Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pedofilia nie tylko u Świadków  (Przeczytany 20922 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Sierpień, 2017, 23:41 »
Szczerze ci współczuję że odeszłaś od prawdziwego Boga tylko dlatego, że usłyszałaś, ze jest tam pedofilia. Ja nie dlatego uciekłem z kościoła katolickiego ;)

Trampku nigdzie nie napisałam, że odeszłam od prawdziwego Boga! Jestem cały czas osobą wierzącą.
A pedofilia nie była jedynym powodem odejścia od Świadków, ale stała się powodem do tego, bym zbadała korzenie swoich wierzeń.

Ja mam empatię do ofiar pedofilii ale to nie jest powód aby rezygnować z wielbienia Jehowy.
Wielu z was jest oburzonych na pedofilię, znacie takie przypadki ale sami nic z tym nie zrobiliście. Podkuliliście ogony i ucieczka z organizacji i teraz plucie na Jehowę i jego organizację ;)
Za takie coś naprawdę dziękuję ;)

Trampku zrozum jedno. Organizacja Świadków Jehowy to nie jest Jehowa.
Organizacja to nie jest Bóg!
Odejście z organizacji to nie jest odejście od Boga, tylko od organizacji zapoczątkowanej przez Ch. Russella - w zasadzie Świadkowie to tylko jeden z odłamów Badaczy Pisma Świętego.

Zauważ, że Ty popełniasz taki sam błąd jak 99,90% Świadków utożsamiając organizację Świadków (zarządzaną obecnie z Warwick) z samym Bogiem.

Załóżmy Trampku, że jednak organizacja Świadków pochodzi w 100% od Boga, który sprawuje nad nią pieczę. Wyjaśnij mi zatem skąd u Świadków pojawiła się pedofilia?
Skoro to JEDYNA PRAWDZIWA religia, to dlaczego Twoim zdaniem pojawił się w niej tak rażący grzech (i to skrzętnie ukrywany przez dziesiątki lat)?

Kolejne pytanie: czym Świadkowie różnią się od wyznawców innych religii?

Jeśli napiszesz mi, że tym, że są bardziej uczciwi niż inni, nie rozwodzą się i nie krzywdzą dzieci, to zaśmieję Ci się w twarz. A to dlatego, że przez lata obserwuję jak Świadkowie masowo pracują na czarno, unikają płacenia podatków i oszukują. Na rozpustę w zborach już patrzeć nie mogę, bo to się istne cyrki dzieją - wymieniają się ci Świadkowie mężami, żonami.. Sodoma i Gomora psia jego mać! A później sobie przez rok są wykluczeni i wracają do zboru jako bohaterzy.
Reasumując: Świadkowie niczym sie nie różnią od wyznawców innych religii - popełniają dokładnie te same grzeczy co inni. Różnica jest tylko taka, że potrafią się w swoich uczynkach świetnie maskować - i to całymi latami.

I właśnie ta ich obłuda najbardziej mnie wkurza!

Wyjaśnij mi zatem z jakiego powodu Bóg miałby wybrać na swój lud akurat Świadków?
Wierzenia sobie wymyślają na bieżąco; co chwilę "nowe światła".

Ale największy zarzut do Świadków mam taki, ze rozbijają rodziny poprzez swój system wykluczeń.



Offline Sebastian

Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Sierpień, 2017, 23:54 »
Wyjaśnij mi zatem z jakiego powodu Bóg miałby wybrać na swój lud akurat Świadków?
to proste. W strażnicy napisano że Bóg wybrał akurat ich - więc Bóg nie miał wyjścia i musiał zrobić tak jak w strażnicy napisano :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Sierpień, 2017, 00:01 »




Wyjaśnij mi zatem z jakiego powodu Bóg miałby wybrać na swój lud akurat Świadków?


A jaki był powód ,że wybrał Izrael? A innych odrzucił? Może taki sam.


