tak myśleć,ale nie wiadomo co tak na prawdę przygotowane na wielki ucisk.Nie wiadomo co będzie wielką ofensywą szatana.Jak na razie to kiełkuje.
. hmm "kiełkuje" ? - toż to już 'beczka prochu' .Co ma być to ... i Królestwo Boże na Ziemi ?. Wierzy ktoś z was w zmartwychwstanie ludzi na Ziemi - ALE tak szczerze .


Offline mobydick

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #56 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 20:10 »
. hmm "kiełkuje" ? - toż to już 'beczka prochu' .Co ma być to ... i Królestwo Boże na Ziemi ?. Wierzy ktoś z was w zmartwychwstanie ludzi na Ziemi - ALE tak szczerze .
Tak,wierzę w to.Ale puki co,to jest pytanie"jaka becza prochu?"
Wolność jakże jesteś mi droga.


Offline sawaszi

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #57 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 20:41 »
To 'Beczka' złości , podłości ,nienawiści i braku miłości blizniego oraz w tym samym - siebie samego ?? - w proch "się to się obróci" ? - bo wystarczy iskra aby 'ten nabrzmiały wrzód pękł' i co z tą cywilizacją ?? -Królestwo Boże zastąpi tą obecną ? . Jest taka obietnica samego Jezusa Chrystusa . Ps. każdy 'widzi' znaki - ale czego się boją ?- lepiej nie wiedzieć -tak mówią co niektórzy  8-) .
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień, 2017, 21:00 wysłana przez sawaszi »


Offline mobydick

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #58 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 21:02 »
To 'Beczka' złości , podłości ,nienawiści i braku miłości blizniego oraz w tym samym - siebie samego ?? - w proch "się to się obróci" ? - bo wystarczy iskra aby 'ten nabrzmiały wrzód pękł' i co z tą cywilizacją ?? -Królestwo Boże zastąpi tą obecną ? . Jest taka obietnica samego Jezusa Chrystusa .
Ale pamiętaj,najpierw muszą ogłosić pokój i bezpieczeństwo. 
Wolność jakże jesteś mi droga.


Offline sawaszi

Odp: Trzecia i ostatnia Wojna Światowa ?
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 22:04 »
Znam to z listu Pawła i ze Strażnic , a Jezus powiedział : "do końca będziecie słyszeć o wojnach i zamieszkach" .