Offline PoProstuJa

Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Sierpień, 2017, 00:04 »
to proste. W strażnicy napisano że Bóg wybrał akurat ich - więc Bóg nie miał wyjścia i musiał zrobić tak jak w strażnicy napisano :)

W Strażnicy napisali też, że Armagedon będzie w 1914 roku i w kolejnych dekadach też miał przyjść. Później ogłaszali, że Armagedon będzie jednak w 1975 roku. A Armagedon do tej pory nie przyszedł...
I jaki stąd wniosek? Kto tu skłamał - Strażnica czy Bóg?
Jeśli Bóg miałby "przemawiać" za pomocą Strażnicy, to znaczy, że na przestrzeni dziesiątek lat wielokrotnie skłamał.

Zatem Świadkowie Jehowy robią z Boga kłamcę!

« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień, 2017, 00:06 wysłana przez PoProstuJa »


Offline Sebastian

Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Sierpień, 2017, 00:16 »
W Strażnicy napisali też, że Armagedon będzie w 1914 roku i w kolejnych dekadach też miał przyjść. Później ogłaszali, że Armagedon będzie jednak w 1975 roku.
jak to nie przyszedł? przecież nauczają że Jezus w 1914 przyszedł "ale się nie zaciągał" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline PoProstuJa

Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Sierpień, 2017, 00:33 »
jak to nie przyszedł? przecież nauczają że Jezus w 1914 przyszedł "ale się nie zaciągał" :)

No właśnie! I nikt nie udowodni Świadkom, że nie przyszedł... skoro jest niewidzialny!  ;D
A ja wiem gdzie mógł przyjść ten niewidzialny "Jezus"! Na pewno do zboru w Australii. Tam zasiadł sobie do papierów zborowych i przez sto lat gromadził dane kolejnych Świadków oskarżonych o pedofilię, a następnie wkładał je do sejfu, żeby nie ujrzały światła dziennego! I dzięki temu "lud Jehowy" przez długi czas utrzymywał swój prawie nienaganny wizerunek, który obecnie z hukiem się rozwalił.

Tak się właśnie zaczęłam zastanawiać jak to jest być obecnie Świadkiem w Australii?
Wstaje taki rano, włącza telewizor i zastanawia się czy w dzisiejszych wiadomościach znów coś będą mówić o ustaleniach Królewskiej Komisji ds. Wykorzystywania Seksualnego Dzieci. Później pakuje się do służby i rozmyśla co może odpowiedzieć gościowi na ulicy, który zapyta go o aferę pedofilską. Idzie w parze z bratem ze zboru i cały czas gryzie się w język byleby tylko nie rozmawiać z nim na ten temat tabu. W zborach zapewne zakazali im oglądać telewizję i czytać gazety, tłumacząc, że ta cała afera pedofilska to atak Szatana na "lud Jehowy".
Idzie taki Świadek na zebranie i musi się pilnować żeby nie poruszać z nikim drażliwego tematu pedofilii. Jedzie na zgromadzenie okręgowe i słyszy przemówienia, w których posądza się media o szkalowanie Świadków - za niewinność oczywiście.

Taaak... bycie Świadkiem w Australii musi być ciekawe. Ciekawe po jakim czasie życia w takiej rozdwojonej jaźni można dostać prawdziwej schizofrenii?  ??
 


Offline Sebastian

Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Sierpień, 2017, 01:57 »
Później ogłaszali, że Armagedon będzie jednak w 1975 roku.
z tym jest nieco trudniej, ale zawsze można zwalić winę na głosicieli albo powiedzieć że rozczarowali się tylko tacy, co za mało miłowali Jehowę.

Można także stworzyć jakąś nową koncepcję teologiczną i ogłosić np. że od 1975 żyjemy w końcowej fazie dni ostatnich (na razie mamy 42 rok tej końcowej fazy)

swoją drogą ciekawe ile może trwać końcowa faza wielkiego ucisku? "70 a gdy sił stanie 80" jak poucza nas psalmista? :) a może 120 lat jak za dni noego? A może da się wymyślić coś jeszcze?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Sierpień, 2017, 10:53 »
"Sygnał radia Watykan jest tak silny, że niekiedy mieszkańcy Rzymu słyszą niedzielną mszę w domofonach, lecz gdy chodzi o przypadki pedofilii w mediach panuje ogłuszająca cisza."

Wiele razy zastanawiałem się czy ten  film powinien znaleźć się na tym forum. Dotyczy to przecież innej religii. Jednak system ukrywania tych zwyrodnialców byle tylko "nie padło złe światło" na Kościół Katolicki jest niezwykle podobny do systemu Organizacji Świadków Jehowy.

Skala pedofilii w Kościele i ich ochrona przez Watykan było jedną z głównych przyczyn  tego, że społeczeństwa takich krajów jak Francja, Hiszpania czy Irlandia wyraźnie odeszły od religii katolickiej.
Ten film jest na tyle wstrząsający, że choć nie należę do osób bardzo wrażliwych, musiałem oglądać go na trzy razy.

Film Mea Maxima Culpa: Milczenie Kościoła to dokument, który pokazuje jak kilku chłopców w przeszłości wykorzystanych seksualnie przez księży, już jako dorośli mężczyźni zaczynają walczyć z systemem Watykanu. Pedofilia ukrywana przez kościół przez setki lat wychodzi na jaw i zaczynają rozwalać odgórne niezmienne procedury  zamiatania pedofilii w kościele pod dywan. Do tego dochodzi swoisty KODEKS OMERTY- zmowa milczenia z którą muszą walczyć.  Tam mamy do czynienia z niepodważalnym twierdzeniem, że istnieją wrogowie, którzy chcą zniszczyć Kościół i należy zrobić wszystko by odebrać im potencjalną broń. Zaprzeczanie, umniejszanie, przerzucanie winy na  media, prawników, a nawet same ofiary. To standard, który zaczyna przybierać formę procedury.



"1500 pozwów tylko przez jednego prawnika i prawie 2 miliardy odszkodowań w skali świata, to owoc ukrywania pedofilii przez Watykan. Diecezje ogłaszały niewypłacalność i bankrutowały, w Bostonie ponad połowa. W całej Irlandii na 90% wiernych katolików uczęszczających wcześniej do kościołów pozostało tylko 4%"

"Nazwałem go wilkiem ponieważ polował na swe ofiary jak drapieżne zwierzę. Byliśmy jak niewinne owieczki leżące w łóżkach, wilk przychodził i wybierał ofiary”






"Film otrzymał m.in. nagrodę Emmy oraz znalazł się na skróconej liście pełnometrażowych dokumentów, które w 2012 roku miał szansę na otrzymanie nominacji do Oscara.

Mea Maxima Culpa: Milczenie Kościoła to dokument produkcji HBO ukazujący mroczne tajemnice przedstawicieli katolickiego kleru. Film przedstawia historie ludzi, którzy w dzieciństwie byli molestowani przez księży. Punktem wyjścia dla reżysera - Alexa Gibneya, była historia czwórki niesłyszących mężczyzn, którzy jako pierwsi w USA postanowili przerwać zmowę milczenia i ujawnili publicznie nazwisko katolickiego księdza, który ich molestował. Ekipa podróżuje po Milwaukee i Wisconsin. Dociera też do Irlandii i tamtejszych klasztorów, a także do Watykanu i najwyższych władz kościelnych. Dzięki temu udaje jej się przeprowadzić własne śledztwo w sprawie molestowania przez księży ponad 200 głuchych dzieci w szkołach, które były pod opieką Kościoła katolickiego.

Wyspa dla księży pedofilów?

Zaskakującym jest fakt, w jaki sposób Kościół chciał walczyć z pedofilią wśród księży. Jeden z kapłanów, ojciec Gerald Fitzgerals, rozpoczął posługę kapłańską w Bostonie i założył zgromadzenie, które zajmowało się terapią dla księży pedofilów.

Uznał, że tacy księża powinni być odizolowani od wiernych. Doszedł do wniosku, że nie da się ich powstrzymać przed takimi czynami, więc powinno się ich odseparować, np. poprzez umieszczenie ich na wyspie.

Jeden z księży wyruszył nawet, w celu zwiedzania wysp, by wprowadzić ten zamiar w życie. Znaleziono wówczas wyspę Carriacou u wybrzeży Grenady. Kościół wpłacił nawet 5 tysięcy dolarów zadatku, jednak hierarchowie ostatecznie odrzucili ten pomysł.

Następnie zmieniono zasady terapii dla księży pedofilów. Zamiast ich izolować od ludzi, zaczęto ich rehabilitować.

Autorzy dokumentu podkreślają, że od lat 50. do 80. wydano ponad 80 mln dolarów na leczenie ponad 2 tysięcy księży w ośrodkach we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Afryce, Ameryce Południowej i na Filipinach.”




https://www.cda.pl/video/870425e
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline bernard

Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Sierpień, 2017, 14:15 »
Koniec końców KK  przeprosił oficjalnie za zło i powziął jakieś tam środki naprawcze , WTS natomiast dalej milczy .


Tusia

  • Gość
Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Sierpień, 2017, 14:28 »
Skala pedofilii w Kościele i ich ochrona przez Watykan było jedną z głównych przyczyn  tego, że społeczeństwa takich krajów jak Francja, Hiszpania

Natura nie lubi luki. W ich miejsce przyszli inni.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Sierpień, 2017, 17:17 »
Obawiam się, że jest to dopiero mój piękny początek w organizacji !

Mogę wiedzieć gdzie ty teraz wielbisz Boga , w jakim kościele ? ;)

  Tak sobie to tłumacz.  ::)

Od kiedy Bóg potrzebuje kościoła do wielbienia? Ups,  coś kiepsko widzę ten Twój piękny początek,  takie fo pa . :o ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Sebastian

Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Sierpień, 2017, 18:15 »
Koniec końców KK  przeprosił oficjalnie za zło i powziął jakieś tam środki naprawcze , WTS natomiast dalej milczy.
idąc tym tokiem rozumowania powinniście dać korporacji warwickiej tyle samo czasu  czyli poczekać jeszcze około 40 lat na refleksję w tym zakresie :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Sierpień, 2017, 18:37 »
Mogę wiedzieć gdzie ty teraz wielbisz Boga , w jakim kościele ? ;)
Szanowny Trampku wybitny znawco pism (tylko jakich?)  ;) Znasz ten werset?
Mt 6:6 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. (BT)

Obawiam się, że jest to dopiero mój piękny początek w organizacji !
Nos Ci rośnie jak Pinokiowi  ;) Samo to że jesteś tutaj z nami zaprzecza Twoim słowom.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień, 2017, 18:40 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Sebastian

Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Sierpień, 2017, 19:02 »
Nos Ci rośnie jak Pinokiowi  ;) Samo to że jesteś tutaj z nami zaprzecza Twoim słowom.
może pobyt trampka na forum to taki specyficzny odpowiednik "wieczoru kawalerskiego" poprzedzającego poślubienie dziewiczo niewinnej korporacji :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline bernard

Odp: Pedofilia nie tylko u Świadków
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Sierpień, 2017, 08:46 »
idąc tym tokiem rozumowania powinniście dać korporacji warwickiej tyle samo czasu  czyli poczekać jeszcze około 40 lat na refleksję w tym zakresie :)
Najśmieszniejsze jest to ze tak przez nich znienawidzona, ,Nierzadnica watykanska" okazała większą pokorę i empatie niż WTS .